Jump to content

[Δημοσκόπηση] Πόσο ικανοποιημένοι είστε με το Galaxy S II


pan24
 Κοινοποίηση

Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2  

721 members have voted

  1. 1. Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2

    • Το τηλεφωνο ειναι τελειο.Το προτεινω ανεπιφυλακτα
      493
    • Πολυ καλο αν και δεν μου αρεσουν καποια πραγματα
      187
    • Με αρκετες ελειψεις.Θα επρεπε να ειναι φθηνοτερο
      22
    • Ειναι απαισιο.Δεν το προτεινω σε κανενα
      19


Recommended Posts

Αρέσει η δεν αρέσει σε κάποιους ,σίγουρα η καλύτερη και ποιο αξιόπιστη android συσκευη ever.

 

Καλό θα ήταν όμως οι αναβαθμίσεις να έρχονταν αμέσως με pure ICS και όχι με αυτό το απαίσιο launcher της Samsung.Η εμπειρία στο ICS είναι καταπληκτική και με ένα UI που είναι πολύ βολικό και ταυτόχρονα ωραίο αλλά και με γρήγορες ταχύτητες.Ακόμα και οι εφαρμογές άρχισαν να αλλάζουν και να αφομοιώνoυν το "Holo Theme" όπως για παράδειγμα το Dropbox και το Inka File Manager

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλό θα ήταν όμως οι αναβαθμίσεις να έρχονταν αμέσως με pure ICS και όχι με αυτό το απαίσιο launcher της Samsung.Η εμπειρία στο ICS είναι καταπληκτική και με ένα UI που είναι πολύ βολικό και ταυτόχρονα ωραίο αλλά και με γρήγορες ταχύτητες.Ακόμα και οι εφαρμογές άρχισαν να αλλάζουν και να αφομοιώνoυν το "Holo Theme" όπως για παράδειγμα το Dropbox και το Inka File Manager

 

Pure android έχουν τα nexus. Ο ΤW δεν είναι και άσχημος όμως. Αν θέλεις pure android μπορείς να περάσεις θέμα και να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι να λέμε. Έχουν κυκλοφορήσει τόσες συσκευές τους τελευταίους μήνες. Ακόμα δεν υπάρχει μία που να υπερτερεί σε γενικές γραμμές σ αυτά που προσφέρει το Sii.

Σίγουρα υπερτερούν σε επιμέρους σημεία άλλα όχι στο σύνολο.

Αυτές τις μέρες σκεφτόμουν να το αλλάξω μία και είναι ευκαιρία αφού θα έλθω στην Ελλάδα.

Το ζύγισα πολύ και δεν κατάφερα να με πείσω για κάτι που να με ικανοποιεί σ αυτό τον βαθμό.

Απλά δεν υπάρχει. Αν η samsung κινηθεί φυσιολογικά, μόνο το Siii θα αξίζει για επόμενη συσκευή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι να λέμε. Έχουν κυκλοφορήσει τόσες συσκευές τους τελευταίους μήνες. Ακόμα δεν υπάρχει μία που να υπερτερεί σε γενικές γραμμές σ αυτά που προσφέρει το Sii.

Σίγουρα υπερτερούν σε επιμέρους σημεία άλλα όχι στο σύνολο.

Αυτές τις μέρες σκεφτόμουν να το αλλάξω μία και είναι ευκαιρία αφού θα έλθω στην Ελλάδα.

Το ζύγισα πολύ και δεν κατάφερα να με πείσω για κάτι που να με ικανοποιεί σ αυτό τον βαθμό.

Απλά δεν υπάρχει. Αν η samsung κινηθεί φυσιολογικά, μόνο το Siii θα αξίζει για επόμενη συσκευή.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου , με μια διάφορα. Δυστυχώς για εμένα και το πορτοφόλι μου ,δεν το ζύγισα πολυ και βιαστικά να αλλάξω.Το αποτέλεσμα είναι να με βλεπω να ξαναγυριζω πίσω στο s2 και να περιμένω πλεον το s3. Δεν λέω ότι οι καινούργιες συσκευές δεν είναι καλές,κάθε άλλο.Απλα δεν έχουν αυτο το αρκετά παραπανω που να με κάνουν να αποχωρηστω το s2.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το gs2 εδω και μια μερα στα χερια μου!Απο την μετβαση μου 2 χρονια τωρα στο galaxy s εχω να πω πως το κινητο ειναι πυραυλος!!!!!!!!!Πραγματικα σκοτωνει.Το παιδευω να δω τις αντοχες του και πραγματικα εχω εντυ πωσιαστει.Ειναι ενα υπερπληρες τηλ.

Τα μονα αρνητικα που εχω να παραθεσω ειναι 1.το πισω πλαστικο καπακι της συσκευης που περιμενα να εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης2.θα προτιμουσα η θυρα που μπαινει το καλωδιο usb να κλεινει οπως στο galaxy s και 3.αν και εχει κατα την γνωμη την καλυτερη οθονη της αγορας η αναλυση επρεπε να να αυξηθει μιας και μεγαλωσε η οθονη κατα 0.3 ιντσες απο το galaxy s.

Kατα τα αλλα το κινητο δεν υπαρχει και αν και ειμαι fan της samsung θα πω καθαρα αντικειμενικα πως η sammy εκανε τρομερη δουλεια.:up:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Είμαι κάτοχος του απο τα περασμένα χριστούγεννα, και θεωρώ οτι είναι γενικά το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ποτέ. Τρομερά γρήγορο, πολύ καλές φωτογραφίες, φοβερή οθόνη, browsing στο ιντερνετ λές και είναι κανονικός υπολογιστής... τα πάντα έχει. Μοναδικό παράπονο είναι η ποιότητα του ήχου που παίζει απο τα ακουστικά, τη οποία συγκρίνοντας τη με τη ( modαρισμένη με voodoo ) ποιότητα του i9000 που είχα πρίν δε έχει καμμία σχέση, είναι κατώτερη οτι και να λέμε. Πάντως και εκεί έχει βελτιωθεί κάπως το ζήτημα μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις και με κάποιες καλές εφαρμογές απο το play store που έχω βρεί.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο μοντέλο από την αρχή του χρόνου και αν εξαιρέσεις επιμέρους προβληματακια τόσο σε λογισμικό όσο και υλικό καταλήγω να πω ότι δύσκολα θα το αποχωριστω για κάποιο άλλο όσο για τα προβληματακια που είπα ένα ας πουμε αφορά την αδυναμία φωνητικής κλήσης χωρίς ενεργη σύνδεση δεδομένων η δικτύου την δυσκολία χειρισμού με ένα χέρι την απουσία πληκτρου κάμερας στο πλαίσιο αυτα έτσι ενδεικτικα
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα ικανοποιημένος από το S2, μετά από την τραγική εμπειρία ενός 8μήνου με το LG 2Χ, που δεν δούλεψε ποτέ και με καμία rom απόλυτα σωστά...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ένα smartphone που σίγουρα κρατάει κάποιος ακόμα κι αν αγοράσει άλλη συσκευή!
Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα επαιξε η μπαταρια σημερα μετα απο 1 χρονο και 4 μηνες.. Αναγκαστηκα να πρω καινουρια και δεν μπορω να πω οτι δεν απογοητευτηκα...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα επαιξε η μπαταρια σημερα μετα απο 1 χρονο και 4 μηνες.. Αναγκαστηκα να πρω καινουρια και δεν μπορω να πω οτι δεν απογοητευτηκα...

 

Μεγάλο ρόλο στην μπαταρία παίζει ο τρόπος φόρτισης που δεν έχει να κάνει σχέση με τη μάρκα του κινητού. (Δεν πρέπει να ξελιγώνεται η μπαταρία, αν φορτίζεται και χρησιμοποιείται παράλληλα κτλ) Η μη σωστή φόρτιση όπως είναι φυσικό μειώνει και τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Τουλάχιστον στο sii οι μπαταρίες και καλή τιμή έχουν και αλλάζουν χωρίς επέμβαση στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
ακομη εχω το S2..αγορασα το ΝΟΤΕ 2 και δε θελω να το αποχωριστω ακομα... :(
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

μετα απο εναμιση χρονο απολυτα ικανοποιημενος,αν θα το αλλαζα μονο λογω βαρεμαρας,ανθρωπινη φυση...
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μετά από 2,5 χρόνια το κινητό ακόμα καλά κρατεί :up:

Στέκεται επάξια και στις μοντέρνες εφαρμογές. :happy:

 

Απ' ότι φαίνεται όταν το αλλάξω θα είναι επειδή το βαρέθηκα και όχι επειδή κάτι έπαθε ή είναι αργό :)

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα ικανοποιημένος.

3 χρόνια, αγορασμένο την πρώτη μέρα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνοντάς το με το nexus 7 v2 μου λογικό είναι να έχω αρχίσει να βλέπω ότι γερνάει το τηλεφωνάκι μας, σίγουρα στέκεται και αντέχει ακόμα στα σημερινά δεδομένα του Android και των εφαρμογών του αλλά πλέον οι τελευταίες ναυαρχίδες των διαφόρων εταιριών έχουν ξεφύγει χιλιόμετρα παίδες.. το βλέπεις στις ταχύτητες που επεξεργάζεται τα πάντα πια.

Παρόλα αυτά αντέχω ακόμα, το προσέχω σαν τα μάτια μου και πιστεύω ότι θα το κρατήσω μερικούς μήνες ακόμα, αν και γλυκοκοιτάζω καιρό το nexus 5 η αλήθεια είναι.. για να το αντικαθιστούσα με άλλο Samsung μάλλον δεν, ακόμα τουλάχιστον. Τα έχουν βαρύνει πολύ αυτοί μου φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Mετα απο δυομισυ χρονια συνεχους χρησης το τηλεφωνο ειναι οπως την πρωτη μερα που το πηρα.προχθες αγορασα μια καινουρια μπαταρια ηταν η πρωτη αλλαγη και το πρωτο εξοδο μετα απο δυομισυ χρονια......βλεπω πολλα νεα τηλεφωνα να εχουν σε επιμερους σημεια πολυ καλυτερα τεχνικα χαρακτηριστικα αλλα ακομη δεν βγηκε κανενα που να τα εχει ολα οπως αυτο.και εξηγω;το s2 μου εχει,1)ραδιωφονο,2)αποσπωμενη μπαταρια,3)εισοδο για καρτα μνημης,4)ειναι λεπτο και ελαφρυ,5)εχει διαστασεις τηλεφωνου χωρις να σε επιβαρυνει η να προβληματιζει με το μεγεθος στην τσεπη οταν το μεταφερεις,6)εχει επεξεργαστη και μνημη που δεν σου δημιουργουν προβληματα αλλα αντιθετως ειναι γρηγορα,αληθεια ποσος κοσμος εχει αντικαταστασησει τους διπυρηνους υπλογιστες του με τετραπυρηνους;;7)γινεται ρουτ πανευκολα χωρις κνοξ και μοξ που για το συγκεκριμενο τηλ δεν ειναι απαραιτητα αν δεν εχεις βαρια παιχνιδια,συγκεκριμενα για μενα η χρηση του ειναι τηλεφωνο,ιντερνετ, μηνυματα, ραδιο,βιντεο, φωτο και αρκετες εφαρμογες, και 8)και τελευταιο ολο αυτο το διαστημα το εχω ελευθερο χωρις προστατευτικη θηκη και ζελατινα....και δεν εχω ακομη την παραμικρη γρατζουνια η φθορα στο μπεζελ,ειδικα απο χθες που αντικατεστησα την μπαταρια το τηλεφωνο ξαναεγινε καινουριο.....ειναι μια τιμια υλοποιηση που μονο το Α5 μπορει να του μοιαζει λιγο αλλα δεν εχει αποσπωμενη μπαταρια και μου φαινεται εχει και την εισοδο ακουστικων στο κατω μερος της συσκευης πραγμα σχετικα αβολο.
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο δυομισυ χρονια συνεχους χρησης το τηλεφωνο ειναι οπως την πρωτη μερα που το πηρα.προχθες αγορασα μια καινουρια μπαταρια ηταν η πρωτη αλλαγη και το πρωτο εξοδο μετα απο δυομισυ χρονια......βλεπω πολλα νεα τηλεφωνα να εχουν σε επιμερους σημεια πολυ καλυτερα τεχνικα χαρακτηριστικα αλλα ακομη δεν βγηκε κανενα που να τα εχει ολα οπως αυτο.και εξηγω;το s2 μου εχει,1)ραδιωφονο,2)αποσπωμενη μπαταρια,3)εισοδο για καρτα μνημης,4)ειναι λεπτο και ελαφρυ,5)εχει διαστασεις τηλεφωνου χωρις να σε επιβαρυνει η να προβληματιζει με το μεγεθος στην τσεπη οταν το μεταφερεις,6)εχει επεξεργαστη και μνημη που δεν σου δημιουργουν προβληματα αλλα αντιθετως ειναι γρηγορα,αληθεια ποσος κοσμος εχει αντικαταστασησει τους διπυρηνους υπλογιστες του με τετραπυρηνους;;7)γινεται ρουτ πανευκολα χωρις κνοξ και μοξ που για το συγκεκριμενο τηλ δεν ειναι απαραιτητα αν δεν εχεις βαρια παιχνιδια,συγκεκριμενα για μενα η χρηση του ειναι τηλεφωνο,ιντερνετ, μηνυματα, ραδιο,βιντεο, φωτο και αρκετες εφαρμογες, και 8)και τελευταιο ολο αυτο το διαστημα το εχω ελευθερο χωρις προστατευτικη θηκη και ζελατινα....και δεν εχω ακομη την παραμικρη γρατζουνια η φθορα στο μπεζελ,ειδικα απο χθες που αντικατεστησα την μπαταρια το τηλεφωνο ξαναεγινε καινουριο.....ειναι μια τιμια υλοποιηση που μονο το Α5 μπορει να του μοιαζει λιγο αλλα δεν εχει αποσπωμενη μπαταρια και μου φαινεται εχει και την εισοδο ακουστικων στο κατω μερος της συσκευης πραγμα σχετικα αβολο.

 

 

Τα ακουστικα ειναι πανω η εισοδο. 2 χρονια το εχεις και δεν ξερεις που ειναι η εισοδο; αν ειναι δυνατον.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...