Jump to content

Qteκ 2020


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια περασα wm 2005 στο 2020 μου αλλα μονο για μια μερα. Εχω και φωτο για οποιον θελει.

Βασικα εγω τα περασα μονο για χαβαλε. Εντυπωσεις απο τα wm 2005:

 

Οταν ξεκινησε το 2020 στην alighn screen ηταν πολυυυ αργο. Μετα ομως επιταχυνε την ταχυτητα του δεν ξερω πως και γιατι. :wacko:

 

Προβληματα με το soft key της καμερας και της φωνητικης εγγραφης. Δεν λειτουργουσαν καν.

 

Προβληματα με τα πληκτρα απαντησης. Οταν ηταν σβηστος ο φωτισμος της οθονης αυτα ηταν φωτεινα κ αντιστροφα.

 

Ενα χαζο bug στην καμερα εγγραφε video σε αρνητικα χρωματα εκτος μιας αναλυσης (240*180 νομιζω). Στην τελευταια αναλυση το video απλα δεν βλεποταν λογω pixelιασματος και framerate. Εντελως πληροφοριακα το framerate των αλλων αναλυσεων και η ποιοτητα ηταν ενυπωσιακα. :alien:

 

Αυτα απο bugs. Απο θετικα δεν εχω και πολλα, ο διαφορετικος χρωματισμος των μενου και τα εικονιδια ηταν απλα ομορφα.

Κατι ομως που πραγματικα θα μου λειψει απο τα 2005 ηταν ο media player :cry: :cry: :cry:

 

Δοκιμασα και αλλες roms εβαλα και 2003se αλλα την στιγμη που πρωτομπαινεις στην today screen και πηγαινε να κανει install τα deafult progs εβγαζε σφαλμα και κολλουσε. Αποτελεσμα να μην εχω ουτε προγραμμα για την καμερα :mad: Δεν τα δοκιμασα παραπανω.

 

Τελικα ειμαι με τα παλια καλα 2003 και την 1.72 rom. Αυτο που ειναι εντελως απαραιτητο ειναι το himaupgrade_noID.exe και να εχεις το 2020 στο bootloader μενου. Δεν το ειχα στο τελευταιο μενου καθως εκανα τα upgrades και μου εβγαζε σφαλματα χωρις λογο.

Αυτα δεν προκειται να ξαναλλαξω rom ο παλιος ειναι αλλιως :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακολουθωντας το θεμα του destinator μου γεννηθηκε η εξης απορια μπορουμε να κανουμε με καποιο τροπο το μηχανακι μας να μας ειδοποιει σε πραγματιο χρονο για την υπαρξη ρανταρ της τροχαιας ? θα ηταν εξαιρετικα χρησιμο για καποιους απο εμας.

Εδω υπαρχει κολπο για τα νοκια δεν μπορει κατι θα υπαρχει και για το wm.

Eυχαριστω πολυ

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθωντας το θεμα του destinator μου γεννηθηκε η εξης απορια μπορουμε να κανουμε με καποιο τροπο το μηχανακι μας να μας ειδοποιει σε πραγματιο χρονο για την υπαρξη ρανταρ της τροχαιας ? θα ηταν εξαιρετικα χρησιμο για καποιους απο εμας.

Εδω υπαρχει κολπο για τα νοκια δεν μπορει κατι θα υπαρχει και για το wm.

Eυχαριστω πολυ

 

ti iparhi gia ta nokia??

apo oti ksero den iparhi tipota oute gia nokia out gia ppc, to mono pou iparhi se kapia ekdosi tou destinator hartis me tis thesis monimon radar

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Your Nokia cell phone can be programmed to pick up radar speed traps, when programmed your cell phone picks up the radar and alerts you on the message alert tone.

 

1. Enter your menu

2. Select settings

3. Select security settings

4. Select closed user group

5. Select on

6. Enter 00000

7. Press ok

8. Clear back to normal, within a few seconds your phone will display a radar sign with five zero's next to it. It is now activated.

 

Unfortunately only Nokia phones have this function. Cell info display needs to be de-activated. Settings -> Phone Settings -> Cell Info display

Each time you turn off your phone, or even each time you loose contact with your carrier, you´ll have to activate it again... It is done by steps 1 through 5, but the number (00000) will be already on the field as default. If you put the number 500 in the closed user group, and you go out of a store with detection ports thy will go off.

 

Firmware version:

*#0000#

*#51x0# or

*#9999#

View Serial No., Date Made, Programming Date, Repaired:

*#92772689#

Thanks to Ben-Dov for this code

IMEI (International Mobile Equipment Identity) Code:

*#06#

Enhanced Full Rate (EFR):

*3370# to activate EFR. Makes calls sound better, but decreases battery life by about 5%.

#3370# to deactivate EFR

Half Rate Mode (HFR):

*4720# to activate HFR. Decreases call quality but increases battery life by about 30%.

#4270# to deactivate HFR.

Default Security Code:

12345

Warranty Code:

*#92702689# [*#war0anty#] asks warranty code. You can then type a number of codes (Thanks to Mike Pfaff for these codes):

6232 - Display date of manufacture

7332 - Display date of last repair

7832 - Display purchasing date

9268 - Display serial number

37832 - Set purchasing date to MMYY

87267 - Confirm Transfer, Related to firmware upgrades

#746025625# says SIM CLOCK STOP ALLOWED or similar, depending on your SIM card. Newer SIMs have a feature called 'clock stopping' that allows the phone to save energy -- it is a kind of sleep mode for SIM cards. Not all versions of software support this. You cannot turn the SIM clock on and off, the phone will do it automatically if the SIM supports clock stopping.

 

Ειχα βρει και αλλα σχετικα αλλα τα διεγραψα μιας και ποτε δεν με ενδιαφερανε οσο για το destinator ναι κυκλοφορει ενα αρχειο το οποιο εχει μεσα τις καμερες αλλα μπορεις να το κανεις και χειροκινητα αν ξερεις τα σημεια βαση συντεταγμενων τις οποιες μπορεις να βρεις απο εδω http://www.bloka.com/

http://www.anti-camera.com/cgi-bin/index

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα μπορουσατε να γινετε λιγο πιο αναλυτικοι?δουλευει τετοιο πραγμα στα νοκια βρε παιδια?

Thanks!

auto pou lei o filos to eho akousi apo to para poli kero alla opos episis oti den litoyrgi simpomatika malista tin proigoumeni evdomada to nova sto discovery ihe mia ekpopi shetika me auta pou edihne oti den lioturgoun

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παρηγγειλα ενα qtek 2020 απο αγγλια αφου το βρηκα σε πολυ καλη τιμη και επικοινωνησα με την ace hellas προκειμενου να κανω αναβαθμιση και να περασω ελληνικα.

Η απαντηση ηταν πως δε το αναλαμβανουν ακομα και αν πληρωσω.

Ξερει κανεις εαν μπορω να κανω κατι ?

Σημαντικο : ναι μεν ειναι unlocked αλλα το software ειναι vodafone

Θα εκτιμουσα πολυ μια απαντηση καθως ισως αντιμετωπισω προβλημα τελικα.

Και κατι τελευταιο. Εαν κρατησω την αγγλικη version θα μπορω να διαβαζω κανονικα τα sms που θα μου στελνουν γραμμενα στα ελληνικα ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα μου εξηγησει κανεις γιατι στα καλα καθουμενα το 2020 μου δεν παιζει αρχεια μουσικης??? Κανει διακοπες συνεχεια ανα 1 sec.

Α και το καλυτερο δεν σας το εχω πει ακομα:

μετα απο φορματ εντελως καθαρο ελεγε οτι δεν μπορει να ανοιξει τις επαφες λογω ελαχιστης μνημης.

Btw καποιος να μου πει γιατι δεν συνδεεται με usb οταν το βαζω στο cradle και χρειαζεται να το κανω format και μετα restore.:alien:

Μαλλον δεν θα με χωνευει...:p

Και κατι αλλο αλλαγη προσοψης γινεται ε?:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γινεται γινεται, δυστηχως το search ειναι για κλαματα, στειλε μου kbantikos@yahoo.gr :cool:

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οκ ολα αυτα, αλλα τωρα δεν μπορω να στειλω και sms....:mad:

 

Για δειτε γιατι το κανει αυτο... Αλλαγει ο λογαριασμος. Format-restore λειτουργει μονο ομως μεχρι τον 1ο συχρονισμο. Ειναι πολυ σπαστικο....

Καμια ιδεα γιατι το κανει αυτο? Δεν μπορω να στειλω ουτε μυνημα και μου τελειωνει και η συνδεση σε μια εβδομαδα.:(

 

http://img401.imageshack.us/img401/9329/groan7qx.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν κανω import απο τον υπολογιστη μου στο pocket αρχεια word με την καινουργια σουιτα της μικρομαλακης το qtek μου τα δειχνει κινεζικα, καπως διορθωνεται αυτο το προβλημα καποιος ειχε ριξει καπου ενα υπερσυνδεσμο αλλα με το search δεν γινεται δουλεια και μετα απο 20 σελλιδες τα παρατησα.help?

qtek 2020 wm2003.

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αμα τα περασεις μεσω active sync στα options εχει επιλογη για να μετατρεπει καταλληλα οποιοδηποτε αρχειο, ετσι ωστε να το διαβαζει σωστα το ppc. Δοκιμασε να τα μετατρεψεις μεσω active sync.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αυτο το προβλημα κατι αλλο ειναι μαλλον θελει καποιο patch η καποια αλλη γραματοσειρα και καποιος αλλος ειχε αυτο το προβλημα αλλα δεν μπορω να βρω την δημοσιευση :mad:

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

kryptonite ενα πολυ καλο προγραμμα για οσους βαζουνε ιδαιτερα ευαισθητα δεδομενα μεσα στο ppc τους http://atechware.com/index.php?at=moreinfo&id=21

και φυσικα μπορουμε να το συζητησουμε λιγο παραπανω και εδω kbantikos@yahoo.gr :D ;)

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως στο δι---- αποθηκευω ιστοσελιδες στο 2020, ετσι ωστε να τις δω μετα χωρις συνδεση.:mad:

Προσπαθω εδω και μια ωρα χωρις να εχω καταφερει τιποτα.:hunter:

Διαβασα οσα λεει μεσα στο help αλλα δεν γινεται τπτ.:rocket:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
an ehete 2020i 2020 kai einai halasmeno ispasmeno me endiaferei gia na paro antallaktika...opoiadipote alli protasi gia na vro othoni dekti...

 

Γιατί δεν παίρνεις ένα άλλο μεταχειρισμένο να κάνεις την δουλειά σου αφού σχεδόν τα ίδια λεφτά θα σου στοιχίσει. Εγώ τουλάχιστον έτσι θα έκανα, γιατί να μπεις σε διαδικασίες λύσε - δέσε κλπ .

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Πως θα σας φαινοταν η ιδεα να εχουμε wm10 στο 2020 κρατωντας τα παλια windows? Νομιζω πως γινεται. :shifty:

Αν (υποθετικα παντα) περασουμε στο 2020 wm2003se ή wm5, και κανουμε ενα full backup της συσκευης στο backup θα αποθηκευτει και το αρχειο exe εκει. Συμφωνα με το προγραμμα spb pocket pc tricks 'n' tips (ή καπως ετσι τελοσπαντων) μπορουμε να 'τραβηξουμε' οποιο αρχειο απο το backup θελουμε κ να το κανουμε restore. Οποτε:

Αναβαθμιση σε 2003se ή 2005 -> full backup απο το wmplayer.exe -> downgrade σε 2003 -> restore το exe αρχειο και..??? :worry:

Λογικα θα θελει κ το skin απο το 10αρι αλλα αυτο ενα απλο copy paste να το κανεις τελειωσες. :rolleyes:

Αυτο θα το προσπαθησω οποτε εχω χρονο κ ορεξη.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια νομιζω οτι η θεση για το stylus εχει χαλαρωσει λιγο :( Τωρα το βγαζω απο την τσεπη μου κ η γραφιδα ειναι ηδη λιγο εξω (μεχρι το μαυρο πλαστικο):( Και τα κενα σαν να εχουν μεγαλωσει λιγο:cry: Ειναι φυσιολογικο αυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ χρηση μαλλον!

 

Μηπως εχει κανεις σας ενα απλο προγραμμα που να τραβαει backup τη sim και μετα απλα να ξαναπερναει τα τηλεφωνα μεσα? Το activesync με μπερδευει σε αυτη την δουλεια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Qteκ 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...