Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω φιλε μου. Αλλα για βιντεοκλησεις θα μου απαντησεις καποιος που εχει κανει; Αν κανει. Επαναλαμβανω, οχι σε στυλ skype, αλλα κανονικες.

δεν βλεπω πουθενα την επιλογη για βιντεο κληση

οποτε δεν κανει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δεν βλεπω πουθενα την επιλογη για βιντεο κληση

οποτε δεν κανει

Εφοσον εχει μπροστινη καμερα δεν μπορει να μην κανει βιντεοκλησεις.

Το Android το υποστηριζει πλεον (το εχω δει σε Galaxy S). Οποτε αποκλειεται το Ray να μην εχει εφοσον εχει και μπροστινη καμερα.

 

Οταν πληκτρολογεις τον αριθμο δεν εχει επιλογη για βιντεο κληση?

Link to comment
Share on other sites

 

Οταν πληκτρολογεις τον αριθμο δεν εχει επιλογη για βιντεο κληση?

oxi δεν εχει επιλογη για βιντεο κληση

Link to comment
Share on other sites

oxi δεν εχει επιλογη για βιντεο κληση

 

Εψαξα στο manual (online) και οντως δεν υπαρχει η δυνατοτητα ή τουλαχιστον δεν αναφερεται.

Αν ισχυει ειναι απλα τραγικο....Να εχει καμερα και να μην κανει βιντεοκληση...

Link to comment
Share on other sites

ισως μελοντικα τα σαινια του xda το φτιαξουν

εγω βεβαια σιγουρα δεν θα το εχω ακομα το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην μπερδευεστε.βιντεοκληση κανει μονο μεσω καποιου προγραμματος οπως το skype..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του πλέον είναι σε πολύ περισσότερο λογικά επίπεδα από τις πρώτες μέρες που κυκλοφόρησε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του πλέον είναι σε πολύ περισσότερο λογικά επίπεδα από τις πρώτες μέρες που κυκλοφόρησε.

 

εννοεις φανταζομαι τα ιντερνετικα μαγαζακια..καθως στα υπολοιπα "μεγαλα" καταστηματα παραμενει στα 390-400

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα το τελευταιο καιρο οι τιμες των sony ericsson συσκευων στο internet εχουν πεσει παρα πολυ.Το ray μπορεις να το βρεις στα 280ε,το arc στα 310ε,το Play στα 300e(to expansys το εχει στα 235e.Παντως με 30ευρω διαφορα,εγω θα προτιμουσα το arc,κυριως λογω μεγαλυτερης οθονης,hdmi,καλυτερης αποδοσης καμερα και σχεδιασμου.To ray αν πεσει κατω απο 250ε(200-230),τοτε θα ειναι οντως και αυτο ευκαιρια,κατι που βλεπω να γινεται μεχρι τα μεσα Νοεμβριου.

 

Παντως δεν μου κανει εντυπωσει που βλεπω καταστηματα germanos να κλεινουν,τι στιγμη που πουλανε 100-200 ευρω πιο ακριβα τα ιδια ακριβως μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα το τελευταιο καιρο οι τιμες των sony ericsson συσκευων στο internet εχουν πεσει παρα πολυ.Το ray μπορεις να το βρεις στα 280ε,το arc στα 310ε,το Play στα 300e(to expansys το εχει στα 235e.Παντως με 30ευρω διαφορα,εγω θα προτιμουσα το arc,κυριως λογω μεγαλυτερης οθονης,hdmi,καλυτερης αποδοσης καμερα και σχεδιασμου.To ray αν πεσει κατω απο 250ε(200-230),τοτε θα ειναι οντως και αυτο ευκαιρια,κατι που βλεπω να γινεται μεχρι τα μεσα Νοεμβριου.

 

Παντως δεν μου κανει εντυπωσει που βλεπω καταστηματα germanos να κλεινουν,τι στιγμη που πουλανε 100-200 ευρω πιο ακριβα τα ιδια ακριβως μοντελα.

 

Τα πουλάνε γιατί έχουν τιμολογιακή πολιτική παρόχου (βλ. vodafone, cosmote wind)....Χώρια ότι με τα otes shop έχουν σχεδόν το ίδιο αντικείμενο....πολύ μικρές διαφορές....

Link to comment
Share on other sites

Τα πουλάνε γιατί έχουν τιμολογιακή πολιτική παρόχου (βλ. vodafone, cosmote wind)....Χώρια ότι με τα otes shop έχουν σχεδόν το ίδιο αντικείμενο....πολύ μικρές διαφορές....

 

Τις τιμές δεν τις ορίζει ο πάροχος, αλλά η εδώ αντιπροσωπεία. Απλά για κάποιο λόγο η πολιτική του κάθε κατασκευαστή αλλάζει από χώρα σε χώρα. Θυμηθείτε τις διαφορές που είχαν τα HTC προ καιρού, ιδίως όταν κυκλοφορούσαν ως Qtek. Η ACE-Hellas ήταν η μόνη υπεύθυνη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ποιο σύστημα πλοήγησης προτείνεται για τη συσκευή;

Αν είναι δυνατόν χωρίς χρέωση στο κατέβασμα για εγκατάσταση στο τηλέφωνο.

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Τις τιμές δεν τις ορίζει ο πάροχος, αλλά η εδώ αντιπροσωπεία. Απλά για κάποιο λόγο η πολιτική του κάθε κατασκευαστή αλλάζει από χώρα σε χώρα. Θυμηθείτε τις διαφορές που είχαν τα HTC προ καιρού, ιδίως όταν κυκλοφορούσαν ως Qtek. Η ACE-Hellas ήταν η μόνη υπεύθυνη...

 

Πες μου τότε γιατί μια συσκευή σε cosmote vodafone έχει απόκλιση από πλαίσιο κ.α. αλυσίδες που και όλοι τους το παίρνουν από την εδώ αντιπροσωπία...δεν μιλάω για τα ιντερνετικά καταστήματα που πολλές φορές έχουν παραεισαγωγής....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,εδω και λίγες μερες εχει βγει η νεα αναβαθμιση για το ray 2.3.4,την εχει βαλει κανεις για να μας πει εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

http://img217.imageshack.us/img217/5426/screenshot2011092900261.th.png http://img10.imageshack.us/img10/7374/screenshot2011092900281.th.png http://img546.imageshack.us/img546/8955/screenshot201109290034.th.png http://img31.imageshack.us/img31/8762/screenshot201109290028.th.png

Την πέρασα απόψε(με το flashtool σε 3 λεπτά-αυτά είναι τα ωραία, εδώ θα την βρείτε για όσους δεν την έχουν ακόμα: http://www.multiupload.com/WBSOKNTWYT ) και μπορώ να πω πως είναι ακόμα πιο γρήγορο τώρα,τα screenshots με την νέα λειτουργία στο πλήκτρο ενεργοποίησης παρατεταμένα και επιλογή...πολύ βολικό:)

Link to comment
Share on other sites

Προβληματα σας εχει βγαλει καθολου το τηλεφωνο ? Απο αξιοπιστια δηλαδη πως παει ?
Link to comment
Share on other sites

Προβληματα σας εχει βγαλει καθολου το τηλεφωνο ? Απο αξιοπιστια δηλαδη πως παει ?

Πιστεύω θα είναι αξιόπιστο αλλά το μεγάλο ατού του είναι η φωτεινότατη οθόνη,ίσως πιο φωτεινή και με καλύτερα χρώματα από το arc το οποίο είχα(βέβαια και το καλύτερο pixel density).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Εχώ κι εγώ ένα ολοκαίνουργιο Ray. Όλα καλα εκτός από κάποιες λεπτομέρειες. Για παράδειγμα, μπορώ να απενεργοποιήσω το slide to unlock και να αφήσω μόνο το unlock pattern? Τώρα, εάν ενεργοποιήσω το unlock pattern πρέπει για να χρησιμοποιήσω την συσκευή, πρώτα να κάνω slide to unlock και μετά να εισάγω και το pattern. Τα περισσότερα android κινητά που έχω δει δεν δουλεύουν έτσι.

 

Υπάρχει λύση?

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Στo 3o screenshot χρονομετρο ειναι αυτο που φαινεται ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Στo 3o screenshot χρονομετρο ειναι αυτο που φαινεται ?

 

Αντίστροφη μέτρηση,πολύ ωραίο widget.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Όταν γράφω ένα μήνυμα μεγάλο,ενώ είναι ένα,μου το παίρνει σαν δύο μηνύματα.Έψαξα στο μενού αλλά δε βρήκα κάτι να το φτιάξω.Ξέρει κάτι κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ!!!!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...