Jump to content

[Επίσημο] Nokia C2-03


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μονη περίπτωση ειναι να ειναι πειραγμένο το δικο σου τηλεφωνο οζον.

 

copy/paste απο το επισημο user guide της nokia. σελιδα 5.

ειναι ευκολα προσβάσιμο απο ολους σας. ενα απλό pdf που βρισκεις στο site της nokia:

 

Both SIM cards are available at the same time when the device is not being used, but

while one SIM card is active, for example, making a call, the other is unavailable.

 

δεν καταλαβαινω την επιμονη σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα αδέλφια!!!!

 

Λοιπόν όντως οι 2 καρτες δεν παίζουν ταυτόχρονα και η μια βγαίνει εκτός όταν είσαι σε κληση στην άλλη ... αυτό δεν ξέρω αν θα μπορέσουν να το διορθώσουν με αναβάθμιση λογισμικού, όμως σίγουρα το να προ επιλέξεις πιο νούμερο επαφής σου θες να να καλεί πια SIM λείπει από τις λειτουργίες της συσκευής, και θεωρώ πως πρέπει να είναι σχετικά εύκολο να γραφτεί κώδικας για να δοθεί σαν δυνατότητα σε μια μελλοντική αναβάθμιση λογισμικού.... πάντως μιας και ήρθε στα χέρια μου εχθές κατά τις 12 παρά το βράδυ και ίσα που πρόλαβα να περάσω επαφές κλπ η αίσθηση που σου δίνει είναι ακριβώς ότι θα περίμενε κανείς για ένα κινητό που κοστίζει 130€ !!!!!!! και η "πλαστικούρα" της οθόνη είναι αισθητή και έχει κάποιες φορές αναλόγως το πόσο δυνατά πατήσεις ή όχι μια μικρή καθυστέρηση που την θεωρώ καθ' όλα φυσιολογική.

 

Κάποιος φίλος είχε ρωτήσει κάτι για τον τηλ/κο κατάλογο αν μπορούμε να σκρολάρουμε νομίζω από την οθόνη αφής? η απάντηση όπως και να'χει είναι ναι, απλά δεν εμφανίζει επ' ουδενί πληκτρολόγιο στην οθόνη, αλλά η αίσθηση του κλασικού πληκτρολογίου είναι αρκετά καλή και αρκετά βολική θα έλεγα!

 

Τώρα κάμερες, μουσικές κλπ δεν έχω προλάβει να τα ελέγξω αν και για να πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρουν σχεδόν καθόλου....!!!! το θέμα για εμένα είναι πως μετά από 3 χρόνια (γιούχουυυυ) δεν φεύγω από το σπίτι το πρωί με 2 συσκευές!!!!!! (γιουχούυυυυυυυυ) :p

 

Θα επανέλθω ξανά με πιο συγκεκριμένες λεπτομέρειες, πάντως η πρώτη εντύπωση είναι πως μιλάμε για ένα low end κινητό που κάνει συγκεκριμένη δουλειά!!!!!! αν σου κάνει αυτό τότε θα είσαι ένας χαρούμενος χρήστης!!!!!!! ;)

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω κι εγω για την μη ταυτοχρονη χρηση των δυο sim.. οχι καλη εικονα απο την επαφη με την οθονη , αλλες φορες ανταποκρινεται ταχυτατα και αλλες πολυ αργα σε σημειο που να νομιζεις οτι κατι δεν εκανες καλα και να επαναλαμβανεις την κινηση... κατα τα αλλα ομορφο κινητο ειδικα το golden για γυναικα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

και η "πλαστικούρα" της οθόνη είναι αισθητή και έχει κάποιες φορές αναλόγως το πόσο δυνατά πατήσεις ή όχι μια μικρή καθυστέρηση που την θεωρώ καθ' όλα φυσιολογική.

Αν δεν έχεις κάνει ήδη, προτείνω το calibration οθόνης.

Η διαφορά είναι συγκλονιστική. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι φίλε το έχω κάνει είναι μια χαρά για την κατασκευή της προς θεού, μην είμαστε και υπερβολικοί... ;) :)
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πιστευω οτι το θεμα με τις καρτες σιμ, δλδ οταν μηλας στην μια να δουλεβει και η αλλη εχει να κανει

με θεμα hardware και οχι software

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο αποκλειουμε παντελως την πιθανοτητα να μπει στο ιντερνετ; καποια βοηθεια;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια χαζή ερώτηση? οι Αναφορές παράδοσης των μηνυμάτων που είναι??γιατί δεν τις βλέπω? :O

 

Σαν να βρήκα την απάντηση αν και δεν βολεύει και πολύ, στις λεπτομέρειες στο κάτω μέρους του κάθε απεσταλμένου μηνύματος φαίνεται αν έχει παραδοθεί ή όχι ....

Edited by greg1982
Εύρεση απάντησης στην απορία μου....
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο αποκλειουμε παντελως την πιθανοτητα να μπει στο ιντερνετ; καποια βοηθεια;

Πήγαινε στη διαμόρφωση και χάλασε το προφίλ που έχει για να μπαίνει στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο αποκλειουμε παντελως την πιθανοτητα να μπει στο ιντερνετ; καποια βοηθεια;

Αν δεν έχεις ορίσει μια απο τις 2 sim να χρησιμοποιείται για το internet, κάθε φορά που είναι να συνδεθείς, σε ρωτάει με ποιά απο τις 2 προτιμάς.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΟ FORUM.

ΧΡΟΝΙΑ SAMSUNG ΤΥΠΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ Χ2-03.

ΑΠΟ ΤΑ SAMSUNG HMOYN ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΩ.

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ NOKIA KAI AN ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ..

ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΕΝΕΡΓΕΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ;

ΑΛΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.....ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΘΕ ΓΡΑΜΜΗ ΔΙΑΦΟΡΕΡΙΚΟ ΗΧΟ ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΑΛΟΥΝΕ, ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ΄;

ΤΕΛΟΣ....ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΑΛΟΥΝ Η ΟΘΟΝΗ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ, ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ;

ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.... ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΛΗΣΜΟΝΗΣΩ..ΤΟ D880....ΚΙΝΗΤΑΡΑ...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στη διαμόρφωση και χάλασε το προφίλ που έχει για να μπαίνει στο ίντερνετ.

Συγνωμη αλλα εξακολουθω να μην καταλαβαινω πως να το κανω... αν θελεις να με βοηθησεις λιγο...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα εξακολουθω να μην καταλαβαινω πως να το κανω... αν θελεις να με βοηθησεις λιγο...

 

Ρυθμίσεις-Διαμόρφωση. Εκεί έχει σημεία πρόσβασης. Διάγραψε τα ή "χάλασε" το username τους, ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , δεν σε αφηνει να πειραξεις κατι εκει που λες ... σου εχει καποιες επιλογες μεν αλλα χωρις δυνατοτητα να αλλαξεις κατι...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?Μπορεις να το λειτουργεις με ανοιχτη μονο μια σιμ και οποτε θες να ενεργοποιεις και την αλλη ή ανοιχτες παντα και οι 2?
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα : μερικες φορες οταν με καλουν βγαινει μονο ο αριθμος τους , ενω τους εχω περασμενους στην μνημη της sim σαν επαφες και θα επρεπε να εμφανιζεται με το ονομα τους... τι φταιει;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα : μερικες φορες οταν με καλουν βγαινει μονο ο αριθμος τους , ενω τους εχω περασμενους στην μνημη της sim σαν επαφες και θα επρεπε να εμφανιζεται με το ονομα τους... τι φταιει;

 

συνήθως συμβαίνει όταν έχεις διπλογραμμένες τις επαφες.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την προτροπη σου το ελεγξα και δεν εχω διπλοεγγραφες... παρατηρησα οτι οταν το κλεινω και το ανοιγω ξανα δεν το κανει... καποα βοηθεια;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά: το τηλέφωνο αν παίζει με 2in1 sim για 2 τηλεφωνικούς αριθμούς σε μια κάρτα χρειάζεται να ακυρώσεις με το χέρι την προώθηση μετά την εναλλαγή με ##21#
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

τελικά ρε παιδιά με τα ελληνικά τί γίνεται????? το πήρα απο ebay για συγγενικό μου πρόσωπο και αντιμετωπίζει πρόβλημα με τη γλώσσα
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την προτροπη σου το ελεγξα και δεν εχω διπλοεγγραφες... παρατηρησα οτι οταν το κλεινω και το ανοιγω ξανα δεν το κανει... καποα βοηθεια;

 

δεν το έχω το κινητό αλλά μετά από χρόνια εμπειρίας με συσκευές nokia σου προτείνω να ελέγξεις πέρα από το αν έχεις διπλοπερασμένο κάποιο όνομα και τα πεδία της κάθε επαφής..

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα τετοιο τηλεφωνο και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα...οταν παω να ανοιξω τις επαφες μου εμφανιζει το μηνυμα "οι επαφες δεν ειναι ετοιμες".Του εχω περασει το τελευταιο λογισμικο τι αλλο μπορω να κανω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω το κινητό αλλά μετά από χρόνια εμπειρίας με συσκευές nokia σου προτείνω να ελέγξεις πέρα από το αν έχεις διπλοπερασμένο κάποιο όνομα και τα πεδία της κάθε επαφής..

Τι εννοεις λεγοντας να ελεγξω τα πεδια; γινε λιγο πιο σαφης...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε Αέναε,

 

Κατά πάσα πιθανότητα εννοεί ο συνάδελφος το ενδεχόμενο να έχει γραφτεί 2 φορές το κάθε νούμερο μέσα στα διάφορα πεδία την κάθε επαφής (πχ το 69Χ ΧΧΧΧ ΧΧΧ να έχει περαστεί δύο φορές σαν κινητό νούμερο στην επαφή σου "Τάδε Ταδόπουλος" ) πρόβλημα παρουσιάζεται δηλ όχι μόνο όταν υπάρχει διπλοεγγραφή μιας επαφής αλλά και όταν μέσα στην ίδια επαφή έχει γραφτεί δυο φορές το ίδιο νούμερο...

 

ελπίζω να έγινα κατανοητός.... ;)

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...