Jump to content

Qteκ 2020


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω να περασω τα 2005 στο 2020ι και μου βγαζει οτι εχω λαθος μοντελο(wrong model id) ξέρεται τιποτα.ευχαριστω
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προσπαθω να περασω τα 2005 στο 2020ι και μου βγαζει οτι εχω λαθος μοντελο(wrong model id) ξέρεται τιποτα.ευχαριστω

Φιλε μου,τα 2005 δεν περνουν στο 2020ι σου!!!Το ειχα κι εγω και ξερω!Για μελλοντικα δεν ξερω,αλλα προς το παρον δεν περνουν!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μηπως γνωρίζει καποιος κάποιο free ελληνικο προγραμματακι που να μα ς δειχνει στο 2020 ποιος γιορταζει καθημερινα;thanks
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑ

ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΟΚ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ 2020 :yahoo::yahoo::yahoo:

 

Πρεπει να προσεξω κατι? Και τι τιμη λετε οτι θα ειναι καλη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτή τη στιγμή έχω το 2020 που το αναβάθμησα σε Windows SE με

 

ROM version: 2.06.00WWE

ROM date: 06/14/04

Radio version: 1.18.00

Protocol version:1337.38

ExtROMversion 2.06.100a

 

Υπάρχει τρόπος να μπούνε ελληνικά menu σε αυτή την έκδοση?

Μπορώ να επιστρέψω σε παλαιότερα Windows που έχουν ελληνικά?

 

Το 2020 το έχω από τον Σεπτέμβριο 2004 και είναι από το expansys και είχε αγγλικό μενού.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα την 1.72 Έκδοση από την ACE-Hellas.

Μπορώ να την βάλω πάνω από τα SE? Τα ελληνικά θα δουλέψουν?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
λογικα πρεπει να μπαινει η 1.72 για δοκιμασε το,δεν θα εχει σιγουρα ελληνικα οταν ξεκινησει αλλα αυτο δεν ειναι προβλημα.στο φιναλε στα γραφω σε ενα cd και στα δινω,το θεμα ειναι να παρει την 1.72,προσπαθησε και τα λεμε ;)
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινώντας βγάζει το εξής μήνυμα:

ERROR 120: COUNTRY ID ERROR

 

The ROM image that you are trying tio use is not designated to work

with your Pocket PC. Please check the vender Web site and download the correct ROM update.

 

Τι κάνουμε τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινώντας βγάζει το εξής μήνυμα:

ERROR 120: COUNTRY ID ERROR

 

The ROM image that you are trying tio use is not designated to work

with your Pocket PC. Please check the vender Web site and download the correct ROM update.

 

Τι κάνουμε τώρα?

 

Θα πρέπει να βρείς το πρόγραμμα που κάνεις διαχείρηση τις rom και να αλλάξεις το country id σε WWW εάν θυμάμαι καλά. Για πήγαινε στο http://buzzdev.net/index.php?option=com_docman&Itemid=32 κάνε ένα free registration και θα δείς έχει πολλά καλούδια εκει μέσα. Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Υ.Γ. : εάν είσαι από Αθήνα μπορώ να σε βοηθήσω να το κάνουμε το downgrade μαζί.

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η υποβάθμιση έγινε επιτυχώς. Τελικά ήθελε το Operator ID να γίνει από qtek -> O2. Φίλε zer0cool σε ευχαριστώ για την καλή διέθεσή σου. Τώρα μένει μόνο να βρω το cd της ACE με τα ελληνικά, σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Δε το χρειαζεσαι. Θα δεις οτι τα αγγλικα ειναι πιο ευχρηστα καθως στα ελληνικα καποιες λεξεις κοβονται στα μενου και ειναι σπαστικο
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια εχει τυχει σε κανεναν να του στειλουν sms στο 2020 και να γραφει στην οθονη ''δεν υπαρχουν αδιαβαστα μηνυματα'' αλλα να υπαρχει πανω το φακελακι το οποιο αμα το ανοιξεις βλεπεις το sms; :confused: στα 15 μηνυματα μου το κανει 1 φορα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα έληξε. Το downgrade πέτυχε, τα ελληνικά μπήκαν επιτυχώς και το 2020 πήγε σε άλλα χέρια :sorry: . Από σήμερα είμαι κάτοχος ενός S100, επιτέλους :up: .

lagoudakis, thanks αλλά είμαι ok.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εδώ και 2 μέρες προσπαθώ μέσω του φορουμ αυτό να λύσω το κατωτέρω πρόβλημα.

 

Εχω το qtek 2020 το παλίο όχι το νεότερο (2020i). Πριν μία εβδομάδα αγόρασα το Bt 800 της jabra. Aν και το εν λόγο BT έχει οθόνη αναγνώρισης του καλώντα, στο Qtek 2020 δεν έχω αναγνώριση. Έστειλα email στην κατασκευάστρια εταιρία (jabra) και η απάντηση ήταν πως ''I am very sorry but the Qtek 2020 is not compatible with the BT800 as it only has the headset profile and not the handsfree profile and in order to use the BT800 fully, you need this profile''. Για τον λόγο αυτό θα ήθελα να ρωτήσω έαν καποιος γνωρίζει πως αλλα και πού μπορώ να βρώ αυτό το profile ώστε να το εγκαταστίσω το qtek για να λειτουργήσει η αναγνώριση.

 

 

Ο harryal μου είπε πως.

''Δυστυχώς μόνο σε κάποια αναβάθμιση firmware η οποία να προσθέτει το handsfree profile μπορείς να ελπίζεις... Ξεχωριστά δε γίνεται να εγκατασταθεί..''

Τον ευχαριστώ θερμά για την απάντηση.

 

Ο SIRHC μου είπε

'' Ή αλλίως γίνεται να περάσει του drivers της Broadcom?

anyway, ρώτα στο thread του 2020''

Ελπίζωντας να είμαι στο σωστό thread θα ήθελα να ρωτήσω λοιπών εαν κάποιος γνωρίζει σχετικά με την λύση που μου πρότεινε Ο SIRHC.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων θερμά όλους σας για την απάντηση στο ερώτημά μου.

 

 

 

Οπως καταλαβένεται μετά την εν λόγο αγορά ψάχνω απελπισμένα τρόπους ώστε να το κάνω το ριμάδι (ΒΤ 800) να λειτουργίσει.

Με εκτίμηση

Krisos

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη αυριο-μεθαυριο θα παραλαβω και εγω ενα qteκ 2020 εχω μια απορια. Φορτωνει γρηγορα τις σελιδες ή κανει κανα 5λεπτο σαν το 6600 μου?

Μιλαω για οταν δινω internet στο ppc απο τον υπολογιστη μεσω bt.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι λίγο δύσκολο να στο περιγράψω υπάρχουν 2 τρόποι :

 

1) Εάν είσαι Αθήνα συναντιόμαστε και το κάνουμε μαζί για να το δείς και να μπορέσεις να καταλάβεις την διαδικασία.

 

2) Εάν είσαι εκτός Αθηνών θα πρέπει να σε παραπέμψω σε ανάλογη σελίδα η οποία είναι στα Αγγλικά και θα μιλάμε με email or mobile για να το κάνεις.

eimai entos A8inwn kai ean mporeseis na mou dia8eseis ligo apo ton hrono sou 8a itan iperoha!to pa kai to 3analew se efharisto poli!file
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν είναι καποιος ο οποιος χρησημοποιέι BT ακουστικά με το qtek 2020. Εάν ναι τότε θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιο πρόβλημα. Διότι πέραν των άλλων προβλημάτων που έχω με το εκπληκτιτό ''souper ntouper akoustiko'' tis jabra BT 800, otan pataw oste na moy apantisei apo to akoustiko kanei peripou, oxi poli, 10 me 15 deuterolepta gia na arxisei tin epikinonia. Enw diladi exei anoiksi tin grami (to kinito) kai o sinomilitis mou xreonetai, egw perimenw na ton akousw apo to BT akoustiko ton xrono pou proanefeta.

Με εκτίμηση

Krisos

Link to comment
Share on other sites

Ti na kanw

Na to petaksw

Na to spasw

OR yparxei kamia lysi oste na to xrisimopoihsw sto qtek 2020.

 

Episis tha ithela na rwtisw to thread gia to qtek 2020 einai auto sto opoio briskome twra or kapio allo. Ean einai allo as mou ipodiksei kapios pio akribos einai

Με εκτίμηση

Krisos

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Qteκ 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...