Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ κοντά στον σταθμό μένω. 3 τετράγωνα πιο πάνω (βόρια). Μάλλον η vodafone έχει κεραία νότια του σταθμού για αυτό έπιανες καλύτερα. Και επειδή υπάρχουν πολυκατοικίες μπροστά από το σπίτι μου για αυτό να μην πιάνω πιο δυνατά την vodafone και να πιάνω την Cosmote.

 

Γενικά πάντως στην πόλη μέσα η Cosmote είναι πιο δυνατή από Vodafone (Η τουλάχιστον ήταν πριν την αναβάθμιση). Θα παω να το τσεκάρω.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Xtes to vradi apo tis 10 mexri tis 2 den douleve kanena Vodafone kinito stin Argolida. Kala ti ginetai me auti tin Vodafone?

Δες το ποστ μου πιο πάνω...

Άραγε θα δώσουν αποζημιώσεις όπως την άλλη φορά;

Έχει παραγίνει το θέμα με την Voda. Χάλια από σήμα, καμία προσφορά στα καρτοκινητά και περιμένουν να μείνουμε πελάτες; Αμ δε!

Link to comment
Share on other sites

Xtes to vradi apo tis 10 mexri tis 2 den douleve kanena Vodafone kinito stin Argolida. Kala ti ginetai me auti tin Vodafone?

 

 

Λογικα εργασιες αναβαθμισης! Κακως βεβαια που ριχνουν μαζικα ολους τους σταθμους και δεν αφηνουν καποιον να σηκωνει τα βαρη! Η ωρα που εγιναν οι εργασιες ειναι καπως λογικη και αν σκεφτει κανεις οτι δεν μιλαμε και για πολυ τουριστικη περιοχη! Κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Λογικα εργασιες αναβαθμισης! Κακως βεβαια που ριχνουν μαζικα ολους τους σταθμους και δεν αφηνουν καποιον να σηκωνει τα βαρη! Η ωρα που εγιναν οι εργασιες ειναι καπως λογικη και αν σκεφτει κανεις οτι δεν μιλαμε και για πολυ τουριστικη περιοχη! Κανω λαθος?

Λάθος κάνεις. Στην Βόρεια Πελοπόνησσο υπάρχουν τουριστικές περιοχές (Λουτράκι) και μάλιστα με πάρα πολύ κόσμο αυτή την περίοδο.

 

Εμένα ο υπάλληλος που μίλησα δεν μου είπε τίποτα για αναβάθμιση αλλά για βλάβη..

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις. Στην Βόρεια Πελοπόνησσο υπάρχουν τουριστικές περιοχές (Λουτράκι) και μάλιστα με πάρα πολύ κόσμο αυτή την περίοδο.

 

Εμένα ο υπάλληλος που μίλησα δεν μου είπε τίποτα για αναβάθμιση αλλά για βλάβη..

Ναι πιο λογικο μου ακουγεται αυτο ! Εκανα μια υποθεση μη βαρας !:D

Συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες !

Link to comment
Share on other sites

Κάλυψη Vodafone στη Χαλκιδική, στη Βουρβουρού (μία εβδομάδα πριν): ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ !!! Καλούσες κανονικά, και μετά τα πρώτα 20sec περίπου συνομιλίας είχες ένα κενό 10-20sec στο οποίο ο συνομιλητής σου δεν άκουγε τίποτα. Διορθωνόταν και μετά από λιγότερο από 30sec πάλι τα ίδια !!! Αποτέλεσμα: αδύνατη τις περισσότερες φορές η συνομιλία. Έπρεπε να έχεις και ένα κοσμοτέ νο για να μιλήσεις κανονικά... Κατά τα άλλα όλο διαφημίσεις είναι!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

μπήκε μια τεράστια μα τεράστια κεραία(ή εγώ τώρα την είδα)στον Άνω Βόλο! η αρχιτεκτονική του ιστού μου θύμισε vodafone και επειδή δεν είχα μαζί μου νετμονιτορ αφήνω 1% πιθανότατα να μην είναι vodafone:p Πάντως έβαλε ΠΟΛΥ ΠΡΑΓΜΑ επάνω στον ιστό και μπράβο της.Μιλάμε πιστεύω ότι όποιας εταιρίας είναι αυτή η κεραία έχει κάνει την τύχη της.Χτυπάει και Μακρυνίτσα εκτός ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΒΟΛΟ :) Πάντως είναι λίγο δύσκολο να μην τον είχα δει τον ιστό τόσο καιρό...τώρα πρέπει να μπήκε το μεγαθήριο! ίσως να το νόμιζα για Πύργο υψηλής τάσης της ΔΕΗ αλλά και πάλι μου φαίνεται δύσκολο!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπήκε μια τεράστια μα τεράστια κεραία(ή εγώ τώρα την είδα)στον Άνω Βόλο! η αρχιτεκτονική του ιστού μου θύμισε vodafone και επειδή δεν είχα μαζί μου νετμονιτορ αφήνω 1% πιθανότατα να μην είναι vodafone:p Πάντως έβαλε ΠΟΛΥ ΠΡΑΓΜΑ επάνω στον ιστό και μπράβο της.Μιλάμε πιστεύω ότι όποιας εταιρίας είναι αυτή η κεραία έχει κάνει την τύχη της.Χτυπάει και Μακρυνίτσα εκτός ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΒΟΛΟ :) Πάντως είναι λίγο δύσκολο να μην τον είχα δει τον ιστό τόσο καιρό...τώρα πρέπει να μπήκε το μεγαθήριο! ίσως να το νόμιζα για Πύργο υψηλής τάσης της ΔΕΗ αλλά και πάλι μου φαίνεται δύσκολο!

Να ευχηθούμε στο κόκκινο δίκτυο καλορίζικος ο νέος ιστός.:) (αν είναι της Vodafone, ενημέρωσε όταν θα το τσεκάρεις με netmonitor και πες μας αν παίζει και σε 3G)

 

Θα παραμείνει εκεί όμως? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μπήκε μια τεράστια μα τεράστια κεραία(ή εγώ τώρα την είδα)στον Άνω Βόλο! η αρχιτεκτονική του ιστού μου θύμισε vodafone και επειδή δεν είχα μαζί μου νετμονιτορ αφήνω 1% πιθανότατα να μην είναι vodafone:p Πάντως έβαλε ΠΟΛΥ ΠΡΑΓΜΑ επάνω στον ιστό και μπράβο της.Μιλάμε πιστεύω ότι όποιας εταιρίας είναι αυτή η κεραία έχει κάνει την τύχη της.Χτυπάει και Μακρυνίτσα εκτός ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΒΟΛΟ :) Πάντως είναι λίγο δύσκολο να μην τον είχα δει τον ιστό τόσο καιρό...τώρα πρέπει να μπήκε το μεγαθήριο! ίσως να το νόμιζα για Πύργο υψηλής τάσης της ΔΕΗ αλλά και πάλι μου φαίνεται δύσκολο!

Σε ποιά περιοχή του Βόλου εγκαταστάθηκε?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά περιοχή του Βόλου εγκαταστάθηκε?

Δεν ξέρω που ακριβώς αλλά είναι πάνω στο Βουνό σε ένα σημείο σαν λόφος. Το είδαμε πηγαίνοντας προς Πορταριά.

Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθούμε στο κόκκινο δίκτυο καλορίζικος ο νέος ιστός.:) (αν είναι της Vodafone, ενημέρωσε όταν θα το τσεκάρεις με netmonitor και πες μας αν παίζει και σε 3G)

 

Θα παραμείνει εκεί όμως? :rolleyes:

 

Αυτος θα ειχει σιγουρα αδεια και πιθανοτατα οχι 3G ! ;) Δε νομιζω να υπαρχει προβλημα με τους κατοικους γιατι ειναι εξω απο την πολη!

Link to comment
Share on other sites

Δελτιο καιρου

 

Ισχυροτατεςκαταιγιδες σε Νοτια Κρητη

Καταιγιδες σε Κατερινη, Μυτηληνη, Ροδο

Βροχες σε αθηνα - θεσσαλονικη.

 

Επεται συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

Δελτιο καιρου

 

Ισχυροτατεςκαταιγιδες σε Νοτια Κρητη

Καταιγιδες σε Κατερινη, Μυτηληνη, Ροδο

Βροχες σε αθηνα - θεσσαλονικη.

 

Επεται συνεχεια...

Αυτό για την Αθήνα είναι σημαντικότατο! Είμαι με ελάχιστο νερό από το Φεβρουάριο που έβγαλαν κάτι σύνεφα... Ας βάλουν μόνο 3G σύνεφα στην ανάγκη... Δεν με πειράζει...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το πρόβλημα στην άνω Γλυφάδα τι έγινε; Μέσα στο καλοκαίρι μια μέρα διασχίζοντας τη Γεννηματά κόπηκε ξαφνικά η κλήση και μετά δεν έβλεπε καν το δίκτυο! (έχω Q αλλά χρησιμοποιώ μονίμως, με χειροκίνητη επιλογή, vodafone)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το πρόβλημα στην άνω Γλυφάδα τι έγινε; Μέσα στο καλοκαίρι μια μέρα διασχίζοντας τη Γεννηματά κόπηκε ξαφνικά η κλήση και μετά δεν έβλεπε καν το δίκτυο! (έχω Q αλλά χρησιμοποιώ μονίμως, με χειροκίνητη επιλογή, vodafone)

Φυσικά και συνεχίζει...:mad:

 

Και αυτό το πρόβλημα επιρεάζει και το Άνω Ελληνικό και την Τερψιθέα.

Link to comment
Share on other sites

Ap' oti vlepw genika sti Thessalia i voda exei provlima. Ystera apo Larisa kai Bolo, i dikia mou empeiria apo ta Trikala itan traumatiki. Se opoiadipote perioxi, akoma kai sto kentro, to sima itan oriako kai syxna aneparkes! :wacko:

 

Μετα 2 χρόνια και κατι λιγο σε μηνες η voda εξακολουθεί να έχει πρόβλημα στα Τρικαλα. Σε αρκετες περιοχες 1 με 2 γραμμες μεσα σε κτηρια 0 με 1(παραθυρο) παντα κοντα στο κεντρο μάλλον δεν έχει επίσκευες. Ποιο τηλ παιρνω για να αναφέρω το προβλημα. Χρησιμοποιώ SE κ700 αν έχει σημασία η συσκεή.

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

Μετα 2 χρόνια και κατι λιγο σε μηνες η voda εξακολουθεί να έχει πρόβλημα στα Τρικαλα. Σε αρκετες περιοχες 1 με 2 γραμμες μεσα σε κτηρια 0 με 1(παραθυρο) παντα κοντα στο κεντρο μάλλον δεν έχει επίσκευες. Ποιο τηλ παιρνω για να αναφέρω το προβλημα. Χρησιμοποιώ SE κ700 αν έχει σημασία η συσκεή.

 

είχα ακούσει ότι η συχνότητα gsm 900 έχει πάρα πολύ θόρυβο στα Τρίκαλα:( λόγω ενός ραδιοφωνικού σταθμού στο κέντρο των Τρικάλων.Το DCS μόνο δουλεύει σωστά(και η ΤΙΜ είχε ΤΡΟΜΕΡΟ ΘΟΡΥΒΟ και άλλαξε συχνότητες στην πόλη των Τρικάλων) Σταθμούς στα Τρίκαλα η vodafone πρέπει να έχει αρκετούς αλλά υπάρχουνε και οι ανεύθυνοι:mad: της ΕΕΤΤ που τους παρακαλάνε οι εταιρίες να δώσουν πρόστιμα και αυτοί δε κάνουν τίποτα:O Γιατί άραγε;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βροχες σε ανοιξη, τεμπη,

που ακριβώς στα Τέμπη; Στα Θεσσαλικά;

Επιπλέον στη Φθιώτιδα στην πόλη της Λαμίας ή κάπου αλλού;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βροχες σε ανοιξη, τεμπη, επταπυργιο, ραδαιστο, φθιωτιδα, μυκονο.
Και τι να τις κάνουμε; Εδώ δε μπορεί καλά καλά να καλύψει το νότια προάστεια της Αθήνας :mad:

 

ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ;

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε στην σελίδα της vodafone Ρουμανίας,από τα πιο ωραία site που έχω δεί!Έχουν και στην Ρουμανία το vodafone compass (πληροφορίες κυψέλης) εδώ που να την δούμε σε κάποια εταιρία...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και τωρα το μεγαλο θεμα που πιστευω οτι καιει...!!!

 

Καταστηματα JUMBΟ !!! Που ειναι η καλυψη? Τα κτηρια ειναι φτιαγμενα 100% απο προκατ και δεν υπαρχει καλυψη Vodafone ουτε για δειγμα(Καταστημα Αλεξανδρουπολης)! Η Cosmote ετυχε να καλυπτει το σημειο διοτι διπλα βρισκεται ενας μικρος σταθμος της! Να σημειωσω οτι εξωτερικα η καλυψη ειναι πληρης (2.5G, 3G)! Ειναι δυνατον για ενα τετοιο σημειο οπου κυκλοφορει καθημερινα τοσος κοσμος και τοσο προσωπικο για πολλες ωρες να ειναι χωρις κινητο??? Ποσες κλησεις χανονται καθημερινα στο συγκεκριμενο και σε ολα τα καταστηματα? Ποτε θα ξυπνησει η Vodafone για να ξεκινησουν οι διαδικασιες διορθωσης! :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πηγαίνετε στην σελίδα της vodafone Ρουμανίας,από τα πιο ωραία site που έχω δεί!Έχουν και στην Ρουμανία το vodafone compass (πληροφορίες κυψέλης) εδώ που να την δούμε σε κάποια εταιρία...

ontws fainetai arketa xrhsimo to vf compass...

kamia probleyh gia edw??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...