Jump to content

Κανόνες & Οδηγίες για το forum των Τεχνολογικών διαξιφισμών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμάστε τότε που λέγατε ότι μια οθόνη 3 ιντσών είναι παντόφλα; Όσο περνάει ο καιρός θα ζητάμε και μεγαλύτερες οθόνες.

 

το οριο ειναι 7, για να χωραει στις τσεπες αντικειμενικα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το οριο ειναι 7, για να χωραει στις τσεπες αντικειμενικα.

 

Χωραει στην τσεπη σου 7" συσκευη;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Περασα ο,τι εχει κανει ο lagoskon, και το symbian με φλασαρισμα και τη belle, αλλα δεν ξερω, ειναι σιγουρα βελτιωμενο αλλα και παλι κατι δεν με καλυπτει, και δεν μπορω να καταλαβω τι

 

Σε ποια; :O

Η συσκευή σου κοντεύει 4 χρόνια κυκλοφορίας... Ε οκ, αν δε σε καλύπτει πια, έχει αρκετά ελαφρυντικά.

 

4.3'' βαριά για κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μαζεμενο 5ρακι ;) πχ τωρα με τις 4.7" σχετικα μαζεμενο ειμαι περισσοτερο απο καλα

 

Σταματησα να ενημερωνομαι για τις ενημερωσεις του σπασμενου μου symbian και ισως εχω μεινει πισω..

 

Αλλα και παλι, ειναι πολυ απαρχαιωμενο. Βλεπω αλλους με χειροτερες συσκευες, κι ομως ειναι ανωτερες της δικης μου απλα και μονο επειδη εχουν περισσοτερες εφαρμογες κλπ.

 

Δεν γινεται να ειχα τη συσκευη μου απλα με αλλο λογισμικο; :O

 

Καταλαβαινεις ελπιζω οτι ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ η αναπτυξη του λογισμικου το 2011 ουσιαστικα; :p Και οι εφαρμογες μεχρι το 12; Μεχρι και το τελος του 12 δε μπορω να θυμηθω καμια εφαρμογη που να τη ζηλευα η να μην ειχα αντιστοιχη (η και καλυτερη). :happy:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μαζεμενο 5ρακι ;) πχ τωρα με τις 4.7" σχετικα μαζεμενο ειμαι περισσοτερο απο καλα

 

 

 

Καταλαβαινεις ελπιζω οτι ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ η αναπτυξη του λογισμικου το 2011 ουσιαστικα; :p Και οι εφαρμογες μεχρι το 12; Μεχρι και το τελος του 12 δε μπορω να θυμηθω καμια εφαρμογη που να τη ζηλευα η να μην ειχα αντιστοιχη (η και καλυτερη). :happy:

 

Το λειτουργικό είναι νεκρό :(. Και το χειρότερο είναι ότι έχω να χρησιμοποιήσω Symbian από το 2006 που είχα το 6600 και το χρησιμοποιούσα σαν παιχνιδομηχανή :lol: Και τώρα το αυγουλάκι μου το 6600 δεν ξέρω που είναι οπότε έχω να ακουμπήσω κινητό με Symbian από το 2006-2007. Είναι ανοιχτού κώδικα;

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σου κοντεύει 4 χρόνια κυκλοφορίας... Ε οκ, αν δε σε καλύπτει πια, έχει αρκετά ελαφρυντικά.

 

Καταλαβαινεις ελπιζω οτι ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ η αναπτυξη του λογισμικου το 2011 ουσιαστικα; :p Και οι εφαρμογες μεχρι το 12; Μεχρι και το τελος του 12 δε μπορω να θυμηθω καμια εφαρμογη που να τη ζηλευα η να μην ειχα αντιστοιχη (η και καλυτερη). :happy:

 

Ναι ναι ναι τα ξέρω όλα αυτά, απλά έκανα μια παρατήρηση... Peace :Ρ

Link to comment
Share on other sites

4.5 με 4.7" οριο (παιζουν ρολο και οι εξωτερικες διαστασεις του κινητου-bezel-εχω ως οριο το og μου).δε νομιζω οτι θα μπορει με μεγαλυτερο μεγεθος να με βολεψει και δε θελω να βαζω 2ο χερι οταν μπορω.ως ωρας τα ψιλοκαταφερνω.

Εχω το lumia 620.(3.8").δεν εχει υπαρξει φορα που να μην πατησω λαθος γραμμα σε μηνυμα.

Επιασα για αρκετη ωρα το iphone 5.λαθη στο μηνυμα.ξανα.ξεσυνηθισα φαινεται απο παλια.

Απτην αλλη οποιος δε θελει να ασχοληθει με το ναχει και ταμπλετ τοτε παει κατευθειαν >5.5" και βρισκει την υγεια του.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

για ικανοποιητικα specs και γκαμα επιλογης, αναγκαστικα 4.7 εως 5.5".

 

μεχρι 5" συνηθιζεται σχετικα ευκολα-γρηγορα.

ανω των 5" αρχιζει σιγα-σιγα ο περιορισμος του χωρου τζεπης.

ο χειρισμος με το ενα χερι δε νομιζω οτι επηρεαζει τοσο την επιλογη.

 

τα € δεν ειναι πλεον κριτηριο καθως υπαρχουν καλες-αξιοπιστες συσκευες 5.5" με ουτε 100 €.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ευελπιστούν να αντικαταστήσουν το λάπτοπ τους με το κινητό τους, λογικό είναι να θέλουν μεγάλες οθόνες. Ακόμα και οι 5-5,5 ίντσες δεν είναι αρκετές για άνετο σερφάρισμα επί ώρες.

Γι όλους τους υπόλοιπους που έχουν λάπτοπ ή και τάμπλετ, οι τεράστιες αυτές συσκευές δεν έχουν λόγο ύπαρξης.

Άρα, όλα είναι ζήτημα αναγκών και προτεραιοτήτων.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το μέγεθος του g2 την παλεύω την συσκευή.από κει και πέρα,τι να το κάνω μεγαλύτερο???

Να παίζω παιχνίδια?να κάνω like και chat στο facebook???

Να κάθομαι να ζωγραφίζω στην οθόνη του κινητού???

Να βάλω το κουστούμι,να βγάλω και την πένα και να πατάω στην οθόνη του κινητού???χμ....

Μπα...έχει φύγει το θέμα από το όριο του φυσιολογικού κι έχει γυρίσει σε άλλο επίπεδο...ελπίζω να μην χαθεί κι άλλο το όριο...δεν θέλουμε όλοι τεράστιες συσκευές για τις απαιτήσεις πού έχουμε...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μια χαρά μου κάθονται και οι 5,5 ίντσες, για όλους τους λόγους που λέει ο ''ταξιδιωτης'' αλλά και για έναν ακόμη ότι είμαι πρεσβίωπας...:p
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζονται όλοι μεγαλύτερα κινητά. Για αυτό και στο Android έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις από πολλές συσκευές διαφορών μεγεθών οθόνης και να μην παίρνεις υποχρεωτικά αυτή που η κατασκευάστρια εταιρεία θεωρεί ιδανική διάσταση
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζονται όλοι μεγαλύτερα κινητά. Για αυτό και στο Android έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις από πολλές συσκευές διαφορών μεγεθών οθόνης και να μην παίρνεις υποχρεωτικά αυτή που η κατασκευάστρια εταιρεία θεωρεί ιδανική διάσταση

Αυτό δεν είναι θέμα android, αλλά θέμα κατασκευαστή.

Και στα wp υπάρχει ποικιλία διαστάσεων.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χωραει στην τσεπη σου 7" συσκευη;

Μια χαρά χωρούσαν στην τσέπη του τζιν τα 7αρια tablet απλώς δεν κρυβόταν όλο

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι θέμα android, αλλά θέμα κατασκευαστή.

Και στα wp υπάρχει ποικιλία διαστάσεων.

Μιλάω για τα δύο λειτουργικά που κυριαρχούν και εκεί υπάρχει σαφεστατη υπεροχή του Android.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για τα δύο λειτουργικά που κυριαρχούν και εκεί υπάρχει σαφεστατη υπεροχή του Android.

 

Δεν έχει να κάνει με το λειτουργικό αυτό που λες όμως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το λειτουργικό αυτό που λες όμως.

Δεν κατασκευάζει τις συσκευές η google, όμως το λειτουργικό της το βρίσκεις σε μεγάλη ποικιλία συσκευών και διαστάσεων και όχι μόνο σε δύο συσκευές των 3,5 και 4 ιντσών.

Link to comment
Share on other sites

Μα ΔΕΝ ειναι θεμα λειτουργικου

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μα ΔΕΝ ειναι θεμα λειτουργικου

Είναι, γιατί εγώ σαν χρήστης Android μπορώ να δοκιμάσω και μια 5,5 ιντσών οθόνη και αν δεν μου αρέσει να γυρίσω σε 4,3. Ο χρήστης iPhone όμως δεν έχει αυτή την επιλογή. Τι δεν καταλαβαίνεις?

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν καταλαβαίνεις?

 

Με τα μαθηματικα στην αστροφυσικη εχω ενα θεματακι...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Με τα μαθηματικα στην αστροφυσικη εχω ενα θεματακι...

:lol::lol::lol: Άστο Πέτρο, δεν θα βγάλεις άκρη...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με τα μαθηματικα στην αστροφυσικη εχω ενα θεματακι...

 

:lol::lol::lol: Άστο Πέτρο, δεν θα βγάλεις άκρη...

Δεν έχει άμεση σχέση με το λειτουργικό. Όμως ένας χρήστης Android συσκευής έχει περισσότερες επιλογές συσκευής. Κόψτε την ειρωνεία λοιπόν και καταλάβετε τι γράφω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι, γιατί εγώ σαν χρήστης Android μπορώ να δοκιμάσω και μια 5,5 ιντσών οθόνη και αν δεν μου αρέσει να γυρίσω σε 4,3. Ο χρήστης iPhone όμως δεν έχει αυτή την επιλογή. Τι δεν καταλαβαίνεις?

Δεν καταλαβαίνει για ποιο λόγο δεν μπορώ εγώ, σαν χρήστης ios να δοκιμάσω μια 5,5 ιντσών οθόνη και όταν δεν θα μου αρέσει να επιστρέψω στο iphone.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...