Jump to content

[Επίσημο] Nokia C2-03


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως ξέρεις κανείς ποιο είναι το Ελληνικό Product Code; Το έψαξα στο Internet, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν γίνεται να απενεργοποιηθεί η ερώτηση για κλείδωμα του τηλεφώνου κατά το κλείσιμο (slide down);

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αναβάθμιση firmware στο 7.29 έχασα τα ελληνικά.

Πως μπορώ να επαναφέρω τα ελληνικά και κυρίως ποιό είναι το σωστό product code που περιέχει την ελληνική γλώσσα?

Ισχύει ότι αν η αναβάθμιση γίνει μέσω OTA δεν χάνονται τα ελληνικά? ( τώρα βέβαια τα έχασα:( )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα, μήπως έχουμε πρόχειρες τις αλλαγές που έχει η αναβάθμιση??

 

Ευχαριστώ!

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αναβάθμιση firmware στο 7.29 έχασα τα ελληνικά.

Πως μπορώ να επαναφέρω τα ελληνικά και κυρίως ποιό είναι το σωστό product code που περιέχει την ελληνική γλώσσα?

Ισχύει ότι αν η αναβάθμιση γίνει μέσω OTA δεν χάνονται τα ελληνικά? ( τώρα βέβαια τα έχασα:( )

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3991385#post3991385

 

To ελληνικό product code για το RM-702 είναι :

059J9R6: RM-702 EURO_H_CHROME_GREEK_GR

 

059J9M5: RM-702 EURO_H_GOLDEN_GREEK_GR

 

059K088: RM-702 EURO_H_GRAPHITE_GREEK_GR

 

059K0G3: RM-702 EURO_H_LILAC_GREEK_GR

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες. Πέρασα επιτέλους τα Ελληνικά στην συσκευή με τον δεύτερο τρόπο. Στα windows 7 έχουν θέμα συμβατότητας, αλλά μόλις τρέξει η επίλυση λειτουργεί κανονικότατα. Ευχαριστώ.
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μία φίλη μου πήρε το κινητό και υποστηρίζει οτι δεν μπορεί να διαγράψει κλήσεις (εισερχόμενες-εξερχόμενες). Ισχύει κάτι τέτοιο; Πως μπορεί να τις διαγράψει;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Νέο software update για τους γκρινιαρηδες !!!

χαχαχα

http://europe.nokia.com/support/product-support/device-software-update

 

Τι νέο έχει ??

 

Και το nokia maps λειτουργεί χωρίς internet δεν με ενδιαφερει η θέση μου άλλα θέλω να βλεπω τον χάρτη .

 

Έχει μεγάλη ένταση στα ακουστικά αρκει μεγαλύτερη απο Ν97mini ??

 

Και απο Ηλεκτρονικη καλά είναι να το πάρω ??

 

και το θέμα με 2 ενεργές sim αν κατάλαβα σωστά στα ελληνικά δεν λειτουργεί

 

Και το ηχείο είναι σε ίδια κλίμακα με 3250

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εισαγωγικά: Επειδή με την τελευταία αναβάθμιση έχασα τα ελληνικά και άκρη δεν έβρισκα το είχα πάει στην nokia για να μου τα ξαναπεράσουν μέχρι εδώ όλα καλά....

 

Τώρα έχω τα ελληνικά μέσα και είμαι στην φάση πριν κάνω εγκατάσταση του καινούργιου firmware (7.48 βλέπε φώτο) τρέχω το jaf για να δω τι τιμές είναι περασμένες και έχω το ακόλουθο product code:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3991385#post3991385

 

To ελληνικό product code για το RM-702 είναι :

059J9R6: RM-702 EURO_H_CHROME_GREEK_GR

 

αυτό σημαίνει ότι η συσκευή μου έιναι ήδη σεταρισμένη για να πάρει ελληνικό firmware? αν κάνω αναβάθμιση με το software updater θα μείνουν τα ελληνικά?

γιατί αυτό που με έχει μπερδέψει λίγο είναι το κομμάτι του οδηγού: "Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας θα πρέπει απλά να προχωρήσουμε σε αναβάθμιση(1) για να αποκτήσει και πάλι ελληνικά η συσκευή. Για να γίνει αυτό κατεβάζουμε και εγκαθιστάμε το Nokia Software Updater."

συγγνώμη για το πρήξιμο....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρε η θεια μου την εν λογω συσκευη και προσπαθησα να μετακινησω τις επαφες στην μνημη της σημ για να φαινονται μονο απο την σημ αλλα οταν παω στην επιλογη προβολη επαφων εχει μονο την επιλογη συσκευη και ερωτηση προσθηκης , δεν υπαρχει η επιλογη καρτα σημ. και επιλεγω την ερωτηση προσθηκης και οταν παω να δω τις επαφες δεν μου βγαζει κανενα ονομα ;. ,δεν καταλαβαινω το γιατι . στο κινητο εχει μια σημ η θεια μου , επισης τελος θελω να ρωτησω εαν μπορουμε με το ανοιγμα και κλεισιμο του συρταριου (slide) να απανταμε και να απορριπτουμε τις κλησεις δεν το βρηκα στο κινητο στις ρυθμισεις που μπορω να το βρω; . ή δεν υπαρχει τροπος; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι φιλοι καλησπερα .εγινα και εγω σημερα κατοχος της συσκευης ελπιζοντας πως δεν θα ειμαι αναγκασμενος να κουβαλαω 2 κινητα για δυο εταιρειες (cosmote kai vodafone).δυστυχως στην αναμονη ειναι ενεργες και οι 2 καρτες αλλα οταν βρισκεσαι σε κληση με την μια η αλλη απενεργοποιειται:mad::mad: .δεν ξερω μηπως φταιει που εχει ελληνικο software, γιατι συμφωνα με το video του συμφορειτη μας που το ειχε εισαγει απο εξω εδειχνε να λειτουργουν και οι δυο καρτες και κατα την διαρκεια της κλησης....αν εχει καποιος καποιο νεωτερο σχετικα με το πως μπορει να γινουν ενεργες και οι δυο σιμ οχι μονο στην αναμονη , ας το καταθεσει ..νεωτερα για υην συσκευη μετα το ξεψαχνισμα ..καλο απογευμα ....

 

........ , επισης τελος θελω να ρωτησω εαν μπορουμε με το ανοιγμα και κλεισιμο του συρταριου (slide) να απανταμε και να απορριπτουμε τις κλησεις δεν το βρηκα στο κινητο στις ρυθμισεις που μπορω να το βρω; . ή δεν υπαρχει τροπος; .

πηγαινε μενου--->ρυθμισεις ---->κλησεις----->χειρ.κλ.με καλυμμα και ενεργοοποιησε τκαι τις δυο επιλογες :)

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

www.ofd.gr F-131

www.ladanivaclub.gr

Link to comment
Share on other sites

σας επισυναπτω το μυνημα που εστειλα και την απαντηση που ελαβα απο το τεχνικο τμημα της νοκια αναφερομενος στο βιντεο του φιλου μας ozon74 σχετικα με την ταυτοχρονη λειτουργια και των δυο γραμμων ..συμπερασματα δικα σας:):):)

 

 

 

Αξιότιμε κ.Πουργιανέ,

ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι προς το παρών σε κανένα κινητό της ΝΟΚΙΑ με διπλή λειτουργία κάρτας SIM,η δεύτερη κάρτα δεν είναι ενεργή όταν η άλλη είναι σε χρήση.

Αυτό συμβαίνει σε όλα τα κινητά της ΝΟΚΙΑ ανα τον κόσμο χωρίς να παίζει ρόλο αν η συσκευή είναι κατασκευασμένη για την Ευρώπη ή την Ασία.

Παρακαλούμε στείλτε μας τον σειριακό αριθμό της συσκευής του γνωστού σας πληκτρολογόντας *#06# για να διαπιστώσουμε εαν γίνεται λόγος για γνήσια συσκευή ΝΟΚΙΑ όπως επίσης και για την προώθηση της υπόθεσης σε ανώτερο επίπεδο.

 

 

Για οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα ή ερώτηση, παρακαλούμε ελάτε πάλι σε επαφή μαζί μας.

 

Με εκτίμηση

Αρχοντής Θεόδωρος

Nokia Care

 

Προσωπικά θα εκτιμούσα την συμμετοχή σας σε μία μικρής διάρκειας έρευνα,η οποία έχει ως στόχο την αξιολόγηση της απάντησης μου στην ερώτηση σας.

Η έρευνα,θα σας σταλεί σε ξεχωριστό ηλεκτρονικό μήνυμα.

 

 

[THREAD ID:1-5NN4406]

*--*--*--*--*--*--*--*--*--*--*--*--*

 

 

 

-----Original Message-----

 

From: vaspour@tellas.gr

Sent: 25/04/2012 05:07:45 PM

To: ContactCentre.Europe@nokia.com

Subject: WebForm Automated Email

 

[salutations:]

[First name:βασιλειος]

[Last name:πουργιανος]

[Country:GREECE]

[Language:Greek]

[Gender:M]

[Contact topic:Υπηρεσίες και λογισμικό Nokia]

[Contact subtopic:Άλλες υπηρεσίες και λογισμικό]

 

[Message:καλησπερα σας κυριοι .μολις εγινα κατοχος ενος C2-03 dual sim . το προβλημα μου ειναι το εξης :ενω και οι δυο sim ειναι ενεργες κατα την αναμονη του τηλεφωνου οταν χρησιμοποιηται για κληση η μια η αλλη βγαινει εκτος λειτουργιας οποτε δειχνει σημα απενεργοποιημενης σε οποιν σε καλει σε αυτη .πιστευω οτι ο λογος χρησης ενος dual sim κινητου ειναι αακριβως αυτος δηλ να μπορουν να σε βρισκουν και απο τους δυο παροχους ,ακομη και κατα την χρηση .το θεμα ειναι οτι σε ενα γνωστο μου ο οποιος το αγορασε απο μαλαισια με αγγλικο software το τηλεφωνο δουλευει κανονικα με ενεργες και τις δυο καρτες ακομα και κατα την διαρκεια χρησης της μιας .μπορειτε να με διαφωτισετε γιατι με το ελληνικο προγραμμα δεν δουλευει ..σας ευχαριστω εκ των προτερων . μετα τιμης πουργιανος βασιλειος κολλημενος nokiakias]

[Phone model:]

[second Phone Number:]

[CPF Or CNJP identifier:]

[Province:]

[City:]

[iMEI:]

[Product code:]

[Operator:]

[Operating system:]

[Web browser:]

[Online shop order number:]

[Product software version:]

[Maps application version:]

[Navigation licenses purchased:]

[Map data installed:]

[user ID/user name:]

[service name:]

[Application name:]

[Application version:]

[Connection type:]

[PC Suite/Ovi Suite software version:]

[MS Communicator Mobile version number:]

[social Networks version number:]

www.ofd.gr F-131

www.ladanivaclub.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι προς το παρών σε κανένα κινητό της ΝΟΚΙΑ με διπλή λειτουργία κάρτας SIM,η δεύτερη κάρτα δεν είναι ενεργή όταν η άλλη είναι σε χρήση.

Αυτό συμβαίνει σε όλα τα κινητά της ΝΟΚΙΑ ανα τον κόσμο χωρίς να παίζει ρόλο αν η συσκευή είναι κατασκευασμένη για την Ευρώπη ή την Ασία.

 

Έτσι ακριβώς είναι.

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε μενου--->ρυθμισεις ---->κλησεις----->χειρ.κλ.με καλυμμα και ενεργοοποιησε τκαι τις δυο επιλογες :)

 

Ευχαριστώ πολύ τους ξανά πήρα τηλέφωνο για της επαφές επειδή δεν φαίνονται της κάρτας σήμ και μου είπανε ότι κανονικά πρέπει να φαίνονται και ότι φταει η κάρτα σήμ μάλλον διότι και στην τελευταία αναβάθμιση να περάσω δεν αλλάζει κάτι με την προβολή των επαφών της σήμ. Τελικά τα πέρασα στο τηλέφωνο της θεία

μου και τέλειωσε η υπόθεση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε μενου--->ρυθμισεις ---->κλησεις----->χειρ.κλ.με καλυμμα και ενεργοοποιησε τκαι τις δυο επιλογες :)

 

Ευχαριστώ πολύ τους ξανά πήρα τηλέφωνο για της επαφές επειδή δεν φαίνονται της κάρτας σήμ και μου είπανε ότι κανονικά πρέπει να φαίνονται και ότι φταει η κάρτα σήμ μάλλον διότι και στην τελευταία αναβάθμιση να περάσω δεν αλλάζει κάτι με την προβολή των επαφών της σήμ. Τελικά τα πέρασα στο τηλέφωνο της θεία

μου και τέλειωσε η υπόθεση.

 

η υποδειξη που εκανα εχει να κανει με αυτο που ρωτησες να απαντας στις εισερχομενες ανοιγοντας το slide του τηλεφωνου και οχι για τις επαφες ..οκ...? γιατι απαντας για τις επαφες της σιμ, μην εγινε κανενα λαθος ... :happy::happy:

www.ofd.gr F-131

www.ladanivaclub.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τους ξανά πήρα τηλέφωνο για της επαφές επειδή δεν φαίνονται της κάρτας σήμ και μου είπανε ότι κανονικά πρέπει να φαίνονται και ότι φταει η κάρτα σήμ μάλλον διότι και στην τελευταία αναβάθμιση να περάσω δεν αλλάζει κάτι με την προβολή των επαφών της σήμ. Τελικά τα πέρασα στο τηλέφωνο της θεία

μου και τέλειωσε η υπόθεση.

 

η υποδειξη που εκανα εχει να κανει με αυτο που ρωτησες να απαντας στις εισερχομενες ανοιγοντας το slide του τηλεφωνου και οχι για τις επαφες ..οκ...? γιατι απαντας για τις επαφες της σιμ, μην εγινε κανενα λαθος ... :happy::happy:

 

ναι το ξέρω και σε ευχαρίστησ παραπάνω αλλά γράφω και τι μου είπε η νόκια για την εμφάνιση των ονομάτων της κάρτας σήμ στο κινητό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

και για το Χ1-01 ειχε βαλει καποιος φιλος βιντεο οτι ειναι ενεργες και οι 2, το πηρα το εχω εδω μπροστα μου και στισ 10 φορες που προσπαθησα ενω μιλαω να με καλεσω στην αλλη ΜΟΝΟ μια φορα περασε, τις αλλες 9 ελεγε ειναι κλειστο !!!

Κατι παιζει με το software της ΝΟΚΙΑ δεν εξηγειται αλλιως !!!

 

Δεν είμαι ο μόνος που είχα ενεργές τις δύο sim σε ΝΟΚΙΑ. Όπως βλέπετε και ο φίλος από πάνω είχε στο Χ1-01 κλήση, έστω και μία στις δέκα.

Το τηλέφωνο μου, εξακολουθεί και έχει ενεργές τις sim στις κλήσεις, παρά του ότι του άλλαξα product code και το έφερα στα ελληνικά και το αναβάθμισα! Δεν ξέρω τι να πω, αν το δικό μου είναι "χαλασμένο", μακάρι όλων αν ήταν έτσι χαλασμένο. Το θέμα είναι πως κλήσεις δεν χάνω και παρά του ότι αγόρασα κι άλλα τηλέφωνα από τον περασμένο Σεπτέμβριο, το συγκεκριμένο το κρατώ ακόμα. Για να φανταστείτε, πήρα το Alcatel 918D γιατί είναι android και dual sim και το έδωσα αμέσως γιατί δεν είχε ενεργές τις sim στις κλήσεις όπως το ΝΟΚΙΑ!!!

Σίγουρα έχουν τον τρόπο για να λειτουργεί το τηλέφωνο έτσι. Το γιατί δεν το επιτρέπουν ή τι συμβαίνει, δεν μπορώ να το ξέρω. Τρελαίνομαι και εγώ που ακούω όλους να λένε πως δεν έχουν διπλή λειτουργία, αλλά όπως το έχετε δει με τα μάτια σας, εγώ έχω! Είμαι τόσο τυχερός προφανώς! Τι να κάνουμε τώρα;

 

ΥΓ Και το ΙΜΕΙ στην διάθεση σου, το ξέρεις ήδη diver

Edited by ozon74
προσθήκη
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω τι να πω, το δοκίμασα επίτηδες μερικές φορές με 3 διαφορετικά C2-03 και δεν το κάνει σε κανένα.

 

...αλλά όπως το έχετε δει με τα μάτια σας, εγώ έχω!...

 

Αυτό που εγώ βλέπω στο βίντεο το κάνει και σε μένα - όταν μιλάω στη μια κάρτα και έχω το call waiting ενεργοποιημένο και καλέσω την ίδια κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σας κ απο μενα... εγινα και εγω σημερα κατοχος της συσκευης... εκανα ενημέρωση λογισμικού κ εχασα τα ελληνικά. επειτα χρησιμοποιώντας το phoenix τα επανέφερα.

τώρα δεν λειτουργούν κάποιες εφαρμογές όπως "παγκόσμιο ρολοι" "μετατροπέας" κ άλλες

κάποια βοήθεια???

ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω το C2-03 και έκανα πρόσφατα αναβάθμιση του τηλεφώνου μου στην νέα έκδοση (v7.53) που έβγαλε η ΝΟΚΙΑ και από τότε η μπαταρία μου κρατάει ελάχιστα. Έχει κανείς άλλος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα; Ξέρετε εάν μπορώ να κάνω υποβάθμιση της έκδοσης και να γυρίσω στην προηγούμενη και αν ναι πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας. Έχει πάρει η κοπέλα μου το συγκεκριμένο κινητό πριν λίγο καιρό και έχει στην sim1 whats up και στην sim2 f2g. Για να μπει στο ίντερνετ χρησιμοποιεί το f2g. Ενώ στην περιήγηση μπαίνει κανονικά, στο email και στην συνομιλία δεν μπορεί να μπει με τίποτα. Όλο σφάλμα σύνδεσης βγάζει. Το έχει συναντήσει κανείς αυτό; Edited by soka58
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια....Ξερει κανεις πως μπορω να αφαιρεσω τελειως το ρολοι απο την αρχικη οθονη? Ολα τα αλλα τα εβγαλα...αλλα το ρολοι δεν βγαινει με τιποτα και χαλαει τις φωτο που βαζω για ταπετσαρια :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....Ξερει κανεις πως μπορω να αφαιρεσω τελειως το ρολοι απο την αρχικη οθονη? Ολα τα αλλα τα εβγαλα...αλλα το ρολοι δεν βγαινει με τιποτα και χαλαει τις φωτο που βαζω για ταπετσαρια :D

 

Λογικά, αν έχεις ενεργοποιημένη την "έξυπνη" λειτουργία αρχικής οθόνης, πας εκεί που διαλέγεις τι θέλει να έχει η αρχική οθόνη και επιλέγεις "κενό".

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αυτο....Το μονο που εκανε ηταν να αλλαξει την διαταξη ωρας- ημερομηνιας !!!!!!!!! Απο εκει που ηταν στην ιδια ευθεια εβαλε την ημερομηνια απο κατω απο το ρολοι.........

Εχω και αλλο προβλημμα τωρα........

Περασα το νεο λογισμικο που μου πρωτεινε η νοκια και απο οτι βλεπω δεν εχει......ελληνικα!!!!!!!!!! Καμια βοηθεια???? Θα με φαει η γυναικα μου !!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...