Jump to content

Bluejacking: Απίστευτο!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνωμη, μπορει καποιος mod να μου εξηγησει γιατι αυτο το θεμα ειναι επισημασμενο;;; Αντι να κλειδωθει, το εχουμε πανω-πανω, μην το χασει κανενα παιδακι που θελει να "ριξει τρελα γελια στο school" τωρα που θα ανοιξουν τα σχολεια; Καποιοι προσπαθουν να βρουν προγραμματα για κακοβουλη προσβαση σε τηλεφωνα αλλων, και το μονο που εχετε να πειτε ειναι να συνεχισουν με ΡΜ; :mad:

 

1 Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα οπότε πως θα το βρούνε..

2 Αν υπάρξει θα μπορεί να μπει κάποιος που βρίσκεται πολύ κοντά σου (στα 10 μέτρα) και αν έχεις ανοιχτό το bt (οπότε όταν πας σε καφετέριες, σχολεία κτλ απενεργοποίησε το).

3 Δε νομίζω ότι θα το χρησιμοποιήσει κάποιος κακόβουλα αλλά όπως ανέφερες μόνο για πλάκα.

 

Φιλικά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 366
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Tο bloover υπαρχει και δουλευει!!!! ΑΛΛΑ :

 

*οι εταιριες το εφτιαξαν το bug

*Δουλευει μονο σε κατι τ610, 6210 και τ68 και αλλα (οι siemensαδες δεν εχετε προβλημα!)

 

Ακομα, για laptop υπαρχουν πολλα, μονο που τα δεινουν σε source για Linux (RULEZ) μονο, οποτε τα windaz και οποιος δεν ξερει απο compile το ξεχναει...

 

btw... εχω το bloover...

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, μπορει καποιος mod να μου εξηγησει γιατι αυτο το θεμα ειναι επισημασμενο;;; Αντι να κλειδωθει, το εχουμε πανω-πανω, μην το χασει κανενα παιδακι που θελει να "ριξει τρελα γελια στο school" τωρα που θα ανοιξουν τα σχολεια; Καποιοι προσπαθουν να βρουν προγραμματα για κακοβουλη προσβαση σε τηλεφωνα αλλων, και το μονο που εχετε να πειτε ειναι να συνεχισουν με ΡΜ; :mad:

Την ίδια απορία έχω κι εγώ. 15 σελίδες γεμάτες με τις ίδιες υποτιθέμενες "πλάκες". Τέλος πάντων..περί ορέξεως..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κόλλησα τον ιό caribe στο κινητό μου. μου ήρθε μου bt και τον έκανα εγκατάσταση, μετά πήγα να τον ανοίξω αλλά μου κόλλησε σαν εφαρμογή κ δεν έκλεινε. Έτσι πάτησα το κόκκινο ακουστικό για έξοδο. Αυτό σημαίνει ότι η αφαρμογή δεν τερματίστηκε αλλά έμεινε ανοιχτή και ''ελαχιστοποιημένη'' όπως θα λέγαμε και στα windows. Έτσι την έκανα απεγκατάσταση μπας και φύγει. Παρόλ' αυτά η εφαρμογή ενώ διαγράφει,ξεκινάει κάθε φορά που ανοίγω το κιν μου, και κολλάει (δεν κάνει τπτ κοινώς)δηλ παραμένει ενεργή στο κινητό. Βλέπω ότι έίναι ενεργό το caribe όταν πατάω συνεχόμενο το κουμπί του μενού, το οποίο μου δείχνει τις ανοιχτές εφαρμογές έτσι πατάω c πάνω της και μου λέει έξοδο -> ναι , όχι Πατάω ναι αλλά δεν ανταποκρίνεται

Any help plz?

http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κόλλησα τον ιό caribe στο κινητό μου. μου ήρθε μου bt και τον έκανα εγκατάσταση, μετά πήγα να τον ανοίξω αλλά μου κόλλησε σαν εφαρμογή κ δεν έκλεινε. Έτσι πάτησα το κόκκινο ακουστικό για έξοδο. Αυτό σημαίνει ότι η αφαρμογή δεν τερματίστηκε αλλά έμεινε ανοιχτή και ''ελαχιστοποιημένη'' όπως θα λέγαμε και στα windows. Έτσι την έκανα απεγκατάσταση μπας και φύγει. Παρόλ' αυτά η εφαρμογή ενώ διαγράφει,ξεκινάει κάθε φορά που ανοίγω το κιν μου, και κολλάει (δεν κάνει τπτ κοινώς)δηλ παραμένει ενεργή στο κινητό. Βλέπω ότι έίναι ενεργό το caribe όταν πατάω συνεχόμενο το κουμπί του μενού, το οποίο μου δείχνει τις ανοιχτές εφαρμογές έτσι πατάω c πάνω της και μου λέει έξοδο -> ναι , όχι Πατάω ναι αλλά δεν ανταποκρίνεται

Any help plz?

 

http://www.myphone.gr/library/articles-41.html#faq-142 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
egw pantws eixa katevasei palia polla programs gia bluejacking k kanena den ekane douleia k to dokimasa se polla kinhta filwn mou.twra 3erete kanena pou na doulevei alh8ina?De nomizw alla etsi rwtaw :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όχι, μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιαστεί τίποτα. Να είσαι σίγουρος, πως αν κάτι είχε βγει, θα το είχαμε μάθει όλοι μας αμέσως... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιαστεί τίποτα. Να είσαι σίγουρος, πως αν κάτι είχε βγει, θα το είχαμε μάθει όλοι μας αμέσως... :)

 

 

swstotatos :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλά τι κουφό ήταν αυτο?

"Απο που κατεβάζω bluejackin?"Έλεος.Διαβάστε και λίγο τις σελίδες δεν είναι για πλάκα hosted.Υπάρχουν υποτιθέμενα προγραμματα που κάτι κανουν αλλα είναι για την πλάκα.ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΝΕΙΣ BLUEJACKIN'.ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ THREAD ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ.ΑΜΑΝ.αυτα είναι γούστα.λίγα thread είναι ωραία και θέλετε

να τα κλείσετε???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

paidia geia sas!!exw ena problhma me thn egkatastasi tou blooover sto kinito mou-->siemens SX1 me firmware15...to problima einai oti kanw tin egkatastasi tou arxeiou pou einai se katali3h .jar ginetai h egkatastasi kai kateu8eian ginetai diagrafi tou programmatos apo to tilefono.mipos exei sxesh me thn asfaleia tou tilefonou giauto mou to sbhnei amesws?parakalw as me boh8hsei kapoios.

euxaristw polu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια μην το παρακανετε αφου το ΒΤ μπορει να χρησιμοποιηθει και για αολλους σκοπους, οπως ανταλλαγη αρχειων και ομαδικα παιχνιδια. Γιατι κολλησαμε σε ενα μονο σημειο?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και ομως υπαρχει προγραμμα που να δουλευει

Πηγαινετε Εδω Για να το κατεβασετε.

Στο Κ750 που εχω δουλευει. Λογικα θα δουλευει και σε αλλα κινητα. Ειναι πολυ καλο και θελει ψαξιμο ;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

nos55 έγραψες με το πρόγραμμα,φίλε.Ειλικρινα σου λέω

Το χρησιμοποιείσα απο το κ750 στο gx30 και δημιούργησα και μια επαφή.Το πρόγραμμα είναι το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...