Jump to content

Κανόνες & Οδηγίες για το forum των Τεχνολογικών διαξιφισμών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η λύση για να μην τα παθαίνεις αυτά , είναι μία: μαγιό χωρίς τσέπες. :-D

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καθόμαστε και διασταυρώνουμε τα ξίφη μας για το ποιο λειτουργικό και το ποια συσκευή είναι καλύτερη και ποια χειρότερη

θα θέσω το έξεις ερώτημα

galaxy s5 με WP

Lumia 1520 με apple

iPhone 5 με android

θα ξενερώνατε ;;

γιατί να μην έχουμε την επιλογή του λειτουργικού ;;

πάντως την απορία την έχω

της παραπάνω συσκευές με διαφορετικά λειτουργικά

τη λέτε ;

θα στεκόντουσαν στο ύψος τους ή θα πέφτανε στον καιάδα

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν ωραία αυτή η επιλογή, σίγουρα θα ήθελα να γίνει αυτό, αλλά δεν το θέλει η MS και η Apple, οπότε δεν θα γίνει ποτέ αυτό.

Το S5 με WP δε θα πουλούσε για τον ίδιο λόγο που δεν πούλησε το Ativ S.

Το Lumia ίσως πούλαγε λίγο παραπάνω από το κανονικό λόγω των πολλών και καλών εφαρμογών και το iPhone 5 με Android θα πούλαγε λόγω του μήλου στην πλάτη :p

Link to comment
Share on other sites

Άν σε iPhone έμπαινε λειτουργικό σύστημα android θα γονάτιζε αμέσως το κινητό .. Είναι μεγάλες οι απαιτήσεις του android

ΥΓ. Πιστεύω να μιλάς για την τελευταία έκδοση κάθε λειτουργικού γιατί αλλιώς δεν έχει νόημα ..

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε τι είδα στο Lumia που έχω και δεν μπορούσα να κάνω στο android που είχα κάποτε ;;;

της άχρηστες εφαρμογές , προ εγκατεστημένες, της αφαίρεσα άνετα σε τέτοιο σημείο που έμειναν μόνο οι εφαρμογές που έπρεπε για να λειτουργήσει η συσκευή σαν τηλ. και σαν συσκευή για περιήγηση στο internet

και ότι κανένας δεν κοιτά να φλασάρει την συσκευή και να περάσει ποιο ελαφριά έκδοση

αλλά και να το κάνει είναι εύκολο, πανεύκολο θα έλεγα

μπορεί λόγο του ότι είναι ΝΟΚΙΑ

 

πάντως δεν θα έλεγα όχι σε ένα τσεκάρισμα με την ίδια συσκευή και με τα τρία λειτουργικά ώστε να δούμε πως θα πάει

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε τι είδα στο Lumia που έχω και δεν μπορούσα να κάνω στο android που είχα κάποτε ;;;

της άχρηστες εφαρμογές , προ εγκατεστημένες, της αφαίρεσα άνετα σε τέτοιο σημείο που έμειναν μόνο οι εφαρμογές που έπρεπε για να λειτουργήσει η συσκευή σαν τηλ. και σαν συσκευή για περιήγηση στο internet

και ότι κανένας δεν κοιτά να φλασάρει την συσκευή και να περάσει ποιο ελαφριά έκδοση

αλλά και να το κάνει είναι εύκολο, πανεύκολο θα έλεγα

μπορεί λόγο του ότι είναι ΝΟΚΙΑ

 

πάντως δεν θα έλεγα όχι σε ένα τσεκάρισμα με την ίδια συσκευή και με τα τρία λειτουργικά ώστε να δούμε πως θα πάει

 

Με ένα root στο Android σου μπορείς να του αφαιρέσεις τα πάντα. ;)

“Bitcoin is Cash with Wings” - Charlie Shrem :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με ένα root στο Android σου μπορείς να του αφαιρέσεις τα πάντα. ;)

 

Ναι αλλά δε γνωρίζουν όλοι πως να κάνουν root και χάνεται και η εγγύηση. Ενώ στα WP διαγράφεις όποια εφαρμογή δε θες και τελείωσες :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δε γνωρίζουν όλοι πως να κάνουν root και χάνεται και η εγγύηση. Ενώ στα WP διαγράφεις όποια εφαρμογή δε θες και τελείωσες :happy:

Εάν δεν έχεις σαμμυ συσκευή, απλά κάνεις unroot και επανέρχεται η εγγύηση. Δεν υπάρχει κάτι που να μπορεί να κάνει το wp και να υστερεί το Android.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχεις σαμμυ συσκευή, απλά κάνεις unroot και επανέρχεται η εγγύηση. Δεν υπάρχει κάτι που να μπορεί να κάνει το wp και να υστερεί το Android.

 

Ομαλή λειτουργία στα 512MB RAM :p

Αλλά ναι συμφωνώ πως πουθενά αλλού δεν υστερεί το Android.

Link to comment
Share on other sites

Ομαλή λειτουργία στα 512MB RAM :p

Αλλά ναι συμφωνώ πως πουθενά αλλού δεν υστερεί το Android.

 

το ξερα οτι θα το ανεφερες :p η kitkat τρεχει ΟΚ με 512mb. μιλαμε για τα βασικα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

το ξερα οτι θα το ανεφερες :p η kitkat τρεχει ΟΚ με 512mb. μιλαμε για τα βασικα.

 

τότε με τα βασικά μια χαρά τρέχει και το symbian και δεν χρειάζεται καν 512mb :lol:

Link to comment
Share on other sites

τότε με τα βασικά μια χαρά τρέχει και το symbian και δεν χρειάζεται καν 512mb :lol:

Ε καλά το Symbian επιβιώνει στα χέρια των ρομαντικων του είδους... Αφού όμως έχει τόσο χαμηλές απαιτήσεις γιατί δεν επιβίωσε? Θα συνεφερε οικονομικά κάθε εταιρία.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά το Symbian επιβιώνει στα χέρια των ρομαντικων του είδους... Αφού όμως έχει τόσο χαμηλές απαιτήσεις γιατί δεν επιβίωσε? Θα συνεφερε οικονομικά κάθε εταιρία.

 

Νομίζω το Symbian στα τελευταία του ήταν ιδιοκτησία της Nokia και αφού η εταιρία (Elop) δεν το ήθελε, Symbian πάπαλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ψάχνοντας (χαμένος) στο internet, έπεσα επάνω τους. Αρχικά σκέφτηκα να το βάλω στη σταθερή τηλεφωνία, αλλά αφού όλες οι ερωτήσεις (λογικά όχι μόνο οι δικές μου) θα είναι γύρω από το λειτουργικό, το έβαλα εδώ που φαίνεται πιο κατάλληλο...

Panasonic KX-PRX110GRW

Panasonic KX-PRΧ150GRΒ

Gigaset SL930A

Ερωτήσεις:

Το πρώτο με το δεύτερο έχουν κάποια σημαντική διαφορά (εκτός της φωτογραφικής και της λειτουργίας σαν κινητό του δεύτερου) ?

Συνδέονται κανονικά στο gmail account και συγχρονίζουν σωστά οι επαφές ?

Από ότι γράφουν, έχουν όλα playstore. Τα αναγνωρίζει όμως το play και τρέχουν οι εφαρμογές, η τα βγάζει ασύμβατα ?

Τα call filters δουλεύουν ?

Root ??? :lol::lol::lol:

Έχει πάρει κανείς κάποιο από αυτά ?

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας (χαμένος) στο internet, έπεσα επάνω τους. Αρχικά σκέφτηκα να το βάλω στη σταθερή τηλεφωνία, αλλά αφού όλες οι ερωτήσεις (λογικά όχι μόνο οι δικές μου) θα είναι γύρω από το λειτουργικό, το έβαλα εδώ που φαίνεται πιο κατάλληλο...

Panasonic KX-PRX110GRW

Panasonic KX-PRΧ150GRΒ

Gigaset SL930A

Ερωτήσεις:

Το πρώτο με το δεύτερο έχουν κάποια σημαντική διαφορά (εκτός της φωτογραφικής και της λειτουργίας σαν κινητό του δεύτερου) ?

Συνδέονται κανονικά στο gmail account και συγχρονίζουν σωστά οι επαφές ?

Από ότι γράφουν, έχουν όλα playstore. Τα αναγνωρίζει όμως το play και τρέχουν οι εφαρμογές, η τα βγάζει ασύμβατα ?

Τα call filters δουλεύουν ?

Root ??? :lol::lol::lol:

Έχει πάρει κανείς κάποιο από αυτά ?

Αγοράζεις αυτό http://www.public.gr/product/tilefonia/fixed-telephony/asyrmata-tilefona/panasonic-kx-tg1611grh-asyrmato-tilefono-mayro/prod1440057pp/ και με τα ρέστα http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/6282/Android.html?keyphrase=smartphone&price_max=200.0&price_min=100.001 και σου μένουν και ψηλά για καφέ :lol:

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

 

Καλό και αυτό, αλλά δεν μου μεταφέρει όλες τις επαφές στο σταθερό μου.

Αυτός ο συγχρονισμός θα μου ήταν πολύ χρήσιμος στη δουλειά μου, όπως και τα call filters που μπλοκάρουν την κάθε διαφημιστική από το με παίρνει στο μαγαζί και να μου προτείνει πολύχρωμα τηγάνια η δεν ξέρω γω τι άλλο... :lol:

Φαντάζομαι θα εξυπηρετηθεί πολύς κόσμος αν δουλεύει σωστά το σταθερό smartphone.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θα ήθελα την βοήθεια σας.

Είμαι από Κύπρο.. και θα έρθω για σπουδές Πάτρα. Τι παίζει καλύτερα εκεί? Wind, cosmote, Vodafone? Και πιο καρτοκινητό για φοιτητή?

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό cu vodafone ;) Επίσης αν η Πάτρα έχει σταθερή τηλεφωνία cyta θα μπορείς να μιλάς με τους δικούς σου με πολύ χαμηλή χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ξερω πως δεν βγαζει καποιο ασφαλες συμπερασμα το σκορ στο antutu αλλα ειναι μια ενδειξη ισχυος!

οσοι πιστοι προσελθετε για μια συγκριση!

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=53831&d=1418134988

Link to comment
Share on other sites

ξερω πως δεν βγαζει καποιο ασφαλες συμπερασμα το σκορ στο antutu αλλα ειναι μια ενδειξη ισχυος!

οσοι πιστοι προσελθετε για μια συγκριση!

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=53831&d=1418134988

 

Τα διέλυσε το εργαλείο :blink:

“I think therefore I am – don’t bet on it!” What’s his point? :O
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...