Jump to content

Qteκ 2020


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω οταν πηγα να περασω τα 2005 μεσα, στις οδηγιες ελεγε οτι πρεπει να εχω την συσκευη σε bootloader menu. :worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να χρειαζόταν μόνο για να περάσεις τα 5.0,who knows.

Για αναβάθμιση τρέχεις κατευθείαν το .exe δε χρειάζεται τίποτα άλλο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Οχι εχω ακομα τα 2003. Δεν εβαλα τα 2005 γιατι δεν μπορουσε το pc να ανοιξει το command prompt για να αλλαξω το operator id. Μου εβγαζει country error. Περασα μεσα μια νορβικη εκδοση :wacko: :stupid: :p .

 

Rom εκδοση: 1.75.00WWE

Ημερομηνια ROM: 12/21/04

Εκδοση Radio: 1.18.00

Protocol Εκδοση: 1337.38

Εκδοση ExtROM: 1.72.125

 

Και δεν μπορω να κανω downgrade. Το κλασσικο country error.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το Bluetooth Tools και όταν κάνω bond με το PC δεν μου βγάζει τις επιλογές που διαλέγω το Active Synchronization ως υπηρεσία για την σύνδεση με το PC ώστε να κάνω τον συγχρονισμό PC-PPC μέσω bluetooth.

Αντιμετωπίζει κανείς τέτοιο πρόβλημα και έχει βρεθεί κάποια λύση πάνω σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε παιδια, κατι παραξενο συμβαινει.

Ενω ειχα το ppc στο cradle ξαφνικα, απο την μια μερα στην αλλη, χωρις να εχω πειραξει τπτ στο pc, σταματησε να κανει συχρονισμο. Στην αρχη νομιζα οτι ηταν προβλημα του pc γι'αυτο ξαναεγκατεστησα το active sync. Αλλα παλι τπτ. Η πλακα ειναι οτι με ενα rz1710 που εχω (της αδερφης μου) συνδεεται κανονικα μεσω καλωδιου χωρις καθολου προβληματα.

 

Προβλημα το cradle δεν εχει γιατι οταν τοποθετω το ppc φορτιζει κανονικα, ακουγεται ο ηχος των windows οτι εχει συνδεθει καποια συσκευη, στα options για τους τροπους συνδεσηςι, στο usb μου γραφει connected, αλλα δεν ξεκινα ο συχρονισμος. Στο κυριο παραθυρο του active sync δεν λεει οτι εχει βρει καποια συσκευη :wacko: Αρα το προβλημα δεν ειναι απο το pc.

Μετα στο ppc τα options για το active sync ειναι ιδια με του hp που συνδεεται κανονικα, στις επιλογες ειναι επιλεγμενο το usb. Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει?

 

Επισης, δεν μπορω να διαγραψω αρχεια, και να κανω cp, οταν παταω διαγραφη, ή επικολληση μου δειχνει το σηματακι αυτο με τα 4 χρωματα που δειχνει οτι η συσκευη ειναι απασχολημενη.

Γιατι κατι μου λεει οτι το 2020 θα φαει format once again? :innocent:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετα μεγάλο διάστημα χαιρομαι που είμαι και πάλι μέλος αυτής της ωραίας συντροφιάς. Έχω το qtek 2020, προχθές αγόρασα το dinovo της Logitech με το Bluetooth και προσπαθώ να κάνω συγχρονισμώ με το active sync, αλλά τίποτα... βοήθεια!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

pedia kalispera ehis xriasti se kanenan na alaksi othoni se qtek stin ace kai an ne poso stihise ke se poso kairo to ftiaksane
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Νομιζε ειχε χρειαστει ενα παιδι και κοστιζε 300 ευρω. Ισως κανω λαθος υποψιν,απλα τοσο θυμαμαι
Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά, όπως και αντιστοίχιση φωτογραφίας καλούντος.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, το ημερολογιο μου τωρα δεν μου δειχνει ολα τα ραντεβου της ημερας αλλα μονο το επομενο ραντεβου. Και αυτο μετα απο ενα format που εφαγε. Ξερει κανεις γιατι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι εχω ακομα τα 2003. Δεν εβαλα τα 2005 γιατι δεν μπορουσε το pc να ανοιξει το command prompt για να αλλαξω το operator id. Μου εβγαζει country error. Περασα μεσα μια νορβικη εκδοση :wacko: :stupid: :p .

 

Rom εκδοση: 1.75.00WWE

Ημερομηνια ROM: 12/21/04

Εκδοση Radio: 1.18.00

Protocol Εκδοση: 1337.38

Εκδοση ExtROM: 1.72.125

 

Και δεν μπορω να κανω downgrade. Το κλασσικο country error.

 

Den xreiazetai na alla3eis oposdhpote to Country ID gia na peraseis ta 2005 my Friend....

Tsekare ta PM sou...

"Ολυμπιακός τε και αιγάλεω αεί νικάν, έτεροι δε γαμησθώσιν" :D

Μητροπουλέων ο Παράγκιος 330 BC

Link to comment
Share on other sites

pedia opios mpori as mou stili ta link gia olokliromena firmware gia qtek2020 gia oles tis ekdosis mw2003 mw2003se mw2005 efxaristo poli
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με το QTEK 2020*. Εάν το εν λόγο κινητό υποστηρίζει την αναγνώριση κλήσεων του BT800 της εταιρίας Jabra.

Επίσης θα σας ήμουν ευγνώμων εάν στην περίπτωση που ,εργοστασιακά το εν λόγο κινητό δεν υποστηρίζει την ανάγνωσης, μου υποδεικνύατε έναν τρόπο για την επίλυση του προβλήματος αυτού.

Θα ήθελα επίσης να ζητήσω την κατανόησή σας για το γεγονός οτι στο παρελθόν έχω ξανακάνει την ερώτηση αυτή. Απλά την κάνω ξανά μήπως και έχει μάθει κανένα νεότερο κάποιος έως σήμερα.

 

Υ.Σ. Έχω εγκαταστήσει στο κινητό το προφίλ για τα ακουστικά.

 

*Όχι το 2020i.

Με εκτίμηση

Krisos

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Η ίδια η εταιρείά λέει ότι δεν είναι συμβατό. Ακόμα και με wm2005 ίσως έχει προβλήματα......
Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, το ημερολογιο μου τωρα δεν μου δειχνει ολα τα ραντεβου της ημερας αλλα μονο το επομενο ραντεβου. Και αυτο μετα απο ενα format που εφαγε. Ξερει κανεις γιατι?

 

Δεν ξερει κανεις? :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει κάνει την αναβάθμιση σε WM5 μπορεί να κάνει εγκατάσταση το παρακάτω αρχείο που του επιτρέπει να χρησιμοποιεί πλήρως το voice dialing μέσω του bluetooth. Αρκεί να εκπαιδεύσεις τις επαφές που θέλεις και έπειτα όλα είναι απλά. Πατά το κουμπί του bluetooth handsfree και λες το όνομα της επαφής. Έπειτα το τηλέφωνο ψάχνει την συγκεκριμένη επαφή και καλεί. Έχει επίσης την δυνατότητα να εκπαιδεύσεις το κάθε τηλέφωνο μιας επαφής ξεχωριστά.

 

Κατεβάστε το από εδώ!

 

Και μερικά screenshots...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...

 

Θα ηθελα τη βοηθεια σας σε ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με το bluetooth handset Jabra BT200.

 

Ενω ο συγχρονισμος ειναι σωστος και η συσκευη βρισκει το ακουστικο, το τελευταιο ειναι νεκρο, δε κανει τιποτα. Ειτε στις εισερχομενες, ειτε στις εξερχομενες, δεν ακουγεται τιποτα.

 

Μηπως κανεις εχει ιδεα τι κανω λαθος?

 

Ευχαριστω

 

Βασιλης

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

mia erotisoyla...

 

pira to xdaIIi kai thelo na valo elliniki rom alla kollaei stin anagnorisi imei.

 

Yparxei kati poy moy diafeygei i apla den ginetai????

 

Perierga pragmata...sto s100 evazes aggliki rom alla to antistrofo den ginetai?Mperdeytika.

 

Thanx

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

mia erotisoyla...

 

pira to xdaIIi kai thelo na valo elliniki rom alla kollaei stin anagnorisi imei.

 

Yparxei kati poy moy diafeygei i apla den ginetai????

 

Perierga pragmata...sto s100 evazes aggliki rom alla to antistrofo den ginetai?Mperdeytika.

 

Thanx

 

Πολύ απλά είναι κλειδωμένη μόνο στα ΙΜΕΙ που εισάγει η ACE.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι' αυτό (πέραν του να ψάξεις για βοήθεια στο xda-developers).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Qteκ 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...