Jump to content

iCloud


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλή ερώτηση.

Πως θα πάρω τα αρχεία μου από το icloud καθώς δεν έχω σκοπό να επιστρέψω άμεσα σε iphone,ipad

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 238
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλή ερώτηση.

Πως θα πάρω τα αρχεία μου από το icloud καθώς δεν έχω σκοπό να επιστρέψω άμεσα σε iphone,ipad

https://www.icloud.com/

 

Επαφές έχει επιλογή στο contacts να τις κάνεις export και μετά delete.

Για τα αρχεία στο iWork έχει επιλογή για download στο pc σου.

Για να σβήσεις τις φωτογραφίες από το photo stream-> κλικάρεις στον user σου -> advanced -> Reset. Για να τις διαχειριστείς μόνο μέσω PC/MAC

http://www.apple.com/support/icloud/photo-stream/

http://help.apple.com/icloud/index.html?localePath=English.lproj#mmbc40255b

Link to comment
Share on other sites

εχω mac,κατεβασα το iwork απο καπου αλλα δεν ξερω πως βρισκω τα αρχεια μου ουτε και απο που θα το κανω αυτο.εχει keynote,numbers κι αλλο ενα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχω mac,κατεβασα το iwork απο καπου αλλα δεν ξερω πως βρισκω τα αρχεια μου ουτε και απο που θα το κανω αυτο.εχει keynote,numbers κι αλλο ενα.

 

Tι αρχεία είχες ανεβάσει και με τι εφαρμογές?

 

Στο pages μπαίνουν τα doc και στο numbers τα excel. Θα πας στον mac σου, θα συνδεθεις στο icloud (μπορείς και εκεί να τα δεις με το manage κάτω δεξιά χωρίς όμως να τα τραβήξεις) και μετά θα ανοίξεις τις εφαρμογές για να τραβήξεις τα αρχεία σου. Τα text μπαίνουν στην εφαρμογή textedit. Αλλά και πάλι στην σελίδα που σου εδωσα (icloud.com) με το που βάλεις το Apple ID σου εχεις πρόσβαση σε pages και numbers τα οποία κάνεις download.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρουν μόνο οι φωτογραφίες και τα βίντεο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα να κανω αντιγραφη μιας εικονας που βρισκεται στον φακελο camera roll και να την κανω αντιγραφη στο photo stream? το εψαξα λιγο αλλα δεν βρξκα ακρη
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα να κανω αντιγραφη μιας εικονας που βρισκεται στον φακελο camera roll και να την κανω αντιγραφη στο photo stream? το εψαξα λιγο αλλα δεν βρξκα ακρη

 

Επιλεγμένα δεν μπορείς. Οτι υπάρχει στο camera roll το ανεβάζει αυτόματα στις συσκευές (μένουν για 30 μέρες και μόνο οι 1000 τελευταίες σου) που εχεις ενεργοποιημένο το photostream (icloud settings). Οταν τραβάς μια photo να έχεις ανοιχτό το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ξενέρωμα όλη αυτή η διαδικασία,να χρειαστεί και πάλι να πληρώσω πρόγραμμα για να μπορέσω να σώσω τα αρχεία μου στο pc...έλεος πια η apple,δώσε χρήμα από δω,δώσε κι από κει...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ξενέρωμα όλη αυτή η διαδικασία,να χρειαστεί και πάλι να πληρώσω πρόγραμμα για να μπορέσω να σώσω τα αρχεία μου στο pc...έλεος πια η apple,δώσε χρήμα από δω,δώσε κι από κει...

 

Γιατι να πληρώσεις χρήματα δεν σε πιάνω.

 

http://support.apple.com/kb/DL1455?viewlocale=en_US&locale=en_US

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nATj9MVoLxo]How to Download Photos from Apple's iCloud to Your Computer - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

εχω imac φιλε μου με snow leopard... Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω, με το pages εχω φτιαξει στο ipad κποια εγγραφα.

Δεν υπαρχει τροπος αυτα να συγχρονιζονται με το pc μου, μεσω icloud ? σωστα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω, με το pages εχω φτιαξει στο ipad κποια εγγραφα.

Δεν υπαρχει τροπος αυτα να συγχρονιζονται με το pc μου, μεσω icloud ? σωστα?

 

Αν στις ρυθμίσεις->Pages (iOS) έχεις το iCloud->on συγχρονίζονται κανονικά και στο iWork->Pages του icloud.com (μέσω pc/mac) και στην εφαρμογή pages του Mac. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν στις ρυθμίσεις->Pages (iOS) έχεις το iCloud->on συγχρονίζονται κανονικά και στο iWork->Pages του icloud.com (μέσω pc/mac) και στην εφαρμογή pages του Mac. :)

Ευχαριστω για τη βοηθεια.

Με τον τροπο που λες, μπορω τα εγγραφα που φτιαχνω στο ipad να τα κατεβαζω στο pc. Απο το pc στο icloud και απο εκει στο ipad??

 

EDIT: το βρηκα, γινεται με ενα απλο copy paste.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Apple enhancing iCloud with new web apps, Lost Mode for iOS 6

 

http://photos.appleinsider.com/iCloud.6.91012.jpeg

 

http://www.appleinsider.com/articles/12/09/10/apple_enhancing_icloud_with_new_web_apps_lost_mode_for_ios_6

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα κάποιες αλλαγές σε μια επαφή αλλά δεν ήμουν συνδεδεμένος στο internet. Μπαίνω τώρα στο icloud και βλέπω ότι δεν είναι ενημερωμένη η επαφή με τις αλλαγές και όταν κάνω refresh πάλι δεν την αλλάζει. Ξέρει κανείς αν και πότε θα συγχρονίσει ή πρέπει να κάνω τις αλλαγές χειροκίνητα;
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα κάποιες αλλαγές σε μια επαφή αλλά δεν ήμουν συνδεδεμένος στο internet. Μπαίνω τώρα στο icloud και βλέπω ότι δεν είναι ενημερωμένη η επαφή με τις αλλαγές και όταν κάνω refresh πάλι δεν την αλλάζει. Ξέρει κανείς αν και πότε θα συγχρονίσει ή πρέπει να κάνω τις αλλαγές χειροκίνητα;

Την αλλαγή που την έκανες? στο άιφον?

Θα πρέπει το άιφον να συνδεθεί στο ίνρτερνετ, να συγχρονίσει την αλλαγή , ώστε μετά να τη δεις και αλλού.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Την αλλαγή που την έκανες? στο άιφον?

Θα πρέπει το άιφον να συνδεθεί στο ίνρτερνετ, να συγχρονίσει την αλλαγή , ώστε μετά να τη δεις και αλλού.

 

Την αλλαγή την έκανα στο τηλέφωνο. Σήμερα είμαι από το πρωί συνδεδεμένος στο wifi και δεν έχει κάνει την αλλαγή στο icloud. Πρέπει να κάνω εγώ κάτι; Δεν κάνει συγχρονισμό αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

Την αλλαγή την έκανα στο τηλέφωνο. Σήμερα είμαι από το πρωί συνδεδεμένος στο wifi και δεν έχει κάνει την αλλαγή στο icloud. Πρέπει να κάνω εγώ κάτι; Δεν κάνει συγχρονισμό αυτόματα;

Αν στις ρυθμίσεις στο τηλέφωνο έχεις ανοιχτούς τους συγχρονισμούς , τότε τα κάνει αυτόματα. Δεν χρειάζεται εσύ να κάνεις κάτι.

Τσέκαρε τις ρυθμίσεις στο τηλέφωνο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα παιδιά.

Συχγρονίζω το outlook2010 με το iphone μου μέσο του icloud . Το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι οτι οταν αλλάζω κάτι σε κάποια επαφή στο iphone μου δεν μου το αλλάζει και στο outlook του PC μου. Στο icloud μου το αλλάζει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα παιδιά.

Συχγρονίζω το outlook2010 με το iphone μου μέσο του icloud . Το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι οτι οταν αλλάζω κάτι σε κάποια επαφή στο iphone μου δεν μου το αλλάζει και στο outlook του PC μου. Στο icloud μου το αλλάζει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

 

Thank you

 

Φίλε μου sync με outlook2010-icloud δεν υποστηρίζεται. Δέχεται όμως sync με hotmail/gmail/yahoo etc.

Apple does not support Microsoft Office 2010 and there is no known solution at this time for syncing iphone with Outlook 2010.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, έχω τις επαφές μου περασμένες στο iCloud και όποιες από αυτές έχουν λογαριασμό στο fb τον έχω καταχωρίσει και αυτόν. Στο iPhone όμως (iOS 6) σε όσες επαφές έχω περάσει και τον fb λογαριασμό μου τις εμφανίζει με το όνομα που χρησιμοποιείται στο fb (αγγλικά ). Πως μπορώ, αν γίνεται να εμφανίζονται όλες οι επαφές με το όνομα που είναι καταχωρημένες στο iCloud? Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα, έχω τις επαφές μου περασμένες στο iCloud και όποιες από αυτές έχουν λογαριασμό στο fb τον έχω καταχωρίσει και αυτόν. Στο iPhone όμως (iOS 6) σε όσες επαφές έχω περάσει και τον fb λογαριασμό μου τις εμφανίζει με το όνομα που χρησιμοποιείται στο fb (αγγλικά ). Πως μπορώ, αν γίνεται να εμφανίζονται όλες οι επαφές με το όνομα που είναι καταχωρημένες στο iCloud? Ευχαριστώ.

 

update

Το βρήκα τελικά, πρέπει να πάω σε κάθε μια επαφή που είναι στα αγγλικά και στο ‘συνδεδεμένες επαφές’ να επιλέξω iCloud και ‘αυτό το όνομα σε ενιαία κάρτα’. Εγώ έψαχνα για μια πολλαπλή επιλογή στις επαφές.

Edited by sakiss
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Έχω εξακριβώσει, πως κατά την χειροκίνητη συγχώνευση, πρώτη επαφή θα δείχνει αυτή που διάλεξες πρώτη και μέσω αλλαγής αυτής, συνέδεσες την αντίστοιχη επαφή του άλλου λογαριασμού
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδες εχω επαφες στο icloud και θελω να τις περασω στο pc μου,και δν μπορω να το καταφερω ,αφου τις επιλεξω ολες και μετα κανω export απο το icloud ,μου "πεταει μια vcard file "και δν ξερω τι να την κανω ,επιχειρησα να το ανοιξω με το outlook αλλα δν καταφερα πολλα πραγματα...........plz help iphone 3gs ios6
Link to comment
Share on other sites

Στο outlook ή σε καθε αλλο προγραμμα με address book εχει να κανεις import τετοια αρχεια και export φυσικα!!! ετσι τις περνας! μετα αμα κανεις συχρονισμο στο itunes και βαλεις να κανει συχρονισμο απο outlook τις περναει και εκει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iCloud
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...