Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

bored Σε παλιότερο post χρωστάω μια εξήγηση για τα μαγειρεμένα στατιστικά..., δυστυχώς δεν έχω στοιχεία, αλλά αν το ψάξει κάποιος (ένας απλός έλεγχος) είναι πολύ εύκολο να εξακριβωθεί, άλλωστε είναι κάτι που φαίνετε στην πράξη...

Αυτό έγινε από κάποιους μέσα από την vodafone (με διάφορα τεχνάσματα...), από τότε που ανέλαβε η kintec (όχι ότι δεν γινόταν και πιο παλιά), ώστε να φανεί ότι γίνεται δουλειά...

Petro... αν θέλετε μπορείτε να το σβήσετε…

αλλά δυστυχώς "κάποιοι" έκαναν την kintec “εταιρία”

 

Κοίταξε, δεν ξέρω αν όντως μαγειρεύονται ή όχι. Δεν το πιστεύω επειδή στη διαδικασία αυτή αναμειγνύονται και τμήματα πέρα από το technology που συγκεντρώνουν feedback από τους πελάτες (π.χ customer services, consumer commercial) και φτιάχνουν δικά τους στατιστικά οπότε δεν είναι πολύ εύκολο να φαίνονται όλα τέλεια αν δεν είναι. Δεν είμαι όμως και σίγουρος.

 

Εξάλλου και εγώ στη πράξη αναφέρομαι. Προσωπικά από άποψης ποιότηας/απόδοσης/συντήρησης θεωρώ τη Cosmote μακράν χειρότερη με την οποία και εγώ έχω αντιμετωπίσει άπειρες φορές περίεργα περιστατικά με το δίκτυο της αλλά ακούω και άπειρα παράπονα από πολύ κόσμο, ο οποίος όμως δεν την αλλάζει αφού γενικά σκίζει σε κάλυψη. Εδώ έχουν υπάρξει περιοχές που διαθέτουν και αστικά κέντρα ΟΤΕ (άρα και κάποιους τεχνικούς) και έχουν μείνει ώρες χωρίς σήμα από τη Cosmote...:wacko: Για να μη μιλήσω για τη χωρητικότητα του δικτύου της...:X

 

Η Wind έχει βελτιωθεί ομολογουμένως πάρα πολύ. Λίγο ακόμα να στρώσει σε κάποιους συγκεκριμένους τομείς και θα είναι μια χαρά. Φοβάμαι όμως μήπως σε λίγο καιρό για να βγάλει ο Αιγύπτιος τη χασούρα από τις ζημιές που παρουσιάζει η εταιρεία, μήπως ακολουθήσει πολιτικές τύπου Vodafone-Kintec (και η Kintec συνεργάζεται και με τη Wind όχι όμως σε τέτοιο βαθμό όπως η κόκκινη). Όσο για τη Vodafone σίγουρα τα επίπεδα συντήρησης έχουν πέσει, γενικά όμως, τουλάχιστον μέχρι τώρα (ίσως είναι νωρίς) δεν έχουν φανεί ιδιαίτερα προβλήματα, θα δείξει. Πάντως σε χωρητικότητα τουλάχιστον είναι μια χαρά.

 

Ευελπιστώ πάντως πως τώρα που η Kintec αναλαμβάνει τέτοια μεγάλα έργα αλλά και στελεχώνεται με έμπειρο προσωπικό (όπως οι τεχνοικοί της Vodafone) σιγά σιγά θα αναπτυχθεί και θα σοβαρευτεί, μην ορκίζεστε για το αντίθετο.

 

Την κατεδάφιση κεραίας κινητής τηλεφωνίας επί της οδού Χαριλάου Τρικούπη 169, ανακοίνωσε ο δήμος Κηφισιάς.

 

 

Σημ. Δεν γνωρίζω ποιας εταιρίας είναι.

Tης Vodafone είναι. Όπως και άλλη μία που θέλουν να ξηλώσουν στην οδό Κόδρου. Κρίμα γιατι γενικά η Vodafone είχε καλή κάλυψη στη Κηφισιά.

 

Πέρσι είχαν ξηλώσει μια της Cosmote, μία της Wind και νομίζω και άλλη μία της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

.....................................

Η Wind έχει βελτιωθεί ομολογουμένως πάρα πολύ. Λίγο ακόμα να στρώσει σε κάποιους συγκεκριμένους τομείς και θα είναι μια χαρά. Φοβάμαι όμως μήπως σε λίγο καιρό για να βγάλει ο Αιγύπτιος τη χασούρα από τις ζημιές που παρουσιάζει η εταιρεία, μήπως ακολουθήσει πολιτικές τύπου Vodafone-Kintec (και η Kintec συνεργάζεται και με τη Wind όχι όμως σε τέτοιο βαθμό όπως η κόκκινη). Όσο για τη Vodafone σίγουρα τα επίπεδα συντήρησης έχουν πέσει, γενικά όμως, τουλάχιστον μέχρι τώρα (ίσως είναι νωρίς) δεν έχουν φανεί ιδιαίτερα προβλήματα, θα δείξει. Πάντως σε χωρητικότητα τουλάχιστον είναι μια χαρά.

 

....................................................

Φίλτατε bored, πριν λίγα χρόνια είχε γίνει η ίδια ιστορία με τη kintec και τη wind τότε στη wind όμως υπήρχε σωματείο, που πρόβαλε αντίσταση με αποτέλεσμα η kintec να πάρει μερικές δουλειές και ένα μικρό κομμάτι του maintenance (και από ότι ξέρω έχει τώρα μόνο το power)

 

 

Τέλος πάντων μην χτυπιόμαστε άδικα στην αλλαγή του χρόνου προβλέπονται μεγάλες ανατροπές…

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει γενικά κανείς πώς προτίθεται να κινηθεί η Vodafone αναφορικά με την κάλυψη 2ης και 3ης γενιάς με το νέο έτος;Γενικά,υπάρχουν σχέδια και χρήμα για την επέκταση της κάλυψης ’η θα συνεχίσει να επικρατεί η ίδια κατάσταση;;Δε μιλάω βέβαια μόνο για μεγαλουπόλεις,αλλά για επαρχία κυρίως ,όπου χρήζει άμεσης βελτίωσης σε πολλές περιοχές!Τουλάχιστον,αν χάνουν συνδρομητές με φορητότητα,ίσως ευαισθητοποιηθούν και κάνουν κάποια κίνηση(αν και μου φαίνεται ότι οι πιο πολλοί που φεύγουν είναι στις μεγαλουπόλεις,οπότε μα΄λλον η επαρχία θα συνεχίσει να είναι για καιρό στο κλ...ιμο,ε;)
Link to comment
Share on other sites

Περίχωρα Καβάλας, τι γίνεται; Αμυγδαλεωνας;...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αφορα και αυτο τη vodafone

 

Όπως ανακοινώθηκε από την Πολεοδομική Υπηρεσία Καπανδριτίου της Νομαρχίας Ανατολικής Αττικής, μετά την ολοκλήρωση των διοικητικών διαδικασιών για την κατεδάφιση αυθαίρετης κατασκευής κεραίας κινητής τηλεφωνίας της εταιρείας σε κτίριο επί της οδού Μαραθώνος 61 στον Δήμο Άνοιξης, η κεραία και η υποδομή της αφαιρέθηκαν από την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας χωρίς να χρειαστεί η κατεδάφιση από συνεργεία της Νομαρχίας.

 

Υπενθυμίζεται ότι την περασμένη Τετάρτη ο δήμος Κηφισιάς ανακοίνωσε την κατεδάφιση κεραίας κινητής τηλεφωνίας επί της οδού Χαριλάου Τρικούπη 169.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αφορα και αυτο τη vodafone

 

Όπως ανακοινώθηκε από την Πολεοδομική Υπηρεσία Καπανδριτίου της Νομαρχίας Ανατολικής Αττικής, μετά την ολοκλήρωση των διοικητικών διαδικασιών για την κατεδάφιση αυθαίρετης κατασκευής κεραίας κινητής τηλεφωνίας της εταιρείας σε κτίριο επί της οδού Μαραθώνος 61 στον Δήμο Άνοιξης, η κεραία και η υποδομή της αφαιρέθηκαν από την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας χωρίς να χρειαστεί η κατεδάφιση από συνεργεία της Νομαρχίας.

 

Υπενθυμίζεται ότι την περασμένη Τετάρτη ο δήμος Κηφισιάς ανακοίνωσε την κατεδάφιση κεραίας κινητής τηλεφωνίας επί της οδού Χαριλάου Τρικούπη 169.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Και αυτή είναι της Vodafone...:lol::worry::cry: http://www.express.gr/news/apeoz_(xenesoz_dhmosieyseis)/71647oz_2008090571647.php3

 

Aν συνεχίσουν έτσι μας βλέπω όλους στη Cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Και αυτή είναι της Vodafone...:lol::worry::cry: http://www.express.gr/news/apeoz_(xenesoz_dhmosieyseis)/71647oz_2008090571647.php3

 

Aν συνεχίσουν έτσι μας βλέπω όλους στη Cosmote...

 

Μάλιστα...Να δω τελικά τι θα γίνει στην Ελλάδα αν αποφασίσουν οι εταιρείες να κλείσουν τις κεραίες για μία μέρα για διαμαρτυρία.

Επιπλέον αν αυτή η κεραία κάλυπτε Άγιο Στέφανο την περιοχή που νομίζω,τότε χάθηκε και η μόνη εταιρεία που έπιανε καλά στην περιοχή αυτή(θυμάμαι μία περιοχή που είχε τέρμα σήμα μόνο από vodafone) Δε ξέρω από Αθήνα αλλά έχω την εντύπωση ότι κατάλαβα από ποια περιοχή είχε το συγκεκριμένο κομμάτι του Αγίου Στεφάνου κάλυψη...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...Να δω τελικά τι θα γίνει στην Ελλάδα αν αποφασίσουν οι εταιρείες να κλείσουν τις κεραίες για μία μέρα για διαμαρτυρία.

Επιπλέον αν αυτή η κεραία κάλυπτε Άγιο Στέφανο την περιοχή που νομίζω,τότε χάθηκε και η μόνη εταιρεία που έπιανε καλά στην περιοχή αυτή(θυμάμαι μία περιοχή που είχε τέρμα σήμα μόνο από vodafone) Δε ξέρω από Αθήνα αλλά έχω την εντύπωση ότι κατάλαβα από ποια περιοχή είχε το συγκεκριμένο κομμάτι του Αγίου Στεφάνου κάλυψη...

 

Άγιο Στέφανο μένω πάντως... Αυτο με την καιραία της Vodafone δεν το ήξερα... Πάντως και τώρα έχω την ίδια ακριβώς ποιότητας σήματος από την εταιρία που είναι αρκετά καλή... Επίσης υπάρχει και κάποιο αδύναμο σήμα 3G το οποίο εδώ και 3 - 4 χρόνια παραμένει το ίδιο..

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η συγκεκριμένη κεραία κάλυπτε αποκλειστικά κομμάτι της Άνοιξης και όχι και Άγιο Στέφανο (εξάλλου υπάρχει και κάποια απόσταση, μικρή μεν αλλά υπάρχει).
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η συγκεκριμένη κεραία κάλυπτε αποκλειστικά κομμάτι της Άνοιξης και όχι και Άγιο Στέφανο (εξάλλου υπάρχει και κάποια απόσταση, μικρή μεν αλλά υπάρχει).

 

1,5 ΚΜ είναι η απόσταση

Link to comment
Share on other sites

1,5 ΚΜ είναι η απόσταση

 

Για την εμβέλεια μιας κεραίας σε αστικό κέντρο είναι μεγάλη. Προφανώς και δεν κάλυπτε Άγιο Στέφανο. Εξάλλου όπως είπες η κάλυψη στον Άγιο Στέφανο δεν έχει επηρεαστεί.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ ΣΚΕΥΤΕΤΑΙ Η VODAFONE HELLAS να βαλει 3G κεραιες στο "κεντρο εκπομπης" "Βασσιλικο" στο Ηρακλειο Κρητης ? Σε αυτο το βουνο εχει microwave links με ολο το συμπαν και ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ 3G εκει.

WIND KAI COSMOTE ΕΧΟΥΝ . Η VODAFONE ΟΧΙ.

 

Εχω ξενερωσει αγρια με την Vodafone, εχει εναν ιστο τεεερας εκει πανω γεματο microwave links ,, τυμπανα , bts 2G , και καθολου 3G.

Μιλαμε για κεντρο εκπομπης ! δηλαδη αν δεν εχει εκει 3G που θα πρεπει να εχει..?

 

ΥΓ.

το 3G θελοιμε εκει πανω γιατι κανουμε τηλεμετρια για ...τα ραδιοφωνα...transmitters...

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακόμα και μέσα στην Αττική δεν υπάρχει πλήρης κάλυψη 3G από καμιά εταιρία οπότε δεν είναι παράξενο που είναι ανύπαρκτο σε άλλες περιοχές. Προφανώς κοστίζει περισσότερο και οι εταιρίες το προσθέτουν με το σταγονόμετρο κια απελπιστικά αργά.:(
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ ΣΚΕΥΤΕΤΑΙ Η VODAFONE HELLAS να βαλει 3G κεραιες στο "κεντρο εκπομπης" "Βασσιλικο" στο Ηρακλειο Κρητης ? Σε αυτο το βουνο εχει microwave links με ολο το συμπαν και ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ 3G εκει.

WIND KAI COSMOTE ΕΧΟΥΝ . Η VODAFONE ΟΧΙ.

 

Εχω ξενερωσει αγρια με την Vodafone, εχει εναν ιστο τεεερας εκει πανω γεματο microwave links ,, τυμπανα , bts 2G , και καθολου 3G.

Μιλαμε για κεντρο εκπομπης ! δηλαδη αν δεν εχει εκει 3G που θα πρεπει να εχει..?

 

ΥΓ.

το 3G θελοιμε εκει πανω γιατι κανουμε τηλεμετρια για ...τα ραδιοφωνα...transmitters...

 

Αν βαλει, τι ακριβως θα καλυπτει? ΠΧ υπαρχει traffic σε vmc? (Δεν ξερω την περιοχη).

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλει, τι ακριβως θα καλυπτει? ΠΧ υπαρχει traffic σε vmc? (Δεν ξερω την περιοχη).

 

1) Αν βαλει 3G στον συγκεκριμενο terra-ιστο θα κερδισει οοοοοοοοοοολο τον οδικο αξονα Ηρακλειου-Ρεθυμνου , τουριστικες περιοχες οπως Μπαλι Κρητης, Αγια Πελαγια, και θα καλυπτει ΑΡΙΣΤΑ τα κτιρια απο ...2ο οροφο και πανω ..του Ηρακλειου Κρητης

μιλαμε παντα για το κεντρο εκπομπης "Βασσολικο"

2) Οι COSMOTE kai WIND ....εδω και 2 χρονια εχουν 3G εκει πανω..

Κριμα ρε Vodafone , Κριμα

 

( P.S. Οι COSMOTE kai WIND εχουν βαλει 3G κεραια ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΡΟΓΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΒΑΣΣΙΛΙΚΟ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ)

ΧΑΖΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...!¨)

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

1) Αν βαλει 3G στον συγκεκριμενο terra-ιστο θα κερδισει οοοοοοοοοοολο τον οδικο αξονα Ηρακλειου-Ρεθυμνου , τουριστικες περιοχες οπως Μπαλι Κρητης, Αγια Πελαγια, και θα καλυπτει ΑΡΙΣΤΑ τα κτιρια απο ...2ο οροφο και πανω ..του Ηρακλειου Κρητης

μιλαμε παντα για το κεντρο εκπομπης "Βασσολικο"

2) Οι COSMOTE kai WIND ....εδω και 2 χρονια εχουν 3G εκει πανω..

Κριμα ρε Vodafone , Κριμα

 

( P.S. Οι COSMOTE kai WIND εχουν βαλει 3G κεραια ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΡΟΓΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΒΑΣΣΙΛΙΚΟ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ)

ΧΑΖΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...!¨)

 

Λογικα παει με το traffic.

Wind - Cosmote εχουν μεγαλο traffic σε 2G και βαζουν 3g για να τραβηξουν κινηση.

Στην voda αν δεν εχει μεγαλο data traffic μπορει να καθυστερησει.

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone κοιμαται ορθια.

Στο σιγκεκριμενο σημειο εκπομπης ( Βασσιλικο , Ηρακλειο Κρητης, ..πιο ψηλα απο την Ρογδια ειναι το Βασσιλικο..)

....ο 2G σταθμος βασης ποτε μα ποτε δεν μου εχει δωσει πανω απο 1 KB/sec ταχυτητα .

..εκτως και αν παω 4 το ξημερωμα που τοτε παει μεχρι 5 KB/sec.

Την ιδια στιγμη η Wind και COsmote στο ιδιο σημειο εχουν στο 2g 4 με 5 KB/sec και στο 3G ( Η voda δεν εχει καν 3G κεραια εκει πανω ..επαναλαμβανω..) πανω απο 2 MBps.

 

αν καποιος απο το Network planning διαβαζει ας δωσει εντολη στην kintec μπας και βαλει τιποτα εκει πανω.. ετοιμα τα εχετε τα μικροκυματικα εκει πανω. κοιτανε απο πελοπονισσο μεχρι ...Αιγυπτο.. :ninja: Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalte 3 G reeeeeeeee!

 

..επαναλαμβανω ...Η COSMOTE kai WIND εχουν 3G στους ιστους τους στο βασσιλικο και εξυπηρετουν οοοοοοοοοοολους τους οδικους αξονες Ηρακλειου Ρεθυμνου απο κει πανω. δε λεω...καλη και η Ρογδια...καντε κααααααααααατι!

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

μπορώ κάπου να δω αναλυτικά,

τα χωριά μεταξύ Καβάλας και Δράμαε τι κάλυψη έχουν;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενδιαφέρεσαι για κάποιο συγκεκριμένο χωριό;

 

 

Ποια η διαφορα του EGSM και του DCS; Οταν συνδεομαι με ενα καναλι γραφει egsm και μετα οταν αλλαζει cell γραφει DCS.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

E-GSM είναι επιπλέον συχνότητες στις αρχικές που είχαν εκχωρηθεί για το GSM στην περιοχή των 900 MHz (880-890 και 925-935).

DCS είναι το παλιό όνομα του GSM 1800.

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος απο το Network planning διαβαζει ας δωσει εντολη στην kintec μπας και βαλει τιποτα εκει πανω.. ετοιμα τα εχετε τα μικροκυματικα εκει πανω. κοιτανε απο πελοπονισσο μεχρι ...Αιγυπτο..

 

Η Kintec δεν βάζει τίποτα και πουθενά αλλά έχει μόνο ένα κομμάτι της συντήρησης του δικτύου. Δεν σχετίζεται με το Radio Planning. Η ύπαρξη, ο προσανατολισμός και η εμβέλεια των μικροκυματικών ζεύξεων δεν συνεπάγεται την εφικτότητα εγκαταστάσεως σταθμού βάσεως 3G.

Link to comment
Share on other sites

Gyrisa apo Kriti opou k emina gia mia ebdomada.Thn kalypsh ths Voda thn brika arketa ikanopioitikh opou k an kinithika, alla k opou xreiastike na dextho kai na kano klish, akomh kai sta katsabraxa.Kinithika se perioxes kai trigyro xoria opos Agio Nikolao, Malia, Hersonissos, Iraklio, Rethymno. Me entyposiase h 3G kalypsh stis touristikes parioxes alla epishs me entypoisase h elipsi 3G sto Rethymno, kai stis anaxoriseis exoterikou sto aerodromio Irakliou.

Poiothta epikoinonias sosth kai aproblimatisto esoteriko Roaming opou to dokimasa arketes fores xeirokinhta.Oi 3G kliseis eixan poiothta k bgenan xoris problhma.Apo data 3G den mboro na fero apopsh kathos den xrisimopoihsa para elaxista.Pistebo pos den exoun kanei asxhmh douleia sto nisi kai elpizo na paraminei etsi.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος παρατηρώ ότι ενώ η GSM κάλυψη είναι πάρα πολύ καλή, η 3G είναι διαθέσιμη τουλάχιστον με καλό σήμα μόνο στο κέντρο....
Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...