Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η vodafone εχει γενικα 256qam ? Τo λεω γιατι προσφατα ειδα 70 down απο σκετη 800αρα 20 mhz με το p20

 

Το δίκτυο συμπεριφέρεται αριστα στις Σερρες σημερα και χθες .https://www.speedtest.net/my-result/a/5629198752

 

Όλοι οι πάροχοι έχουν από 10 MHz φάσμα στα 800 MHz. Μάλλον λάθος θα σου έδειξε...

 

Όσο για τα 256-QAM, εγώ προς το παρόν δεν έχω δει με Vodafone (έχω δει με άλλο πάροχο όμως, για να μην λέτε ότι φταίει η συσκευή μου). :p

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ΤΜ3 και 64qam στο download και 16qam στο uplink βλέπω προσωπικά με το xz1 που υποστηρίζει μέχρι 256 και από 4g+ βλέπω 3+20

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει σχολιάσει στην πολιτική ορθής χρήσης ότι τα συμβόλαια κόβονται στα 100GB τον μήνα ενώ οι καρτοσυνδέσεις στα 900GB τον μήνα;
Link to comment
Share on other sites

Όντως, περίεργο είναι. Τα καρτοπρογράμματα έχουν 30GB/μέρα (για όσο είναι ενεργό το πακέτο) ενώ τα συμβόλαια 100GB/μήνα. Και στην προηγούμενη προσφορά ίσχυε πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει σχολιάσει στην πολιτική ορθής χρήσης ότι τα συμβόλαια κόβονται στα 100GB τον μήνα ενώ οι καρτοσυνδέσεις στα 900GB τον μήνα;
Όντως. Το θέμα βέβαια είναι πόσο κοστίζει σε κανονικές συνθήκες μια μηνιαία καρτοσυνδεση των 900gb..

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά επιτρέπει μέχρι 30 gb την ημέρα στο καρτοσυμβολαιο. Μόλις πιάσει το όριο των 100gb μέχρι να τελειώσει ο μήνας πέφτει στα 64kbps. Απλά το συμβόλαιο μπορεί να τα φάει σε 1 μέρα και τα καρτοσυμβολαια σε 3.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Mάλιστα..Αυτο το όριο θα έπρεπε να υπάρχει στα συμβόλαια τουλάχιστον και οχι το μηνιαιο των 100gb μιας και που σήμερα που ρώτησα ένα συνάδελφο που έχει vodafone "απεριόριστα" δεδομένα και ομιλία, πληρώνει 120€/μηνα... οκ λογικο... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά επιτρέπει μέχρι 30 gb την ημέρα στο καρτοσυμβολαιο. Μόλις πιάσει το όριο των 100gb μέχρι να τελειώσει ο μήνας πέφτει στα 64kbps. Απλά το συμβόλαιο μπορεί να τα φάει σε 1 μέρα και τα καρτοσυμβολαια σε 3.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ΠΟΧ στα καρτοσυμβολαια, λόγω της προσφοράς, έχει ανεβεί από τα 3 στα 30 ημερησίως

Δεν υπάρχει μηνιαίο στα καρτοσυμβολαια. Όποτε δεν έχει κάτι για τα 100.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους 4g καλυψη στη περιοχη μου..είπα να κάνω ενα τεστακι..μια χαρα την βλέπω...SYcXb51.jpg

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Το ΠΟΧ στα καρτοσυμβολαια, λόγω της προσφοράς, έχει ανεβεί από τα 3 στα 30 ημερησίως

Δεν υπάρχει μηνιαίο στα καρτοσυμβολαια. Όποτε δεν έχει κάτι για τα 100.

 

τα καρτοσυμβολαια τότε έκαναν τη ζημιά

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιτελους 4g καλυψη στη περιοχη μου..είπα να κάνω ενα τεστακι..μια χαρα την βλέπω...SYcXb51.jpg

 

πια περιοχή;

Link to comment
Share on other sites

 

πια περιοχή;

Περιοχη 5 λεπτα εξω απο Λιβαδειά .Ειχε μόνο 3g..

Edited by Vasileios

Edge SA For Ever

Link to comment
Share on other sites

Πέραν του ορίου των 3gb διαπιστώνω και κόφτη στα torrents ... Κατεβάζω διανομή Linux και έχει κόφτη στα 200kbps ....

 

Δε νομίζω ότι έχει κόφτη, αλλά είσαι η ζωντανή απόδειξη για την αναγκαιότητα της Πολιτικής Ορθής Χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Η παραπληροφόρηση καλά κρατεί..

Δοκιμή κατεβασματος linux διανομής με torrent

https://ibb.co/126NKKq

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η παραπληροφόρηση καλά κρατεί..

Δοκιμή κατεβασματος linux διανομής με torrent

https://ibb.co/126NKKq

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και εμένα γτ δεν πάει πάνω από 200kbps? μεμονωμένο κόφτη βάζουν;

Link to comment
Share on other sites

Tηλεφωνησε στην εξυπηρέτηση να παραπονεθεις ότι μετά την επιστροφή που σου έκαναν των 2 ευρώ για το δήθεν "απεριόριστο" με τα δεδομένα που σου άφησαν, δε μπορείς να κατεβάσεις torrents

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η παραπληροφόρηση καλά κρατεί..

Δοκιμή κατεβασματος linux διανομής με torrent

https://ibb.co/126NKKq

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην ασχολεισαι με το τρολ και δοκιμασε το libreTorrent, ουτε διαφημισεις ουτε τα malware του μTorrent.

Εμφανιστηκε απο το πουθενα και μονο λασπολογιες κανει για το δικτυο, ουτε καν στο νημα της συσκευης του δεν εχει γραψει να ρωτησει μηπως το σαπιο του εχει γενικο προβλημα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Tηλεφωνησε στην εξυπηρέτηση να παραπονεθεις ότι μετά την επιστροφή που σου έκαναν των 2 ευρώ για το δήθεν "απεριόριστο" με τα δεδομένα που σου άφησαν, δε μπορείς να κατεβάσεις torrents

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα γνωστά θα μου πουν δεν μπορούν να βάλουν νέες κεραίες γτ χρειάζεται άδεια και θα μου δώσουν ακόμα 1gb δώρο για ένα μήνα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην ασχολεισαι με το τρολ και δοκιμασε το libreTorrent, ουτε διαφημισεις ουτε τα malware του μTorrent.

Εμφανιστηκε απο το πουθενα και μονο λασπολογιες κανει για το δικτυο, ουτε καν στο νημα της συσκευης του δεν εχει γραψει να ρωτησει μηπως το σαπιο του εχει γενικο προβλημα.

 

για αναζήτησε τα μηνύματά μου, έχω πει πολύ καλά λόγια για τη Vodafone στο παρελθόν... αλλά μόνο αυτά σας αρέσει να ακούτε εκεί στη Vodafone. δεν είναι έτσι ομως

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχουμε φτάσει στο σημείο να μη μπορούμε να στείλουμε sms λόγω volte και βγαίνουν με θράσος ορισμένοι και αντί να φτιάξουν το δίκτυο κράζουν αυτούς που έχουν πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Άλλο έχω πρόβλημα και άλλο κάνω ότι μπορώ για να αποδείξω ότι το δίκτυο είναι εντελώς σάπιο. Οκ το ξέρουμε Cosmote δεν είναι αλλά μην παμε και στο εντελώς άλλο άκρο. Προβληματικές περιοχές πάντα θα υπάρχουν σε όλα τα δίκτυα. Το θέμα είναι να διορθώνονται

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλο έχω πρόβλημα και άλλο κάνω ότι μπορώ για να αποδείξω ότι το δίκτυο είναι εντελώς σάπιο. Οκ το ξέρουμε Cosmote δεν είναι αλλά μην παμε και στο εντελώς άλλο άκρο. Προβληματικές περιοχές πάντα θα υπάρχουν σε όλα τα δίκτυα. Το θέμα είναι να διορθώνονται

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στη φωνή η voda υπερέχει απ' όλους. Είναι και ο λόγος που έχω τον κύριο μου αριθμό εδώ. Αν φτιάξει το 4g και βγάλει τα χαζα όρια θα ήταν σούπερ!

Link to comment
Share on other sites

Και όταν τα φτιάξει πόσο διατίθεσαι να τους δίνεις το μήνα για πραγματικό απεριόριστο; Εγώ προσωπικά αν είναι να τους δίνω καμμιά 150αρα δεν λέει..

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όταν τα φτιάξει πόσο διατίθεσαι να τους δίνεις το μήνα για πραγματικό απεριόριστο; Εγώ προσωπικά αν είναι να τους δίνω καμμιά 150αρα δεν λέει..

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μίλησα για απεριόριστα. Στα περιορισμένα 5-10-15gb δεν θα πρέπει να υπάρχει κανένας περιορισμός. Αφού τα πλήρωσες τα καταναλώνεις όπως και όποτε θέλεις. Αυτό το νταβατζιλικι λόγω ελλείψεων στο δίκτυο της δε το καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα είμαι ικανοποιημένος όταν φέρει τιμές vodafone uk. To unlimited max στις 30 λίρες/40€ 12μηνο συμβόλαιο είναι τέλειο για τις ανάγκες μου. Μέχρι τότε cu..

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα είμαι ικανοποιημένος όταν φέρει τιμές vodafone uk. To unlimited max στις 30 λίρες/40€ 12μηνο συμβόλαιο είναι τέλειο για τις ανάγκες μου. Μέχρι τότε cu..

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ίδιο ακριβώς θα ήθελα και εγώ ή έστω αυτό που δίνει στην Κύπρο με 50 ευρώ απεριόριστα όλα με όριο ταχύτητας τα 12mbps. Δεν είναι μόνο τα δεδομένα είναι και η φωνή που σε πολύ φθηνά συμβόλαια είναι απεριόριστα στην Ευρώπη και εδώ ακόμα είμαστε στην τριλεπτη ελάχιστη χρέωση.

 

Αυτά με πλήρη ταχύτητα με την παρούσα κατάσταση του δικτύου το ξεχνάμε.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...