Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oxι φιλε μου δυστυχως δεν ειναι αυτο ,τις τελευταιες μερες το κανει πολυ συχνα, μαλλον αυριο θα το παραλαβει courier για το service για οποιο νεοτερο θα ενημερωσω .

 

Αδελφέ γράψε πάλι εδώ αν θέλεις να μας πεις και εμάς που έχουμε το ίδιο πρόβλημα με σένα......Καλημέρα σε όλους!!!

 

 

Συγνώμη δεν κατάλαβα τίποτα,μπορείς σε παρακαλώ να με βοηθήσεις λίγο περισσότερο??? :(

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γειά χαρά και συγγνώμη εκ των πρωτέρων αν έχει αναφερθεί ξανά το θέμα, απλά είμαι άσχετο στα θέματα προγραμματισμού και εχθές επιχείρησα επιτυχημένα με το unlock root να ρουτάρω ένα sensation xe που έχω... Δεν ξέρω όμως κατά πόσο safe είναι γιατί έχοντας ψάξει και αλλού, είδα ότι δεν είναι τόοοοοσο εύκολο το ρουτ. Ή τουλάχιστον προσφέρει πρόσβαση σαν να το έχω κάνει με άλλη διαδικασία?και γενικά μερικά hint θα μου ήταν πολύ χρήσιμα, εφαρμογές κτλ. Ευχαριστώ!

 

αν και με τα λίγα που είδα μέχρι στιγμής, το Titanium back up δεν δουλεύει... ενώ το unlock root μου έγραψε πως η συσκευή είναι rooted, το εν λόγω πρόγραμμα δεν αναφέρεται στην συσκευή σαν ρουτ οπότε μάλλον κάποιο πρόβλημα υπάρχει... θα ήθελα τα φώτα σας σε έναν που δεν ξέρει αλλά θέλει να μάθει...

Edited by DrGus

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δεν κατάλαβα τίποτα,μπορείς σε παρακαλώ να με βοηθήσεις λίγο περισσότερο??? :(

Καλημερα ,τακη σε εφαρμογη δεν ξερω αν υπαρχει κατι, θα πρεπει να βρεις bluetooth ακουστικο stereo που να υποστιριζει την λειτουργια a2dp ,ετσι ολοι οι ηχοι θα ακουγονται στο ακουστικο .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή έχω αρχίσει σιγά σιγά να βαριέμαι το GB, ενόψει της επικείμενης αναβάθμισης σε ICS θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής!

 

1) Εγώ που είμαι rooted με custom rom, λογικά θα πρέπει να αναβαθμίσω μέσω RUU, χλωμό να μου έρθει OTA έτσι;

 

Φαντάζομαι firmware update και αλλα τέτοια που χρειαζόμουν για να περάσω custom ICS δεν θα ισχύουν, απλά περνάω την official και τέλος, αλλά:

 

2) Μετά το update, κάνω root κανονικά σύμφωνα με τις οδηγίες εδώ, και απλά περνάω κάποια custom ICS; Δεν χρειάζεται να μπλέκω με firmwares και τα ρέστα (αφού λογικά το 3.32.401.5 θα το έχω έτοιμο από το RUU);

 

Και το βασικότερο...

 

Αν τελικά περάσω ICS, είτε περιμένοντας την επίσημη είτε flashάροντας firmware και rom, και για κάποιο λόγο δεν μείνω ικανοποιημένος, πρέπει να ξαναflashάρω άλλο firmware για να γυρίσω σε gingerbread, ή απλά κάνω restore το nandroid και θα δουλέψει κανονικά μετά;

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή έχω αρχίσει σιγά σιγά να βαριέμαι το GB, ενόψει της επικείμενης αναβάθμισης σε ICS θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής!

 

1) Εγώ που είμαι rooted με custom rom, λογικά θα πρέπει να αναβαθμίσω μέσω RUU, χλωμό να μου έρθει OTA έτσι;

 

Φαντάζομαι firmware update και αλλα τέτοια που χρειαζόμουν για να περάσω custom ICS δεν θα ισχύουν, απλά περνάω την official και τέλος, αλλά:

 

2) Μετά το update, κάνω root κανονικά σύμφωνα με τις οδηγίες εδώ, και απλά περνάω κάποια custom ICS; Δεν χρειάζεται να μπλέκω με firmwares και τα ρέστα (αφού λογικά το 3.32.401.5 θα το έχω έτοιμο από το RUU);

 

Και το βασικότερο...

 

Αν τελικά περάσω ICS, είτε περιμένοντας την επίσημη είτε flashάροντας firmware και rom, και για κάποιο λόγο δεν μείνω ικανοποιημένος, πρέπει να ξαναflashάρω άλλο firmware για να γυρίσω σε gingerbread, ή απλά κάνω restore το nandroid και θα δουλέψει κανονικά μετά;

 

Επείδη έχεις κάνει ήδη root στη συσκευή σου και έχεις περάσει και μια GB custom rom αποκλείεται να κάνεις αναβάθμιση μέσω OTA κάποια official rom. Αφού έχεις κάνει root και όλα τα σχετικά δε χρειάζεται να περιμένεις να βγεί η official ICS, μπορείς να διαλέξεις και να περάσεις μία custom rom ICS που πλέον όλες είναι άψογες, απλά θα πέρασεις μαζί με την rom και την τελευταία έκδοση του firmware, δεν είναι κάτι δύσκολο. Δοκιμασέ το, δεν υπάρχει περίπτωση να θες να γυρίσεις σε GB rom!!! ;)

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες αν περασουμε καποιο firmware px.t mobile kai oxi htc 1 υπαρχει καποιο προβλημα....παιζει κανεναν ρολο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδες αν περασουμε καποιο firmware px.t mobile kai oxi htc 1 υπαρχει καποιο προβλημα....παιζει κανεναν ρολο?

 

Μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε rom αρκεί να προορίζεται για τη συσκευή σου. Από την άλλη βέβαια, δεν βρίσκω λόγο να βάλει κάποιος branded rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε rom αρκεί να προορίζεται για τη συσκευή σου. Από την άλλη βέβαια, δεν βρίσκω λόγο να βάλει κάποιος branded rom.

 

για firmware εχω την απορια...για roms το ξερω...εχω αλλαξει καμια 20αρια....αλλα το firmware τι ακριβως παιζετε.....νομιζω οτι εχω απο t-mobile τωρα...

thanks guys

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για firmware εχω την απορια...για roms το ξερω...εχω αλλαξει καμια 20αρια....αλλα το firmware τι ακριβως παιζετε.....νομιζω οτι εχω απο t-mobile τωρα...

thanks guys

 

Firmware και rom είναι το ίδιο πράγμα σε αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Firmware και rom είναι το ίδιο πράγμα σε αυτές τις συσκευές.

Νομίζω ότι σ'αυτή τη συσκευή (HTC Sensation) άλλο πράγμα το firmware και άλλο η rom. Άλλο firmware είναι συμβατό με GB roms και άλλο με ICS roms.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναρωτησει αλλά απάντηση δεν έλαβα.Πώς μπορούμε να βλέπουμε τα email στην αρχική σελίδα του κινητού?Έχω βάλει κάποια widgets αλλά δε μου δείχνουν τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναρωτησει αλλά απάντηση δεν έλαβα.Πώς μπορούμε να βλέπουμε τα email στην αρχική σελίδα του κινητού?Έχω βάλει κάποια widgets αλλά δε μου δείχνουν τίποτα

 

Μα στην αρχική οθόνη φαίνονται! Ποια ρομ έχεις?

Βάλε το "μηνύματα της HTC" ως Widgets

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχουμε εικονα για το ποτε κυκλοφορει στα κινητα μας η isc;

 

Έχουμε. Είναι η ίδια εικόνα που έχει και το πασοκ για την Ελλάδα!!!! :D

 

Έχουν πεί για Μάρτιο αλλά απο την εμπειρία μου λέω ότι θα είναι Παρασκευή απόγευμα.

Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω σχηματίσει την εικόνα για τα update της HTC (έχω κινητά HTC εδώ και κάτι χρόνια) ότι προτιμά να τα δίνη παρασκευές (δεν ξέρω το λόγο). Άρα και εφόσον δεν μας μένει άλλη Παρασκευή λογικά θα είναι αυτή την παρασκευή και κατά κανόνα απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή κανέναν δεν έβλαψε....:D

άλλωστε διαλέγοντας HTC τόσα χρόνια, έχουμε αποδεχτεί και τα κουσούρια της....:lol::lol::lol::lol:

Φιλικά Γιώργος

3210-7110-7210-7610-N80-Touch Cruise-Touch HD-HD2-Desire HD-Sensation-NoteII-Note3-Note4...

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε. Είναι η ίδια εικόνα που έχει και το πασοκ για την Ελλάδα!!!! :D

 

Έχουν πεί για Μάρτιο αλλά απο την εμπειρία μου λέω ότι θα είναι Παρασκευή απόγευμα.

Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω σχηματίσει την εικόνα για τα update της HTC (έχω κινητά HTC εδώ και κάτι χρόνια) ότι προτιμά να τα δίνη παρασκευές (δεν ξέρω το λόγο). Άρα και εφόσον δεν μας μένει άλλη Παρασκευή λογικά θα είναι αυτή την παρασκευή και κατά κανόνα απόγευμα.

 

Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι ! Μακάρι να έχεις δίκιο γιατι βαρεθήκαμε να περιμένουμε !

Link to comment
Share on other sites

Από μέλος του techblog... Άντε ρε παιδιά και το evo μας!! Για πείτε εντυπώσεις όσοι κάνετε την αναβάθμιση..

 

557695_373632885993137_115811665108595_1161898_617152679_n.jpg

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Πηραμε την ics επιτελους ! Vodafone branded ειμαι ! Εντυπωσεις μετα απο το απαραιτητο ψαξιμο !

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηραμε την ics επιτελους ! Vodafone branded ειμαι ! Εντυπωσεις μετα απο το απαραιτητο ψαξιμο !

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Ζηλευωωωωωω :lol::lol: δυστυχως το δικο μου πηγε στο service :p:p υπομονη θα ξαναγυρισει .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Από μέλος του techblog... Άντε ρε παιδιά και το evo μας!! Για πείτε εντυπώσεις όσοι κάνετε την αναβάθμιση..

 

557695_373632885993137_115811665108595_1161898_617152679_n.jpg

 

Εσυ θα πρεπει να περιμένεις γιατί μαλλον μαζί θα την πάρουμε!Είμαστε στο δεύτερο γκρούπ....άντε παιδια πειτε εντυπώσεις!!Λόγικα το smartphonie σας θα απογειωθεί...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , στην καινουργια αναβάθμιση πως αλλάζεις τις συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος ?
Link to comment
Share on other sites

Πωπωωωω ξενέεεεεραααα.....και γώ έδωσα το sensation μου στη Voda προχτές :(

 

Ένα θέλω να μάθω για αρχή: εξακολουθεί να βγάζει screenshots???????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...