Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aστο στην 2.3.4

κατεβασε το 2sd απο το android για να μεταφερεις εφαρμογες στην καρτα μνημης και να διαγραψεις καποια αχρηστα αρχεια οπως το McAfee,uefa κτλ.

Μια σκληρη θηκη ειναι οτι πρεπει(το δικο μου εφαγε 2 τουμπες,εσπασε η θηκη το κινητο αθικτο)και scren προστασια που νομιζω οτι υπαρχει απο το εργοστασιο.....

Ειναι "σκυλι" το κινητο,του εχω αλλαξει τα φωτα στο σκαλισμα με φλασαρισματα,κερνελ,overclocking μερχι 2GHz,κτλ και δουλευει ρολοι......:lol:

 

το κατεβασα!

ευχαριστω πολυ,σουπερ!

με την αγορα μαζι πηρα και ζελατινα sentio που την τοποθετησα, οπως επισης και μια σιλικονατη της puro.

μια χαρα ειναι.

ευχαριστω πολυ για τα tips :thanks:

 

Ενα βασικο παραπονο που εχω ειναι η ενταση ηχου του ηχειου...:(

πολυ πιο κατω σε σχεση με το Mini Pro και σε ενταση αλλα και σε ποιοτητα

Κριμα..:rolleyes:

κατα τ αλλα ειμαι ικανοποιημενος αυτες τις 2 μερες.

 

Φιλικα

Γιωργος

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
everything counts...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προσωπικα εχω τον ηχο στα 3/4 και με....ενοχλει!

Δοκιμασε μπαντονετες στα....αυτια.......:lol::lol::lol::lol::lol:(εδω γελαμε)

 

Για οσους φλασαρουν υπαρχει το νεο τιπ......

custom rom (μονοδρομος για την 2.3.4) ForsakenGB(την 1 η την 2) η Rayonium V7 Final.

(Για ics δεν το συζητω,οτι και να φτιαξουνε "κολαει"...............)

Αφου τις περασουμε μετα φλασαρουμε απο την γνησια rom .42 ΜΟΝΟ το kernel.(τσεκαρουμε ολα τα κουτακια στο flashtool εκτος του kernel).

Σαν αποτελεσμα εχουμε μια μνημη 330-350mb free,καπου 190-+ ram,ενω απουσιαζουν οι διαφορες σαχλαμαρες της google!

Και μπαταρια να την πιεις στο ποτηρι αφου εχουμε το εργοστασιακο kernel.......:)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω τον ηχο στα 3/4 και με....ενοχλει!

Δοκιμασε μπαντονετες στα....αυτια.......:lol::lol::lol::lol::lol:(εδω γελαμε)

 

 

το Mini Pro ειχε ανεβασει πολυ τον πηχη σε ποιοτητα ηχου και ενταση ηχειου

αν καποιος ειχε και τα δυο μπορει να μου πει αν ειχαν την ιδια ενταση?

 

φιλικα

Γιωργος

everything counts...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Τις εφαρμογες που ειναι επι πληρωμης,τις αγοραζουμε μονο μεσω καποιας πιστωτικης η υπαρχει και καποιος αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

το Mini Pro ειχε ανεβασει πολυ τον πηχη σε ποιοτητα ηχου και ενταση ηχειου

αν καποιος ειχε και τα δυο μπορει να μου πει αν ειχαν την ιδια ενταση?

 

φιλικα

Γιωργος

 

Ισχυει φιλε Γιωργο. Ο ηχος του mini pro ειναι κατα πολυ πιο δυνατος απο του Ray. Ηταν το πρωτο πραγμα που μου εκανε αρνητικη εντυπωση οταν πηγα απο mini pro σε ray. Αλλα το Ray κερδιζει αλλου.;)

 

Ειχα κανει και ενα συγκριτικο με το ipod touch οταν ειχα το mini pro. Μιλαμε για τρομερη διαφορα.

http://www.youtube.com/watch?v=cpuNnyE0pHE

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει φιλε Γιωργο. Ο ηχος του mini pro ειναι κατα πολυ πιο δυνατος απο του Ray. Ηταν το πρωτο πραγμα που μου εκανε αρνητικη εντυπωση οταν πηγα απο mini pro σε ray. Αλλα το Ray κερδιζει αλλου.;)

 

Ειχα κανει και ενα συγκριτικο με το ipod touch οταν ειχα το mini pro. Μιλαμε για τρομερη διαφορα.

http://www.youtube.com/watch?v=cpuNnyE0pHE

 

Να εισαι καλα βρε Κωνσταντινε!

Ωραιο VS :cool:

Λέω κι εγω τοσο πολυ ειναι ιδεα μου...:lol:

Ειναι παρα πολυ καλο το Ray, εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος τον ελαχιστο χρονο που το εχω

 

φιλικα

Γιωργος

everything counts...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Τις εφαρμογες που ειναι επι πληρωμης,τις αγοραζουμε μονο μεσω καποιας πιστωτικης η υπαρχει και καποιος αλλος τροπος?

 

όπως .pay safe card πού πωλουνται στα περίπτερα χωρίς τράπεζες και ιστορίες ευχαριστούμε για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

παιδες βοηθεια.θελω να το επαναφερω σε 2.3.4 με flashtool με τον οδηγο του ZXR αλλα τιποτα.τι κανω λαθος?με εκδοση flashtool 0.9.8.0 δεν γινεται.πρεπει να τσεκαρω κατι στο κινητο?ευχαριστω

ακυρον...το βρηκα

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες καταλαβα οτι η συσκευη εχει εργοστασιακη προστατευομενη μεμβρανη(ειναι αρκετα ευαισθητη μπορω να πω γιατι το εχει η συζυγος).Πιστευω γι αυτο το λογο το κινητο εχει πολυ κακο touch.

 

Την εχει βγαλει καποιος η θα γινει ζημια στην οθονη;

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες καταλαβα οτι η συσκευη εχει εργοστασιακη προστατευομενη μεμβρανη(ειναι αρκετα ευαισθητη μπορω να πω γιατι το εχει η συζυγος).Πιστευω γι αυτο το λογο το κινητο εχει πολυ κακο touch.

 

Την εχει βγαλει καποιος η θα γινει ζημια στην οθονη;

 

Δεν εννοείς τη ζελατίνα που έχουν πάνω όλες οι καινούριες συσκευές, έτσι ;

 

Και μιας και πέρναγα από δω, υπάρχει τρόπος να απενεργοποίησουμε τη φόρτιση απο USB ?

Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοείς τη ζελατίνα που έχουν πάνω όλες οι καινούριες συσκευές, έτσι ;

 

Και μιας και πέρναγα από δω, υπάρχει τρόπος να απενεργοποίησουμε τη φόρτιση απο USB ?

 

Εννοω την εργοστασιακη ζελατινα του ray.Βγαινει;Ξερει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Εννοω την εργοστασιακη ζελατινα του ray.Βγαινει;Ξερει καποιος;

 

Καλή ερώτηση... Δεν το έχω δοκιμάσει..

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Xander!

 

έχω και άλλες δυο ερωτησεις

το ψάχνω τόσες μέρες αλλά δεν μπορώ να το βρω...μπορείς να κάνεις από το κινητό εγγραφή ήχου??

και τις εφαρμογές που κατεβάζουμε αποθηκεύονται στην μνήμη του κινητού ή στην SD.

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα βρε Κωνσταντινε!

Ωραιο VS :cool:

Λέω κι εγω τοσο πολυ ειναι ιδεα μου...:lol:

Ειναι παρα πολυ καλο το Ray, εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος τον ελαχιστο χρονο που το εχω

 

φιλικα

Γιωργος

 

Δεν καθετε η sony και λεει τωρα θα φτιαξω super ηχο σε αυτο η το αλλο κινητο.Μεσα απο τον προγραμματισμο βγαινει ενα αποτελεσμα.Πχ το sole δεν ακουγεται καθολου που ειναι και ολοκαινουργιο.

Να διευκρινισω οτι φοραω custom rom ForsakenGBv1&patch1.2 που φυσικα δεν εχει και καμμια σχεση με την original 2.3.4.

Aλλα ποτε δεν ειδα σαν προβλημα και σε νορμαλ κατασταση τον ηχο.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν καπου οδηγιες για downgrade απο .69 σε .42 ωστε να μπορεσω να κανω root το τηλεφωνο;;;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν καπου οδηγιες για downgrade απο .69 σε .42 ωστε να μπορεσω να κανω root το τηλεφωνο;;;

 

Φλασαρεις την .42

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να κανω μια ερωτηση.μπορω να συνδεσω το κινητο μου με την τηλεοραση?και αν ναι πως?

 

Με δυο τροπους γινεται σιγουρα. Αν εχεις τιβι με dlna ή αν εχεις ps3...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με δυο τροπους γινεται σιγουρα. Αν εχεις τιβι με dlna ή αν εχεις ps3...

 

μακριά από την εφαρμογή tilt&read στη free έκδοση εδώ και μέρες δεν μου ανοίγε η κάμερα( κάμερα μη διαθεσημη)νομίζα είχε πρόβλημα το τηλ.δε ξέρω τώρα για την πλήρη έκδοση Λοιπόν αυτό που μεκανε εντύπωση ειναι η οθόνη του κινητόυ φοβερά φωτηνη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

χτες το βράδυ άφησα το κινητό με περίπου 30% μπαταρία, αρκετή για να βγάλω μια ακόμη μέρα (με χρήση μόνο ως τηλέφωνο βγάζω 4 μέρες). Σήμερα το πρωί όμως βρήκα το κινητό κλειστό με άδεια μπαταρία. Ψάχνοντας στο μενού "Battery Use" δεν είδα κανένα πρόγραμμα να έχει κάνει χρήση της μπαταρίας παραπάνω από το φυσιολογικό. Παραθέτω και ένα Screenshot του διαγράμματος φόρτισης. Παραδόξως φαίνονται δύο σημεία που κατά την διάρκεια της νύχτας η οθόνη ήταν ανοιχτή, όμως ακόμη κι αυτά δεν φτάνουν για να ξεφορτίσει τελείως. Τι λέτε ότι μπορεί να φταίει;

Edited by johnnytifosi
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ας βοηθήσει κάποιος! Μόλις πέρασα καινούργια mSD στο ray μου (transcend microSDHC c10) και πλέον ότι τραγούδια και βίντεο περνάω μου βγάζει πρώτα ειδοποίηση οτι υπάρχει πιθανότητα να μην παίζουν και μάλιστα τα βίντεο-ταινίες όντως δεν παίζουν(ή παίζουν χωρίς εικόνα και με αλλοιωμένο ήχο). Ξέρει κανείς τί μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρονια πολλά. έχετε να μου προτηνετε καμια καλη θυκη για το κινητό μας? Η puro που ειναι με σιληκονη καλη ειναι?? Υπάρχουν και κατι άλλες hard case που λενε τις εχει δοκιμάσει κανείς? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρονια πολλά. έχετε να μου προτηνετε καμια καλη θυκη για το κινητό μας? Η puro που ειναι με σιληκονη καλη ειναι?? Υπάρχουν και κατι άλλες hard case που λενε τις εχει δοκιμάσει κανείς? Ευχαριστώ

Εγώ αγόρασα αυτή.Έψαχνα μια θήκη κυρίως για να μη μου γλιστράει.Έχει λαστιχένια υφή αγκαλιάζει ''γάντι'' το κινητό και έχει και δώρο προστατευτική ζελατίνα για την οθόνη.Μια χαρά !

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει μια επιδιόρθωση με το SEUS

 

φιλε μου δεν αλλαξε κατι τα ιδια κανει. και για να γινω πιο συγκεκριμενος δεν κλεινει το κινητο αλλα πεφτει το σημα και δεν γραφει καθολου τον παροχο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...