Jump to content

Θα μπορούσατε ν' αποχωριστείτε το N8 σας;


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Θα μπορούσατε να αποχωριστείτε το N8;  

107 members have voted

  1. 1. Θα μπορούσατε να αποχωριστείτε το N8;

    • Ναι θα το έκανα
      25
    • Όχι σε καμία περίπτωση
      64
    • Δεν ξέρω δεν απαντώ
      18


Recommended Posts

Bασικα δεν εχω ασχοληθει με το galaxy αλλα εχει ολα τα αλλα εκτος απο τρανσμιτερ? Δηλαδη hdmi και συνδεση με usb?

 

ναι εχει... στοιχημα οτι ο στηβι τον σεπτεμβριο με την ipotato 5 θα ξαναανακαλυψει την συνδεση usb-otg? :p

 

freddaras, αυτη η πατατα πουλαει ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι οντως εχει τωρα το εψαξα. Το galaxy ειναι κοντα στο Ν8, ελπιζω καποτε να βγει και android με xenon μονο σε αυτο εχουν μεινει πισω. Και γενικα οταν πεθανει το symbian πιστευω οτι σε android θα παω, εκτος και αν κανει μαγικα η νοκια με τα win!:D
Link to comment
Share on other sites

εχουν αρχισει να μου καλοφαινονται τωρα τελευταια, και με οσα ακουω... αλλα θα το σκεφτω, αμα ειναι παλι τοσο κλειστου τυπου...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει... στοιχημα οτι ο στηβι τον σεπτεμβριο με την ipotato 5 θα ξαναανακαλυψει την συνδεση usb-otg? :p

 

freddaras, αυτη η πατατα πουλαει ;)

 

Πουλαει η πατατα γιατι το δικο της app store ειναι η χαρα του παιδιου,μικρου και μεγαλου ! Εχω καραφλιασει με το τι ποικιλια υπαρχει. Οπως και τα ιδια με το andoid,η ποικιλια με εντυπωσιαζει. Οταν ανοιγω το ovi store ομως...νυσταζω. Λετε να ειμαι ο μονος που το παθαινει ; Δε νομιζω. Το N8 ειναι ενα ομορφο ΑUDI με φουλ εξοπλισμο στο οποιο εβαλες νερωμενη βενζινη για να καψει. Στο δρομο...θα σου κολλαει... :)

Η Nokia δεν ειναι πισω απλα απο τις εξελιξεις,πλεον κοιμαται τον υπνο του δικαιου. Συσκευες με πυρηνα 1Ghz και Mango επρεπε ηση να βρισκονται στις προθηκες,προκειμενου να διατηρησει το καλο μεριδιο της στην αγορα. Η αγορα ομως αλλαξε παρα πολυ τα τελευταια δυο χρονια,δεν εχει χρονο να ασχοληθει με το οργιο δηλωσεων της Nokia. Οι πελατες σιγα σιγα ομως...σε αλλη παραλια.

Vasilis0008 χρηστικοτατες οι εφαρμογες που αναφερεις εσυ,και μερικες ακομα ναι,κανεις δεν ειπε οτι ειναι τραγωδια το θεμα,αλλα οι υποσχομενες αναβαθμισεις και χρειαζονται και πρεπει να ειναι στην ωρα τους. Με εναν απλο μιμιτισμο ονοματων(οχι γιαουρτι αλλα Μαρια και Μπελα,μεγαλη διαφορα) και φημες,δουλεια δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο το app store. Το app store σαφως ειναι καλο μαγαζι και φερνει εσοδα αλλα εχει και καλα χαρακτηριστικα το i-phone αλλα με αρκετες ελλειψεις για κινητο. Το Ν8 ειναι σαν BMW χωρις τουρμο, παει εκει που θες αλλα ισως πιο αργα!:D
Link to comment
Share on other sites

ενα απλο παραδειγμα ας πουμε γελοίο ισως για πολλους αλλα σημαντικο για μενα....

για να σταματησει η εναλλαγή απο landscape σε portraid στο n8 (που ωρες ωρες ειναι πολυ σπαστικο)θα πρεπει να μπεις σε μενου και μετα παλι σε μενου και μετα κλικ κτλ....

 

Ψάξου λίγο φίλε μου, υπάρχουν 2-3 widgets που το κάνουν αυτό με ένα κλικ.

 

 

Στο θέμα: Θα το άλλαζα ναι. Με τα εξής:

 

1) Με anroid: αν βγει Ν8 (hardware) με anroid και δεν εννοώ cpu.. Αν το anroid πάψει να "αφήνει να κυκλοφορούν" φήμες για την ασφάλειά του κτλ, και αν κοπούν οι πολλές διαφημίσεις..

 

2) Με windows phone 7 ala Nokia: Δηλαδή πετσοκομένα και ραμμένα στα δεδομένα που μας έχει συνηθίσει η Nokia με το symbian (ελευθερίες κτλ).

 

3) Με iOS: Χαχα ΠΟΤΕ.

 

4) Με Ν9: Αν είναι αντίστοιχο Ν8 με βελτιώσεις εκεί που θεωρητικά υστερεί το Ν8.

 

Άρα μάλλον δε θα το άλλαζα...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα απαντήσω μονολεκτικά στο ερώτημα του thread: Δ.Ν.Τ.! :D :p
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εδω και ενα μηνα ειμαι κατοχος htc legend ως εργασιακο κινητο...

ειναι η πρωτη επαφη με android και ηδη σκεφτομαι να πουλησω το n8 και να παω σε htc σαν βασικο προσωπικο κινητο.

και μονο οτι ενα παλιο κινητο (legend) μου φαινεται πιο λειτουργικο απο ενα πιο προσφατο (n8) με εχει βαλει σε σοβαρες σκεψεις...

δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να το αλάξω ρε παιδιά, έχω αυτό που θέλω και το αγόρασα για αυτά που μου έδινε την στιγμή που το αγόρασα (11ος του 2010). Δεν το αγόρασα για τις αναβαθμίσεις που θα... ερχόντουσαν. Σαφώς και μπορεί να γίνει καλύτερο αλλά δεν νιώθω οτι με κοροιδεψε η Νοκια και οτι μου υποσχέθηκε πράγματα που δεν έκανε, το δοκίμασα και το πήρα. Οσο για τις αναβαθμίσεις και τις εφαρμογές, και τους χάρτες αναβαθμίζει συχνα και νεές εφαρμογές βγαίνουν (Nokia Play To, Nokia Drop κλπ). Και μια και μιλαμε για εφαρμογές και για το ovi store για ρίξτε μια ματιά τι γίνεται και αλλού.... http://www.pestaola.gr/motorola-blaims-poor-android-apps-quality-for-devices-returns/

Είπες ό,τι θα έλεγα και εγώ. Αυτή είναι η άποψη μου και δεν αλλάζει! Όταν μια συσκευή σε καλύπτει, την παίρνεις και τελείωσε. Από κει και πέρα, τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, και η καταναλωτική μανία σε κάνει όλο και πιό απαιτητικό...χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος!

Link to comment
Share on other sites

να σημειωσω οτι ουτε εγω ασπαζομαι την αποψη οτι η νοκια με κοροιδεψε...

ειμαι ενας μεσος χρηστης, που λογω συγκυριων τυγχανει να χρησιμοποιω ταυτοχρονα δυο συσκευες και απλα βρισκω την πιο παλαιας τεχνολογιας να υπερτερει της αντιστοιχης νεοτερης.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. μετα απο 3 μήνες συμβιωσης με το Ν8 η απαντηση μου ειναι οχι. δεν μπορω να πω πως καποιες φορες δεν μπηκα στον πειρασμο για αλλαγη κινητου. ισως για καποιο htc ή samsung λογω της φοβερης δουλειας που κανουνε οι xda. αλλα δεν την εκανα. γιατι?

 

1. οποια εφαρμογη χρειαζομαι, για τις δικες μου αναγκες, την εχω. δεν θελω 147 διαφορετικες fart apps, αλλες 343 με γατες, σκυλια, κοτες:lol: που λενε οτι τους πω :) και καμια 10000 για να μπω στο blog καποιου :)

2. τους 3 αυτους μηνες ΔΕΝ ειχα καμια επανεκκινηση. στο 2011 σβηνουνε κινητα, πολυ πιο ακριβα απο το Ν8, απο θεμροκρασια :wacko: η απαντηση? παρτε θηκες με τρυπουλες για να ψύχεται το κινητο (bmw με turbo) που δωσατε ΠΟΛΛΑ λεφτα για να αγορασετε.

δεν χρειαζομαι φορητο τηγανι για να τηγανιζω αυγο. οπως λενε και σε ενα τοπικ στο xda. η θηκες βεβαια ειναι η απαντηση και στα προβληματα απωλειας σηματος.

3. ναι αργησε η nokia με τις αναβαθμισεις. οι υπολοιποι τι κανουνε ? η samsung αφησε ενα φανταστικο της κινητο (omnia hd) χωρις καμια αναβαθμιση. κατοχοι htc σε ξενα site βριζουνε συνεχεια.

4. διαβαζω για διπλοπυρηνα κινητα που τρεχουνε ενα λειτουργικο ΠΟΥ δεν μπορει να εκμεταλλευτεί αυτο τους το χαρακτηριστικο.

5. διαβαζω για φορτιση μπαταριων δυα φορες την μερα :lol: ολοι λενε ποσο ομορφα ειναι τα live wallpapers και στο τελος τα απενεργοποιουνε για να κερδισουνε λιγες ωρες μπαταρια.

6. διαβαζω/βλεπω συγκριτικα με κινητα που υποτιθετε θα αφηνανε πισω (SE arc) την καμερα του Ν8:lol:

7. καλα i*&*^e δεν θα επερνα ποτε. αυτη η υπεροψια της a*&e ¨εμεις ειμαστε καλυτεροι κι απο τον jack norris¨ κι ¨εμεις ανακλυψαμε την πενικιλινη, τον τροχο κτλ¨ με εκνευριζει αφανταστα

 

αυτα και αλλα πολλα με κανουνε να πω ΟΧΙ. φιλικα παντα ειναι η ΔΙΚΗ μου αποψη

Edited by nektaria
Link to comment
Share on other sites

η samsung αφησε ενα φανταστικο της κινητο (omnia hd) χωρις καμια αναβαθμιση

 

Τι κριμα που το καλυτερο S^1 κινητο δεν ειναι της Νοκια.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι τόσο τυχερός, ώστε να το έχω, όχι δεν θα το άλλαζα... Γιατί θέλω όποτε δεν έχω την ψηφιακή μαζί μου να έχω μια 2η αξιόλογη κάμερα!:)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 μήνες συμβίωσης με το Ν8 είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την επιλογή μου.

Έχει ότι ακριβώς χρειάζομαι δηλαδή:

Πολύ καλή κάμερα για φωτογραφίες και βίντεο.

Καλή διάρκεια μπαταρίας.

Καλή ακουστική και σήμα.

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

Εφαρμογές που πραγματικά χρειάζομαι τις βρίσκω.

Πολύ καλή οθόνη.

Γρήγορη απόκριση στο μενού, τουλάχιστον συγκριτικά με όποια κινητά πέρασαν από τα χέρια μου.

Ίσως ξεχνώ και κάποια ακόμη.

Είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ αποκλειστικά ένα κινητό και όχι εναλλακτικά με κάποιο άλλο όπως συνήθιζα στο παρελθόν, καθότι δεν το έχω βαρεθεί!

Εν ολίγοις δεν πρόκειται να το αλλάξω για πολύ καιρό ακόμη και λόγω οικονομικών δεδομένων αλλά κυρίως λόγω της πληρότητάς του στους τομείς που με ενδιαφέρουν!:up:

Edit: Ξέχασα να αναφέρω και το ovi maps το οποίο έχει καταφέρει να βάλει στο ντουλάπι το gps της navigon που χρησιμοποιούσα τις λίγες φορές που χρειάζομαι gps.

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

καθε μερα που το χρησιμοποιω το λατρευω ολο και πιο πολυ ,δε το αλλαζω με τιποτα.
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Αν θα άλλαζα το N8 μου?Με τίποτα!!!Εδώ και 6 μήνες που το έχω με έχει κάνει να καταλάβω γιατί το Symbian (που μερικοί το λένε μειονέκτημα της συσκευής) είναι το καλύτερο λειτουργικό για μένα.Έχουν περάσει από τα χέρια μου iOS,Android,Windows Phone 7 αλλά σε κανένα από αυτά δεν βρήκα την λειτουργικότητα του Symbian.

 

Τι με κάνει να μην θέλω να αποχωριστώ το Ν8 μου?Για να δούμε:

 

1) Ποτέ δεν έμεινα από μνήμη με 16 GB + 4 GB η microSD μου.

2) Το HDMI και οι ατέλειωτες ώρες ταινιών που έβλεπα στην HD TV μου με την παρεούλα μου χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά να γράφω DVD.

3) Το USB OTG φυσικά που όποτε ήθελα να να μεταφέρω αρχεία στο κινητό μου από ένα φλασάκι,μια φωτογραφική κτλ. σύνδεα απλά τον αντάπτορα και έκανα την δουλειά μου.

4) Εννοείται την 12 MP κάμερα που έχει τραβήξει πάνω από 2.500 φωτογραφίες όλο αυτό το καιρό...Έκανα σύγκριση και με την ψηφιακή μου αλλά νομίζω πως ο φακός Carl Zeiss κάνει την κάμερα του Ν8 να ξεχωρίζει.Επίσης το Xennon φλας κάνει θαύματα στο σκοτάδι.

5) Τα 720p βίντεο που πιάνουν αρκετή μνήμη όμως η ποιότητα τους είναι εντυπωσιακή και αξίζει.Σύντομα μας έρχεται αναβάθμιση που θα τραβάμε στα 30fps με Autofocus ;) .

6) Το Ovi Maps που έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές ακόμα και στο εξωτερικό.Δεν συγκρίνεται με κανένα Google Maps και είναι free για ΠΆΝΤΑ ;)

7) Εννοείται το Ovi Store που έχει οποιαδήποτε εφαρμογή χρειαστώ και όχι όπως είπε η nektaria πιο πάνω 10.000 εφαρμογές για blog,1.000 με ένα ζωολογικό κήπο που επαναλαμβάνει ότι λες :P και άλλες τόσες άχρηστες εφαρμογές.

8) Η κατασκευή του.Το είχα σε θήκη αρχικά αλλά η αίσθηση του αλουμινίου δεν συγκρίνεται με καμία σιλικόνη η πλαστικό.Το Gorila Glass επίσης με κάνει σίγουρο πως όσο και να το ρίχνω δεν θα πάθει ούτε γρατζουνιά η οθόνη του (το λέω μετά από πέσιμο 18 σκαλοπατιών στο σπίτι μου).

9) Το λειτουργικό που έχω συμμαζεμένα τα πάντα όπως τα θέλω εγώ και όχι όπως τα θέλει η Google και η Apple όλα χύμα στο κύμα μέσα στο μενού να γυρνάω 15 σελίδες το μενού για να βρω μια εφαρμογή.

10) Τέλος το να ξέρω πως το λειτουργικό σύστημα που φοράει η συσκευή μου (καλή ώρα Symbian) θα υποστηρίζεται ως το 2016 είναι ότι καλύτερο για μένα και όχι όπως κάνουν στα Android που βγαίνει πχ η 2.3 έκδοση του λειτουργικού και ξεκινάνε όλοι όσοι έχουν Android μετά με μια μαργαρίτα στο χέρι (θα την πάρουμε,δεν θα την πάρουμε,θα την πάρουμε,δεν θα την πάρουμε) lol :P

Link to comment
Share on other sites

Αν θα άλλαζα το N8 μου?Με τίποτα!!!Εδώ και 6 μήνες που το έχω με έχει κάνει να καταλάβω γιατί το Symbian (που μερικοί το λένε μειονέκτημα της συσκευής) είναι το καλύτερο λειτουργικό για μένα.Έχουν περάσει από τα χέρια μου iOS,Android,Windows Phone 7 αλλά σε κανένα από αυτά δεν βρήκα την λειτουργικότητα του Symbian.

 

Τι με κάνει να μην θέλω να αποχωριστώ το Ν8 μου?Για να δούμε:

 

1) Ποτέ δεν έμεινα από μνήμη με 16 GB + 4 GB η microSD μου.

2) Το HDMI και οι ατέλειωτες ώρες ταινιών που έβλεπα στην HD TV μου με την παρεούλα μου χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά να γράφω DVD.

3) Το USB OTG φυσικά που όποτε ήθελα να να μεταφέρω αρχεία στο κινητό μου από ένα φλασάκι,μια φωτογραφική κτλ. σύνδεα απλά τον αντάπτορα και έκανα την δουλειά μου.

4) Εννοείται την 12 MP κάμερα που έχει τραβήξει πάνω από 2.500 φωτογραφίες όλο αυτό το καιρό...Έκανα σύγκριση και με την ψηφιακή μου αλλά νομίζω πως ο φακός Carl Zeiss κάνει την κάμερα του Ν8 να ξεχωρίζει.Επίσης το Xennon φλας κάνει θαύματα στο σκοτάδι.

5) Τα 720p βίντεο που πιάνουν αρκετή μνήμη όμως η ποιότητα τους είναι εντυπωσιακή και αξίζει.Σύντομα μας έρχεται αναβάθμιση που θα τραβάμε στα 30fps με Autofocus ;) .

6) Το Ovi Maps που έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές ακόμα και στο εξωτερικό.Δεν συγκρίνεται με κανένα Google Maps και είναι free για ΠΆΝΤΑ ;)

7) Εννοείται το Ovi Store που έχει οποιαδήποτε εφαρμογή χρειαστώ και όχι όπως είπε η nektaria πιο πάνω 10.000 εφαρμογές για blog,1.000 με ένα ζωολογικό κήπο που επαναλαμβάνει ότι λες :P και άλλες τόσες άχρηστες εφαρμογές.

8) Η κατασκευή του.Το είχα σε θήκη αρχικά αλλά η αίσθηση του αλουμινίου δεν συγκρίνεται με καμία σιλικόνη η πλαστικό.Το Gorila Glass επίσης με κάνει σίγουρο πως όσο και να το ρίχνω δεν θα πάθει ούτε γρατζουνιά η οθόνη του (το λέω μετά από πέσιμο 18 σκαλοπατιών στο σπίτι μου).

9) Το λειτουργικό που έχω συμμαζεμένα τα πάντα όπως τα θέλω εγώ και όχι όπως τα θέλει η Google και η Apple όλα χύμα στο κύμα μέσα στο μενού να γυρνάω 15 σελίδες το μενού για να βρω μια εφαρμογή.

10) Τέλος το να ξέρω πως το λειτουργικό σύστημα που φοράει η συσκευή μου (καλή ώρα Symbian) θα υποστηρίζεται ως το 2016 είναι ότι καλύτερο για μένα και όχι όπως κάνουν στα Android που βγαίνει πχ η 2.3 έκδοση του λειτουργικού και ξεκινάνε όλοι όσοι έχουν Android μετά με μια μαργαρίτα στο χέρι (θα την πάρουμε,δεν θα την πάρουμε,θα την πάρουμε,δεν θα την πάρουμε) lol :P

 

ή αλλιως ο υμνος στη νοκια και στο n8

αρνητικα δεν εχει το τηλεφωνο;

λιγη αυτοσυγκρατηση δεν βλαπτει...και εμενα μου αρεσει αλλα οχι και ετσι

Edited by demis1980
Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβαινω προς τι η επιθεση.Και βεβαια εχει αρνητικα και βεβαια για καποιους χρηστες ειναι και αχρηστο τηλεφωνο τελειως.

Για τα δεδομενα τα δικα μας και για τις δικες μας αναγκες ειναι αψογο.Δε νομιζω οτι ειναι κακο αυτο.

καποιο αρνητικο για σενα μπορει να ειναι αδιαφορο για μενα και το αντιστροφο.Δε θελουμε να αποδειξουμε κατι σε καποιον ,απλα οτι ειμεθα ευχαριστημενοι απο το τηλεφωνο.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβαινω προς τι η επιθεση

 

αστον... εχει παρει σβαρνα τα Nokia Threads τελευταια και χωνει.

 

δεν τον εχω δει γραφει ΕΝΑ θετικο σχολιο.

 

ΕΝΑ!!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οκ,λοιπόν ξέρω τι πρέπει να πω αν τελικά θελω να μείνει ένα μου ποστ στη θέση του άνευ σβησιματος.

Το Ν8 είναι μια εξαιρετική συσκευή.

Τέλεια κάμερα,τέλεια μπαταρια,και προπαντως είναι πολύ γρήγορο.

 

Πιστεύω τώρα να θεωρούμαι έννομος για αυτό το τοπικ.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Οκ,λοιπόν ξέρω τι πρέπει να πω αν τελικά θελω να μείνει ένα μου ποστ στη θέση του άνευ σβησιματος.

Το Ν8 είναι μια εξαιρετική συσκευή.

Τέλεια κάμερα,τέλεια μπαταρια,και προπαντως είναι πολύ γρήγορο.

 

Πιστεύω τώρα να θεωρούμαι έννομος για αυτό το τοπικ.

 

Sent from my Milestone

vagelisda έχεις N8; Αν ναι, γράψε την άποψή σου και τεκμηρίωσέ τη.

Αν όχι, είσαι εκτός θέματος και τρολάρεις.

Τόσο απλά.

Link to comment
Share on other sites

Αν θα άλλαζα το N8 μου?Με τίποτα!!!Εδώ και 6 μήνες που το έχω με έχει κάνει να καταλάβω γιατί το Symbian (που μερικοί το λένε μειονέκτημα της συσκευής) είναι το καλύτερο λειτουργικό για μένα.Έχουν περάσει από τα χέρια μου iOS,Android,Windows Phone 7 αλλά σε κανένα από αυτά δεν βρήκα την λειτουργικότητα του Symbian.

 

Τι με κάνει να μην θέλω να αποχωριστώ το Ν8 μου?Για να δούμε:

 

1) Ποτέ δεν έμεινα από μνήμη με 16 GB + 4 GB η microSD μου.

2) Το HDMI και οι ατέλειωτες ώρες ταινιών που έβλεπα στην HD TV μου με την παρεούλα μου χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά να γράφω DVD.

3) Το USB OTG φυσικά που όποτε ήθελα να να μεταφέρω αρχεία στο κινητό μου από ένα φλασάκι,μια φωτογραφική κτλ. σύνδεα απλά τον αντάπτορα και έκανα την δουλειά μου.

4) Εννοείται την 12 MP κάμερα που έχει τραβήξει πάνω από 2.500 φωτογραφίες όλο αυτό το καιρό...Έκανα σύγκριση και με την ψηφιακή μου αλλά νομίζω πως ο φακός Carl Zeiss κάνει την κάμερα του Ν8 να ξεχωρίζει.Επίσης το Xennon φλας κάνει θαύματα στο σκοτάδι.

5) Τα 720p βίντεο που πιάνουν αρκετή μνήμη όμως η ποιότητα τους είναι εντυπωσιακή και αξίζει.Σύντομα μας έρχεται αναβάθμιση που θα τραβάμε στα 30fps με Autofocus ;) .

6) Το Ovi Maps που έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές ακόμα και στο εξωτερικό.Δεν συγκρίνεται με κανένα Google Maps και είναι free για ΠΆΝΤΑ ;)

7) Εννοείται το Ovi Store που έχει οποιαδήποτε εφαρμογή χρειαστώ και όχι όπως είπε η nektaria πιο πάνω 10.000 εφαρμογές για blog,1.000 με ένα ζωολογικό κήπο που επαναλαμβάνει ότι λες :P και άλλες τόσες άχρηστες εφαρμογές.

8) Η κατασκευή του.Το είχα σε θήκη αρχικά αλλά η αίσθηση του αλουμινίου δεν συγκρίνεται με καμία σιλικόνη η πλαστικό.Το Gorila Glass επίσης με κάνει σίγουρο πως όσο και να το ρίχνω δεν θα πάθει ούτε γρατζουνιά η οθόνη του (το λέω μετά από πέσιμο 18 σκαλοπατιών στο σπίτι μου).

9) Το λειτουργικό που έχω συμμαζεμένα τα πάντα όπως τα θέλω εγώ και όχι όπως τα θέλει η Google και η Apple όλα χύμα στο κύμα μέσα στο μενού να γυρνάω 15 σελίδες το μενού για να βρω μια εφαρμογή.

10) Τέλος το να ξέρω πως το λειτουργικό σύστημα που φοράει η συσκευή μου (καλή ώρα Symbian) θα υποστηρίζεται ως το 2016 είναι ότι καλύτερο για μένα και όχι όπως κάνουν στα Android που βγαίνει πχ η 2.3 έκδοση του λειτουργικού και ξεκινάνε όλοι όσοι έχουν Android μετά με μια μαργαρίτα στο χέρι (θα την πάρουμε,δεν θα την πάρουμε,θα την πάρουμε,δεν θα την πάρουμε) lol :P

 

στα περισσότερα συμφωνω το n8 ειναι εξαιρετική συσκευη...

διαφωνω σε αυτα που μαυριζω....

μπορει να ειναι ολα χυμα οπως λες αλλα τα βασικα ειναι ολα με ενα κλικ......ενω στο n8 χανεσαι μεχρι να βρεις..:)

και τα βασικα ειναι που μετρανε belive me.....:)

+ οτι εχεις πανω απο 7 επιφάνειες εργασιας στα android(στον γαλαξια τουλάχιστον) για να οργανώσεις οτι θες...και να το εχεις οπως θες......:)

θα μπορουσε το n8 να ειναι μια απο τις καλυτερες συσκευές στην αγορα σημερα....αν το "φροντίζανε" λιγο.....

δεν το κανανε ομως.....περιμενουν την αννουλα το 2023....:)

το ειπα και το ξαναλεω δεν φταιει η συσκευη...η νοκια...φταίει.....

κριμα....

Παντως σαν δευτερη συσκευη το ξαναπαιρνω ανετα....:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα μπορούσα να το αποχωριστώ όταν το βαρεθώ. Όμως το έχω τόσους μήνες και με καλύπτει όσο κανένα κινητό που είχα έως τώρα! Επιπλέον, με το N8 έχω μια καλή ψηφιακή όπου σταθώ κι όπου βρεθώ...
Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι ολα χυμα οπως λες αλλα τα βασικα ειναι ολα με ενα κλικ......ενω στο n8 χανεσαι μεχρι να βρεις..:)

+ οτι εχεις πανω απο 7 επιφάνειες εργασιας στα android(στον γαλαξια τουλάχιστον) για να οργανώσεις οτι θες...και να το εχεις οπως θες......:)

Από άποψη εμφάνισης και οργάνωσης το μενού του S^3 μπορεί να γίνει όπως του Android, χύμα στο κύμα, π.χ. N-Desk, SPB Mobile Shell κλπ. Και ειδικά το SPB δίνει μέχρι 10 home screens. Το ανάποδο δε γίνεται. Και αυτό που λες ότι στο Symbian χάνεσαι, περίμενα να το διαβάσω από τον οποιονδήποτε άσχετο με Symbian, όχι όμως από σένα. Αφού μπορείς τα πάντα να τα οργανώσεις σε φακέλους σύμφωνα με τις δικές σου προτιμήσεις.

 

θα μπορουσε το n8 να ειναι μια απο τις καλυτερες συσκευές στην αγορα σημερα....αν το "φροντίζανε" λιγο.....

 

Διόρθωση: το Ν8 είναι μια από τις καλύτερες συσκευές στην αγορά. Απλά θα μπορούσε να είναι η καλύτερη.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...