Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους,εδω και τρεις μερες εχω το ray,το τηλεφωνακι ειναι άψογο,πηρα το μαυρο πολυ καλη κατασκευη(αν εξερεσουμε το καπακι μπαταριας) ωραιο ντιζαίν,πολυ γρηγορο δε κολαει και μεγεθος οθονης πολυ ικανοποιητικο για πλοηγηση στο internet.Ομως το ιδιαίτερο που εχει ολη η σειρα xperia ειναι οτι τα εικονιδια στο μενου ειναι πολυ μικρα.

 

για χρησιμοποιησε τον launcher pro που εχει μεγαλυτερα εικονιδια και πιανει ολη την επιφανεια.επισης πες μου ο ηχος του κινητου ειναι καλος?ακουγεται δυνατα?γιατι ακουσα τον ηχο του mini και απογοητευτικα σε συγκριση με το χ8 που εχω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα το πάρω κι εγώ σήμερα.νομίζω ότι έχει ιδανικό μέγεθος.

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω κι εγώ σήμερα.νομίζω ότι έχει ιδανικό μέγεθος.

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

 

καλοριζικο,περιμενουμε εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

για χρησιμοποιησε τον launcher pro που εχει μεγαλυτερα εικονιδια και πιανει ολη την επιφανεια.επισης πες μου ο ηχος του κινητου ειναι καλος?ακουγεται δυνατα?γιατι ακουσα τον ηχο του mini και απογοητευτικα σε συγκριση με το χ8 που εχω.

Μολις το δοκίμασα αλλα δεν ειδα καμια διαφορα.Ο ηχος του ειναι ικανοποιητικός-δυνατος.Αν ξερουμε καμια εφαρμογη που κανει buck up στην καρτα μνημης τα δεδομενα(επαφες-μηνυματα κτλ.); οπως δηλαδη εχει απο τη μανα του το χ-10 ,χ-8.

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω κι εγώ σήμερα.νομίζω ότι έχει ιδανικό μέγεθος.

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

 

Ρε συ ταξιδιώτη ακόμα δεν το πήρες και το πουλάς;;;;sorry για το off topic αλλά πως αλλάζεις συσκευές μέσα σε 1 μέρα;;;;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καταλαβα καλα το κινητο ειναι το ιδιο το μινι σε χαρακτηριστικα

εκτος απο την καμερα και την οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σημερα απο κοντα στο Πλαισιο. Οθονη αψογη. Πολυ ωραια χρωματα και η αναλυση στις 3.3 ιντσες τελεια.

Δεν μπορεσα να δοκιμασω καλα το ηχειο γιατι ειχε πολυ φασαρια στο καταστημα και γιατι δεν εειχε μεσα καποιο mp3 παρα μονο λιγους ηχους κλησης. Παντως σε γενικες γραμμες με αφησε ικανοποιημενο. Παρα πολυ ταχυ χωρις κολληματα.

 

Δυο μειον μονο ειδα.

1. Δεν εχει κουμπι καμερας

2. Η SE φαινεται οτι εχει αφαιρεσει απο ολα τα νεα Xperia την εφαρμογη σημειωσεις. Δεν την βρηκα πουθενα ουτε στο Ray ουτε στο Arc που ηταν διπλα και το τσεκαρα. Καλα ειναι δυνατον να το εχουν αφαιρεσει??? Ποιος ο λογος δεν καταλαβαινω. Οταν ειχα τα Χ8 και Χ10 μινι την χρησιμοποουσα σχεδον καθημερινα την εφαρμογη γιατι ειχε δυνατοτητα να σεταρεις υπενθυμιση και επισης την εβαζε την σημειωση και σε μια απο τις home screen...Κριμα γιατι ηταν πολυ χρησιμο...

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σημερα απο κοντα στο Πλαισιο. Οθονη αψογη. Πολυ ωραια χρωματα και η αναλυση στις 3.3 ιντσες τελεια.

Δεν μπορεσα να δοκιμασω καλα το ηχειο γιατι ειχε πολυ φασαρια στο καταστημα και γιατι δεν εειχε μεσα καποιο mp3 παρα μονο λιγους ηχους κλησης. Παντως σε γενικες γραμμες με αφησε ικανοποιημενο. Παρα πολυ ταχυ χωρις κολληματα.

 

Δυο μειον μονο ειδα.

1. Δεν εχει κουμπι καμερας

2. Η SE φαινεται οτι εχει αφαιρεσει απο ολα τα νεα Xperia την εφαρμογη σημειωσεις. Δεν την βρηκα πουθενα ουτε στο Ray ουτε στο Arc που ηταν διπλα και το τσεκαρα. Καλα ειναι δυνατον να το εχουν αφαιρεσει??? Ποιος ο λογος δεν καταλαβαινω. Οταν ειχα τα Χ8 και Χ10 μινι την χρησιμοποουσα σχεδον καθημερινα την εφαρμογη γιατι ειχε δυνατοτητα να σεταρεις υπενθυμιση και επισης την εβαζε την σημειωση και σε μια απο τις home screen...Κριμα γιατι ηταν πολυ χρησιμο...

 

Μικρο το κακο απο τη στιγμη που κυκλοφορουν δεκαδες στο μαρκετ...

Παντως ουτε το μινι προ εχει προεγκατεστημενο καποιο

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τ

2. Η SE φαινεται οτι εχει αφαιρεσει απο ολα τα νεα Xperia την εφαρμογη σημειωσεις.

 

Μικρο το κακο απο τη στιγμη που κυκλοφορουν δεκαδες στο μαρκετ...

 

Ναι, όντως γιατί αυτό το εντάσσουμε στα μείον; Ήρθε η ώρα να πάω να το δω κι εγώ από κοντά για να δω τι τελικά ισχύει για την οθόνη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ωραιο τελικα φαινεται το ρει σαν κινητο.ελεγα να επαιρνα το πλει αλλα και αυτο μου αρεσει αρκετα.ξερει κανεις καποια εφαρμογη απο το αντροιντ για να βαλω στο κινητο ενδειξη ωρας σε κατασταση αναμονης δηλ. οταν μαυριζει τελειως η οθονη να δειχνει την ωρα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι γίνεται αυτό που ζητάς χωρίς να είσαι συνέχεια με τον φορτιστή στο χέρι, γιατί σε αυτή την περίπτωση η οθόνη του κινητού θα έμενε συνέχεια ανοιχτή...

 

Sent from my X10mini using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καταλαβα καλα το κινητο ειναι το ιδιο το μινι σε χαρακτηριστικα

εκτος απο την καμερα και την οθονη?

 

το κινητο θα το οριζα ανωτερο απο το mini εννοειται.σε ολα.

αναρωτιεμαι την σκοτεινη οθονη που την ειδαν τα παιδια που το εχουν σχολιασει αυτο.μια χαρουλα ειναι η οθονη του.δεν ειναι και galaxy s απο φωτεινοτητα και ζωντανια ομως ειναι μια χαρα.

κατασκευη αψογη επισης.

το πισω καπακι δεν το βρισκω ασχημο στο μαυρο χρωμα που το εχω.

χρωματα οθονης,ικανοποιητικα,ηχειο πολυ καλο επισης.

το μεγεθος του παντως ειναι ολα τα λεφτα αν και προσωπικα εχω συνηθισει μεγαλα τηλεφωνα γι αυτο και δινεται.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το κινητο

φοβερο φενεται και η κατασκευη που λετε οτι δεν ειναι καλη

δεν εχετε δει μου φενεται το galaxy s2

το κινητο ειναι πολυ συμπαγες

 

πρωτη εντυπωση . αριστο το κινητο

ιδανικο μεγεθος

εχει μικρη γραματοσειρα που ισως ειναι προβλημα για καποιους

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως γιατί αυτό το εντάσσουμε στα μείον; Ήρθε η ώρα να πάω να το δω κι εγώ από κοντά για να δω τι τελικά ισχύει για την οθόνη.

Ενταξει δεν ειναι μειον με την εννοια του σημαντικου αλλα εγω προσωπικα ειχα αυτη την εφαρμογη στις top οταν ειχα τα Χ8 και Χ10 mini λογω ευχρηστιας κια αμεσοτητας που προσφερανε.

 

Πραγματικα απορω γιατι τα αφαιρεσανε....

 

Παντως το γλυκοκοιταζω και εγω...

 

Edit: Το SAR στα 0.96... οριακα αποδεκτο για εμενα.

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια μερα χρησης

το κινητο ειναι σουπερ

καλο wifi

καλο ηχειο

το μονο μειον μου φενεται οτι εχει λιγο πιο κακο σημα απο τι μινι που ειχα

Link to comment
Share on other sites

Το πιο κακό σήμα το καταλαβαίνετε στις γραμμές που σας δείχνει το κινητό ή στην ποιότητα ομιλίας;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν το πιασα!!!

για καν το πιο λιανα!!

 

Το πιο κακό σήμα το καταλαβαίνετε στις γραμμές που σας δείχνει το κινητό ή στην ποιότητα ομιλίας;

απο τις γραμμουλες

αλλα σε ενα σημειο μου εγραψε καμια υπηρεσια που δεν μου ειχε ξανασυμβει με το μινι

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Σε καταστάσεις οριακού σήματος το RAY μπορεί να βρεθεί εντελώς εκτός δικτύου ενώ κάποιο άλλο, με καλύτερη λήψη, να είναι συνδεδεμένο έστω με νύχια και με δόντια!

 

Και το ray έχει υψηλότερη ακτινοβολία από το mini εντωμεταξύ.......

Link to comment
Share on other sites

0.96 σε σχέση με το 0.78...!:shifty: Ακόμη αυτά κοιτάτε;

 

Εγώ κοιτάζω να χει σήμα βασικά....είχα το u900 παλιά και σήμα όπως με τα προηγούμενά μου δεν είχε...Η ακτινοβολία δεν είναι πρώτη πρωτεραιότητα αλλά μια ματιά τις ρίχνω....

 

Άλλωστε η μέγιστη τιμή δεν λέει όλη την αλήθεια...εγώ θα ήθελα και την μέση.....αυτή που τρως συνέχεια και όχι αυτή όταν δεν έχεις σήμα...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχουμε προβλημα με την ακτινοβολια χρησιμοποιούμε hands free ή bluetooth.Μηπως ξερει κανεις ποτε βγαινει το νεο android 2.3.4 για το ray;κατι διαβασα τον οκτωβρη.
Link to comment
Share on other sites

λογικα θα βγει

εγω παντος περιμενω απο xda μερια καμια ρομ πιο ελαφρια

και βασικα το ροοτ

αν και δεν εχει και πολλα αχρηστα μεσα η συσκευη

μετα απο μια μερα χρησης ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Aν ρωτούσες εμένα, εννοούσα ότι είχα πάρει το Ray, μετά ένα Arc και ξανά το Ray γιατί διαπίστωσα ότι είναι εντελώς ίδια, με εξαίρεση το μέγεθος του Arc που είναι μεγάλο για τα γούστα μου! Το Ray έχει λίγο ψείρες γραμματοσειρά αλλά...έμαθα τα εικονίδια απ' έξω! :lol:

 

ΤΟ κινητο εχει ιδανικο μεγεθος

ειναι τελειο

κατι ασχετο η οθονητου εχει λες αναγκη απο screenprotector

μου φενεται σαν να εχει κατι πανω προσθετο. μπορει να ειναι και ιδεα μου

Link to comment
Share on other sites

Μεβρανες οκ βρίσκεις θηκη ομως θελει λιγο ψαξιμο.Βρηκα καποιες 1:http://www.ebay.com/itm/Soft-Cover-Skin-Case-Free-Screen-Protector-Sony-Ericsson-XPERIA-Ray-ST18i-Black-/140606048022?pt=PDA_Accessories&hash=item20bcc60716#ht_2253wt_1066 ή 2:http://www.ebay.com/itm/Clear-TPU-Gel-Case-Sony-Ericsson-Xperia-Ray-ST18i-/270815950667?pt=PDA_Accessories&hash=item3f0de3774b#ht_1356wt_1158.
Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορές θα σας πω ότι δεν είναι λογικό να ψάχνετε για αξεσουάρ ευρωπαϊκών κινητών στο αμερικάνικο ebay; Στο ebay.co.uk να ψάχνετε ή στ ebay.de αν την ψιλοπαλεύετε με τα γερμανικά! Ορίστε τι παρηγγειλα απο την Αγγλία και λογικά θα έρθει αύριο. Αυτά που στέλνονται απο Χονγκ-Κονγκ αργούν πολύ και δεν αξιζει η αναμονή για 1-2 ευρώ!

http://www.ebay.co.uk/itm/300589874520?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

δεν συμφωνω μαζι σου.

στο ebay.com υπαρχουν πιο γρηγορα διαθεσιμες γιατι ουτος ή αλλος ειναι κινεζικες οι θηκες

Link to comment
Share on other sites

Screen protector βάζω σε ολα μου τα κινητά ακόμα κι αν ειναι να πουληθεί κι αυριο.

Δε θα κάνω σύγκριση arc με ray καθώς το πρώτο το χω ανώτερο σαν οθόνη τουλάχιστον.πιο ζωντανά χρώματα και πιο μεγάλη οθόνη,κατι που προσωπικά με βολεύει,έχω μάθει πλέον με τις παντοφλες.

Το ray όμως ειναι ένα επίσης καλο κινητο με design που σαφώς βάζει τα γυαλιά στον ανταγωνισμό,τουλάχιστον σε αυτο το μέγεθος.

 

 

Sent from my Sexy iPad2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...