Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 minutes ago, Nickchris36 said:

Πρωινές Χαμηλές πτήσεις.. 

Ι εν μπί 2899(Κοτέτσι)

Screenshot_20240225_110035_Speedtest.jpg

Δεν είναι χαμηλές. Ούτε η κεραια είναι κοτέτσι. Παλεύεται, μια χαρά είναι. Μακαρι η Vodafone (και κάθε εταιρεια) να είχε τόσο καλό σημα παντου στην Αθήνα, τη Θεσσαλονίκη κλπ 
Σε άλλες πόλεις ανα σημεία ορισμένοι από εμας παλεύουμε με τα μονοψήφια και ταχύτητες υπό του 1mbps σε εξωτερικούς χωρους, μεταπτώσεις σε edge και δε συμμαζεύεται

Και το ping είναι φοβερό, πολλές φορές με Ν78 έχουμε περισσότερο ping απ ότι εσυ εκεί με Β20 μόνο. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία δοκιμάζω να δίνω Hotspot στη smart TV και η βονταφον σχεδόν πάντα δείχνει θολό YouTube. 

Το ίδιο βίντεο, στην ίδια συσκευή, με νόβα δείχνει πεντακάθαρα. 

Κέντρο-ανατολική Θεσσαλονίκη. Φουλ 4G στην οθόνη και οι 2.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VIPdriver said:

Τώρα τελευταία δοκιμάζω να δίνω Hotspot στη smart TV και η βονταφον σχεδόν πάντα δείχνει θολό YouTube. 

Το ίδιο βίντεο, στην ίδια συσκευή, με νόβα δείχνει πεντακάθαρα. 

Κέντρο-ανατολική Θεσσαλονίκη. Φουλ 4G στην οθόνη και οι 2.

Ξέρουν ότι ανανεώνεις μόνο με cashback και σου ρίχνουν την ταχύτητα.

Η απληστία εδώ πληρώνεται.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ξέρουν ότι ανανεώνεις μόνο με cashback και σου ρίχνουν την ταχύτητα.

Η απληστία εδώ πληρώνεται.

Εδώ είναι που κάνεις ΛΑΘΟΣ. Το συγκεκριμένο νούμερο ανανεώνεται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.

Πριν γράψεις αυτό που έγραψες, θα έπρεπε να σκεφτείς ότι με κασμπακ δεν φτάνουν τα data για Hotspot σε smart TV.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Εδώ είναι που κάνεις ΛΑΘΟΣ. Το συγκεκριμένο νούμερο ανανεώνεται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.

Πριν γράψεις αυτό που έγραψες, θα έπρεπε να σκεφτείς ότι με κασμπακ δεν φτάνουν τα data για Hotspot σε smart TV.... 

Έλα ρε.. ανανεώνεις κανονικά νούμερο στη Vodafonάρα;;

Επίσης άσε αυτά τα "θα έπρεπε να σκεφτείς" σε εμένα. Το cashback δεν το χειρίζονται όλοι με τον τσίπικο τρόπο τον δικό σου. Μπορείς να βάλεις 3,5€ και να πάρεις την προσφορά του Αγίου Βαλεντίνου.

Link to comment
Share on other sites

Bulgaria - Sandanski (Happy)

A1 (Mtel)

Screenshot_2024-02-25-17-09-42-017_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.39f22f6d4a4be6563dfcb75285b6827c.jpgScreenshot_2024-02-25-17-10-08-423_cz.mroczis.netmonster.thumb.jpg.075c5f81569aa7aabcd5b2504101afd6.jpg

 

Telenor (Yettel)

Screenshot_2024-02-25-17-14-18-163_org.zwanoo.android.speedtest.thumb.jpg.25d058783dc2e3ead83dc5c30fc00a21.jpgScreenshot_2024-02-25-17-14-28-925_cz.mroczis.netmonster.thumb.jpg.84aa74b1aa1b204841f97a82c411ba31.jpg

Vivacom ούτε λόγος για sim registration. Έπεσε σύρμα στην United, για το τι γράφω εδώ στο φόρουμ και είμαι σε black list...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VIPdriver said:

Τώρα τελευταία δοκιμάζω να δίνω Hotspot στη smart TV και η βονταφον σχεδόν πάντα δείχνει θολό YouTube. 

Το ίδιο βίντεο, στην ίδια συσκευή, με νόβα δείχνει πεντακάθαρα. 

Κέντρο-ανατολική Θεσσαλονίκη. Φουλ 4G στην οθόνη και οι 2.

Μου κάνει εντύπωση, διότι η Vodafone στο συγκριτικό που κάναμε με αλλά μέλη στο κέντρο έχει βελτιωθεί και η Nova έχει αφήσει σταθμούς με 4G ακόμα. Πολύ πιθανόν να έχει πιο κόφτη η Vodafone στο Tethering ενώ η Nova δεν έχει.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, aektzhs 1 said:

Συνδέεται μόνο σε A1 και Yettel;;;;Σε Vivacom;;;;

Vivacom γιοκ. Καπούτ.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, VIPdriver said:

Τώρα τελευταία δοκιμάζω να δίνω Hotspot στη smart TV και η βονταφον σχεδόν πάντα δείχνει θολό YouTube. 

Το ίδιο βίντεο, στην ίδια συσκευή, με νόβα δείχνει πεντακάθαρα. 

Κέντρο-ανατολική Θεσσαλονίκη. Φουλ 4G στην οθόνη και οι 2.

Παρόμοιες καταστάσεις αντιμετωπίζω κι εγώ. Υπάρχουν μάλιστα και φορές που η κόκκινη έχει αισθητά μεγαλύτερες ταχύτητες απ'την μαύρη αλλά σε συμπεριφορά είναι κατά πολύ χειρότερη και σε βίντεο και σε άνοιγμα σελίδων. Δεν ξέρω πως εξηγείται αυτό. Οι τεχνικοί θα μπορούσαν να μας το διευκρινίσουν.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Μου κάνει εντύπωση, διότι η Vodafone στο συγκριτικό που κάναμε με αλλά μέλη στο κέντρο έχει βελτιωθεί και η Nova έχει αφήσει σταθμούς με 4G ακόμα. Πολύ πιθανόν να έχει πιο κόφτη η Vodafone στο Tethering ενώ η Nova δεν έχει.

 

34 minutes ago, damierom said:

Παρόμοιες καταστάσεις αντιμετωπίζω κι εγώ. Υπάρχουν μάλιστα και φορές που η κόκκινη έχει αισθητά μεγαλύτερες ταχύτητες απ'την μαύρη αλλά σε συμπεριφορά είναι κατά πολύ χειρότερη και σε βίντεο και σε άνοιγμα σελίδων. Δεν ξέρω πως εξηγείται αυτό. Οι τεχνικοί θα μπορούσαν να μας το διευκρινίσουν.

Ολα δείχνουν κόφτη παιδιά! Και ο κόφτης δείχνει αδυναμία δικτύου...

Link to comment
Share on other sites

Το παν είναι η εμπειρία χρήσης λοιπόν και όχι οι ονομαστικές ταχύτητες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, VIPdriver said:

 

Ολα δείχνουν κόφτη παιδιά! Και ο κόφτης δείχνει αδυναμία δικτύου...

Πάντως όσο δεν είχαν κόφτη στη Vodafone ήταν πολύ χειρότερα. Από τότε που έβαλαν τα 300GB ανέβηκαν οι ταχύτητες αρκετά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nikolas14 said:

Πάντως όσο δεν είχαν κόφτη στη Vodafone ήταν πολύ χειρότερα. Από τότε που έβαλαν τα 300GB ανέβηκαν οι ταχύτητες αρκετά.

Στο σπίτι το αντίθετο. Μονοψήφια εντός 10-20 στο μπαλκόνι με 5G αυτά απο το φθινόπωρο και μετά

Ηρθε η ώρα του αποχωρισμού.

 

IMG_3874.png

IMG_3875.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, zerokill said:

Στο σπίτι το αντίθετο. Μονοψήφια εντός 10-20 στο μπαλκόνι με 5G αυτά απο το φθινόπωρο και μετά

Ηρθε η ώρα του αποχωρισμού.

 

IMG_3874.png

IMG_3875.png

Με αυτές τις ταχύτητες νομίζω είναι μονόδρομος να αλλάξεις πάροχο. 
Σταθερη στο σπίτι υπάρχει;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, zerokill said:

Στο σπίτι το αντίθετο. Μονοψήφια εντός 10-20 στο μπαλκόνι με 5G αυτά απο το φθινόπωρο και μετά

Ηρθε η ώρα του αποχωρισμού.

 

IMG_3874.png

IMG_3875.png

η enb 1302 δεν σε καλύπτει;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα συμφωνήσω με τον φίλο τον Νικόλα ότι υπάρχει αξιοσημείωτη πρόοδος στο δίκτυο. Προσωπικά το δίκτυο που υπήρχε το 2023 δεν θυμίζει το δίκτυο που υπάρχει σήμερα

11 ώρες πριν, VIPdriver said:

Τώρα τελευταία δοκιμάζω να δίνω Hotspot στη smart TV και η βονταφον σχεδόν πάντα δείχνει θολό YouTube. 

Το ίδιο βίντεο, στην ίδια συσκευή, με νόβα δείχνει πεντακάθαρα. 

Κέντρο-ανατολική Θεσσαλονίκη. Φουλ 4G στην οθόνη και οι 2.

Δεν μου έχει τύχει αυτό το συμβάν. Πιθανότατα δεν καλύπτεσαι σωστά

 

1 hour ago, zerokill said:

Στο σπίτι το αντίθετο. Μονοψήφια εντός 10-20 στο μπαλκόνι με 5G αυτά απο το φθινόπωρο και μετά

Ηρθε η ώρα του αποχωρισμού.

 

IMG_3874.png

IMG_3875.png

Εαν κλείσεις καλή συμφωνία με πράσινη τότε φεύγεις χθες. Θεωρώ όμως ότι πρέπει να έχεις υπομονή και χρόνο για να πετύχεις κάτι καλό

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Nikolas14 said:

Με αυτές τις ταχύτητες νομίζω είναι μονόδρομος να αλλάξεις πάροχο. 
Σταθερη στο σπίτι υπάρχει;

Όχι αλλά θα μπεί οπτική τώρα που τελειώνουν τα συμβόλαια. 

49 minutes ago, CaptainNickGR said:

η enb 1302 δεν σε καλύπτει;

Ναι αυτή η καταραμένη σύ εγκατάσταση.5G πιάνω απο το νοσοκομείο γενικά στην πόλη βλέπω προβλήματα στις ταχύτητες και με φίλους που συζητώ τα ίδια μου λένε και αυτοί

IMG_3876.png

IMG_3877.png

IMG_3878.png

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, zerokill said:

Όχι αλλά θα μπεί οπτική τώρα που τελειώνουν τα συμβόλαια. 

Ναι αυτή η καταραμένη σύ εγκατάσταση.5G πιάνω απο το νοσοκομείο γενικά στην πόλη βλέπω προβλήματα στις ταχύτητες και με φίλους που συζητώ τα ίδια μου λένε και αυτοί

IMG_3876.png

IMG_3877.png

IMG_3878.png

Αν υπάρχει δυνατότητα οπτικής ίνας μέχρι το σπίτι είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις. Έχω ήδη εδώ και δυο χρόνια στο πατρικό μου 100/10 και σε Airbnb που διαχειρίζομαι 200/20. 
Προσωπικά αν μένεις μόνος σου ή δυο άτομα σε ένα σπίτι μπορείς να κανείς απεριόριστο συμβόλαιο και να μην έχεις σταθερή γραμμή. Αν υπάρχει η δυνατότητα για σταθερή και ταχύτητες από 100Mbps και πάνω στην περιοχή που μένεις καλύτερα βάλε σταθερό ειτε είστε πολλά άτομα στο σπιτι.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, zerokill said:

Όχι αλλά θα μπεί οπτική τώρα που τελειώνουν τα συμβόλαια. 

Ναι αυτή η καταραμένη σύ εγκατάσταση.5G πιάνω απο το νοσοκομείο γενικά στην πόλη βλέπω προβλήματα στις ταχύτητες και με φίλους που συζητώ τα ίδια μου λένε και αυτοί

IMG_3876.png

IMG_3877.png

IMG_3878.png

Με μια καλή τιμή θα έμενες;;;;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nikolas14 said:

Αν υπάρχει δυνατότητα οπτικής ίνας μέχρι το σπίτι είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις. Έχω ήδη εδώ και δυο χρόνια στο πατρικό μου 100/10 και σε Airbnb που διαχειρίζομαι 200/20. 
Προσωπικά αν μένεις μόνος σου ή δυο άτομα σε ένα σπίτι μπορείς να κανείς απεριόριστο συμβόλαιο και να μην έχεις σταθερή γραμμή. Αν υπάρχει η δυνατότητα για σταθερή και ταχύτητες από 100Mbps και πάνω στην περιοχή που μένεις καλύτερα βάλε σταθερό ειτε είστε πολλά άτομα στο σπιτι.

Έχω 3 unlimited το πρόβλημα είναι οι ταχύτητες

 

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Με μια καλή τιμή θα έμενες;;;;

Ναι αν μου κάνανε μια καλή τιμή  θα έκανα και αίτηση για οπτική ώστε να παιρνω εκπτώσεις.

Στην vf έχω προς το παρών 3 unlimited 2 red παππού γιαγιά και ενα doublepplay για το airbnb.

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2024 at 10:19 ΜΜ, cmvr said:

Πραγματικά πόσα ψεύτικα προφίλ θα κάνουν οι νοβακιδες ήμαρτον δηλαδή 🤣

Τώρα που το είπες, λες να πάρω sim nova να δω τι παίζει; 

Αν και είναι κλειστό το κατάστημα στην πόλη εδώ και μήνες, έχει ένα πανί που κρύβει το λογότυπο Nova.

On 24/2/2024 at 10:20 ΜΜ, p_k said:

Έξω κάτι γίνεται!

Σε ανοιχτό χώρο ναι, μέσα στην πόλη στα στενά συνήθως χαμηλά παίζει όπως και η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, nikos0 said:

Τώρα που το είπες, λες να πάρω sim nova να δω τι παίζει; 

Αν και είναι κλειστό το κατάστημα στην πόλη εδώ και μήνες, έχει ένα πανί που κρύβει το λογότυπο Nova.

Σε ανοιχτό χώρο ναι, μέσα στην πόλη στα στενά συνήθως χαμηλά παίζει όπως και η cosmote.

Γνώμη μου είναι ότι δεν θα δεις καμία μεγάλη διαφορά με Nova. Εκεί μόνο η Cosmote παίζει αξιοπρεπής 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Γνώμη μου είναι ότι δεν θα δεις καμία μεγάλη διαφορά με Nova. Εκεί μόνο η Cosmote παίζει αξιοπρεπής 

Ισχύει, αλλά ότι έχει άδειο δίκτυο είναι καλο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2024 at 11:27 ΜΜ, zerokill said:

Έχω 3 unlimited το πρόβλημα είναι οι ταχύτητες

 

Ναι αν μου κάνανε μια καλή τιμή  θα έκανα και αίτηση για οπτική ώστε να παιρνω εκπτώσεις.

Στην vf έχω προς το παρών 3 unlimited 2 red παππού γιαγιά και ενα doublepplay για το airbnb.

Όλα κρεμασμένα στο ίδιο ΑΦΜ ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...