Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχω το κινητο,γιαυτο καλυτερα ας απαντησει καποιος που μπορει να χει αντιμετωπισει το ιδιο θεμα.

αυτο που θα εκανα στην θεση σου ειναι να ξαναπερασω το λογισμικο.:)

ευχαριστω φίλε μου για την άμεση απάντηση,θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω το λογισμικό και..."επιστρέφω"με νεότερα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστω για την πληροφορια!Πηγα σημερα το ειδα απο κοντα στα Multirama.Εχει δει κανεις απο κοντα το ροζ/κοκκινο?Γιατι θελω να μαθω αν ροζιζει πολυ γτ απο τα βιντεο δε μπορω να κρινω 100%.Γιατι το προτιμω αντι του χρυσου,με μαυρο καπακι πισω θα ειναι ωραιος συνδυασμος πιστευω.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι προς σκουρακι κοκκινο , απο οσο εχω δει σε φωτο και βιντεο που κυκλοφορουν .

 

Αμα το χει δει καποιος απο κοντα ας απαντησει αλλα νομιζω ετσι ειναι που λεω .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Το έχει η γυναίκα μου σε κόκκινο. είναι πιο πολύ κόκκινο παρά ροζ. έχει πολύ ωραίο χρώμα πάντως. Ίσως το πουλήσω γιατί έχει άλλο τώρα. Edited by zxr
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι έτοιμος να το πάρω αφού κάτι παρόμοιο δε βρήκα σε άλλη μάρκα και απ' ότι είδα original καπάκια σε όλα τα χρώματα μόνο 7 €? πολύ καλό αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω περισσοτερο προς κοκκινο το κοβω παρα ροζ.Δυστυχως ομως εχω την εντυπωση οτι δεν εχει ερθει Ελλαδα γτ ρωτησα στον ΟΤΕ και ειπε δεν υπαρχει σε αυτο το χρωμα.Βεβαια μπορει να κανω και λαθος.Και skroutz δεν υπαρχει καποιο μαγαζι που να δινει με δοσεις χωρις πιστωτικη...
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά, κυρίως προς όσους έχουν το ray σε χρυσό, ή άλλο χρώμα εκτός μαύρου. Πέρα από το πίσω καπάκι, υπάρχει κάποια άλλη χρωματιστή λεπτομέρεια στην όψη του κινητού; Δηλαδή αν κάποιος έχει το χρυσό μπορεί απλά να αλλάξει το πίσω καπάκι π.χ. σε λευκό, ή θα φαίνεται χάλια;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες διαπίστωσα ότι λόγω των πολύ μικρών γραμμάτων δεν μπορώ να γράψω sms. Μεγάλη απογοήτευση στο συγκεκριμένο τομέα. Υπάρχει εφαρμογή που να δίνει τη δυνατότητα πληκτρολογίου για sms στη μορφή του συμβατικού αριθμητικού πληκτρολογίου και όχι qwerty? Για το συγκεκριμένο τηλέφωνο εννοείται...γιατί εάν δεν, δε μου κάνει η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στις επιλογές που έχεις στην οθόνη των μηνυμάτων. Λογικά πρέπει με κάποιο κουμπί στην οθόνη να αλλάζει, δε θυμάμαι με όμως με ποιο. Κάποιος που έχει XPERIA, ας μας θυμήσει ποιο κουμπί είναι.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες διαπίστωσα ότι λόγω των πολύ μικρών γραμμάτων δεν μπορώ να γράψω sms. Μεγάλη απογοήτευση στο συγκεκριμένο τομέα. Υπάρχει εφαρμογή που να δίνει τη δυνατότητα πληκτρολογίου για sms στη μορφή του συμβατικού αριθμητικού πληκτρολογίου και όχι qwerty? Για το συγκεκριμένο τηλέφωνο εννοείται...γιατί εάν δεν, δε μου κάνει η συσκευή.

Δεν Το εχω τώρα μπροστά μου το κινητό, αλλά νομίζω πρέπει να έχει από την μαμά του. Αν Δεν έχει, μπορείς να βάλεις το HTC_IME, το οποίο δουλεύει.

Ακόμη μπορείς να βάλεις το Go sms, το οποίο θα το βρεις δωρεάν στο μάρκετ. Αντικαθιστά το μαμά πρόγραμα για τα sms, και μπορείς να μεγαλώσεις την γραμματοσειρά για τα μηνύματα που γράφεις, καθώς και για αυτα που παίρνεις. Άλλη κατάσταση έχεις μετά.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

παιδια videoκλήση μπορεί να κάνει το τηλέφωνο αυτο??ευχαριστώ..

 

μεσω τριτου προγραμματος (skype,gtalk κ.λ.π)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Πήρε το ray ο πατέρας μου και του έφτιαξα ένα gmail να συγχρονίσει τις επαφές του. Πατάω συγχρονισμό επαφών, βγαίνει το εικονίδιο του συγχρονισμού αλλά δεν ανεβαίνουν στο gmail ποτέ.:( Τι πρέπει να κάνω?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά, κυρίως προς όσους έχουν το ray σε χρυσό, ή άλλο χρώμα εκτός μαύρου. Πέρα από το πίσω καπάκι, υπάρχει κάποια άλλη χρωματιστή λεπτομέρεια στην όψη του κινητού; Δηλαδή αν κάποιος έχει το χρυσό μπορεί απλά να αλλάξει το πίσω καπάκι π.χ. σε λευκό, ή θα φαίνεται χάλια;

 

Θα φαινεται στο πλαι (αν δεν γελιεμαι τωρα ) και στις δυο μεριες το χρωμα απο το κινητο .

 

Δηλαδη για μενα καλυτερα να το παρεις μαυρο και να αλλαξεις καπακι ... πιστευω θα ναι πιο ωραιο ετσι ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψηνομαι και εγω αποψε να το χτυπησω μεσω skroutz!Το εχει παρει κανεις απο εκει?Ποιο μαγαζι προτεινετε?Επισης ειναι ολα καλα ετσι?Και απο software και απο hardware και εμφανισιακα δεν εχει κανενα σημαδι?Ρωταω γτ πρωτη φορα θα αγορασω απο εκει τα οποια απ'οτι εχω διαβασει ειναι εισαγωγης.
Link to comment
Share on other sites

Θα φαινεται στο πλαι (αν δεν γελιεμαι τωρα ) και στις δυο μεριες το χρωμα απο το κινητο .

 

Δηλαδη για μενα καλυτερα να το παρεις μαυρο και να αλλαξεις καπακι ... πιστευω θα ναι πιο ωραιο ετσι ...

 

Έχεις δίκιο, ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψηνομαι και εγω αποψε να το χτυπησω μεσω skroutz!Το εχει παρει κανεις απο εκει?Ποιο μαγαζι προτεινετε?Επισης ειναι ολα καλα ετσι?Και απο software και απο hardware και εμφανισιακα δεν εχει κανενα σημαδι?Ρωταω γτ πρωτη φορα θα αγορασω απο εκει τα οποια απ'οτι εχω διαβασει ειναι εισαγωγης.

 

Εχει και ελληνικα ... δες το

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έστειλα ενα mail σε ένα κατάστημα στο skroutz και μου απάντησαν ότι ειναι εισαγωγή από Γερμανία το οποίο δεν με χαλάει και ιδιαιτερα.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως δεν ειναι και καποια τριτοκοσμικη χωρα :p Πηρα μεσω birdphone αυριο που θα επικοινωνησουν μαζι μου θα ρωτησω απο περιεργεια!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες διαπίστωσα ότι λόγω των πολύ μικρών γραμμάτων δεν μπορώ να γράψω sms. Μεγάλη απογοήτευση στο συγκεκριμένο τομέα. Υπάρχει εφαρμογή που να δίνει τη δυνατότητα πληκτρολογίου για sms στη μορφή του συμβατικού αριθμητικού πληκτρολογίου και όχι qwerty? Για το συγκεκριμένο τηλέφωνο εννοείται...γιατί εάν δεν, δε μου κάνει η συσκευή.

 

Δοκίμασε ρυθμίσεις - Γλώσσα και πληκτρολόγιο - Διεθνές πληκτρολόγιο - κατακόρυφο πληκτρολόγιο και επέλεξε πληκτρολόγιο τηλεφώνου. Οι ρυθμίσεις είναι από neo V, αλλά μάλλον θα είναι οι ίδιες...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, δύο ερωτήσεις έχω:

 

1) Είναι η ικανοποιητική η ένταση στο ακουστικό του Ray? Δηλαδή όταν βρίσκεσαι σε μέρος με αρκετό θόρυβο μπορείς να ακούσεις καλά (εννοείται σε κλήση)? Αυτή τη στιγμή κατέχω ένα Xperia x10 mini pro το οποίο είναι χάλια στον τομέα αυτό καθώς έστω και ελάχιστος θόρυβος να υπάρχει δεν καταλαβαίνω τι λέει ο συνομιλητής μου.

 

2) Μπορώ σε τηλέφωνο andoirid να μετατρέψω τις επαφές με ελληνικούς χαρακτήρες σε λατινικούς? Ο λόγος είναι να έχω τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσω μερικές εφαρμογές όπως παράδειγμα το συγχρονισμό των επαφών μου με το facebook.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, δύο ερωτήσεις έχω:

 

2) Μπορώ σε τηλέφωνο andoirid να μετατρέψω τις επαφές με ελληνικούς χαρακτήρες σε λατινικούς? Ο λόγος είναι να έχω τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσω μερικές εφαρμογές όπως παράδειγμα το συγχρονισμό των επαφών μου με το facebook.

 

Αν θέλεις να το κάνεις αυτό μόνο για το συγχρονισμό με το facebook, δεν χρειάζεται… Υπάρχει η επιλογή και η δυνατότητα να «συνδέσεις» τις επαφές σου, που έχεις στο κινητό και είναι γραμμένες στα Ελληνικά με τις αντίστοιχες επαφές του Facebook που είναι γραμμένες με λατινικούς χαρακτήρες…

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να το κάνεις αυτό μόνο για το συγχρονισμό με το facebook, δεν χρειάζεται… Υπάρχει η επιλογή και η δυνατότητα να «συνδέσεις» τις επαφές σου, που έχεις στο κινητό και είναι γραμμένες στα Ελληνικά με τις αντίστοιχες επαφές του Facebook που είναι γραμμένες με λατινικούς χαρακτήρες…

 

Πώς γίνεται αυτό? :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στην επεξεργασία των επαφών, πατώντας το κουμπί που σου φέρνει το μενού των επιλογών, βγαίνει μια επιλογή που λέει «σύνδεση». Πατώντας την, σε αφήνει να επιλέξεις με ποια επαφή θέλεις να συνδεθεί, όποτε και συ διαλέγεις την αντίστοιχη επαφή του facebook. Εννοείται ότι πρέπει να έχουν συγχρονιστεί με το κινητό σου οι επαφές του facebook για να στις δείξει. (Αν για κάποιο λόγο είναι συγχρονισμένες οι επαφές και δεν στις δείχνει, τότε μπες στον κατάλογο των επαφών και στα φίλτρα επέλεξε να σου δείχνει και τις επαφές από το facebook. Αφού τελειώσεις την διαδικασία, μπορείς να τις ξανά «κρύψεις»)

:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Πιο συγκεκριμένα σε xperia 10 mini pro:

Επιλέγεις μια επαφή, από το μενού επιλογών πατάς edit, έπειτα πάλι από το μενού επιλογών πατάς join contacts και μετά βρίσκεις την αντίστοιχη επαφή facebook.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...