Jump to content

Galaxy S II : Οδηγός για νέους χρήστες


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρηκες λυση?

Το κανει και σεμενα αυτο:mad:

 

απο οτι καταλαβα ειναι προβλημα driver στο τελευταιο kies, γιατι σε παλιοτερη εκδοση που εχω σε αλλο υπολογιστη δεν εχω προβλημα...

 

Μια λυση που εχω βρει ειναι να συνδεω με το καλωδιο το κινητο με τον υπολογιστη, αρχικα σαν συσκευη μαζικης αποθηκευσης USB, μετα κανω απενεργοποιηση αποθηκευσης USB και χωρις να αποσυνδεσω το καλωδιο απο τον υπολογιστη να κανω επανεκινηση στο κινητο. Τοτε δουλευει κανονικα και συνδεεται με το kies:confused:

 

Την στιγμη που εγραφα το παραπανω το kies εκανε νεα αναβαθμιση 2.5.0.12094_27 οποτε για να δουμε μηπως λυθει το προβλημα:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 175
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραίο το κόλπο σου !!! Δουλεύει μόνο που σε κάποιο σημείο κόλλησε και έκλεισε μετά από λίγο αφού αποσύνδεσα το κινητό.

 

Εγκατέστησα το καινούριο kies σε καθαρό υπολογιστή μετά από φορμάτ και κάνει πάλι τα ίδια.

Όμως τώρα μου βγάζει διαφορετικό μήνυμα.

[ATTACH]27331[/ATTACH]

 

Το R που εμφανίζετε αριστερά από την ένδειξη σήματος από την πρώτη ημέρα που άνοιξα το κινητό τι είναι.

[ATTACH]27332[/ATTACH]

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το κόλπο σου !!! Δουλεύει μόνο που σε κάποιο σημείο κόλλησε και έκλεισε μετά από λίγο αφού αποσύνδεσα το κινητό.

 

Εγκατέστησα το καινούριο kies σε καθαρό υπολογιστή μετά από φορμάτ και κάνει πάλι τα ίδια.

Όμως τώρα μου βγάζει διαφορετικό μήνυμα.

[ATTACH]27331[/ATTACH]

 

Το R που εμφανίζετε αριστερά από την ένδειξη σήματος από την πρώτη ημέρα που άνοιξα το κινητό τι είναι.

[ATTACH]27332[/ATTACH]

 

οσων αφορα το kies βγαζει αυτο το μηνυμα γιατι θελει να ενεργοποιησεις ή να απενεργοποιησεις τον εντοπισμο σφαλματων... η επιλογη αυτη στο ICS ειναι ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ

 

για το R που λες, συμφωνα με το manual, ειναι Περιαγωγή (εκτός κανονικής περιοχής εμβέλειας)

συμβουλεψου το manual για περισσοτερες πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
να ρωτήσω κάτι παρακαλώ , πως γίνεται να μην κρατάει στην μνήμη τους αριθμούς που καλούμε η μας καλούν να μην δημιουργείται δηλαδή αρχείο εισερχομενων εξερχομενων κλήσεων;
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι παρακαλώ , πως γίνεται να μην κρατάει στην μνήμη τους αριθμούς που καλούμε η μας καλούν να μην δημιουργείται δηλαδή αρχείο εισερχομενων εξερχομενων κλήσεων;

αριστερο κουμπι αφης,επιλογη διαγραφη,νομιζω δεν εχει επιλογη γενικη να μην κραταει αρχειο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα! Είμαι νέος μέλος, ελπίζω κάποιος να μπορεί να με βοηθήσει…. Λοιπόν δεν έχω ιδέα για χρήση αυτού του μοντέλου. Για αρχή ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να καταργήσω κάποια εικονίδια (εφαρμογές) από την αρχική οθόνη δλδ να βάλω αυτά που χρησιμοποιώ περισσότερο και να βγάλω αυτά που δεν χρησιμοποιώ, μάλλον σας ακούγεται χαζό αλλά πραγματικά δεν το βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Φιλαράκι εγώ έχω θέμα, αγόρασα ένα galaxy s2 από ένα παιδί στο γραφείο ο οποίος είναι απο Ισραήλ, και έχει 2.3.2 έκδοση στην οποία δεν μπορώ να κάνω update, άσε που είναι στα αγγλικά, πως μπορώ να το συνεφέρω και να του κάνω update και να το βάλω και στα ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι εγώ έχω θέμα, αγόρασα ένα galaxy s2 από ένα παιδί στο γραφείο ο οποίος είναι απο Ισραήλ, και έχει 2.3.2 έκδοση στην οποία δεν μπορώ να κάνω update, άσε που είναι στα αγγλικά, πως μπορώ να το συνεφέρω και να του κάνω update και να το βάλω και στα ελληνικά?

 

Αν ειναι το i9100 μπορείς να του βάλεις όποια έκδοση θέλεις.

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ζητω συγνωμη προκαταβολικα αν εχει τεθει παλι αυτη η ερωτηση, εχω κατεβασει κατι θεματα για το s2 μου αλλα δεν ξερω πως γινεται η εφαρμογη τους...... :confused:
Δεν ειμαστε και στον Αμερικανικο Νοτο,να παρουμε μια κουνιστη καρεκλα,να μασησουμε κ ενα σταχυ, να μας περασουν ολα...
Link to comment
Share on other sites

ζητω συγνωμη προκαταβολικα αν εχει τεθει παλι αυτη η ερωτηση, εχω κατεβασει κατι θεματα για το s2 μου αλλα δεν ξερω πως γινεται η εφαρμογη τους...... :confused:

 

Θέλεις και τον αντιστοιχο launcher που αναφέρει το θέμα. Ο touchwiz δεν υποστηρίζει..

Link to comment
Share on other sites

ζητω συγνωμη προκαταβολικα αν εχει τεθει παλι αυτη η ερωτηση, εχω κατεβασει κατι θεματα για το s2 μου αλλα δεν ξερω πως γινεται η εφαρμογη τους...... :confused:

 

Ούτε μας λες τι αρχεία είναι αυτά που κατέβασες, άρα πως να σε βοηθήσουμε;

Και με το συμπάθειο, αλλά εκεί που τα κατέβασες έχουν και οδηγίες εγκατάστασης.

Πριν πατήσεις να τα κατεβάσεις, όφειλες να διαβάσεις τι και πως.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα απο το app store αρχεια launcher theme και οι οδηγιες εγκαταστασης λενε "πηγαινετε στο "ρυθμισεις" "ρυθμισεις θεματων" και apply το θεμα που θελετε... :wacko:
Δεν ειμαστε και στον Αμερικανικο Νοτο,να παρουμε μια κουνιστη καρεκλα,να μασησουμε κ ενα σταχυ, να μας περασουν ολα...
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα απο το app store αρχεια launcher theme και οι οδηγιες εγκαταστασης λενε "πηγαινετε στο "ρυθμισεις" "ρυθμισεις θεματων" και apply το θεμα που θελετε... :wacko:

 

Τώρα κάτι γίνεται :)

Λοιπόν... αφού είναι launcher themes, θέλουν και τον αντίστοιχο launcher.

Eσύ αφού προφανώς χρησιμοποιείς τον μαμά (TouchWiz), δε μπορείς να τα εγκαταστήσεις, γιατί δεν δέχεται θέματα.

Φυσιολογικά πάντως θα γράφει όμως στην περιγραφή του θέματος στο play, σε ποιον launcher μπορείς να το εγκαταστήσεις και να τον κατεβάσεις, αν σου αρέσει τόσο πολύ.

Ίσως είναι και ευκαιρία να δοκιμάσεις έναν άλλο launcher :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερα και απο μενα παιδια μολις πηρα το σ2 απο απο γνωστο και εχω καποιες αποριες σχετικα με το κινητο . λοιπον καταρχην αυτος το κινητο το ειχε κανει ροοτ και οσο αναφορα την ρομ εχει ενα εικονιδιο στις εφαρμογες που λεγεται rom manager v5.5.2.8 αφου το πατησω μου γραφει μεσα current recovery clock wordmod 4.0.1.5 και δεν καταλαβαινω τιποτα θα ηθελα να το ξεροοταρω και να βαλω την μητρικη ρομ βασικα θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να σβησω τα παντα και να το φερω οπως ηταν στο κουτι του για το μαθω σιγα σιγα ευχαριστω προκαταβολικα .(το κινητο δεν εχει κατι πηγαινει παρα πολυ καλα απλα δεν αφηνει να μπω στο samsung apps και δεν ξερω πως θα βρω τις εφαρμογες. και δεν ξερω αν φταιει το ροοτ η η αλλαγμενη ρομ )
Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες για το πως να γυρίσεις πίσω σε official κατάσταση υπάρχουν στην πρώτη σελίδα .

Πάντως για αυτά που περιγράφεις δεν ευθύνεται το root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες για το πως να γυρίσεις πίσω σε official κατάσταση υπάρχουν στην πρώτη σελίδα .

Πάντως για αυτά που περιγράφεις δεν ευθύνεται το root .

 

και τι φταιει που δεν μπορω να μπω στο samsung apps και σχετικα με το πως να γυρισω σε official κατασταση εχω ακουσει οτι οι κωδικοι δεν κανουν και πολυ καλο στο κινητο το hard reset ειναι ασφαλες ;;

Edited by chalaros
Link to comment
Share on other sites

και τι φταιει που δεν μπορω να μπω στο samsung apps και σχετικα με το πως να γυρισω σε official κατασταση εχω ακουσει οτι οι κωδικοι δεν κανουν και πολυ καλο στο κινητο το hard reset ειναι ασφαλες ;;

 

Δεν γνωρίζω γιατί δεν μπορείς να μπεις ,κανε μια εκκαθάριση δεδομένων στο samsung apps .

Αυτο με τους κωδικούς δεν το κατάλαβα :confused: , δες αν ο counter έχει γράψει ώστε να τον μηδένισις με το triangle away, πέρνα μια official rom με odin .κανε και ένα factory reset και είσαι έτοιμος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω γιατί δεν μπορείς να μπεις ,κανε μια εκκαθάριση δεδομένων στο samsung apps .

Αυτο με τους κωδικούς δεν το κατάλαβα :confused: , δες αν ο counter έχει γράψει ώστε να τον μηδένισις με το triangle away, πέρνα μια official rom με odin .κανε και ένα factory reset και είσαι έτοιμος .

 

δεν καταλαβα αυτο με το triangle away :confused: εκανα factory reset αλλα τα αρχεια που ειχε μεσα το κινητο δεν σβηστηκαν καθολου και δεν ξερω γιατι .....

Edited by chalaros
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα αυτο με το triangle away :confused: εκανα factory reset αλλα τα αρχεια που ειχε μεσα το κινητο δεν σβηστηκαν καθολου και δεν ξερω γιατι .....

Για το TriangleAway δες

Ποια αρχεία δεν σβήστηκαν ;Έκανες factory reset μέσα απο τις ρυθμίσεις ;

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για το TriangleAway δες

Ποια αρχεία δεν σβήστηκαν ;Έκανες factory reset μέσα απο τις ρυθμίσεις ;

 

εκανα κατα γραμμα αυτα που λεει το βιντεο και αρχεια οπως φωτογραφιες και μουσικη δεν σβηστηκαν ουτε το λογισμικο γιατι το κινητο τωρα εχει 4,1 jellybean και δεν μου το εβγαλε )δεν εχω μεσα micro sd μονο μνημη τηλεφωνου )
Link to comment
Share on other sites

εκανα κατα γραμμα αυτα που λεει το βιντεο και αρχεια οπως φωτογραφιες και μουσικη δεν σβηστηκαν ουτε το λογισμικο γιατι το κινητο τωρα εχει 4,1 jellybean και δεν μου το εβγαλε )δεν εχω μεσα micro sd μονο μνημη τηλεφωνου )

 

Όπως σου έγραψα κανε factory reset μέσα απο τις ρυθμίσεις ,και η rom που έχουμε δεν σβήνεται με το reset ,πρέπει να περάσουμε αλλο firmware για να σβηστεί το παλιό .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους ,

Νέος κάτοχος Galaxy s2 GT-I9100 με έκδοση android 2.3.5 έκδοση βασικού φάσματος i900xxki3 και έκδοση kernel 2.6.35.7-i900xxki3-cl577579 se.infra@Sep-55#2 αγορασμένο από το ebay.

Λόγω του ότι είμαι άσχετος θέλω να το αναβαθμίσω σε android 4 αλλά δεν μου βγάζει καμιά διαθέσιμη αναβάθμιση από το ψάξιμο που έχω κάνει,υπάρχει τρόπος να γίνει ??

Πρώην κάτοχος iphone 3gs όπου όλα είναι πιο απλά,θα ήθελα τώρα να το ψάξω λίγο περισσότερο. Βοηθήστε με σας παρακαλώ μπας και βρω λύση .

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
επειδη προκειτε να αγορασω smartphone(σκεφτομαι το σ2+) οπως εχω γραψει και σε αλλο θεμα...Να ρωτησω κατι..Ποσο χωρο πιανουν οι εφαρμογες περιπου?υπαρχει καποιος μεσος ορος πανω κατω η καθεμια διαφερει αισθητα απο την αλλη?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...