Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

άμα πάω σε κανένα μαγαζί με dsl θα μου το στείλεις...καλά κανένα άλλο κινητό δεν είναι συμβατό με το ΤΕΜS investigator;ούτε siemens ούτε ΝΟΚΙΑ;;;Για SE T630 κάνει αυτό το μαραφέτι;;;Ασε,Το έκανα και δούλεψε το Ζ1010 για μια μέρα(εντόπισα 3g δίκτυο VODAFONE ΣΤΟΥΣ ΣΟΦΑΔΕΣ :D ) αλλά σήμερα ούτε καν φορτίζει :cry: :lol: Πάλι άνοιγμα θέλει...ουφ! Καλώδιο δεν έχω,usb θέλει; Υπάρχει τοποθεσία στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ για παλαιότερες εκδόσεις του ΤΕMS; :rolleyes: ΤΟ ΘΕΛΩ :alien:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στείλε και κανα pm, τα εβγαλες ολα φορα παρτιδα :D :lol:

 

φτιαξτο πρωτα και μετα τα λεμε... παιζει και με 6650, Α835-Α845, και καποια NEC (!),οπως και με τ610 αλλά "ξεδιπλωνει" τελειως με 3g :cool:

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone τι έπαθε εδώ και μια βδομάδα στο κέντρο της Κατερίνης και της Λάρισας??Από εκεί που ήταν φούλ στους εσωτερικούς χώρους τώρα όλες κι όλες 2 κυψέλες είναι κάτω από 100dB και με αυτές που συνδεόμαστε απο -80 - -90!!!Τι γίνεται καμμιά αναβάθμιση η' κανά ξύλωμα?Με το που φ΄΄ευγουμε από το κέντρο και των 2 πόλεων φτιάχνει μετά πάλι το σήμα!
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone τι έπαθε εδώ και μια βδομάδα στο κέντρο της Κατερίνης και της Λάρισας??Από εκεί που ήταν φούλ στους εσωτερικούς χώρους τώρα όλες κι όλες 2 κυψέλες είναι κάτω από 100dB και με αυτές που συνδεόμαστε απο -80 - -90!!!Τι γίνεται καμμιά αναβάθμιση η' κανά ξύλωμα?Με το που φ΄΄ευγουμε από το κέντρο και των 2 πόλεων φτιάχνει μετά πάλι το σήμα!

όχι βρε.3g cells μπαίνουν μην ανησυχείς.Κλείνουν απλά καποιες κεραίες προκειμένου να γίνει αυτή η διαδικασία.Και δε σου φτάνουν δύο κανάλια;μια χαρά είναι!Εμείς στην καρδίτσα είχαμε μείνει χωρίς σήμα 2 μέρες σχεδόν!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

όχι βρε.3g cells μπαίνουν μην ανησυχείς.Κλείνουν απλά καποιες κεραίες προκειμένου να γίνει αυτή η διαδικασία.Και δε σου φτάνουν δύο κανάλια;μια χαρά είναι!Εμείς στην καρδίτσα είχαμε μείνει χωρίς σήμα 2 μέρες σχεδόν!

 

 

Φανταζομαι αν δεν ειχατε καθολου σημα για 2 μερες ποσα ευρω εχασε η τιμ !!!

 

 

Εδω παντως για να χασω το σημα εντελως πρεπει να γινει χαμος απο πολυ δυνατη βροχη !!

Link to comment
Share on other sites

Εδω στην Πετρουπολη , η ποιο προβληματικη σε σημα ειναι η Vodafone !!! :(

ΔΥΣΤΥΧΩΣ γιατι εχω 3 κινητα με συνδεση Vodafone .... :mad:

Και οπως λεει και η γνωστη φραση ...."Δεν ηξερα ...δεν ρωταγα ???" :O

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Εδω στην Πετρουπολη , η ποιο προβληματικη σε σημα ειναι η Vodafone !!! :(

ΔΥΣΤΥΧΩΣ γιατι εχω 3 κινητα με συνδεση Vodafone .... :mad:

Και οπως λεει και η γνωστη φραση ...."Δεν ηξερα ...δεν ρωταγα ???" :O

 

 

Παρε τηλεφωνο στο 13830 και δηλωσε το επανηλημενα για να το κοιταξουν. Σε 1 μηνα ισως δεις αποτελεσματα.

 

Δεν εχεις πουθενα σημα? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι αν δεν ειχατε καθολου σημα για 2 μερες ποσα ευρω εχασε η τιμ !!!

 

όχι ωρέ,η vodafone δεν είχε σήμα για 2 ημέρες για να βάλει 3 g στην περιοχή!Αλλά και που το έβαλε ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ άραγε;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.Σχετικα με την καλυψη της Vodafone στην Χιο που βρισκομαι τωρα μεσα στην πολη ειναι πολυ χαλια με κεντρικα σημεια που δεν εχουν καθολου σημα,οσο για εξω απο την πολη εκει τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα με μονο σημειο με κακη καλυψη την βορειοδυτικη πλευρα του νησιου.
Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλεφωνο στο 13830 και δηλωσε το επανηλημενα για να το κοιταξουν. Σε 1 μηνα ισως δεις αποτελεσματα.

 

Δεν εχεις πουθενα σημα? :blink:

 

Μεσα στο σπιτι σχεδον πουθενα :mad: .....αλλα και σε πολλα σημεια της Πετρουπολεως με δυσκολια ακουγομαι ....χωρια που σε ενα συγκεκριμενο μερος δεν πιανει καθολου ενω η COTE ειναι μια χαρα.........

Για να μην μιλησω για το 3G ....... :mad:

 

Δεν ξερω τι ακριβως γινεται , αλλα εγω μαλλον θα παρω τηλεφωνο και θα τους ζητησω την διακοπη των συμβολαιων μου , για αδυναμια απο μερους τους να μου προσφερουν τις υπηρεσιες για τις οποιες υπεγραψα...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.Σχετικα με την καλυψη της Vodafone στην Χιο που βρισκομαι τωρα μεσα στην πολη ειναι πολυ χαλια με κεντρικα σημεια που δεν εχουν καθολου σημα,οσο για εξω απο την πολη εκει τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα με μονο σημειο με κακη καλυψη την βορειοδυτικη πλευρα του νησιου.

 

 

Ο ανταγωνισμος ομως ?? Τι καλυψη εχει?

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 εταιριες μεσα στην πολη εχουν σαφως καλυτερο σημα με την COSMOTE να υπερεχει,ενω για εξω απο την πολη η COSMOTE εχει καλυψη εκει που δεν εχει η VODAFONE δηλαδη Β/Δ Χιο ενω η η TIM ειναι πολυ πιο πισω απο τις αλλες 2.Μην ξεχναμε ομως οτι η COSMOTE λογω της σχεσης της με τον ΟΤΕ μπορει και εγκαθιστα πολυ πιο ανετα κεραιες εκμεταλευομενη τις εγκαταστασεις του ΟΤΕ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απ'ότι μαθαίνω η κάλυψη της Voda στα Κύθηρα εξακολουθεί να είναι προβληματική! Οι άλλες δύο τα πάνε καλύτερα. Πρόβλημα ιδιαίτερο έχει η Voda στο Καψάλι (πολύ τουριστικό μέρος του νησιού). Τον Αύγουστο που θα ξανακατέβω θα ελέγξω για νεότερα.
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι μαθαίνω η κάλυψη της Voda στα Κύθηρα εξακολουθεί να είναι προβληματική! Οι άλλες δύο τα πάνε καλύτερα. Πρόβλημα ιδιαίτερο έχει η Voda στο Καψάλι (πολύ τουριστικό μέρος του νησιού). Τον Αύγουστο που θα ξανακατέβω θα ελέγξω για νεότερα.

 

 

Πηγαινε μεσα σε κατοικημενη περιοχη και κοιταξε το. αν υπαρχει μεγαλο προβλημα να το αναφερεις εδω με οσες περισσοτερες λεπτομεριες μπορεις. Εχεις netmonitor για να μετρησεις?

Link to comment
Share on other sites

Το Καψάλι είναι κατοικημένη περιοχή και μάλιστα πολύ τουριστικό μέρος. Δεν συζητώ για παραλίες (μη κατοικημένες περιοχές) εκεί η Voda είναι χάλια... :mad:
Link to comment
Share on other sites

sta anw petralona kai kata mikos tis odou triwn ierarxwn yparxei as8enes sima....enw sto spiti mou ston 1o orofo to sima mia ine 4 grames mia 1 mia exafanizete mia 2....pezei sinexia....

 

exw tin ais8hsh oti ime panw se 2-3 cells kai pezei pote sto ena pote sto allo....den exw netmonitor gia na checkarw kalitera (ali8ia to p910i exei netmonitor?)

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

sta anw petralona kai kata mikos tis odou triwn ierarxwn yparxei as8enes sima....enw sto spiti mou ston 1o orofo to sima mia ine 4 grames mia 1 mia exafanizete mia 2....pezei sinexia....

 

exw tin ais8hsh oti ime panw se 2-3 cells kai pezei pote sto ena pote sto allo....den exw netmonitor gia na checkarw kalitera (ali8ia to p910i exei netmonitor?)

 

 

Μπορει να εχει αλλα δεν θα βλεπεις 3G καναλια !

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταια μετρηση που πραγματοποιηθηκε στο κεντρο της Αλεξανδρουπολης και πιο συγκεκριμενα σε κεντρικη καφετερια. Συντομα θα προσθεσω και τις μετρησεις για Cosmote και TIM

 

------------------------------------------------------------------------

CH RX LEVEL BAND

 

90 -49 900

755 -62 1800

75 -65 900

82 -66 900

99 -70 900

79 -71 900

724 -72 1800

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα στην Κρήτη. Ενώ το σήμα στην παραλία και στο Μασταμπά ήταν 4 γραμμές τώρα είναι 1-2 γραμμές και πολλές φορές σε βγάζει εκτός δικτύου. Επίσης στο δρόμο για Ρέθυμνο (όπου κινούμαι για αλλού δεν ξέρω) τις τελευταίες μέρες προσπαθείς να κάνεις κλήση αλλά μάταια. Το καταφέρνεις με την 3η - 4η φορά. Τι γίνεται ? Μήπως πολυφορτώθηκε το δίκτυο με τους πολλούς τουρίστες ?
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone κάνει εργασίες στην περιοχή σου για την αναβάθμιση του δικτύου 3ης γενιάς.κάνουμε παράπονα για την 3η γενιά στο Ηράκλειο αλλά να έχουμε και υπομονή να τα διορθώσουν.Στο Μασταμπά είχε μπει 3g αλλά προφανώς διορθώνουν κάτι.Το μόνο που έχω να σου πω dimitriscrete είναι ΥΠΟΜΟΝΗ :) Σε λίγες μέρες αρχίζουν και οι εργασίες της ΤΙΜ (ε,να μη γίνονται και παράλληλα) οπότε αν έχεις εναλλακτικές SIM αυτήν την περίοδο ΘΑ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.Για cosmote δε γνωρίζω :p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδιά όπως ανάφερα και στην αρχή του thread έχω πρόβλημα σήματος στο σπίτι μου στην Καλλίπολη του Πειραιά. Η επίσημη vodafone μου ανακοίνωσε ότι είναι θέμα μορφολογίας και σκόπευαν να βάλουν κεραιά για την οποία έχουν ξεσηκωθεί οι κάτοικοι (ξέρετε το γνωστο τροπάριο-δικαιολογία). Ισχύει ο καινούργιος νόμος για τις κεραίες και τι ακριβώς λέει. Γιατί όσοι ώρα μου έλεγαν γιαυτό εγώ έκανα λόγο για τον καινούργιο νόμο.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...