Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Screen protector βάζω σε ολα μου τα κινητά ακόμα κι αν ειναι να πουληθεί κι αυριο.

Δε θα κάνω σύγκριση arc με ray καθώς το πρώτο το χω ανώτερο σαν οθόνη τουλάχιστον.πιο ζωντανά χρώματα και πιο μεγάλη οθόνη,κατι που προσωπικά με βολεύει,έχω μάθει πλέον με τις παντοφλες.

Το ray όμως ειναι ένα επίσης καλο κινητο με design που σαφώς βάζει τα γυαλιά στον ανταγωνισμό,τουλάχιστον σε αυτο το μέγεθος.

 

 

Sent from my Sexy iPad2 using Tapatalk

off topic

στο ray που πηρα απο εσενα γιαννη δεν εχεις βαλει ε?

εγω παντος παραγγειλα απο το ebay

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

off topic

στο ray που πηρα απο εσενα γιαννη δεν εχεις βαλει ε?

εγω παντος παραγγειλα απο το ebay

 

Όχι φίλε μου, νομίζω σου χα απαντήσει.βασικα δεν είχαν γι αυτό και δεν είχα βάλει

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καποιος που ξερει Γερμανικά μπορει να τσεκάρει αν ειναι οκ η αγορά απο το παρακάτω link; (unlocked)

http://www.ebay.de/itm/SONY-ERICSSON-XPERIA-RAY-BLACK-TM-OHNE-VERTRAG-SCHWARZ-/300597220715?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D2782303944662715410

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δείχνει. Καινούριο λεει ότι είναι, αχρησιμοποίητο, χωρίς κλείδωμα σε κάποιο δίκτυο. Στέλνει και στην Ελλάδα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καποιος που ξερει Γερμανικά μπορει να τσεκάρει αν ειναι οκ η αγορά απο το παρακάτω link; (unlocked)

http://www.ebay.de/itm/SONY-ERICSSON-XPERIA-RAY-BLACK-TM-OHNE-VERTRAG-SCHWARZ-/300597220715?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D2782303944662715410

Μια που ξέρω γερμανικά μπορώ να σου πω πως αυτό είναι branded TM(TMobile Γερμανίας),δηλαδή δεν έχει SIMlock αλλά το μενού θα έχει shortcuts για TMobile υπηρεσίες κλπ.-καμμία σχέση με τα δίκτυα μας εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια που ξέρω γερμανικά μπορώ να σου πω πως αυτό είναι branded TM(TMobile Γερμανίας),δηλαδή δεν έχει SIMlock αλλά το μενού θα έχει shortcuts για TMobile υπηρεσίες κλπ.-καμμία σχέση με τα δίκτυα μας εδώ.

τι δε θα βλεπω δηλ.? (βασικα για την τιμη παω προς τα εκει)

Link to comment
Share on other sites

τι δε θα βλεπω δηλ.? (βασικα για την τιμη παω προς τα εκει)

Πρόβλημα δεν θα έχεις αλλά λογικά πρέπει να έχει πινελιές της TMobile(shortcuts,apps),δεν νομίζω να έχει και λογότυπο της TMobile,εγγύηση δεν ξέρω αν θα έχεις αφού ναι μεν εισάγεται και στη Ελλάδα το ray αλλά εδώ μιλάμε για country variant branded συσκευή(ρώτα στην SE Ελλάδος αν καλύπτεσαι πριν το παραγγείλεις).

Οσο για την τιμή δεν είναι και το φθηνότερο,υπάρχει και στα 272 χωρις branding σε γερμανικά eshops

http://www.handyschotte.com/handy/sony-ericsson/xperia-ray-black-schwarz-ohne-branding.htm?caid=7

όλες οι πρώτες τιμές αφορούν TMobile συσκευές εδώ

http://www.guenstiger.de/Preisvergleich/Sony_Ericsson/Xperia_Ray.html

Ψάξτο γιατί δεν αξίζει και branded και ενδεχομένως να μην σε καλύπτει ελληνική εγγύηση.;)

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που το εχτε παρει (Καλοριζικο!) μπορειτε να μου απαντησετε στα παρακατω:

 

1. Υπαρχει widget για το ραδιο ή μονο για την μουσικη?

 

2. Διαθετει την δυνατοτητα SensMe ο Music Player? ΓΙατι ετσι αναφερει στο gsmarena αλλα στο manual δεν το αναφερει πουθενα

 

3. Υπαρχει η δυνατοτητα αναβολης του ξυπνητηριου με γυρισμα (flip) της συσκευης (εστω και με εφαρμογη απο το market)?

 

4. Γινεται συγχρονισμος επαφων/ημερολογιου απο το PC μεσω PC Suite με το Outlook?? Χωρις online-sync τροπους. Αν ναι, υπαρχει ρυθμιση για αυτοματο συγχρονισμο ημερολγιου οταν συνδδεται η συσκευη στο PC?

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο η απαντηση ειναι οχι

για τα αλλα δεν εχω ασχοληθει δεν τα χρειαζομαι

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ραδιο ?

 

offtopic : εχουμε καμια πληροφορια για τηλεφωνο που θα βγει με οθονη απο 3,8 μεχρι 4 ιντσες ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ραδιο ?

 

offtopic : εχουμε καμια πληροφορια για τηλεφωνο που θα βγει με οθονη απο 3,8 μεχρι 4 ιντσες ?

Ραδιο εχει κανονικα. Widget για το ραδιο δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

offtopic : εχουμε καμια πληροφορια για τηλεφωνο που θα βγει με οθονη απο 3,8 μεχρι 4 ιντσες ?
Neo V. Τέλος Οκτώβρη. (στις 3,7" ίντσες βέβαια αλλά νομίζω είσαι οκ)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερουμε καμια εφαρμογη που κανει buck up στην καρτα μνημης τα δεδομενα(επαφες-μηνυματα κτλ.); οπως δηλαδη εχει απο τη μανα του το χ-10 ,χ-8.

Mybackup pro

 

Από εφαρμογές για σημειώσεις εγώ χρησιμοποιώ το colornote αλλά υπάρχουν πολλές στο market. Αυτή που είχε το mini ήταν πολύ απλοϊκή, δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα.. Για το κουμπί της κάμερας, είναι ένα θέμα αλλά μπορείς να προσθέσεις το εικονίδιο μπροστά και λύνεται το πρόβλημα..

 

Σαν κάτοχος του κινητού εδώ και 10 ημέρες να πω ότι δεν έχει καμία σχέση με το mini (που είχα πριν). Πολύ πιο γρήγορο, περισσότερη μνήμη, οθόνη τρομερή και multitouch. Νομίζω ότι σ'αυτές τις διαστάσεις προς το παρόν δεν έχει αντίπαλο! Το μόνο αρνητικό είναι ότι το πληκτρολόγιο είναι κάπως μικρό, αλλά την βολεύω..

 

Αν μάθετε τίποτα για root, πείτε το.. :)

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Mybackup pro

 

Από εφαρμογές για σημειώσεις εγώ χρησιμοποιώ το colornote αλλά υπάρχουν πολλές στο market. Αυτή που είχε το mini ήταν πολύ απλοϊκή, δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα.. Για το κουμπί της κάμερας, είναι ένα θέμα αλλά μπορείς να προσθέσεις το εικονίδιο μπροστά και λύνεται το πρόβλημα..

 

Σαν κάτοχος του κινητού εδώ και 10 ημέρες να πω ότι δεν έχει καμία σχέση με το mini (που είχα πριν). Πολύ πιο γρήγορο, περισσότερη μνήμη, οθόνη τρομερή και multitouch. Νομίζω ότι σ'αυτές τις διαστάσεις προς το παρόν δεν έχει αντίπαλο! Το μόνο αρνητικό είναι ότι το πληκτρολόγιο είναι κάπως μικρό, αλλά την βολεύω..

 

Αν μάθετε τίποτα για root, πείτε το.. :)

 

Μιχάλης

Φιλε μου θα μπορουσες, αν γνωριζεις, να απαντησεις στα παρακατω:

 

3. Υπαρχει η δυνατοτητα αναβολης του ξυπνητηριου με γυρισμα (flip) της συσκευης (εστω και με εφαρμογη απο το market)?

 

4. Γινεται συγχρονισμος επαφων/ημερολογιου απο το PC μεσω PC Suite με το Outlook?? Χωρις online-sync τροπους. Αν ναι, υπαρχει ρυθμιση για αυτοματο συγχρονισμο ημερολγιου οταν συνδδεται η συσκευη στο PC?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, πήρα το Ray από Cosmote και δεν μου εμφανίζει το Google Maps στο Market για να βάλω την καινούργια έκδοση. Όταν προσπάθησα απο το Android Market στο PC μου να το εγκαταστήσω, όταν έπρεπε να επιλέξω σε ποιά συσκευή έπρεπε να το βάλω δεν με άφηνε να επιλέξω την συσκευη μου που εμφανιζόταν σαν "Cosmote Sony Ericsson ST18i" και έλεγε πως "δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση αυτού του αντικειμένου στην χώρα της συσκευής σας"

 

Την εγκατάσταση προσπάθησα να την κάνω από εδώ https://market.android.com/details?id=com.google.android.apps.maps&hl=el

Ξέρει κανείς τι παίζει ? Το ******* το κινήτο απο την Cosmote με το branding ???

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο, όταν το market βλέπει ότι μπαίνεις από Ελλάδα, δεν σε αφήνει να εγκαταστήσεις, αν δεν το έχεις, το google maps, ούτε να αναβαθμίσεις σε νεότερη έκδοση. Η λύση είναι το Market enabler. Δηλώνεις T mobile και Usa και κάνεις τη δουλειά σου...

 

Sent from my X10mini using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Αν μάθετε τίποτα για root, πείτε το.. :)

 

Μιχάλης

 

Καλησπέρα Μιχάλη

Για δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1253112

 

Μπορεί να βοηθηθείς..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παρακαλώ! Εχω ρωτήσει σε καταστήματα κ βρισκω συσκευές όχι ελληνικής εισαγωγής. Θα έχω κάποιο θέμα με αυτό σε κάποια αναβάθμιση,πχ δεν θα έχω ελληνικά,ή κάποιο άλλο πρόβλημα?

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα δεν εχεις

απλως θα εχεις εγγυηση απο το καταστημα που θα το παρεις

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παρακαλώ! Εχω ρωτήσει σε καταστήματα κ βρισκω συσκευές όχι ελληνικής εισαγωγής. Θα έχω κάποιο θέμα με αυτό σε κάποια αναβάθμιση,πχ δεν θα έχω ελληνικά,ή κάποιο άλλο πρόβλημα?

Ευχαριστώ!

 

θα εχεις εγγυηση απο το καταστημα που το πηρες...που σημαινει,οτι επειδη πολλα χαροπαλυευουν για να μεινουν ανοιχτα,αν κλεισουν?τοτε θα τρεχεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

αν αγορασω μια εφαρμογη τωρα που εχω το ray οταν το πουλησω

θα μπορω να ξανακατεβασω την εφαρμογη στο επο μενο android Κινητο μου

απο το μαρκετ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

αν αγορασω μια εφαρμογη τωρα που εχω το ray οταν το πουλησω

θα μπορω να ξανακατεβασω την εφαρμογη στο επο μενο android Κινητο μου

απο το μαρκετ?

 

Οι εφαρμογές κατεβαίνουν με βάση το email σου και οχι τη συσκευή. Σε οποία συσκευή και αν βάλεις το mail σου θα έχεις πρόσβαση στις εφαρμογές που έχεις αγοράσει. Εγω έχω 2 τηλέφωνα με το ίδιο mail και στο καινούριο μου τις εμφάνισε για κατέβασμα κανονικά παρ'όλο που τις είχα ήδη μια φορά κατεβασμένες.

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου λιγο βρε παιδια, στο καινουργιο μινι εχει αυξομειωση της φωτεινοτητας αναλογα με το ποσο φωτεινο ειναι το περιβαλον. Το Ray δεν εχει κατι τετοιο;

Βιντεοκλησεις κανει; οχι με skype και διαφορα τετοια, αλλα κανονικη κληση οπου εχεις σημε 3g.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

το ray δεν ειναι οικολογικο οπως το μινι,δεν μειωνει φωτηνοτητα οταν ειναι σε σκοτεινο μερος

βιντεοκλησεις δεν εχω κανει αλλα πιστευω πρεπει να κανει

δεν το εχω ψαξει γιατι δεν κανω ποτε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου. Αλλα για βιντεοκλησεις θα μου απαντησεις καποιος που εχει κανει; Αν κανει. Επαναλαμβανω, οχι σε στυλ skype, αλλα κανονικες.
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...