Jump to content

iOS 5


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Νέο μέλος και παρθενικό μήνυμα στο φόρουμ:D

 

Έχω iphone4 με ios 5.1 χωρίς jb. Επίσης είμαι σχετικά νέος και άπειρος χρήστης (πριν λίγο καιρό πήρα iphone4 & ipad2)

Μέχρι τώρα δεν έβγαζα πολλές φωτογραφίες, οπότε τις είχα όλες στον φάκελο της κάμερας. Τώρα έκανα κάποιους φακέλους και μετέφερα εκεί διάφορες φωτογραφίες, αλλά αυτές παραμένουν και στον φάκελο της κάμερας.

Αυτές μπορώ να τις κάνω να μην υπάρχουν εκεί, αλλά μόνο στον φάκελο που τις έχω βάλει;

Γιατι αλλιώς στο τέλος θα μαζευτούν μερικές εκατοντάδες φωτογραφίες εκεί και θα γίνει χαμός:cry:

 

*Ελπίζω να πόσταρα στο σωστό τμήμα

Edited by Homer_GR
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 794
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Νέο μέλος και παρθενικό μήνυμα στο φόρουμ:D

καλως ηρθες στο forum :) Θα προτεινα το εξης: οταν συνδεεις τα iphone/ipad στο pc, σου τα δειχνει ως "drive" (πχ ως εξωτερικο σκληρο δισκο με ενα drive letter, πχ το F ). Εκει βλεπεις τα sub-folders με τις φωτογραφιες σου και μπορεις να σβησεις τις photos που δεν θελεις (απλα δοκιμασε το πρωτα με 1 φωτογραφια να δεις αν δουλευει, διαλεξε μια που δεν θα σε πειραζε και τοσο να σβηστει η ακομα καλυτερα τραβηξε 4-5 καινουριες τυχαιες φωτογραφιες εκει που εισαι τωρα και "παιξε" με αυτες πρωτα, μετακινησε τες σε φακελλους, κλπ, ωστε να εξοικιωθεις με την διαδικασια) ;)

Link to comment
Share on other sites

Το σύνδεσα αλλά μου βγάζει μόνο τις φωτογραφίες σε έναν και μόνο φάκελο χωρίς να δείχνει υποφακέλους!

 

Επίσης γιατί δεν μου δείχνει ούτε τα βίντεο που έχω τραβήξει;;:worry:

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Το σύνδεσα αλλά μου βγάζει μόνο τις φωτογραφίες σε έναν και μόνο φάκελο χωρίς να δείχνει υποφακέλους!

 

Επίσης γιατί δεν μου δείχνει ούτε τα βίντεο που έχω τραβήξει;;:worry:

αν προσεξεις θα βρεις τα videos που εχεις τραβηξει αναμεσα στις φωτογραφιες (κοιτα στα μεγεθη των αρχειων, ειναι σαφως μεγαλυτερα τα videos και εχουν αλλη καταληξη/extension). Μπες μεσα στον φακελο αυτον, λογικα θα πρεπει να χει υποφακελλους ανα ημερομηνια που τραβηχτηκαν τα photos/videos/κλπ

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και δυστυχώς δεν υπάρχει κανένας υποφάκελος.

Όταν μπαίνω από τον υπολογιστή μου στο iphone, δείχνει μόνο τις φωτογραφίες. Τίποτα άλλο:(

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και δυστυχώς δεν υπάρχει κανένας υποφάκελος.

Όταν μπαίνω από τον υπολογιστή μου στο iphone, δείχνει μόνο τις φωτογραφίες. Τίποτα άλλο:(

κατεβασε το παρακατω προγραμματακι (ειναι απο επισημο site και δωρεαν), ειναι ενας πολυ καλος file manager και explorer για iphone/ipad, πολυ ευκολο στην χρηση του, σαν τον explorer των windows περιπου, με αυτον θα δεις τους υποφακελλους στο iphone/ipad και μπορεις να κανεις copy/delete/κλπ

http://www.i-funbox.com/

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 3rd party apps για κατι τετοιο, ενα απο αυτα (καλο και μαλιστα free) ειναι αυτο εδω:

http://itunes.apple.com/ca/app/bluetooth-photo-share/id326109583?mt=8

 

θα το δοκιμάσω αύριο. Είναι μόνο για "επικοινωνία" μεταξύ iphοne? Με ενδιαφέρει η ανταλλαγή φωτογραφιών μεταξύ όλων των κινητών.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω αύριο. Είναι μόνο για "επικοινωνία" μεταξύ iphοne? Με ενδιαφέρει η ανταλλαγή φωτογραφιών μεταξύ όλων των κινητών.

το συγκεκριμενο app επιτρεπει μεταφορα φωτογραφιων μεταξυ iphones, ipads και ipods ... δεν εχω βρει καποιο αναλογο app μεταξυ iphone και αλλων κινητων και δεν ειμαι σιγουρος αν εχει βγει κιολας ... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για ανταλλαγή αρχείων μεταξύ iPhone και άλλων συσκευών υπάρχει μόνο ο συνδυασμός jb και κάποιας εφαρμογής όπως το celeste ή το airblue. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει και δεν νομίζω ότι ποτέ θα δούμε κάτι τέτοιο να υποστηρίζεται από την Apple είτε ως χαρακτηριστικό του iOS ή έστω σαν εφαρμογή στο AppStore.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

jb είναι (4s) αλλά αυτες τις 2 εφαρμογές δεν τις βρίσκω. Υπάρχουν πουθενά και δεν τα βλέπω. Χρειάζομαι πολύ μια λύση σ'αυτό. ΚΑΙΓΟΜΑΙ...

Υ.Γ. Αν δεν επιτρέπεται τότε κάποια απάντηση με πμ. Ευχαριστώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

jb είναι (4s) αλλά αυτες τις 2 εφαρμογές δεν τις βρίσκω. Υπάρχουν πουθενά και δεν τα βλέπω. Χρειάζομαι πολύ μια λύση σ'αυτό. ΚΑΙΓΟΜΑΙ...

Υ.Γ. Αν δεν επιτρέπεται τότε κάποια απάντηση με πμ. Ευχαριστώ.

για να τις βρεις πρεπει να προσθεσεις cydia sources (Google is your friend)

Link to comment
Share on other sites

jb είναι (4s) αλλά αυτες τις 2 εφαρμογές δεν τις βρίσκω. Υπάρχουν πουθενά και δεν τα βλέπω. Χρειάζομαι πολύ μια λύση σ'αυτό. ΚΑΙΓΟΜΑΙ...

Υ.Γ. Αν δεν επιτρέπεται τότε κάποια απάντηση με πμ. Ευχαριστώ.

 

Δοκιμασε insanelyi repo

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ..δεν υπάρχει κάποιος file explorer για iPad ώστε να βλέπω τα αρχεία μου από το ίδιο το iPad όπως το astro sto android.?.έχω βρει μόνο για μέσω pc
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαθέσημη αναβάθμηση 5.1.1

 

H ενημέρωση αυτή περιέχει βελτιώσεις και επιδιορθώσεις σφαλμάτων, συμπεριλαμβανομένων και των εξής:

•Βελτιώνει την αξιοπιστία χρήσης της επιλογής HDR για φωτογραφίες που λαμβάνονται μέσω της συντόμευσης Κλειδώματος οθόνης

•Επιδιορθώνει σφάλματα που μπορούσαν να αποτρέψουν την εναλλαγή μεταξύ δικτύων 2G και 3G στο νέο iPad

•Επιδιορθώνει σφάλματα που επηρέαζαν την αναπαραγωγή βίντεο AirPlay σε ορισμένες περιστάσεις

•Βελτιωμένη αξιοπιστία για τον συγχρονισμό σελιδοδεικτών Safari και της Λίστας ανάγνωσης

•Επιδιορθώνει ένα ζήτημα που προκαλούσε την εμφάνιση του μηνύματος «Δεν είναι δυνατή η αγορά» μετά από επιτυχή ολοκλήρωση αγοράς

 

Από iPhone Hellas

Edited by fostirop
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος αν υπάρχουν "παρενέργειες" στην 5.1.1 (π.χ. μειωμένη απόδοση μπαταρίας κ.λπ);

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Κατι εχω παρατηρησει...αλλα δεν ξερω αν οφειλεται σε αυτο το γεγονος...γιατι το εχω μια βδομαδα και δεν εκατσα πολυ στην 5.1 ωστε να εχω μια συγκριση...μετα απο 2 μερες εκανα το update!
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος αν υπάρχουν "παρενέργειες" στην 5.1.1 (π.χ. μειωμένη απόδοση μπαταρίας κ.λπ);

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο προς το παρόν.Οσο κρατούσε πριν, τόσο κρατάει και τώρα η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο προς το παρόν.Οσο κρατούσε πριν, τόσο κρατάει και τώρα η μπαταρία.

 

κι εγω δεν εχω προβλημα με την μπαταρια, αλλα παρατηρησα μαυρες οθονες για 2 ή 3 δευτ. Το παρατηρησε κανεις?

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια μια ερώτηση πηρα ενα iphone 4 και οταν εχω εισερχόμενη κλήση αναβοσβήνει το φλας ειναι φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι φυσιολογικό εφόσον έχει ρυθμιστεί έτσι. Πάνε ρυθμίσεις / Γενικά / Προσβασιμοτητα / Λάμψη σε υπενθύμιση.
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι φυσιολογικό εφόσον έχει ρυθμιστεί έτσι. Πάνε ρυθμίσεις / Γενικά / Προσβασιμοτητα / Λάμψη σε υπενθύμιση.

 

ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω ένα θεματάκι με τις επαφές μου.Έχω την έκδοση 5.1.1. στο iphone 4 ενώ έχω αποθηκεύσει την επαφή κ μου την εμφανίζει στα μηνύματα κανονικά,όταν πηγαίνω στις επαφές για να τη δω και να πάρω τηλέφωνο δεν τη βρίσκει.Τι να φτάιει?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με τις επαφές μου.Έχω την έκδοση 5.1.1. στο iphone 4 ενώ έχω αποθηκεύσει την επαφή κ μου την εμφανίζει στα μηνύματα κανονικά,όταν πηγαίνω στις επαφές για να τη δω και να πάρω τηλέφωνο δεν τη βρίσκει.Τι να φτάιει?

 

Χωρίς να είμαι και σίγουρος, πήγαινε ρυθμίσεις-mail. επαφές, ημερολόγια- επαφές- προεπιλογή και δές από ποιόν λογαριασμό εμφανίζονται οι επαφές σου.

πχ αν έχεις gmail, hotmail και icloud εμφανίζονται από 1 λογαριασμό και αν ναι από ποιόν;

Δοκίμασε να το αλλάξεις και μετά πήγαινε στις επαφές να δεις ποιές σου εμφανίζει.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι και σίγουρος, πήγαινε ρυθμίσεις-mail. επαφές, ημερολόγια- επαφές- προεπιλογή και δές από ποιόν λογαριασμό εμφανίζονται οι επαφές σου.

πχ αν έχεις gmail, hotmail και icloud εμφανίζονται από 1 λογαριασμό και αν ναι από ποιόν;

Δοκίμασε να το αλλάξεις και μετά πήγαινε στις επαφές να δεις ποιές σου εμφανίζει.

 

Ειναι επιλεγμένο και το gmail k to icloud για επαφές,δε νομίζω να φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...