Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητέ κε Ντούλια,

 

σε απάντηση του τελευταίου e-mail σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι

προκειμένου να καταγραφεί και να διερευνηθεί ,το θέμα που μας αναφέρατε ,

από το τεχνικό μας τμήμα ,μπορείτε να καλέσετε από κινητό Vodafone στο 13830

(Με χρέωση 10 λεπτά του ευρώ + ΦΠΑ ανά κλήση) ή από σταθερό 13830 (με χρέωση)

το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Vodafone.

 

Στη διάθεση σας για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση.

 

Σας ευχόμαστε Χρόνια Πολλά , Ευτυχισμένο και Δημιουργικό το 2005.

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

 

Nikolaos Maliaritis

Customer Service Support Administrator

Customer Services

 

Tel: +30 210 6702000

Fax: +30 210 4276896

 

E-mail: Nikolaos.Maliaritis@vodafone.com

 

Vodafone Panafon S.A

Site Address: 88 Makrygianni Str., 18233, Agios Ioannis Rentis

Registered Office: 1-3 Tzavella Str., 15231, Halandri, Greece

Registered in Greece No26089/01AT/B/92/276/04

 

Den ftanei pou tous enimerwsa...prepei na plirwsw kiolas!!! ma kala pane kala??? ilithia voda...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

paratirisa spiti mou oti me mia grammi mporw kai vgazw klisi kai stelnw sms,enw me tin cosmote oxi!!! giafto ekana aitisi foritotitas...

ti lete kala ekana? i vlakeia? lete na to psaxnw poli to sima genika? pws ta paei exei valei kamia keraia?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bezoss (14 Ιαν. 2005 , 02:07)

 

paratirisa spiti mou oti me mia grammi mporw kai vgazw klisi kai stelnw sms,enw me tin cosmote oxi!!! giafto ekana aitisi foritotitas...

ti lete kala ekana? i vlakeia? lete na to psaxnw poli to sima genika? pws ta paei exei valei kamia keraia?

 

 

 

Παρε το 13830, θα καταγραφει το προβλημα, θα περασει απο το engineering και θα μεθεις τι προκειτε να συμβει σε μια εβδομαδα. Δωσε τηλ επικοινωνιας ενα κινητο που θα εχεις μαζι σου παντα, για να σε ειδοποιησουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TakeOverNet (14 Ιαν. 2005 , 14:11)

 

Παρε το 13830, θα καταγραφει το προβλημα, θα περασει απο το engineering και θα μεθεις τι προκειτε να συμβει σε μια εβδομαδα. Δωσε τηλ επικοινωνιας ενα κινητο που θα εχεις μαζι σου παντα, για να σε ειδοποιησουν.

 

 

vasika den tha to ekana alla afou mou les oti tha to elenksoun tote ok.... :D ante na doume kamia aspri mera...

an kai toso kairo pou to sima einai to idio twra tha to ftiaksoun? tha mou peis kai ama den to kseran...tespa as min polilogw :lol:

thanks man

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που εχω παρατηρησει με την Vodafone ειναι, οτι δεν πιανει απλα πουθενα!

Το καλυτερο σημα που μπορεις να δεις (εκτος απο την Πλατεια Συνταγματος) ειναι 2 και αυτο οταν θα παρεις τηλεφωνο θα παιζει και στο 1 με αποτελεσμα να σου σπαει τα νευρα.

Η κατασταση ειναι τραγικη!

Εκοψα 3 συμβολαια Vodafone Και παω στην Cosmote.

Βαρεθηκα να ψαχνω να βρω σημα....

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που εχω παρατηρησει με την Vodafone ειναι, οτι δεν πιανει απλα πουθενα!

Το καλυτερο σημα που μπορεις να δεις (εκτος απο την Πλατεια Συνταγματος) ειναι 2 και αυτο οταν θα παρεις τηλεφωνο θα παιζει και στο 1 με αποτελεσμα να σου σπαει τα νευρα.

Η κατασταση ειναι τραγικη!

Εκοψα 3 συμβολαια Vodafone Και παω στην Cosmote.

Βαρεθηκα να ψαχνω να βρω σημα....

mallon ta parales...kathe etairia exei ta kala tis.... gia mena i voda mia xara einai...twra an den pianei sta katsikoxwria den me poliniazei giati pianei spiti mou kai ta sms den kanoun 10 wres na erthoun,oute i idopoiisi...

Link to comment
Share on other sites

mallon ta parales...kathe etairia exei ta kala tis.... gia mena i voda mia xara einai...twra an den pianei sta katsikoxwria den me poliniazei giati pianei spiti mou kai ta sms den kanoun 10 wres na erthoun,oute i idopoiisi...

 

Συγνώμη ρε φιλαράκο όταν λες κατσικοχώρια εννοείς και την Καλλίπολη του Πειραιά για να ξέρω που ζω δηλαδή. Αν εννοείς κάλυψη στο κέντρο της Αθήνας (Ομόνοια και Σύνταγμα) τότε να την χαίρεστε την vodafone.Και αν τους έχω παρακαλέσει μέχρι και μέτρηση σήματος κάνανε να δουν εάν έχω δίκιο. Όντος είδανε ότι έχω δίκιο αλλά όσο το είδατε εσείς την βελτίωση άλλο τόσο το είδα και εγώ.

Andreasp απορώ πως και δεν την έχεις κάνει ακόμα.

Φιλικά

London for ever
Link to comment
Share on other sites

9 στα 10 μερη μεσα στον Ν.Αττικης που κινουμαι υπαρχει προβλημα με το σημα της Vodafone.

Ενδεικτικα...

 

Ολυμπιακο Σταδιο (Καναν και Ολυμπιαδα... παναθεμα τους!)

Ανω Χαλανδρι

Κατω Χαλανδρι

Ζωγραφου (Ηλισια)

Μαρουσι (Συνορα Πευκης)

Αγιο Στεφανο - Κρυονερι

Ν.Ηρακλειο

Καλογρεζα

Μεταμορφωση

Αγια Παρασκευη

Γαλατσι - Πατησια (Πισω απο τα σχολεια της Γκραβα)

 

Αυτες ειναι περιοχες που ζω, εχω φιλους, πρωην και νυν γκομενες.

Και συνεχιζουμε...

Στον Νομο Ηλιας οχι εχει προβλημα σηματος, αλλα απλα δεν υπαρχει το δυκτιο της Vodafone. Απορώ γιατί ανοίγουν Vodafone μαγαζια!

Στην καλυτερη περιπτωση να δεις 1 σημα.

Στο εξοχικο μου στην Κορινθο πιανει! (ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ VODAFONE! Να και ενα μερος που πιανει)

Ζεμενος (Το μεγαλυτερο κομματι απο Λιβαδεια προς Αραχωβα ειναι νεκρη)

Πολυδροσος

Αρτοτινα (Βαρδουσια Ορη! Στου διαολο τον κωλο... Πραγματι! 1350μετρα υψομετρο. Vodafone = Κλησεις SOS, Cosmote = 5 !!!!!!)

Και να μην μιλησω για Εθνικη Οδο Αθηνων - Πατρων...

Η Voda μας προσεχει να μην τρεχουμε.

Μετα τα 140χιλιομετρα, δεν πιανει τιποτα. Πρεπει να πλακωθεις στα φρενα για να μιλησεις.

Χωρις πλακα , παντως με ειχε σωσει μια φορα.

Χτυπησε το τηλεφωνο, με πανω απο 200, και φρεναροντας ειδα οτι με ειχε τσιμπησει ρανταρ της τροχαιας. (Με επιασε με 173 τελικα. Παλι καλα...)

 

Βασικα χωρις ιχνος υπερβολης, το μοναδικο μερος που δεν εχω προβλημα, ειναι το εξοχικο μου εξω απο την Κορινθο.

Λετε να μετακομισω μονιμα για να πιανει η Voda??? :)

 

Οταν θα σταματησει η Voda Να ασχολειτε με τριχες (βλ. Live, Ringtones και λοιπες ******ες) και θα ξαναγινει εταιρια για ενηλικους και οχι παιδακια του δημοτικου, τοτε ισως να το ξανασυζητησουμε.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

xaxa tetia na mou lete...prin mia vdomada apo cosmote to girisa se voda....

entaksei vasika nai dikio mallon exete...tis cosmote o xartis exei kalipsei ta panta...

alla ok exei alla meionektimata...apo tin allin i voda..den kserw...lete na valei kamia keraia i den tin endiaferei poia i kalipsi tis?

Link to comment
Share on other sites

xaxa tetia na mou lete...prin mia vdomada apo cosmote to girisa se voda....

entaksei vasika nai dikio mallon exete...tis cosmote o xartis exei kalipsei ta panta...

alla ok exei alla meionektimata...apo tin allin i voda..den kserw...lete na valei kamia keraia i den tin endiaferei poia i kalipsi tis?

Για ποιον λογο μπορει καποιος να γυρισει απο Cosmote σε Vodafone?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λογο μπορει καποιος να γυρισει απο Cosmote σε Vodafone?

giati i cosmote ti einai arxontas? apla spiti mou kai ta tria diktia einai skata...kai i cosmote me mia grammi den evgaza klisi kai ta sms mou argousan kana tetartw me 10lepto....evala voda kai vgazw kliseis kai ta sms erxontai tsak mpam.giafto

Link to comment
Share on other sites

ego paidia exo megalo provlima me ti vodafone stin perioxi tou papagou.

milame gia sima apo anuparkto mexri to polu mia paula. sunexeia mou erxontai minimata pou lene oti eixa kliseis(epeidi to kinito den epiane)

eleos pia. vevaia, i cosmote den paei kai auti piso ekei, alla toulaxiston auti kumainetai apo 1-2 paules.

kati prepei na ginei. aparadekto

gamo tous stratigous tous gamo

den afinoun na ginei tipota edo. gipedo sto goudi tora (asxeto sorry alla den kratiomoun)

anyway to provlima me tin perioxi tou papagou einai megalo

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λογο μπορει καποιος να γυρισει απο Cosmote σε Vodafone?

Γιατί πιστεύω ότι πλέον ο μύθος της καλύτερης κάλυψης έχει καταρεύσει...

Εκτός από κάποια απομακρυσμένα χωριά στα οποία μόνο η Cosmote παρέχει κάλυψη, στην υπόλοιπη χώρα, πιστεύω ότι δεν υπάρχει καμμία διαφορά στην κάλυψη.

Από εκεί και πέρα η Vodafone παρέχει καλύτερη ποιότητα φωνής (ελέω EFR), καλύτερη ποιότητα στα SMS (καθόλου καθυστερήσεις) και βέβαια τεράστια γκάμα υπηρεσιών και συσκευών (λόγω του μεγέθους της μαμάς Voda).

Από εκεί και πέρα προσφέρει φθηνότερο roaming στα συνεργαζόμενα δίκτυα (για συνδρομητές με συμβόλαιο) και roaming χωρίς πιστωτική σε πολύ περισσότερα δίκτυα σε όλον τον κόσμο απ'ότι οι άλλες δύο εταιρείες μαζί (πάλι χάρη στο μέγεθος της μητρικής εταιρείας).

 

Δεν θέλω να φανώ φανατισμένος με τη Voda γιατί πράγματι έχει και προβλήματα! Απλά δεν μου αρέσει αυτή η καραμέλα της κάλυψης που χρησιμοποιούν κάποιοι για να δικαιολογήσουν την Cosmote η οποία υστερεί σε όλους τους άλλους τομείς!

Και επαναλαμβάνω ότι ίσως αυτό για την κάλυψη να ίσχυε πριν από κάποια χρόνια, αλλά τουλάχιστον τώρα δεν δικαιολογείται πλέον αυτή η σύγκριση καθώς εκτός του ότι η Vodafone καλύπτει εξίσου καλά με την Cosmote όλη την Ελλάδα, έχει και δίκτυο πολύ καλύτερης ποιότητας από άποψη χωρητικότητας, υπηρεσιών και ποιότητας φωνής!

 

Αν παρατηρήσατε, τον τελευταίο καιρό όλο και περισσότερο ακόμα κι εδώ στα "προβλήματα κάλυψης της Voda" τα προβλήματα αφορούν περιοχές που δεν καλύπτονται επαρκώς ούτε από Cosmote.

 

Βέβαια η Vodafone δεν θα πρέπει να επαναπαυθεί καθώς:

1) Θα πρέπει να συνεχίσει να βελτιώνει την κάλυψη GSM

2) Θα πρέπει να συνεχίσει να επεκτήνει/βελτιώνει την κάλυψη 3G (όπως ήδη κάνει) Σημείωση: Τη στιγμή που καμμία άλλη εταιρεία δεν έχει βγάλει δημόσια το δίκτυο τρίτης γενιάς της οπότε φανταστείτε τι debugging έχει να γίνει κι εκεί!

3) Θα πρέπει να καλύψει (με μικρό κόστος αλλά μεγάλη κοινωνική ευθύνη) και εκείνες τις απομακρυσμένες περιοχές όπου κάποιοι συνάνθρωποί μας κρατούν Θερμοπύλες.

 

 

ΥΓ: Για το θέμα κάλυψης από προσωπική σκοπιά, στο σπίτι μου όπου είχα πρόβλημα ότι δεν μπορούσα να κάνω κλήσεις χωρίς διακοπές σε όλο το σπίτι, τον τελευταίο χρόνο η κατάσταση έχει βελτιωθεί και πλέον μπορώ να κάνω κλήσεις σε όλο το σπίτι με φουλ σήμα. Επίσης η κάλυψη και η ποιότητα υπηρεσιών του 3G βελτιώνεται μέρα με τη μέρα οπότε την τελευταία βδομάδα, το 3G λειτουργεί άψογα σε όλο σχεδόν το σπίτι μου χωρίς τα κολλήματα και τις "διαλήψεις" που παρουσίαζε τον προηγούμενο καιρό τόσο στις φωνητικές κλήσεις όσο και στο live! Αναφέρομαι στην περιοχή Αγ. Παντελεήμονα Αχαρνών.

Link to comment
Share on other sites

9 στα 10 μερη μεσα στον Ν.Αττικης που κινουμαι υπαρχει προβλημα με το σημα της Vodafone.

Ενδεικτικα...

 

Αγια Παρασκευη

Αγία Παρασκευή σε ποιά περιοχή ακριβώς έχεις πρόβλημα? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πιστεύω ότι πλέον ο μύθος της καλύτερης κάλυψης έχει καταρεύσει...

Εκτός από κάποια απομακρυσμένα χωριά στα οποία μόνο η Cosmote παρέχει κάλυψη, στην υπόλοιπη χώρα, πιστεύω ότι δεν υπάρχει καμμία διαφορά στην κάλυψη.

Από εκεί και πέρα η Vodafone παρέχει καλύτερη ποιότητα φωνής (ελέω EFR), καλύτερη ποιότητα στα SMS (καθόλου καθυστερήσεις) και βέβαια τεράστια γκάμα υπηρεσιών και συσκευών (λόγω του μεγέθους της μαμάς Voda).

Από εκεί και πέρα προσφέρει φθηνότερο roaming στα συνεργαζόμενα δίκτυα (για συνδρομητές με συμβόλαιο) και roaming χωρίς πιστωτική σε πολύ περισσότερα δίκτυα σε όλον τον κόσμο απ'ότι οι άλλες δύο εταιρείες μαζί (πάλι χάρη στο μέγεθος της μητρικής εταιρείας).

 

Δεν θέλω να φανώ φανατισμένος με τη Voda γιατί πράγματι έχει και προβλήματα! Απλά δεν μου αρέσει αυτή η καραμέλα της κάλυψης που χρησιμοποιούν κάποιοι για να δικαιολογήσουν την Cosmote η οποία υστερεί σε όλους τους άλλους τομείς!

Και επαναλαμβάνω ότι ίσως αυτό για την κάλυψη να ίσχυε πριν από κάποια χρόνια, αλλά τουλάχιστον τώρα δεν δικαιολογείται πλέον αυτή η σύγκριση καθώς εκτός του ότι η Vodafone καλύπτει εξίσου καλά με την Cosmote όλη την Ελλάδα, έχει και δίκτυο πολύ καλύτερης ποιότητας από άποψη χωρητικότητας, υπηρεσιών και ποιότητας φωνής!

 

Αν παρατηρήσατε, τον τελευταίο καιρό όλο και περισσότερο ακόμα κι εδώ στα "προβλήματα κάλυψης της Voda" τα προβλήματα αφορούν περιοχές που δεν καλύπτονται επαρκώς ούτε από Cosmote.

 

 

 

Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά θα το ξανατονήσω για άλλη μια φορά και να διαφωνήσω μαζί σου στο εξής : Κάποτε ήμουν panafonakias και μετά vodafonakias μέχρι που κατάλαβα ότι στην Καλλίπολη του Πειραιά και όχι στην κολοπετινήτσα δεν έχω σήμα ούτε για δείγμα και δεν πρόκειται να γίνει τίποτα για βελτίωση του. Δεν είναι χωριό είναι συνοικία του τρίτου εάν δεν κάνω λάθος μεγαλύτερου δήμου της Ελλάδας. Όπως επίσης και στο ΟΑΚΑ που μένει ένας φίλος μου.Και αυτός είχε παλιά vodafone . Θα συμφωνήσω μαζί σου όμως ότι έχει καλύτερη ποιότητα φωνής καλύτερες συσκευές και φθηνότερο roaming λόγω της μαμάς vodafone. Μακάρι να βελτιώσει το σήμα της και να είσαι σίγουρος ότι θα στείλω την cosmote από κει που ήρθε. Ούτε εγώ την συμπαθώ αλλά πρέπει να την ανεχθώ.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γιατί πιστεύω ότι πλέον ο μύθος της καλύτερης κάλυψης έχει καταρεύσει...

Εκτός από κάποια απομακρυσμένα χωριά στα οποία μόνο η Cosmote παρέχει κάλυψη, στην υπόλοιπη χώρα, πιστεύω ότι δεν υπάρχει καμμία διαφορά στην κάλυψη.

Από εκεί και πέρα η Vodafone παρέχει καλύτερη ποιότητα φωνής (ελέω EFR), καλύτερη ποιότητα στα SMS (καθόλου καθυστερήσεις) και βέβαια τεράστια γκάμα υπηρεσιών και συσκευών (λόγω του μεγέθους της μαμάς Voda).

Από εκεί και πέρα προσφέρει φθηνότερο roaming στα συνεργαζόμενα δίκτυα (για συνδρομητές με συμβόλαιο) και roaming χωρίς πιστωτική σε πολύ περισσότερα δίκτυα σε όλον τον κόσμο απ'ότι οι άλλες δύο εταιρείες μαζί (πάλι χάρη στο μέγεθος της μητρικής εταιρείας).

 

Δεν θέλω να φανώ φανατισμένος με τη Voda γιατί πράγματι έχει και προβλήματα! Απλά δεν μου αρέσει αυτή η καραμέλα της κάλυψης που χρησιμοποιούν κάποιοι για να δικαιολογήσουν την Cosmote η οποία υστερεί σε όλους τους άλλους τομείς!

Και επαναλαμβάνω ότι ίσως αυτό για την κάλυψη να ίσχυε πριν από κάποια χρόνια, αλλά τουλάχιστον τώρα δεν δικαιολογείται πλέον αυτή η σύγκριση καθώς εκτός του ότι η Vodafone καλύπτει εξίσου καλά με την Cosmote όλη την Ελλάδα, έχει και δίκτυο πολύ καλύτερης ποιότητας από άποψη χωρητικότητας, υπηρεσιών και ποιότητας φωνής!

 

Αν παρατηρήσατε, τον τελευταίο καιρό όλο και περισσότερο ακόμα κι εδώ στα "προβλήματα κάλυψης της Voda" τα προβλήματα αφορούν περιοχές που δεν καλύπτονται επαρκώς ούτε από Cosmote.

 

 

 

Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά θα το ξανατονήσω για άλλη μια φορά και να διαφωνήσω μαζί σου στο εξής : Κάποτε ήμουν panafonakias και μετά vodafonakias μέχρι που κατάλαβα ότι στην Καλλίπολη του Πειραιά και όχι στην κολοπετινήτσα δεν έχω σήμα ούτε για δείγμα και δεν πρόκειται να γίνει τίποτα για βελτίωση του. Δεν είναι χωριό είναι συνοικία του τρίτου εάν δεν κάνω λάθος μεγαλύτερου δήμου της Ελλάδας. Όπως επίσης και στο ΟΑΚΑ που μένει ένας φίλος μου.Και αυτός είχε παλιά vodafone . Θα συμφωνήσω μαζί σου όμως ότι έχει καλύτερη ποιότητα φωνής καλύτερες συσκευές και φθηνότερο roaming λόγω της μαμάς vodafone. Μακάρι να βελτιώσει το σήμα της και να είσαι σίγουρος ότι θα στείλω την cosmote από κει που ήρθε. Ούτε εγώ την συμπαθώ αλλά πρέπει να την ανεχθώ.

 

File sorry alla 8a diafwnhsw mazi sou mia kai exw netmonitor,paliotera h voda eixe megalo problhma akomh kai apo TIM oso anafora xwrhtikothta kai kalypsh twra einai ok,isws se orismena meroi na exei pykno diktyo alla se kalypsh makran kalyterh h cosmote kai as exei FR,otan phgainw se mia perioxh kai mou dixnei 7 kanalia cosmote katw toy -80 enw h voda exei mono dyo kai ayta sta 900 einai ligo dyskolo na pei kaneis oti eftase th cosmote,isws exei mikrynei h diafora alla den thn exei ftasei,h cosmote ektos oti sta 1800 to dinei kai katalabainei to diktyo me poly megalo fasma dinei megalh embeleia sta 900 kai sxedon se olh thn Ellada einai dual,einai megalh magkia ayto gia mena,bebaia kai h voda einai dual alla oxi se olh thn Ellada bazei mono ekei pou xreiazete,se ari8mo keraiwn fysika kai o ote mono me ta kthria toy kontrarei tis alles dyo,1200 sta8moi mporei kai parapanw,pame sth poiothta h voda exei EFR kai h cosmote FR,otan milas me voda peftei h mpataria pio grhgora alla exeis kalyterh poiothta,otan milas me cosmote peftei pio arga h mpataria alla den exeis toso kalh poiothta,de 8a meinw se ayto,stis poleis isws panw katw na einai ta idia(athina,8essaloniki,larisa,patra,hrakleio) sthn ypoloiph eparxia h cosmote de pianete,oxi tipota allo alla exei kai pio pollous sta8mous,edw re paidia exoune sthsei bts mesa se xwria oxi mono stis poleis,de pianete h cosmote ksexaste to :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να είμαι σωστός να πω και του στραβού το δίκιο. Είμουνα στο INTERCONTINETAL το ξενοδοχείο για μια παρουσίαση της εταιρείας που δουλεύω.Όποιος ξέρει το ξενοδοχείο ξέρει ότι οι αίθουσες είναι στο υπόγειο.Η vodafone και tim είχαν full σήμα και η cosmote δεν είχε καθόλου σήμα. Τέλος πάντων "τρύπες" έχουν όλες οι εταιρείες. Αλλά στην ποιότητα του σήματος δεν χωράει αμβιβολία η vodafone είναι κορυφή.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Guest vasilis
Επειδή θέλω να είμαι σωστός να πω και του στραβού το δίκιο. Είμουνα στο INTERCONTINETAL το ξενοδοχείο για μια παρουσίαση της εταιρείας που δουλεύω.Όποιος ξέρει το ξενοδοχείο ξέρει ότι οι αίθουσες είναι στο υπόγειο.Η vodafone και tim είχαν full σήμα και η cosmote δεν είχε καθόλου σήμα. Τέλος πάντων "τρύπες" έχουν όλες οι εταιρείες. Αλλά στην ποιότητα του σήματος δεν χωράει αμβιβολία η vodafone είναι κορυφή.

 

Βρέθηκα στο Intercontinental πριν μερικές μέρες στα πλαίσια της Cisco Expo 2005. Δεν θα έλεγα ότι η cosmote δεν είχε καθόλου σήμα. Θα έλεγα σίγουρα ότι είχε αδύναμο σήμα, χωρίς να μου δημιουργεί ιδιαίτερα προβλήματα στις κλήσεις εκτός από μερικές συγκεκριμένες αίθουσες.

 

Βέβαια, ίσως να παίζει κάποιο ρόλο και η συσκευή και κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

Link to comment
Share on other sites

Αναφορά προβλήματος κάλυψης ώρα 2:30 στην Ν.Ερυθραία. 2 κινητά Vodafone δεν πιάνουν, και έχουν βγάλει και τα 2 κινητά ένα σήμα περίεργο, ένα Χ και απο πίσω ένα κινητό. Δηλαδή ότι δεν μπορώ να κάνω κλήσεις...περίεργο...
GATE13
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια ξαφνικα εδω και 2 βδομαδες δεν εχω καθολου σημα στο σπιτι μου (Ανω Νεα Σμυρνη). Εχω τρελο προβλημα γιατι το κινητο ειναι πολυ σημαντικο για την δουλεια. Αφου σκεφτομαι να μετακομιζω οποτε το χρειαζομαι (που ειναι τουλαχιστον 2 φορες την εβδομαδα).

Host

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα στο Intercontinental πριν μερικές μέρες στα πλαίσια της Cisco Expo 2005. Δεν θα έλεγα ότι η cosmote δεν είχε καθόλου σήμα. Θα έλεγα σίγουρα ότι είχε αδύναμο σήμα, χωρίς να μου δημιουργεί ιδιαίτερα προβλήματα στις κλήσεις εκτός από μερικές συγκεκριμένες αίθουσες.

 

Βέβαια, ίσως να παίζει κάποιο ρόλο και η συσκευή και κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

 

Αναφέρομαι στο υπόγειο του ξενοδοχείου intercontinental και σύγκριση σήματος με δύο κινητά motorola v600 (το δικό μου) που είχα 1 γραμμή σήμα και ενός συναδέλφου μου samsung μου διαφεύγει το μοντέλο που δεν είχε καθόλου σήμα.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Oso anafora to radiodiktyo ths vodafone exw na pw oti htan poly eksypno apo meria ths na agorasei kai allo fasma sta 900 me apotelesma na ektopisei th cosmote sto 2x5(se ayto ebale kai to xeraki ths h TIM giati agorase kai ayth ki allo fasma pisw apo th voda),etsi exoun synolika idio fasma oi dyo etairies cosmote-vodafone,h vodafone exei moirasmeno fasma stis dyo bandes,opou yparxoun sta8moi Dual exoun mia mania na pousaroun to C2 dhladh dinoun megalh proteraiothta alla poly mikrh embeleia C1 sth banda twn 1800,etsi otan eisai poly konta me to sta8mo na syndeesai sta 1800,an gemisoun oi kypseles sta 1800 apla eksyphretoun kosmo oi 900ares,sta megala astika kentra einai pantou dual h vodafone
Link to comment
Share on other sites

Oso anafora to radiodiktyo ths vodafone exw na pw oti htan poly eksypno apo meria ths na agorasei kai allo fasma sta 900 me apotelesma na ektopisei th cosmote sto 2x5(se ayto ebale kai to xeraki ths h TIM giati agorase kai ayth ki allo fasma pisw apo th voda),etsi exoun synolika idio fasma oi dyo etairies cosmote-vodafone,h vodafone exei moirasmeno fasma stis dyo bandes,opou yparxoun sta8moi Dual exoun mia mania na pousaroun to C2 dhladh dinoun megalh proteraiothta alla poly mikrh embeleia C1 sth banda twn 1800,etsi otan eisai poly konta me to sta8mo na syndeesai sta 1800,an gemisoun oi kypseles sta 1800 apla eksyphretoun kosmo oi 900ares,sta megala astika kentra einai pantou dual h vodafone

na rwtisw kati? pou kseroume oti kai i voda leitourgei se dual diktio???

epeidi sto site tis den grafei tpt...enw i cosmote grafei....alithia doulevei kai afti omws se dual??? kai ****...xarika poli :)

Link to comment
Share on other sites

Η voda έχει dual δίκτυο και δεν νομίζω ότι χρειάζεται να το αναφέρει γιατί έτσι κι αλλιώς είναι τεχνική λεπτομέρεια που δεν έχει σημασία (ενόσο εξασφαλίζεται καλή κάλυψη).

 

Η Cosmote από την άλλη, δεν ξέρω αν το διαφημίζει ή όχι στο site της, αλλά στην μπάντα των 900 έχει φάσμα μόνο στην extended περιοχή (EGSM900) η οποία δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμη σε κάποια παλαιότερα μοντέλα... Βέβαια όλα τα dualband κινητά υποστηρίζουν το EGSM οπότε στην Cosmote που ξεκίνησε σαν 1800άρα εταιρεία (όπου οι συνδρομητές θα έχουν είτε 1800only είτε dualband κινητά) δεν υπάρχει πρόβλημα με την υποστήριξη συσκευών...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...