Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν φαίνεται η χώρα από το IMEI. *#0000# για να δεις το product code. Αλλά μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση αυτό που λες ότι έκανε ο φίλος ολοκληρωμένη αναβάθμιση σε Anna με το Ν8 με Wifi και κράτησε και τα ελληνικά αφού ακόμα και αυτή τη στιγμή, ΔΕΝ υπάρχει στους servers της Nokia η Anna για ελληνική γλώσσα για N8 (ούτε για C6-01, C7, E7).

 

ok thanks!

product code 0599774

δεν ξερω τι χωρα ειναι πειτε μου...:p

το κινητό ειχε πανω του "χακαρισμενη" αννα με ελληνικα!

εκανα ενημερωση λογισμικου μεσω wifi και ηρθε update με την καινούργια αννα! απο την νοκια!

οπως ειπα πιο πανω 2 πακετα anna και μια κοινωνικά δικτυα!

την εβαλε εκανε επανεκκίνηση ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

αν θελετε σας ανεβαζω και βιντεακια!:)

 

3 μηνες ειναι που πηγες στους κορεατες και ξεχασες τους συνδυασμους? προδοτη:mad:

 

*#06# ρε για ελλαδα μεσα σεπτεμβρη το βλεπω :p

 

μην με αναβεις φωτιες λεμεεεεε:lol:

σκαβω τωρα με το n8 κανονικα...:lol::lol: η ψυχη μου βγηκε....:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τελικα παιδια γνωριζει κανείς τι ειναι το παραπανω product code? Γιατι εχω την εντυπωση οτι ειναι ελληνικο?

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια γνωριζει κανείς τι ειναι το παραπανω product code? Γιατι εχω την εντυπωση οτι ειναι ελληνικο?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3504147#post3504147 αυτο βρηκα με το γωωγλε...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3504147#post3504147 αυτο βρηκα με το γωωγλε...

 

Οποτε μαλλον δεν ειναι...Γνωριζει κανεις αλλος τι χωρα μπορει να ειναι? Δεν ειμαι στο πισι τωρα και βαριεμαι να ψαχνω απο το κινητο...

Παιδια παντως το ξαναλεω το κινητο εχει αννα επισημη με ελληνικά!!!

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε λογικα κανα βαλκανικο...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

product code 0599774

δεν ξερω τι χωρα ειναι πειτε μου...:p

 

ε λογικα κανα βαλκανικο...

 

Όντως! Είναι το balkans product code! Τέτοιο ήθελα να πάρω, αλλά τελικά δεν μας έκατσε!

Δεν είναι το country variant, αλλά έχει τα ελληνικά ενσωματωμένα, και από ότι διάβασα και το υpdate με ΟΤΑ και όχι ovi suite.

Link to comment
Share on other sites

Όντως! Είναι το balkans product code! Τέτοιο ήθελα να πάρω, αλλά τελικά δεν μας έκατσε!

Δεν είναι το country variant, αλλά έχει τα ελληνικά ενσωματωμένα, και από ότι διάβασα και το υpdate με ΟΤΑ και όχι ovi suite.

 

Είναι το balkans_dg (δηλ. dark grey). To θέμα είναι πώς πήρε επίσημη ελληνική Anna με ΟΤΑ, όταν και με το φοίνικα και με το Navifirm που το είδα για το συγκεκριμένο product code η τελευταία έκδοση είναι η 14.2; Μυστήριο αυτή η Anna!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα. Μέσω OVI Suite όμως. Φυσικά έχασα τα Ελληνικά (το ήξερα), αλλά θα πρέπει να το πάω στη Nokia τη Δευτέρα οπότε δε με νοιάζει. Μ'αρέσει. Είναι όντως πιο γρήγορα και ο browser είναι πολύ καλύτερος. Κάτι άλλο που μ'άρεσε είναι ότι πλέον δε μου εμφανίζει τις φωτογραφίες και τα βίντεο από τα παιχνίδια (της Gameloft για παράδειγμα) στο gallery.

 

Κρίμα που πρέπει να το πάω πάλι στη Nokia αύριο. Έπρεπε να το'χα πάει από τον Ιούνιο, αλλά δουλειά και βαρεμάρα με εμπόδιζαν :p. Επίσης δεν ήθελα να ξαναπάω. Ήθελα να το χαρώ λίγο πριν τους το δώσω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχω και εγώ ένα 0599774, αλλα ακόμα δεν έχει εμφανιστεί η αναβάθμιση ούτε μέσω ovi suite (v3.1.1.85) ούτε απο το κινητό.

 

Ξέρει κανείς γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχω και εγώ ένα 0599774, αλλα ακόμα δεν έχει εμφανιστεί η αναβάθμιση ούτε μέσω ovi suite (v3.1.1.85) ούτε απο το κινητό.

 

Ξέρει κανείς γιατί?

 

Το γιατί δεν υπάρχει. Μόνο υποθέσεις κάνουμε.

Εφόσον ο άλλος φίλος πιο πάνω το έλαβε, απλά είναι θέμα χρόνου.

Οι servers πιθανόν να έχουν κάτσει από τον φόρτο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το balkans_dg (δηλ. dark grey). To θέμα είναι πώς πήρε επίσημη ελληνική Anna με ΟΤΑ, όταν και με το φοίνικα και με το Navifirm που το είδα για το συγκεκριμένο product code η τελευταία έκδοση είναι η 14.2; Μυστήριο αυτή η Anna!

Επειδη το κινητο θα το επιστρεψω το απογευματακι οτι αλλο θελετε ρώτηστε .

Σημερα ηρθε και αλλο update. Anna παλι και ηταν γυρω στα 2kb.ειναι το τρίτο απο χθες.

Τα ελληνικά δουλευουν αψογα. Το QWERTY πληκτρολόγιο εχει και αυτόματη διόρθωση πλεον ενω μπορεις αν θελεις να το αλλαξεις στο παλιό.

Το μονο προβλημα που συναντησα ειναι οτι δεν ανοιγει η εφαρμογη κοινωνικά δίκτυα. Μικρο το κακο ομως.

Επισης αλλαξε λιγο και η καμερα.το κουμπι εστίασης εγινε κοκκινο κτλ.απο οσο είδα. Δεν θυμαμαι αν ηταν ετσι παλιά

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το κινητο θα το επιστρεψω το απογευματακι οτι αλλο θελετε ρώτηστε .

Σημερα ηρθε και αλλο update. Anna παλι και ηταν γυρω στα 2kb.ειναι το τρίτο απο χθες.

Τα ελληνικά δουλευουν αψογα. Το QWERTY πληκτρολόγιο εχει και αυτόματη διόρθωση πλεον ενω μπορεις αν θελεις να το αλλαξεις στο παλιό.

Το μονο προβλημα που συναντησα ειναι οτι δεν ανοιγει η εφαρμογη κοινωνικά δίκτυα. Μικρο το κακο ομως.

Επισης αλλαξε λιγο και η καμερα.το κουμπι εστίασης εγινε κοκκινο κτλ.απο οσο είδα. Δεν θυμαμαι αν ηταν ετσι παλιά

 

Μάλλον δεν έχεις πάρει ολοκληρωμένη ακόμα την Anna για αυτό που έχω με bold. Κοίτα εδώ: http://discussions.europe.nokia.com/t5/Software-Updates/Symbian-Anna-We-are-live-Downloads-start-today/td-p/1114859/page/2 στη μέση περίπου την απάντηση από την Nokia με τις ερωτοαπαντήσεις που λέει για τα επιπλεόν packs.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα. Μέσω OVI Suite όμως. Φυσικά έχασα τα Ελληνικά (το ήξερα), αλλά θα πρέπει να το πάω στη Nokia τη Δευτέρα οπότε δε με νοιάζει.

 

Είναι πιθανό να μην έχουν τα Nokia Care ακόμα την Anna με την ελληνική γλώσσα, οπότε μπορεί να περιμένεις και μέρες.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και στο δικό μου με code 0599 έβγαλε update το ovisuit , το 22.014 νομίζω. Το περνάω να δούμε τι γίνεται...

 

edit : Τελικά μην κάνει κανείς τον κόπο γιατί δεν περιέχει Ελληνικά , όπως ήταν και το λογικό. Μάλιστα κατα το reboot πάτησα καταλάθος cancel στην επιλογή γλώσσας και το ovisuit κόλλησε και διέκοψε την αναβάθμιση!! Πάλι καλά που δεν το μπρίκαρα.

 

Τώρα για να περάσω την ελληνική άννα όποτε βγει φαντάζομαι θα είναι μπελάς ε?

 

freddaras μάλλον εσένα σε έσωσαν τα ήδη προ εγκαταστημένα ελληνικά της άννας!

Edited by mellodos
Link to comment
Share on other sites

 

freddaras μάλλον εσένα σε έσωσαν τα ήδη προ εγκαταστημένα ελληνικά της άννας!

 

 

Ναι προφανώς κατι τέτοιο έγινε. Το κινητο ειχε δυο γλώσσες. Ελληνικα και αγγλικα μονο. Μετα το update( παντα με wifi δεν ασχοληθηκα με ovi suite ) περασε την επίσημη αννα και κρατησε και τα ελληνικα κανονικά.και μου εκανε εντυπωση οτι τα κρατησε και στο τ9 στο πληκτρολόγιο.

Παντως παιδια αυτο ειναι μια λυση για όσους δεν θελουν να περιμενουν μέχρι το Σεπτέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανώς κατι τέτοιο έγινε. Το κινητο ειχε δυο γλώσσες. Ελληνικα και αγγλικα μονο. Μετα το update( παντα με wifi δεν ασχοληθηκα με ovi suite ) περασε την επίσημη αννα και κρατησε και τα ελληνικα κανονικά.και μου εκανε εντυπωση οτι τα κρατησε και στο τ9 στο πληκτρολόγιο.

Παντως παιδια αυτο ειναι μια λυση για όσους δεν θελουν να περιμενουν μέχρι το Σεπτέμβριο.

 

Το menu του τηλ φαντάζομαι είναι στα αγγλικά ε? Αν ναι τότε είμαστε στην ίδια κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Το menu του τηλ φαντάζομαι είναι στα αγγλικά ε? Αν ναι τότε είμαστε στην ίδια κατάσταση.

 

Τα πάντα ελληνικά φίλε μου. Και το μενού.. βέβαια ελληνικά ήταν και απο πριν. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα ελληνικά φίλε μου. Και το μενού.. βέβαια ελληνικά ήταν και απο πριν. :)

 

Τότε λογικά το update έγινε επιλεκτικά? Σε εμένα απο ελληνικότατο pr1.2 , γύρισαν τα πάντα στα αγγλικά αλλά τα ελληνικα υπάρχουν κανονικά σαν input.

Edited by mellodos
Link to comment
Share on other sites

Τότε λογικά το update έγινε επιλεκτικά? Σε εμένα απο ελληνικότατο pr1.2 , γύρισαν τα πάντα στα αγγλικά αλλά τα ελληνικα υπάρχουν κανονικά σαν input.

 

Όπως έγραψα και πιο πανω το κινητο ειχε χακαρισμενη αννα με ελληνικά. Πηγα αναβαθμιση λογισμικού και μου εμφανιστηκαν τα 2 update χθες και το ενα μικρο σήμερα.

Η αναβαθμιση εγινε κανονικα οπως καθε αλλη.δεν νομιζω να εγινε κατι επιλεκτικά οπως λες.

Αν θελετε να ρωτησω το παιδι που αγορασαμε το κινητο τι ακριβως εκανε. ειναι μελος του φορουμ και μαλιστα ενεργο...

Οπως ειπα και πιο πανω ισως τελικα να ειναι αυτο μια λυση για οσους δεν θελουν να περιμενουν μεχρι το Σεπτέμβριο:)

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνετε εσείς μάλλον.

Balkans συσκευή και δεν έχει εγκατεστημένα ελληνικά?

 

Δεν έχει βγει η balkans στο navifirm ακόμα, αλλιώς θα την είχα κατεβάσει για να τσεκάρω.

 

Παιδιά και στο δικό μου με code 0599 έβγαλε update το ovisuit

edit : Τελικά μην κάνει κανείς τον κόπο γιατί δεν περιέχει Ελληνικά

 

Ποιο ακριβώς 0599? Υπάρχουν αρκετά.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Συνδεσα σημερα το Ν8 με το Ovi Suite και μου εγκατεστησε το νεο λειτουργικο symbian anna,

ολα καλα και αρκετα πιο γρηγορο.

Το θεμα ειναι οτι δεν εχει ελληνικα μεσα.

Τι κανουμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Συνδεσα σημερα το Ν8 με το Ovi Suite και μου εγκατεστησε το νεο λειτουργικο symbian anna,

ολα καλα και αρκετα πιο γρηγορο.

Το θεμα ειναι οτι δεν εχει ελληνικα μεσα.

Τι κανουμε τωρα?

 

Διαβάζουμε το forum πριν αρχίσουμε να ρωτάμε αυτό που ρωτάνε όλοι εδώ και αρκετές σελίδες. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό να μην έχουν τα Nokia Care ακόμα την Anna με την ελληνική γλώσσα, οπότε μπορεί να περιμένεις και μέρες.

 

Δε με πειράζει. Όταν βγεί επίσημα κ για ελληνικά product codes, τα περνάω και μόνος μου. Κανονικά θα έπρεπε να'χα περιμένει μέχρι να γίνει διαθέσιμη OTA. Πάντως στη Nokia πρέπει να το πάω για άλλο σκοπό. Μου είχαν κάνει αντικατάσταση συσκευής και από τότε έχει μια θολούρα στις φωτογραίες, το GPS δεν έχει συνδεθεί ποτέ (το'χω αφήσει μέχρι κ 45 λεπτά) κ έχω κ εντύπωση ότι κ το WiFi δεν πιάνει τόσο καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Συνδεσα σημερα το Ν8 με το Ovi Suite και μου εγκατεστησε το νεο λειτουργικο symbian anna,

ολα καλα και αρκετα πιο γρηγορο.

Το θεμα ειναι οτι δεν εχει ελληνικα μεσα.

Τι κανουμε τωρα?

 

Όπως έχει γραφτεί πολλές φορές στο φόρουμ, όσοι έχουν κινητό παραεισαγωγής, ΔΕΝ πρέπει να κάνουν αναβαθμίσεις με μέσω υπολογιστή γιατί θα χαθούν τα ελληνικά. Τώρα περιμένεις να βγει η anna για τα ελληνικά product codes και μετα ακολουθείς αυτά που γράφει εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272

ή το πας σε Nokia Care και με χρέωση 15€ στα περνάνε (αφού τους πάρεις τηλέφωνο πρώτα να ρωτήσεις).

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...