Jump to content

iOS 5


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλλη μια ερωτηση, παιρνω νεο pc, σκεφτηκα να κανω cloud και μετα να τα κανω sync στο νεο pc...ισχυει? δευτερη μεθοδος, αμα κανω copy paste τα αρχεια του itunes στο νεο σκληρο θα παιζει παλι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 794
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

iphone & ipad: Στην πρώτη σελίδα προστέθηκε το πλήρες εγχειρίδιο χρήσης (iOS 5.1) σε μορφή pdf/ελληνικά για όποιον ενδιαφέρεται. Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα θέμα. Έπεσε στα χέρια του μικρού το 4s και μου έκρυψε κάποιες εφαρμογές. Χάθηκαν τα εικονίδια δηλαδή. Πως τα επαναφέρω; Δεν είμαι jailbreak. Οι χαμένες εφαρμογές εμφανίζονται στην αναζητηση Πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι διεγραμενες.

Καμμιά ιδέα ;

Ευχαριστω πολυ

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα θέμα. Έπεσε στα χέρια του μικρού το 4s και μου έκρυψε κάποιες εφαρμογές. Χάθηκαν τα εικονίδια δηλαδή. Πως τα επαναφέρω; Δεν είμαι jailbreak. Οι χαμένες εφαρμογές εμφανίζονται στην αναζητηση Πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι διεγραμενες.

Καμμιά ιδέα ;

Ευχαριστω πολυ

 

Καλησπέρα, από αυτά που μπορώ νσ σκεφτώ, είτε τις έχει βάλει σε κάποιο φάκελο μαζί με άλλες και δεν φαίνονται οπότε εκεί δεν ξέρω κάποιο αυτόματο τρόπο εκτός το να κοιτάξεις τους φακέλους με τις εφαρμογές που έχεις ομαδοποιημένες, αλλιώς restart του κινητού και ελπίζεις να φανούν τα εικονίδια. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να έχει γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα θέμα. Έπεσε στα χέρια του μικρού το 4s και μου έκρυψε κάποιες εφαρμογές. Χάθηκαν τα εικονίδια δηλαδή. Πως τα επαναφέρω; Δεν είμαι jailbreak. Οι χαμένες εφαρμογές εμφανίζονται στην αναζητηση Πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι διεγραμενες.

Καμμιά ιδέα ;

Ευχαριστω πολυ

Δες και ρυθμίσεις - γενικά - περιορισμοί

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις μου προτίνετε να ρυθμίσω στο iphone 4 για ταξίδι στην Αμερική,έτσι ώστε να αποφύγω εξωφρενικούσ λογαριασμούς?
Link to comment
Share on other sites

Δες και ρυθμίσεις - γενικά - περιορισμοί

Καλημερα. Και τι κανω εκεί? Προς το παρον ειναι απενεργοποιημενο.

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις μου προτίνετε να ρυθμίσω στο iphone 4 για ταξίδι στην Αμερική,έτσι ώστε να αποφύγω εξωφρενικούσ λογαριασμούς?

 

κλείνεις όλες της ενημερώσεις και το 3g,και το θες το κανεις μέσω wifi ...

χμμ δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλο .

 

Καλημερα. Και τι κανω εκεί? Προς το παρον ειναι απενεργοποιημενο.

τους ενεργοποιείται λογικα ...

Edited by cellphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Και τι κανω εκεί? Προς το παρον ειναι απενεργοποιημενο.

Αφού είναι έτσι δεν είναι αυτό το πρόβλημα... δεν ξέρω τι μπορεί να είναι ...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι έτσι δεν είναι αυτό το πρόβλημα... δεν ξέρω τι μπορεί να είναι ...:confused:

 

οπως και να εχει, ευχαριστω.

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα

έχω Iphone 4 σε 5.0.1. δεν το έχω κάνει JB..έχει λίγες μέρες που από μόνο του κάνει κάτι σαν respring. Tι μπορώ να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε κάνεις restore & update (μέσω iTunes) σε 6.0.1;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Εχω το εξης προβλημα με το iphone 4 σε 5.1.1 jailbreaked, που με κανει να χανω πολλες ειδοποιησεις που μου ερχονται μεσω κινητου. Επειδη εχω μονιμως συνδεδεμενο το handsfree για ευνοητους λογους, και ενω το τηλεφωνο χτυπαει κανονικα και απο τα ακουστικα και απο την συσκευη οταν εχω εισερχομενη κληση, οταν λαμβανω καποια ειδοποιηση (SMS) ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ηχο απο το τηλεφωνο παρα μονο απο τα ακουστικα γεγονος που με κανει να χανω πολλες ειδοποιησεις καθως δεν τις ακουω και τις βλεπω μετα απο ωρες. Υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθει αυτο και οι ειδοποιησεις να ακουγονται και απο το τηλ και οχι μονο απο το handfree? Αναβαθμιση σε 6.ΧΧ??? Κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα με το iphone 4 σε 5.1.1 jailbreaked, που με κανει να χανω πολλες ειδοποιησεις που μου ερχονται μεσω κινητου. Επειδη εχω μονιμως συνδεδεμενο το handsfree για ευνοητους λογους, και ενω το τηλεφωνο χτυπαει κανονικα και απο τα ακουστικα και απο την συσκευη οταν εχω εισερχομενη κληση, οταν λαμβανω καποια ειδοποιηση (SMS) ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ηχο απο το τηλεφωνο παρα μονο απο τα ακουστικα γεγονος που με κανει να χανω πολλες ειδοποιησεις καθως δεν τις ακουω και τις βλεπω μετα απο ωρες. Υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθει αυτο και οι ειδοποιησεις να ακουγονται και απο το τηλ και οχι μονο απο το handfree? Αναβαθμιση σε 6.ΧΧ??? Κατι αλλο?

 

υπάρχει τρόπος και μάλιστα μόνο αν είσαι jailbreak στο ios που είσαι τώρα οπότε είσαι πολύ τυχερός. Κατέβασε την εφαρμογή από το cydia

bluetooth service manager. Επαναλαμβάνω είσαι πολύ τυχερός γιατί δεν δουλεύει σε κανένα άλλο ios και έπειτα και είναι το μοναδικό που μου λείπει.

Link to comment
Share on other sites

To κατεβασα αλλ αδεν βλεπω καποια διαφορα. Δοκιμασα να απενεργοποιησω το α2dp αλλα τιποτα. Ti πρεπει να κανω?? Να σημειωσω οτι οταν λεω handsfree δεν ενοοω bluetooth handsfree αλλα το κλασσικο "καλωδιωμενο" handsfree.
Link to comment
Share on other sites

To κατεβασα αλλ αδεν βλεπω καποια διαφορα. Δοκιμασα να απενεργοποιησω το α2dp αλλα τιποτα. Ti πρεπει να κανω?? Να σημειωσω οτι οταν λεω handsfree δεν ενοοω bluetooth handsfree αλλα το κλασσικο "καλωδιωμενο" handsfree.

 

δεν μπορείς να κανεις τίποτα. οταν εχεις συνδεδεμένα τα ακουστικά, ολες οι ειδοποιήσεις ( πλην του ήχου κλήσης ο οποίος ακούγεται ταυτόχρονα και απ το ηχείο και απ τα ακουστικά) περνάνε στα ακουστικά και δεν ακούγονται απο το εξωτερικό ηχείο.

δεν λύνεται ουτε με jailbreak αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Αν και λίγο παλιό το θέμα για όσους έχουν το πρώτο iPad.

Έχω κάποια PDF, μπορώ να τα δω στο iPad;

Mε ποιο τρόπο θα τα μεταφέρω; Καμμιά 100αρια ειναι.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο παλιό το θέμα για όσους έχουν το πρώτο iPad.

Έχω κάποια PDF, μπορώ να τα δω στο iPad;

Mε ποιο τρόπο θα τα μεταφέρω; Καμμιά 100αρια ειναι.

 

Καλησπέρα φίλε μου θα χρειαστεί να αναζητήσεις κάποια εφαρμογή PDF Reader γα την έκδοση της συσκευής σου. Στη συνέχεια θα συνδέσεις τη συσκευή σου στον υπολογιστή. Θα ανοίξεις την εφαρμογή iTunes > Εφαρμογές > Κοινή χρήση αρχείων θα αναζητήσεις την εφαρμογή και θα σύρεις εντός της τα αρχεία που θέλεις να συγχρονίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 5
  • 2 years later...
On 1/11/2011 at 12:09 ΜΜ, geovass said:

Εφόσον είσαι JB δεν μπορείς να περάσεις backup. Ξεκινάς από την αρχή σιγά σιγά...

Όταν θα τελειώσει το upgrade θα έχεις μια καθαρή συσκευή.

Προσπαθώ να καω backup και εγω αλλα δε γινεται. Θέλει update?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...