Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Kαλημέρα σας. Κάτοχος κι εγώ από σήμερα του Ray, σε χρυσό χρώμα . Επειδή βλέπω ότι πολλοί ρωτάνε σχετικά με τη χώρα προέλευσης, να σας πω οτι το αγόρασα από Birdphone και βλέπω ότι είναι γαλλικό. Περισσότερες εντυπώσεις και σχόλια αφού το σετάρω το βράδυ (ποιός περιμένει μέχρι τότε...:))

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι.. το ray έχει αλφαρηθμητικό πληκτρολόγιο για να γράφεις sms?

 

Εννοεις τα 3 γραμματα σε καθε κουμπι οπως τα παλια;

Τοτε,ναι.εχει και qwerty και αλφαριθμητικο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τα 3 γραμματα σε καθε κουμπι οπως τα παλια;

Τοτε,ναι.εχει και qwerty και αλφαριθμητικο

 

Ναι αυτο εννοουσα... ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,είμαι ανάμεσα στο ray κ στο neo V τι προτίνεται απο τα 2?

είδα οτι το ray έχει κάτι θέματα με το skype κ ένας απο τους λόγους που παίρνω android είναι το skype

 

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,είμαι ανάμεσα στο ray κ στο neo V τι προτίνεται απο τα 2?

είδα οτι το ray έχει κάτι θέματα με το skype κ ένας απο τους λόγους που παίρνω android είναι το skype

 

 

ευχαριστώ

 

κάνενα πρόβλημα δεν έχει σε μένα με το skype μια χαρά λειτουργεί :) ήμουν κάτοχος neo v πιο πριν και το πούλησα για να πάρω το Ray και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος :) είναι σε πολλούς τομείς ανώτερο και πρώτα από όλα στην ποιότητα κατασκευής στην οθόνη και στην κάμερα

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

σήμερα το πήρα κ εγώ πρώτη φόρα έχω δικό μου android πέρασα κάτι προγραμματάκια μέσα,πρέπει απλά να το συνηθίσω τώρα

 

πως σου φαίνεται φίλε μου?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

πως σου φαίνεται φίλε μου?

 

μου έκανε μεγάλη εντύπωση η οθόνη του,φωτο μια χαρά βγάζει κ σε πλήρες σκοτάδι σ εσωτερικό χώρο,απο μπαταρία μια φόρτιση το έκανα μόνο τώρα είναι στις 20 ωρες λειτουργείας κ το κινητό ησύχασε μονο 5-6 ώρες που κοιμήθηκα όλη την υπόλοιπη είναι με το wifi ανοιχτό κάνω διάφορα βλέπω βίντεο στέλνω μηνύματα κ μετά απο αυτές τις 20 βασανιστικές ώρες είναι στο 41%,δούλεψα skype,teamviewer μια χαρά όλα,επίσης ωραία αίσθηση στο χέρι,το μείον του είναι οτι δεν είναι για άτομα με μεγάλα δάχτυλα γιατι στα sms θα έχει θέμα μπορείς βέβαια να το γυρίσεις στο πλάι κ εκεί τα πράγματα είναι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

μου έκανε μεγάλη εντύπωση η οθόνη του,φωτο μια χαρά βγάζει κ σε πλήρες σκοτάδι σ εσωτερικό χώρο,απο μπαταρία μια φόρτιση το έκανα μόνο τώρα είναι στις 20 ωρες λειτουργείας κ το κινητό ησύχασε μονο 5-6 ώρες που κοιμήθηκα όλη την υπόλοιπη είναι με το wifi ανοιχτό κάνω διάφορα βλέπω βίντεο στέλνω μηνύματα κ μετά απο αυτές τις 20 βασανιστικές ώρες είναι στο 41%,δούλεψα skype,teamviewer μια χαρά όλα,επίσης ωραία αίσθηση στο χέρι,το μείον του είναι οτι δεν είναι για άτομα με μεγάλα δάχτυλα γιατι στα sms θα έχει θέμα μπορείς βέβαια να το γυρίσεις στο πλάι κ εκεί τα πράγματα είναι καλύτερα

 

:) όσο για το γράψιμο υπάρχουν πολλά άλλα πληκτρολόγια στο market που μπορούν να βολέψουν τον καθένα

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μέρες συμβίωσης, δηλώνω ενθουσιασμένος. Πραγματικά, είναι ο, τι ακριβώς χρειαζόμουν.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μέρες συμβίωσης, δηλώνω ενθουσιασμένος. Πραγματικά, είναι ο, τι ακριβώς χρειαζόμουν.

 

Πραγματικά είναι εκπληκτικό κινητό :)

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Mε μόνο μια απορία. Πως σας φαινεται ο πομποδέκτης? Έχω την εντύπωση ότι δείχνει λιγότερες μπάρες απο ότι το Xperia mini, στα ίδια μέρη. Βέβαια δεν είχα πρόβλημα στις κλήσεις, απλά μου κάνει εντύπωση...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Mε μόνο μια απορία. Πως σας φαινεται ο πομποδέκτης? Έχω την εντύπωση ότι δείχνει λιγότερες μπάρες απο ότι το Xperia mini, στα ίδια μέρη. Βέβαια δεν είχα πρόβλημα στις κλήσεις, απλά μου κάνει εντύπωση...

 

δεν νομίζω κομπλέ το βλέπω εγώ :)

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους. Ευτυχής κάτοχος Ray μαύρου γαλλικής προέλευσης. Κινητό εύχρηστο με πολυ καλές δυνατότητες. Από GPS έβαλα το Dont Panic και παίζει μια χαρά. Τα igo και destinator εχουν δοκιμαστεί από κανένα μελος? Η ανάλυση της οθόνης λίγο περίεργη γιαυτό και ρωτώ.
HTC Wildfire, Xperia Ray, Xperia Mini Pro
Link to comment
Share on other sites

Επίσης οποιαδήποτε πρόταση σε case ή βολική θηκούλα για το κινητό ευπρόσδεκτη.

 

εγώ έχω βάλει μια απλή θήκη μαύρης σιλικόνης και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Εννοείται ότι με την αγορά έβαλα και μεμβράνη προστασίας της οθόνης.

 

Καλημερα σε όλους. Ευτυχής κάτοχος Ray μαύρου γαλλικής προέλευσης. Κινητό εύχρηστο με πολυ καλές δυνατότητες. Από GPS έβαλα το Dont Panic και παίζει μια χαρά. Τα igo και destinator εχουν δοκιμαστεί από κανένα μελος? Η ανάλυση της οθόνης λίγο περίεργη γιαυτό και ρωτώ.

 

Κοίταξα στο market για το dont panic και γράφει try and buy. Για αυτό μιλάτε ή έχετε αγοράσει την πλήρη έκδοση? Και κάτι άλλο όταν χρησιμοποιήσουμε κάποιο από αυτά που λέτε dont panic, igo, destinator, χρειάζεται internet ή η πλοήγηση γίνεται χωρίς internet? Γενικά στο xperia ray υπάρχει gps εφαρμογή που να λειτουργεί χωρίς internet?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα στο market για το dont panic και γράφει try and buy. Για αυτό μιλάτε ή έχετε αγοράσει την πλήρη έκδοση? Και κάτι άλλο όταν χρησιμοποιήσουμε κάποιο από αυτά που λέτε dont panic, igo, destinator, χρειάζεται internet ή η πλοήγηση γίνεται χωρίς internet? Γενικά στο xperia ray υπάρχει gps εφαρμογή που να λειτουργεί χωρίς internet?

 

όλα αυτά τα προγράμματα που αναφέρεις εφόσον αγοραστούν θα σου ζητήσουν να κατεβάσουν χάρτες (κοίταξε να έχεις αρκετό χώρο είναι μεγάλοι) απο εκεί και πέρα ναι μπορείς να τα χρησιμοποιείς χωρίς ίντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

όλα αυτά τα προγράμματα που αναφέρεις εφόσον αγοραστούν θα σου ζητήσουν να κατεβάσουν χάρτες (κοίταξε να έχεις αρκετό χώρο είναι μεγάλοι) απο εκεί και πέρα ναι μπορείς να τα χρησιμοποιείς χωρίς ίντερνετ..

 

Ποιά εφαρμογή προτείνετε για πλοήγηση? κυρίως κάποια να μην χρειάζεται internet για να λειτουργήσει και που να είναι δωρεάν, γιατί το dont panic, αν δεν κάνω λάθος, δεν είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...