Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πιστευω οτι σε αλλα μαγαζακια θα παιξει κοντα στα 3 κατοσταρικα. αν οντως οταν βγει στην αγορα και κανει τοσο θα το παρω, αλλιως θα ψαξω για κατι αλλο.

 

μακαρι αν και δεν νομιζω...αμα γινει σιγουρα θα κατεβασουν την τιμη και τα μεγαλα μαγαζια ωστε να υπαρχει ανταγωνισμος

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τι οθονη εχει? τπ πλαισιο λεει 3.3" 480χ854 το επισημο σιτε της σονη 3,7".

 

Η οθόνη του είναι 3,3''. Και αυτό που αναρωτιέμαι εγώ είναι το Neo V που θα κυκλοφορήσει με 3,7'' και hdmi κλπ., πόσο θα κοστολογηθεί δηλαδή? Θα τρελαθούμε τελείως?

Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω για την τιμή αυτή (πέραν του ότι στη SE ζουν σε άλλον κόσμο) είναι ότι με τιμή κοντά στα 300 € θα χτυπούσε στο κεφάλι το mini pro και θα το χαντάκωνε. Γι'αυτό και η τετρακοσάρα....

Κρίμα και ήθελα να το πάρω... Αλλά τόσα λεφτά δε δίνω...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

μακαρι αν και δεν νομιζω...αμα γινει σιγουρα θα κατεβασουν την τιμη και τα μεγαλα μαγαζια ωστε να υπαρχει ανταγωνισμος

 

καλα αυτο ξεχνα το..υπαρχουν στο skroutz μαγαζια που πουλανε κινητα 300 ευρω στα 240.και οι μεγαλες αλυσιδες δεν αλλαζουν τιμολογιακη πολιτικη καν.δεν νομιζω να καιγεται καρφι στο πλαισιο ποσο πουλαει ενα κινητο το kinitomania.

επισης εμπιστευεσαι ενα τετοιο μαγαζι?πηγε ενας φιλος να αγορασει το xperia mini pro απο τετοιου ειδους "ιντερνετικο" μαγαζι και ενω τους ειχε παρει τηλ να ρωτησει αν οντως ειναι ελληνικο και του ειχαν πει ναι,βλεπει το κουτι και ελεγε πανω ινδια.

πες μου εσυ μετα.το εμπιστευεσαι?

 

 

Η οθόνη του είναι 3,3''. Και αυτό που αναρωτιέμαι εγώ είναι το Neo V που θα κυκλοφορήσει με 3,7'' και hdmi κλπ., πόσο θα κοστολογηθεί δηλαδή? Θα τρελαθούμε τελείως?

Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω για την τιμή αυτή (πέραν του ότι στη SE ζουν σε άλλον κόσμο) είναι ότι με τιμή κοντά στα 300 € θα χτυπούσε στο κεφάλι το mini pro και θα το χαντάκωνε. Γι'αυτό και η τετρακοσάρα....

Κρίμα και ήθελα να το πάρω... Αλλά τόσα λεφτά δε δίνω...

 

απο τη στιγμη που μερικες παρτιδες βγηκαν ελλατωματικες στα μινι προ και ο κοσμος το γνωριζει και στρεφεται σε αλλα κινητα,για ποιο λογο να μην το βαλει στην ιδια τιμη ωστε να καλυψει την χασουρα απο το μινι προ?ή εστω βαλτο στα 330.400 ευρω για αυτο το κινητο ειναι απλα απαραδεκτο.δεν θα πουλησει ουτε κομματι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που μερικες παρτιδες βγηκαν ελλατωματικες στα μινι προ και ο κοσμος το γνωριζει και στρεφεται σε αλλα κινητα,για ποιο λογο να μην το βαλει στην ιδια τιμη ωστε να καλυψει την χασουρα απο το μινι προ?ή εστω βαλτο στα 330.400 ευρω για αυτο το κινητο ειναι απλα απαραδεκτο.δεν θα πουλησει ουτε κομματι.

 

Τώρα θυμήθηκα ότι έρχεται και το Live with Walkman το οποίο είναι στις 3,2'' και μπροστινή κάμερα και ηχεια κλπ και νομίζω ότι αυτό θα δρομολογηθεί στα 330-350 €.

Έρχεται και το Active το οποίο λογικά θα είναι στα 300€ με 3''.

Βγάζει πολλά μαζεμένα και δε μπορεί όλα να είναι στην ίδια τιμή.

Πάντως με αυτές τις τιμές μόνο το Live with Walkman με παίρνει να κοιτάω...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

http://dl-www.sonyericsson.com/cws/download/1/101/897/6/1312551036/SAR-FCC-DoC-leaflet_NAMLAM_i.pdf 0,96 SAR για Καναδά/ΗΠΑ δεδομένου πως έχουν διαφορετικά όρια μπορεί για Ευρώπη να είναι χαμηλότερο.

http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/xperia-ray?cc=ae&lc=en

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι 3,3''. Και αυτό που αναρωτιέμαι εγώ είναι το Neo V που θα κυκλοφορήσει με 3,7'' και hdmi κλπ., πόσο θα κοστολογηθεί δηλαδή? Θα τρελαθούμε τελείως?

Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω για την τιμή αυτή (πέραν του ότι στη SE ζουν σε άλλον κόσμο) είναι ότι με τιμή κοντά στα 300 € θα χτυπούσε στο κεφάλι το mini pro και θα το χαντάκωνε. Γι'αυτό και η τετρακοσάρα....

Κρίμα και ήθελα να το πάρω... Αλλά τόσα λεφτά δε δίνω...

 

 

αρα η σονη εχει λαθος????http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/xperia-ray?cc=gr&lc=el#view=features_specifications επισησ πιστευω οτι τα 480χ854 σε 3,3" δεν χωρανε την ιδια αναλυση εχει και το arc με 4"

Edited by kasmpou
Link to comment
Share on other sites

αρα η σονη εχει λαθος????http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/xperia-ray?cc=gr&lc=el#view=features_specifications επισησ πιστευω οτι τα 480χ854 σε 3,3" δεν χωρανε την ιδια αναλυση εχει και το arc με 4"

 

Ναι, δεν είναι σωστό το site..

Όσον αφορά στην οθόνη αυτό ακριβώς λένε και στις παρουσιάσεις οι ειδικοί της Sony. Ότι έχει ακριβώς την ίδια ανάλυση με το arc και μικρότερη οθόνη και έτσι είναι λέει πολύ πιο ωραία η απεικόνιση και το μαύρο είναι καταμαυρο και γενικά λένε η οθόνη είναι πολύ καλή λόγω αυτών των χαρακτηριστικών.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο ξεχνα το..υπαρχουν στο skroutz μαγαζια που πουλανε κινητα 300 ευρω στα 240.και οι μεγαλες αλυσιδες δεν αλλαζουν τιμολογιακη πολιτικη καν.δεν νομιζω να καιγεται καρφι στο πλαισιο ποσο πουλαει ενα κινητο το kinitomania.

επισης εμπιστευεσαι ενα τετοιο μαγαζι?πηγε ενας φιλος να αγορασει το xperia mini pro απο τετοιου ειδους "ιντερνετικο" μαγαζι και ενω τους ειχε παρει τηλ να ρωτησει αν οντως ειναι ελληνικο και του ειχαν πει ναι,βλεπει το κουτι και ελεγε πανω ινδια.

πες μου εσυ μετα.το εμπιστευεσαι?

 

κοιτα αγοραζω απο ιντερνετ πολλες φορες αλλα ενταξει μονο απο πλαισιο και καλα μαγαζια

σε αυτο που λες εχεις δικιο...αλλα πρεπει να καταλαβουν και εμας...αμα δεν πουλησει το κινητο σε αυτην την τιμη θα αναγκαστουν να ριξουν την τιμη οπως με το nexus s

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αγοραζω απο ιντερνετ πολλες φορες αλλα ενταξει μονο απο πλαισιο και καλα μαγαζια

σε αυτο που λες εχεις δικιο...αλλα πρεπει να καταλαβουν και εμας...αμα δεν πουλησει το κινητο σε αυτην την τιμη θα αναγκαστουν να ριξουν την τιμη οπως με το nexus s

 

αυτο εννοω..το να κανεις αγορες μεσω ιντερνετ ειναι καλο.αλλα απο μαγαζακια που θα το χουν -60 ευρω,γνωριζεις τι αγοραζεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοω..το να κανεις αγορες μεσω ιντερνετ ειναι καλο.αλλα απο μαγαζακια που θα το χουν -60 ευρω,γνωριζεις τι αγοραζεις?

 

Για αυτό κοιτάς αξιολογήσεις. Επίσης από τα mini/mini pro νομίζω μόνο τα δεύτερα αντιμετώπισαν πρόβλημα όχι όλα και όλοι λένε ότι δεν είναι κάτι τραγικό....

 

Η SE έχει ένα ιστορικό στο να βγάζει κινητά με πολύ υψηλή τιμή και μετά να την ρίχνει γρήγορα...το ray αν μείνει ως έχει τότε βλέπω το nokia 700 με παρεμφερή χαρακτηριστικά να του ρίχνει...

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό κοιτάς αξιολογήσεις. Επίσης από τα mini/mini pro νομίζω μόνο τα δεύτερα αντιμετώπισαν πρόβλημα όχι όλα και όλοι λένε ότι δεν είναι κάτι τραγικό....

 

Η SE έχει ένα ιστορικό στο να βγάζει κινητά με πολύ υψηλή τιμή και μετά να την ρίχνει γρήγορα...το ray αν μείνει ως έχει τότε βλέπω το nokia 700 με παρεμφερή χαρακτηριστικά να του ρίχνει...

 

και οι αξιολογησεις μπορει ναναι υποκειμενικες καθως πχ καποιος που ελεγε IN και οχι GR στο κουτι που αγορασε να μην εχει προβλημα απο τη στιγμη που το κινητο εχει ελληνικα.νομιζω καταλαβες τι εννοω;)

οσο για τα μινι/προ ακριβως αυτο ισχυει.αλλα μερικους τους ενοχλει αυτος ο μικρος θορυβος (παλι μπορει να χεις καλη αξιολογηση σε ενα site απο καποιον που δεν τον ενοχλει αυτος ο θορυβος και ας εχουν αλλαξει οι μεγαλες εταιριες αυτες τις παρτιδες φερνοντας νεες)

 

δεν εχω παρακολουθησει τις τιμες τις SE και το χρονικο διαστημα στο οποιο τις ριχνει αλλα ενα 6μηνο που θυμαμαι το x10 mini/pro και το Χ10 το μεγαλο τα χε κανονικα στην τιμη τους και δεν τα ειχε ριξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο συμβαίνει με το site της SE.

kasmpou η οθόνη είναι 3,3 όπως τα λεει η kooky. Το θυμάμαι 100% γιατί ψάχνω κινητό και ήμουν ανάμεσα στο Ray και το Neo. Ξαφνικά το Neo αποσύρεται από το site (ενώ όλα τα υπόλοιπα site της SE το έχουν - αγγλικό, γαλλικό, γερμανικό) και το Ray αποκτά οθόνη 3,7 (όσο δηλαδή είχε το Neo)

 

Ώρα να κάνω κανένα τηλέφωνο να ξεθυμάνω λίγο....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι εψαξα στο νετ και ολα τα reviews 3,3 λενε τωρα γιατι η σονη λεει 3,7 μονο αυτοι ξερουνε.ενα μονο ξερω οτι τα κανανε παλι $@$@#$% πειρα το μινι βγηκε μαπα τωρα με το ντοα περιμενω το ray και μονο ο θεος χερει τι θα συναντησουμε απο μεγεθος ως bugs που θα εχει σαν νεα συσκευη
Link to comment
Share on other sites

Απο expansys έχει ελληνικά?

 

 

Sent from my Sexy iPad2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος έχουν κάνει. Αν δεις εδώ γράφει 3,3 ενώ εδώ γράφει 3,7. (κάνε κλικ κάτω κάτω που λεει "Δείτε το Xperia™ ray τεχνικά χαρακτηριστικά")

 

Υ.Γ.: Άλλαξε και ο τίτλος μιας και το κινητό κυκλοφόρησε και επίσημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε έχω προλάβει ήδη για το Neo!!! :p

Για την οθόνη του Ray είναι οριστικό: 3,3

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λογικό ήταν κατ'εμέ να είναι στα 3.3 μόνο και μόνο ύστερα από την σύγκριση των διαστάσεων στο post του haki

 

To μέγεθος του, για μένα, αγγίζει τα όρια της τελειότητας :love:...η τιμολόγηση τα όρια της ηλιθιότητας! :angry: Έχουμε βέβαια και την αβεβαιότητα, ως είθισται απο την SE, του δεν ξέρεις τι μπορεί να σε περιμένει αφού το αγοράσεις, όπως εγινε με τα καινούργια Mini και Mini Pro!

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=21828&d=1315157377

Ορίστε μια πραγματική σύγκριση μεγέθους.

Link to comment
Share on other sites

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέσει περίπου στα 350 θα το πάρω.

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

εγω θα περιμενω το οριο των 300 ευρω.... τα 350 μου φαινονται πολλα.... πιστευω σε ενα μηνα απο τωρα σε καποια μαγαζακια θα παιζει σε αυτο το ποσο...
Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω τη γνωμη μου μιας και το περιεργαστηκα σημερα το πρωι..δεν με ενθουσιασε..μου φανηκε μακροστενο και το πισω καπακι απαραδεκτο..και φυσικα η τιμη του...
Link to comment
Share on other sites

το ειδα και εγω σημερα απο κοντα. τα χρωματα του μου φανηκαν πιο μουντα απο του xperia mini και γενικα δεν με ενθουσιασε τοσο οσο περιμενα..... θελω να το ξαναδω.
Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω τη γνωμη μου μιας και το περιεργαστηκα σημερα το πρωι..δεν με ενθουσιασε..μου φανηκε μακροστενο και το πισω καπακι απαραδεκτο..και φυσικα η τιμη του...

 

θα συμφωνήσω μαζι σου πολη κακη ποιοτητα τι μεταλλικα καπακια και αιδιεσ απλα το ΧΡςΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΛΛΙΖΕ!!!!!!!!! ωραια χρωματα στην οθονη αλλα οχι εντονα.μινι και παλη μινι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...