Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...και μου απαντώ! :!:

 

Σε περίπτωση που κάποιος θελήσει να κάνει αυτό που περιγράφω μπορεί να κατεβάσει την δωρεάν εφαρμογή App List Backup από το googleplay (πρώην market) και ειδικότερα από εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.punsoftware.backup

Προσωπικά με βοήθησε αρκετά στην μετάβαση μου από Gingerbread σε I.C.S. καθώς όσες εφαρμογές δεν είναι συμβατές με ics απλά μου το έλεγε το googleplay και δεν την έκανα εγκατάσταση.

 

Υ.Γ.: Είμαι με InsertCoin 5.1.4 (ics 4.0.3) και μόνο θετικά πράγματα (απόδοση μπαταρίας, απόκριση κ.λπ.) βλέπω σε σχέση με τις Gingerbread roms που είχα :cool:

 

Off topic, αλλά πολύ χρήσιμη εφαρμογή για όλους εμάς τους flash junkies, μιας και προσωπικά, ναι μεν μου κάνει αυτόματα install τις paid εφαρμογές, αλλά πολλές φορές όχι τις free, όπου αναγκάζομαι να βλέπω τη λίστα μου στο titanium backup για να τις επαναφέρω μια-μια.

 

Ας με συγχωρέσει ο Ανδρέας...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε άλλον, μετά από ώρα που η συσκευή δε χρησιμοποιείται να χρειάζεται να πατήσει και δεύτερη φορά το κουμπί της ενεργοποίησης για να ανοίξει η οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε άλλον, μετά από ώρα που η συσκευή δε χρησιμοποιείται να χρειάζεται να πατήσει και δεύτερη φορά το κουμπί της ενεργοποίησης για να ανοίξει η οθόνη;

 

Έχεις βάλει κάποιο sleep profile στο setcpu η/και undervolting?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!! Παρακολουθώ πολλα χρόνια το φορουμ παρ ολο που δεν γραφω πολυ συχνά..Εχθές ξημερώματα δηλ τριτη κ 13 αποφάσισα να κάνω το htc sensation S-on δυστιχός ομως δεν τα κατάφερα και το τηλ δεν δείχνει σημεία ζωής..Αποφάσισα να το παω στο ξαταστημα που το αγορασα φυσικα δεν ειπα για s on και root τιποτα! Και μου ειπαν οτι θ το στειλουν στο service htc θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει θα μου το αντικαταστησουν θα μου το επισκευασουν η και ακομη μπορουν να καταλαβουν οτι εχει γινει ρουτ κτλ μιας και το τηλ δεν αποκρινεται πουθενα , ειναι νεκρο; Ευχαριστω πολυ!!!
Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!! Παρακολουθώ πολλα χρόνια το φορουμ παρ ολο που δεν γραφω πολυ συχνά..Εχθές ξημερώματα δηλ τριτη κ 13 αποφάσισα να κάνω το htc sensation S-on δυστιχός ομως δεν τα κατάφερα και το τηλ δεν δείχνει σημεία ζωής..Αποφάσισα να το παω στο ξαταστημα που το αγορασα φυσικα δεν ειπα για s on και root τιποτα! Και μου ειπαν οτι θ το στειλουν στο service htc θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει θα μου το αντικαταστησουν θα μου το επισκευασουν η και ακομη μπορουν να καταλαβουν οτι εχει γινει ρουτ κτλ μιας και το τηλ δεν αποκρινεται πουθενα , ειναι νεκρο; Ευχαριστω πολυ!!!

 

Πριν πας να το κανεις S-On το κινητο ηταν rooted ή ηταν Stock Rom; Προσωπικη μου γνωμη ειναι που θα πεσει και ποσο θελει να το ψαξει ο τεχνικος. Να σε ρωτησω κατι, για ποιο λογο πηγες να το κανεις S-On; Δεν υπαρχει κανενας λογος να κανεις μιας και ολες οι λειτουργιες του κινητου γινονται κανονικα με S-Off (Stock & Rooted)

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Ηταν rooted..Το ηξερα οτι ολες οι λειτουργιες γίνονται με s-off αλλα δεν ξερω τι έπαθα να πω την αληθεια εβαλα μια rom την android revolution ics ομως μετα που ηθελα να γυρισω στην εργοστασιακη απο restore ενω το εκανε κανονικα το κινητο αναβοσβηνε συνεχεια!! Λεω θα θελει supercid κανω κ αυτο με 111111 αν το γραφω σωστα και μετα παλι αναβοσβηνε δοκιμασα να βαλω την γνησια ρομ με exe αφου την ειχα κατεβασει μου εβγαζε σφαλμα 155 ε και μετα ειπα ν το κανω s on και τερματησα εκει...φφφ
Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε άλλον, μετά από ώρα που η συσκευή δε χρησιμοποιείται να χρειάζεται να πατήσει και δεύτερη φορά το κουμπί της ενεργοποίησης για να ανοίξει η οθόνη;

 

Συμβαίνει σε μένα με custom Rom όμως. Όσο καιρό ήμουν στην εργοστασιακή δεν μου το έκανε ποτέ. Από τη μέρα που πήγα στη custom το κάνει συνέχεια. Πρέπει να πατήσω δύο φορές το power button για να ανοίξει το κινητό

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Ηταν rooted..Το ηξερα οτι ολες οι λειτουργιες γίνονται με s-off αλλα δεν ξερω τι έπαθα να πω την αληθεια εβαλα μια rom την android revolution ics ομως μετα που ηθελα να γυρισω στην εργοστασιακη απο restore ενω το εκανε κανονικα το κινητο αναβοσβηνε συνεχεια!! Λεω θα θελει supercid κανω κ αυτο με 111111 αν το γραφω σωστα και μετα παλι αναβοσβηνε δοκιμασα να βαλω την γνησια ρομ με exe αφου την ειχα κατεβασει μου εβγαζε σφαλμα 155 ε και μετα ειπα ν το κανω s on και τερματησα εκει...φφφ

 

Κατσε μισο λεπτο. Εκανες restore απο CWR σωστα; Αρα το κινητο σου δεν ηταν stock οταν πηγες να κανεις S-On;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ηταν stock και Πηγα να κανω restore απο cwr
Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε άλλον, μετά από ώρα που η συσκευή δε χρησιμοποιείται να χρειάζεται να πατήσει και δεύτερη φορά το κουμπί της ενεργοποίησης για να ανοίξει η οθόνη;

 

Το κάνει και μένα. Όταν κάνω reboot. Μια φορά μετά στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε μένα με custom Rom όμως. Όσο καιρό ήμουν στην εργοστασιακή δεν μου το έκανε ποτέ. Από τη μέρα που πήγα στη custom το κάνει συνέχεια. Πρέπει να πατήσω δύο φορές το power button για να ανοίξει το κινητό

Καλή φάση (που δεν το κάνει μόνο σε μένα). Για να πω την αλήθεια με την εργοστασιακή το πολύ 10 ημέρες να έμεινα, οπότε δε θυμάμαι. ;)

Το κάνει και μένα. Όταν κάνω reboot. Μια φορά μετά στρώνει.

Οπότε είναι γενικότερο το ζήτημα. Οκ παίδες. Thanx. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είμαι νέος κάτοχος του κινητου από Vodafone.Έχει την Android 2.3.4 και τη Sense 3.0 και αριθμό λογισμικού 1.50.162.2.

Θα ήθελα να μάθω,ποιά η τελευταία official retail rom,πως μπορώ να τη βάλω στο κινητό μου και να κάνω root?

Είμαι σίγουρος ότι έχουν ξαναειπωθεί αυτά στο συγκεκριμένο θέμα αλλά είναι δύσκολο να βγάλω άκρη σε 162 σελίδες.

Θα ήμουν ευγνώμων έστω και για απλά links συγκεντρωμένα ώστε να τα καταφέρω χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις πάνω στο θέμα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπω τα email μου{hotmail} στο κινητό χωρίς να έχω σύνδεση στο ιντερνετ εκείνη τη στιγμή?Εννοώ,όταν τύχει να έχω ιντερνετ,αυτά να ''κατέβουν'' στο κινητό και να τα βλέπω όποτε θέλω.Το κάνει το 4s φίλου,οπότε αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν μπορεί και το sensation.
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε άλλον, μετά από ώρα που η συσκευή δε χρησιμοποιείται να χρειάζεται να πατήσει και δεύτερη φορά το κουμπί της ενεργοποίησης για να ανοίξει η οθόνη;

 

Το κάνει κι εμένα Σπύρο. Έχεις μήπως το APM του j4n87 έχω την εντύπωση πως αυτό φταίει και συγκεκριμένα η παλιά έκδοση μιας και σήμερα το αναβάθμισε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει κι εμένα Σπύρο. Έχεις μήπως το APM του j4n87 έχω την εντύπωση πως αυτό φταίει και συγκεκριμένα η παλιά έκδοση μιας και σήμερα το αναβάθμισε.

 

Δε νομίζω, γιατί (νομίζω) μου το παρουσιάζει και χωρίς APM. Χωρίς να είμαι σίγουρος. Έβαλα το νέο Leedroid tweaks mod που νομίζω έχει και το νέο APM μιας και το ανέφερες, να δούμε. ;)

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, το οποίο μέχρι τώρα μου έχει συμβεί τρεις φορές, στα ξαφνικά (ΧΩΡΙΣ να έχω πειράξει κάποια ρύθμιση) ελλατώνεται η φωτεινότητα της οθόνης η οποία και επανέρχεται μετά από κάποιες ώρες εως μέρες (μια φορά δοκίμασα να το επαναφέρω με hard reset αλλά δε νομίζω να βοήθησε), μέχρις εκεί ας πούμε υποφερτό, σήμερα το πρωί λοιπόν που άνοιξα το κινητό η οθόνη παρέμενε μαύρη, παρατηρόντας την πρόσεξα πως είχε ανοίξει αλλά η φωτεινότητά της είναι σχεδόν ανύπαρκτη...δε διακρίνεται τίποτα :( ούτε το PIN δε βλέπω να βάλω.

Μήπως έχει συμβεί σε κάποιον το ίδιο, καμιά ιδέα να το επαναφέρω η πρέπει να το πάω service?

 

Υ.Γ

Και σε μένα έχει συμβεί να πρέπει να πατήσω το πλήκτρο ενεργοποίησης δεύτερη φορά για να ανοίξει το κινητό.

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ τσεκάροντας τα update για το κινητό, μου έδωσε νέα διαθέσιμη έκδοση με Android 4.0 και Sense 3.6.

(Μέγεθος περίπου 280 ΜΒ) Σημειώνω οτι το κινητό είναι παρά-εισαγωγής απο γερμανική αγορά.

 

Παρατηρώ :

 

* Καλύτερη σπιρτάδα στην αντίδραση

* Μικρές αλλαγές στο sense interface και μεγαλύτερες σε Gmail app, stock browser

* Δυστυχώς, μετά από χρήση σε κάτι βαρύ (Opera) με την έξοδο με γυρίζει σε λευκή οθόνη με HTC logo και κάνει restart to sense.

* Πατώντας το Home (σε διάρκεια), σου βγάζει το κλασικό 4.0 tasks, όπου με swipe δεξιά-αριστερά σκοτώνεις running εφαρμογές.

 

Ακόμη σκαλίζω ... για κάντε ελέγχο στα κινητά σας μήπως σας ήρθε ...

Καλό φαγατο το παγωτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Sense 4 based in HTC One S (Ville) leaked rom

 

BUGS:

 

- Bluetooh not working

- Animations not working (this is the reason why you have to wrestle through setup wizard - then go to settings - display - turn off animation ) - if you feel screen unresponsive use vol keys

- in some cases gps may cause soft reboot

 

Για τον flashmaniac που κρύβετε μέσα σας :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Sense 4 based in HTC One S (Ville) leaked rom

 

BUGS:

 

- Bluetooh not working

- Animations not working (this is the reason why you have to wrestle through setup wizard - then go to settings - display - turn off animation ) - if you feel screen unresponsive use vol keys

- in some cases gps may cause soft reboot

 

Για τον flashmaniac που κρύβετε μέσα σας :p

 

Έχει τα bugs αλλά θα την δοκιμάσουμε!!! :p

 

 

Παιδιά η CyanogenMod 9 πως σας φαίνεται;Αξίζει να τη δοκιμάσω; (και ας μην έχει sense)

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να καταλάβω από ποια χώρα είναι το κινητό μου?Το αγόρασα από τα easy buy world και σίγουρα είναι παραεισαγωγής γιατί είχε διαφορετικό φορτιστή από τους συνηθισμένους ελληνικούς.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να καταλάβω από ποια χώρα είναι το κινητό μου?Το αγόρασα από τα easy buy world και σίγουρα είναι παραεισαγωγής γιατί είχε διαφορετικό φορτιστή από τους συνηθισμένους ελληνικούς.

 

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στην HTC, να τους δώσεις το imei και θα σου πουν για ποια χώρα προοριζόταν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ τσεκάροντας τα update για το κινητό, μου έδωσε νέα διαθέσιμη έκδοση με Android 4.0 και Sense 3.6.

(Μέγεθος περίπου 280 ΜΒ) Σημειώνω οτι το κινητό είναι παρά-εισαγωγής απο γερμανική αγορά.

 

Παρατηρώ :

 

* Καλύτερη σπιρτάδα στην αντίδραση

* Μικρές αλλαγές στο sense interface και μεγαλύτερες σε Gmail app, stock browser

* Δυστυχώς, μετά από χρήση σε κάτι βαρύ (Opera) με την έξοδο με γυρίζει σε λευκή οθόνη με HTC logo και κάνει restart to sense.

* Πατώντας το Home (σε διάρκεια), σου βγάζει το κλασικό 4.0 tasks, όπου με swipe δεξιά-αριστερά σκοτώνεις running εφαρμογές.

 

Ακόμη σκαλίζω ... για κάντε ελέγχο στα κινητά σας μήπως σας ήρθε ...

Καλό φαγατο το παγωτό!!!

 

Αμαν πια αυτη η htc παλι τα ιδια με τις βαριες εφαρμογες? και εγω με την 2,3,4 τα ιδια εχω. ολο λευκες οθονες με τα απο το dolphin. ειπαμε να το κανουν σταθερο απο οτι φαινεται η ελπιδα επεσε στο κενο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανένας update με Vodafone branded συσκευή;

 

Γιατί ποιος άλλος έχει πάρει update (εκτός απο έναν).

Δεν έχει πάρει κανένας άλλος από ότι κατάλαβα γιατί πιστεύω ότι όταν ξεκινήσει θα εμφανιστούμε αρκετοί για να γράψουμε εντυπώσεις..!!

Οπότε και λογικά μιας και έχεις vodafone branded πιστεύω θα την πάρεις με λίγες μέρες καθυστέρηση από τους υπόλοιπους. Αυτό έχει καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...