Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλο με αυτα τα χαρακτηριστηκα ειναι και το Aoson M33 το εχω ηδη στα χερια μου καθως το παραγγειλαμε μαζι με φιλο ταυτοχρονα με το δικο μου που ακομα αγνοειται η τυχη του. Πολυ ποιοτικη κατασκευη και κανενα θεμα μεχρι στιγμης.

 

Το είχα υπόψη μου, αλλά είχα διαβάσει παλιότερα για διάφορα προβλήματα firmware και δεν έχει bluetooth...όχι τρομερή απώλεια, αλ΄λα σε αυτά τα χρήμτα κρίμα να μην έχει, δεν ξέρεις πότε μπορεί να το χρειαστέείς.

 

http://tabletrepublic.com/forum/android-tablet-reviews/aoson-m33-review-kingbrowne-4483.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομιζω οτι κανεις λαθος φιλε. Προχτες μπηκε στο αεροπλανο το δεμα. Αν ειναι πολυ τυχερος θα παραλαβει στο τελος της ερχομενης εβδομαδας. Αν και νομιζω θα αργησει περισσοτερο.

Σαν να εχεις δικιο. Το ειδα στα Ελτα και νομιζα οτι εχει φτασει.

Link to comment
Share on other sites

Ισως υπηρχαν παλιοτερα προβληματα και εχει βγει καποια νεα ROM καθως αυτο που εχω στα χερια μου Antutu πιανει 17800 ενω αυτο στο thread μολις 14000.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο με αυτα τα χαρακτηριστηκα ειναι και το Aoson M33 το εχω ηδη στα χερια μου καθως το παραγγειλαμε μαζι με φιλο ταυτοχρονα με το δικο μου που ακομα αγνοειται η τυχη του. Πολυ ποιοτικη κατασκευη και κανενα θεμα μεχρι στιγμης.

 

Ποιά ΡΟΜ έχει, μπορείς να δεις;

 

Επίσης,έχει bluetooth; Το αρχικό Μ33 δεν είχε αλλά έκτοτε κυκλοφορούν κάποιοες εκδόσεις και με BT, που όταν τις συνδέσεις στον υπολογιστή μπορεί να φαίνονται ως M33Q / M33QS

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω το εξής...

 

Περιμένουμε κάτι αξιόλογο και διαφορετικό τους επόμενους μήνες σε ταμπλέτες; Κάτι για το οποίο κάποιος που ψήνεται να αγοράσει τώρα θά'πρεπε να περιμένει;

 

Η παραγγελία μου του Οκτωβρίου έχει αργήσει πολύ και πάει για refund, οπότε αν πάρω τα λεφτά στα μέσα Δεκέμβρη δεν ξέρω αν αξίζει να παραγγείλω το ίδιο που ήθελα ή να περιμένω κάτι καινούριο...

 

Το ενοχλητικό στην αγορά των ταμπλετών είναι πάντως πως ακόμη κι όταν έρχονται νέα μοντέλα, τα παλιότερα δεν γίνονται και οικονομικότερα...παραμένουν αρκετά υψηλές οι τιμές τους ώστε αν τα προτιμήσει κανείς την ώρα που κυκλοφορούν νεώτερα να φαίνονται κακές αγορές και τα νεώτερα αρκετά τσιμπημένα, που σε κάνουν να το σκέφτεσαι...

 

Εγώ αυτό που σκεφτόμουν ήταν μια καλή ταμπλέτα στις 9.7 ίντσες, με RK3188 / retina screen / 2GB RAM / Mali 400, σαν την Vido N90 FHDRK ή Pipo M6...Για την FNF 2S HD τί γνώμη έχετε;

Οι Pipo σαν να έχουν πάρει ψηλά τον αμανέ και δεν βρίσκω δικαιολογία για τις υψηλές τιμές τους, τουλάχιστον για τόση διαφορά από άλλες

 

Αξίζει να περιμένω κάτι καλύτερο που αναμένεται πχ μέχρι τέλη Φλεβάρη, αρχές Μάρτη;

 

Αν είναι να πιάσει Μάϊος-καλοκαίρι αγοράζω και τώρα...μέχρι νά'ρθει εξάλλου...

 

Mπορεις να περιμενεις να κυκλοφορησει (μπορει και να εχει κυκλοφορησει) ισως το καλυτερο μηχανημα αυτη τη στιγμη με επεξεργαστη Intel Z2580 το Ramos i9 το οποιο ειναι φοβερο μηχανημα στις 8,9 ιντσες.

http://www.ramos-tablet.com/ramos-i9-8-9-inch-full-hd-screen-intel-z2580-cpu-2ghz-dual-camera-hdmi-16gb.html

 

Mε τον intel ξεπερνανε τις 25.000 στο antutu οποτε οπως καταλαβαινεις προκειται για πολυ δυνατα μηχανηματα.

 

Εγω περιμενω απο μερα σε μερα το teclast P89 με τον ιδιο επεξεργαστη Intel επειδη απλα ηθελα πιο μικρες διαστασεις (ipad mini) το οποιο ειναι εξισου πανισχυρο μηχανημα. Εντυπωσεις μολις ερθει στα χερια μου:)

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το αλιεξπρες, εκανα μια αγορα digitizer ainol hero 10.1, και ηρθε σπασμενο.

μιλαω με τον πωλητη και μου ζηταει paypal για να με στηλει τα λεφτα.

μηπως πρεπει να κανω disput στο αλι 'η να του στηλω το paypal μου?

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το αλιεξπρες, εκανα μια αγορα digitizer ainol hero 10.1, και ηρθε σπασμενο.

μιλαω με τον πωλητη και μου ζηταει paypal για να με στηλει τα λεφτα.

μηπως πρεπει να κανω disput στο αλι 'η να του στηλω το paypal μου?

 

Μέσω του aliexpress εφόσον παραδεχτεί πως ήταν σπασμένο, θα επιστραφεί όλο το ποσό...στο Paypal μπορεί να σου στείλει ό,τι θέλει...εφόσον έχετε συμφωνήσει και δεν υπάρχει διαφωνία στη διένεξη/διεκδίκηση επιστροφής, τότε μέσω aliexpress θα έλεγα εγώ...

Link to comment
Share on other sites

...ισως το καλυτερο μηχανημα αυτη τη στιγμη με επεξεργαστη Intel Z2580 το Ramos i9 το οποιο ειναι φοβερο μηχανημα στις 8,9 ιντσες.

http://www.ramos-tablet.com/ramos-i9-8-9-inch-full-hd-screen-intel-z2580-cpu-2ghz-dual-camera-hdmi-16gb.html

 

σκίζει κ από μπαταρία... 7ah, αλλά πλησιάζει το μισό κιλό σε βάρος :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το αλιεξπρες, εκανα μια αγορα digitizer ainol hero 10.1, και ηρθε σπασμενο.

μιλαω με τον πωλητη και μου ζηταει paypal για να με στηλει τα λεφτα.

μηπως πρεπει να κανω disput στο αλι 'η να του στηλω το paypal μου?

 

Πρωτα απο ολα αν δεν ξερουμε κατι vgiozo δεν μιλαμε γιατι μπορει να παρουμε κανεναν στο λαιμο μας ,φιλικα.

nitrox δωστου το paypal να σου βαλει πισω τα λεφτα ,το κανει αυτο για να αποφυγει την διενεξη στο aliexpress ,γενικα αυτο (να σου στελνει τα λεφτα στο paypal) ειναι καλο σημαδι (θα σου ζητησει και καλο φιντμπακ :rolleyes:).

Αν δεν σου βαλει τα λεφτα τοτε του κανεις dispute ,μην αγχωνεσαι δεν εχει προβλημα ο αλι με αυτη την διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα αν δεν ξερουμε κατι vgiozo δεν μιλαμε γιατι μπορει να παρουμε κανεναν στο λαιμο μας ,φιλικα.

nitrox δωστου το paypal να σου βαλει πισω τα λεφτα ,το κανει αυτο για να αποφυγει την διενεξη στο aliexpress ,γενικα αυτο (να σου στελνει τα λεφτα στο paypal) ειναι καλο σημαδι (θα σου ζητησει και καλο φιντμπακ :rolleyes:).

Αν δεν σου βαλει τα λεφτα τοτε του κανεις dispute ,μην αγχωνεσαι δεν εχει προβλημα ο αλι με αυτη την διαδικασια.

 

Επίλυση ζητήματος σχετικού με προϊόν του aliexpress που ήρθε σπασμένο, DOA δηλαδή, "στο παρασκήνιο", εκτός πλατφόρμας aliexpress και πιθανής επίβλεψης;

Προφανώς ό,τι έχει να κάνει με τέτοιου είδους τακτικές είναι προβλεπόμενο, υπόκειται σε σαφείς κανόνες, άρα είναι ζήτημα "γνώσης"...

 

Τόσοι ψαγμένοι "hombres" που να χωρέσουν σ' ένα φόρουμ; Αλίμονο σ' εκείνους που απευθύνονται στους άλλους για βοήθεια...

 

Παρομοίως, αν έχετε πρόβλημα με αγορά στο ebay και σας ζητήσει ο πωλητής διακανονισμό μέσω Skrill/Moneybookers, τότε κατά τον @evmenis, αυτό είναι καλό σημάδι κι εσείς πρέπει να το δεχτείτε...

 

Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις τη διαδικασία αποκλειστικά μέσω aliexpress....Στις πληροφορίες της παραγγελίας να γράψεις ακριβώς το πρόβλημα, αν δεν το έχεις κάνει ήδη (όχι επικοινωνία με προσωπικά μηνύματα), και ας ξαναστείλει το προϊόν ή ας σου επιστρέψει τα χρήματα μέσω πλατφόρμας...

 

Αυτό που λέει ο @evmenis, ως "ψαγμένος" είναι να βρεις την εύκολη λύση για ένα πρόβλημα, τέτοια που αυτό να μην καταγραφεί στις συναλλαγές του aliexpress και στην αξιολόγηση του χρήση...αυτός μπορεί να σου δώσει πίσω τα χρήματα κι εσείς θα δώσεις άριστη αξιολογηση/feedback...για διακανονισμό εκτός aliexpress...."το ένα χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"

 

Αυτή η μαγγιόρικη λύση "προφανώς" είναι προς το συμφέρον των χρηστών του aliexpress, όταν αναζητούν προϊόντα και αξιόπιστους πωλητές κοιτάζοντας αξιολογήσεις...θα λάβουν την ορθή και αντικειμενική εικόνα...

 

Για την ακρίβεια είναι η κοντόφθαλμη εκδοχή που λέει "εγώ εξυπηρετήθηκα, οι άλλοι να πάτε να γ%^%$$"...

 

Μα την σοφία ή την έχεις - και φαίνεται - ή δεν την έχεις - και πάλι φαίνεται....τί λέμε τώρα..

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να περιμενεις να κυκλοφορησει (μπορει και να εχει κυκλοφορησει) ισως το καλυτερο μηχανημα αυτη τη στιγμη με επεξεργαστη Intel Z2580 το Ramos i9 το οποιο ειναι φοβερο μηχανημα στις 8,9 ιντσες.

http://www.ramos-tablet.com/ramos-i9-8-9-inch-full-hd-screen-intel-z2580-cpu-2ghz-dual-camera-hdmi-16gb.html

 

Mε τον intel ξεπερνανε τις 25.000 στο antutu οποτε οπως καταλαβαινεις προκειται για πολυ δυνατα μηχανηματα.

Είναι πολύ δυνατά μηχανήματα, αλλά έχει διορθωθεί το antutu και δεν ξεπερνούν τις 25000. Επίσης δεν έχουν HDMI και υπάρχουν κάποιες μικροασυμβατοτητες λόγω Intel.

 

Όμως και εγώ αν αγόραζα κάτι με αξιώσεις, εκεί θα πήγαινα.

 

Εγω περιμενω απο μερα σε μερα το teclast P89 με τον ιδιο επεξεργαστη Intel επειδη απλα ηθελα πιο μικρες διαστασεις (ipad mini) το οποιο ειναι εξισου πανισχυρο μηχανημα. Εντυπωσεις μολις ερθει στα χερια μου:)

 

Αναμένουμε review :)

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Vgiozo

Σε αυτο που λες για τα feedback εχεις δικιο αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν φταιει ο πωλητης σιγουρα. Η κουτα ειναι εμφανως χτυπημενη απο την αποστολη και δε νομιζω να φταιει ο πωλητης. Η συσκευασια ηταν μια χαρα.

Στα μυνηματα που ανταλαξαμε για να το ξαναστηλει θελει να του πληρωσω την αποστολη και γιαυτο σκεφτομαι το πευπαλ μηπως δεν στηλει ολα τα λεφτα πισω

Link to comment
Share on other sites

Vgiozo

Σε αυτο που λες για τα feedback εχεις δικιο αλλα σε αυτη την περιπτωση δεν φταιει ο πωλητης σιγουρα. Η κουτα ειναι εμφανως χτυπημενη απο την αποστολη και δε νομιζω να φταιει ο πωλητης. Η συσκευασια ηταν μια χαρα.

Στα μυνηματα που ανταλαξαμε για να το ξαναστηλει θελει να του πληρωσω την αποστολη και γιαυτο σκεφτομαι το πευπαλ μηπως δεν στηλει ολα τα λεφτα πισω

Πού ανταλλάξατε τα μηνύματα; Μέσω προσωπικών μηνυμάτων ή μέσω τωνπληροφοριών της παραγγελίας;

Εφόσον έχεις παραγγείλει, μονο εκεί να κάνεις συνεννοήσεις...

 

Δεν είπα εγώ πως "φταίει" ο πωλητής...έχει όμως την ευθύνη...και εφόσον έφτασε χαλασμένο το προϊόν, οφείλει είτε να σου γυρίσει πίσω τα χρήματά σου στο ακέραιο, είτε να στο ξαναστείλει με δικά του έξοδα...

Ήταν DOA με το που έφτασε, δεν χάλασε μετά από κανά τρίμηνο...

 

Μέσω του aliexpress είναι αναγκασμενος εφόσον ζητήσεις εσύ όλα τα λεφτά, ανοίξεις διένεξη και παράσχεις τις αποδείξεις, να σου επιστρέψει το σύνολο των χρημάτων...

 

Η συναλλαγή δεν έγινε στο Paypal, οπότε το Paypal δεν μπορεί να προστατέψει από τίποτα..

 

Εσύ δεν είπες ότι σου ζητάει λογαριασμό Paypal ο πωλητής; Ή εσύ το ζητάς;

Αν σου στείλει αυτός χρήματα εκεί - όπως έγραψες πριν - τί θα σου στείλει; Ή θέλει να του στείλεις εσύ τα έξοδα της ταχυδρομικής;

Μίλα πιο καθαρά, γιατί μας μπερδεύεις ή μπερδεύεσαι και μόνος σου

 

Γενικά οφείλεις να αρνηθείς την επιβάρυνση της νέας αποστολής και εφόσον δεν δέχεται να το στέιλει με δικά του έξοδα, άνοιξε διένεξη στο Aliexpress...μην βγεις εκτός πλατφόρμας για διακανονισμούς που αφορούν συναλλαγές στο aliexpress...γνώμη μου...

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα αν δεν ξερουμε κατι vgiozo δεν μιλαμε γιατι μπορει να παρουμε κανεναν στο λαιμο μας ,φιλικα.

nitrox δωστου το paypal να σου βαλει πισω τα λεφτα ,το κανει αυτο για να αποφυγει την διενεξη στο aliexpress ,γενικα αυτο (να σου στελνει τα λεφτα στο paypal) ειναι καλο σημαδι (θα σου ζητησει και καλο φιντμπακ :rolleyes:).

Αν δεν σου βαλει τα λεφτα τοτε του κανεις dispute ,μην αγχωνεσαι δεν εχει προβλημα ο αλι με αυτη την διαδικασια.

ακριβώς. επισης το κανει γιατι το paypal έχει μικρότερο fee απ το aliexpress

Επίλυση ζητήματος σχετικού με προϊόν του aliexpress που ήρθε σπασμένο, DOA δηλαδή, "στο παρασκήνιο", εκτός πλατφόρμας aliexpress και πιθανής επίβλεψης;

Προφανώς ό,τι έχει να κάνει με τέτοιου είδους τακτικές είναι προβλεπόμενο, υπόκειται σε σαφείς κανόνες, άρα είναι ζήτημα "γνώσης"...

 

Τόσοι ψαγμένοι "hombres" που να χωρέσουν σ' ένα φόρουμ; Αλίμονο σ' εκείνους που απευθύνονται στους άλλους για βοήθεια...

 

Παρομοίως, αν έχετε πρόβλημα με αγορά στο ebay και σας ζητήσει ο πωλητής διακανονισμό μέσω Skrill/Moneybookers, τότε κατά τον @evmenis, αυτό είναι καλό σημάδι κι εσείς πρέπει να το δεχτείτε...

 

Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις τη διαδικασία αποκλειστικά μέσω aliexpress....Στις πληροφορίες της παραγγελίας να γράψεις ακριβώς το πρόβλημα, αν δεν το έχεις κάνει ήδη (όχι επικοινωνία με προσωπικά μηνύματα), και ας ξαναστείλει το προϊόν ή ας σου επιστρέψει τα χρήματα μέσω πλατφόρμας...

 

Αυτό που λέει ο @evmenis, ως "ψαγμένος" είναι να βρεις την εύκολη λύση για ένα πρόβλημα, τέτοια που αυτό να μην καταγραφεί στις συναλλαγές του aliexpress και στην αξιολόγηση του χρήση...αυτός μπορεί να σου δώσει πίσω τα χρήματα κι εσείς θα δώσεις άριστη αξιολογηση/feedback...για διακανονισμό εκτός aliexpress...."το ένα χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"

 

Αυτή η μαγγιόρικη λύση "προφανώς" είναι προς το συμφέρον των χρηστών του aliexpress, όταν αναζητούν προϊόντα και αξιόπιστους πωλητές κοιτάζοντας αξιολογήσεις...θα λάβουν την ορθή και αντικειμενική εικόνα...

 

Για την ακρίβεια είναι η κοντόφθαλμη εκδοχή που λέει "εγώ εξυπηρετήθηκα, οι άλλοι να πάτε να γ%^%$$"...

 

Μα την σοφία ή την έχεις - και φαίνεται - ή δεν την έχεις - και πάλι φαίνεται....τί λέμε τώρα..

Προφανώς αν ο πωλητής δεν στείλει τα χρήματα μέσω paypal, όπως υποσχέθηκε, ο αγοραστείς κάνει dispute κ claim ,στελνει το σπασμενο κ παίρνει τα λεφτά πίσω, απλά πράγματα

ΥΓ. Βλέπω εσύ συνεχίζεις να έρχεσαι σε αντιπαράθεση κ μ άλλους, με τις θεωρίες σου. Απορώ γιατι δεν σ έχουν μπανάρει ακόμη απ το forum, να ησυχασουμε απ το σπαμ σου

Link to comment
Share on other sites

Εσείς οι δυο ταιριάζετε, οπότε δεν εκπλήσσομαι για τη παρέμβασή σου εδώ...αποστάγματα της μιας γραμμής και από ουσία μηδέν στο πηλίκο

 

Ποιές είναι οι θεωρίες, όμως, βρε Χερ Σταύρε;

Τί είναι αυτό που είπα, τί είναι αυτό που δεν ισχύει;

Τί είναι το ορθό να πράξει, ποιό είναι το κοντόφθαλμο της υποτιθέμενης βολής και εξυπηρέτησης;

 

Εσύ με τις τόσες παραγγελίες από aliexpress δεν ξέρεις καν πώς λειτουργεί το σύστημα dispute, στην άλλη συνδιαλλαγή μας, στην απελπισία σου να βγει η πασιέντζα του επιχειρήματος έφθασες να συμπεριλάβεις το "processing time" στο περιθώριο ανοίγματος dispute και ποζάρεις παντού ως αυθεντία...ελπίζω να πείθεις κάποιον...ίσως το έχεις ανάγκη...

 

Αυτό διερωτώμαι κι εγώ για σένα...πώς και δεν έχει πάει για "μπανάκι" με τέτοια συμπεριφορά...

 

Κάνε μου τη χάρη όμως, αντί να δίνεις διατάγματα στους συμφορουμίτες σου, γράψε αναλυτικά, όσο(αν) μπορείς την άποψή σου, το γιατί και το πώς, κι άσε τους άλλους να λένε...αφού η σοφία σου θα λάμψει, γιατί να ζορίζεσαι κι από πάνω;

 

Πολυ καλο με αυτα τα χαρακτηριστηκα ειναι και το Aoson M33 το εχω ηδη στα χερια μου καθως το παραγγειλαμε μαζι με φιλο ταυτοχρονα με το δικο μου που ακομα αγνοειται η τυχη του. Πολυ ποιοτικη κατασκευη και κανενα θεμα μεχρι στιγμης.

 

Μου είπαν από το merimobiles που ρωτούσα (είχε το Aoson M33 3G και το σκέτο) πως Aoson και Vido/Yuandao βγαίνουν από το ίδιο εργοστάσιο και μοιάζουν πολύ ως ποιότητα κατασκευής κοκ

 

Από κει και πέρα ίσως τις διαφορές τις κάνει το firmware

 

Mπορεις να περιμενεις να κυκλοφορησει (μπορει και να εχει κυκλοφορησει) ισως το καλυτερο μηχανημα αυτη τη στιγμη με επεξεργαστη Intel Z2580 το Ramos i9 το οποιο ειναι φοβερο μηχανημα στις 8,9 ιντσες.

http://www.ramos-tablet.com/ramos-i9-8-9-inch-full-hd-screen-intel-z2580-cpu-2ghz-dual-camera-hdmi-16gb.html

 

Mε τον intel ξεπερνανε τις 25.000 στο antutu οποτε οπως καταλαβαινεις προκειται για πολυ δυνατα μηχανηματα.

 

Εγω περιμενω απο μερα σε μερα το teclast P89 με τον ιδιο επεξεργαστη Intel επειδη απλα ηθελα πιο μικρες διαστασεις (ipad mini) το οποιο ειναι εξισου πανισχυρο μηχανημα. Εντυπωσεις μολις ερθει στα χερια μου:)

 

Πολύ καλή κατασκευή φαίνεται το Ramos...

 

Με τις διορθώσεις/βελτιστοποιήσεις που έχουν ενσωματωθεί στις τελευταίες ΡΟΜ για τον RK3188 δεν πιστεύω πάντως πως θα μου λείψουν οι υψηλότερες επιδόσεις...για την δημοφιλή κάρτα γραφικών της Mali, σε συνδυασμό με την οθόνη retina, εκεί μπορεί να χρειαζόταν λίγο περισσότερη υποδύναμη, αλλά δεν παίζω και παιχνίδια...

Για μένα άξιο αναμονής θα ήταν ίσως περισσότερο κάποια πιθανή καινοτομία στα ενεργειακά χαρακτηριστικά του επεξεργαστή ή/και της οθόνης, στη διαχείριση ενέργειας, για μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, βελτιώσεις στην υλοποίηση Wifi κοκ

 

Δεν ξέρω αν το Atom που λες φέρνει τέτοιες καινοτομίες. Πάντως αν και κάπως ακριβό το ταμπλετάκι για 8.9 ίντσες δεν είναι και όσο ακριβό θα μπορούσε να είναι φέροντας το βαρύ όνομα της intel.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Ποιο σπαμ πεθαινεις.

 

Ρε ρεμπετη ο ανθρωπος (πωλητης) του δινει πισω τα λεφτα που εδωσε μεσω του paypal και αυτος θα πει οχι ?

Αν του κανει επιστροφη απο το αλι τι ακριβως θα κερδισει?Μονο να χασει μπορει απο την αλλαγη νομισματος οταν του δωσουν πισω τα λεφτα στην πιστωτικη.

 

Τι κακο εχει κανει ο πωλητης για να παρει κακο φιντμπακ?Εστειλε ενα προιον (το οποιο δεν ειναι τζαμπα το πληρωσε ο ανθρωπος) και αυτο εσπασε κατα την μεταφορα και επιστρεφει ολο το ποσο πισω αναλαμβανοντας (σωστα) την ευθηνη.

 

Τι αλλο θελεις να κανει?

 

Εχεις κανει 5 συναλλαγες στην κινα ,ολες εχουν παει στραβα και εσυ δινεις και συμβουλες σε αλλους!!

 

Ημαρτων.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο σπαμ πεθαινεις.

 

Ρε ρεμπετη ο ανθρωπος (πωλητης) του δινει πισω τα λεφτα που εδωσε μεσω του paypal και αυτος θα πει οχι ?

Αν του κανει επιστροφη απο το αλι τι ακριβως θα κερδισει?Μονο να χασει μπορει απο την αλλαγη νομισματος οταν του δωσουν πισω τα λεφτα στην πιστωτικη.

 

Τι κακο εχει κανει ο πωλητης για να παρει κακο φιντμπακ?Εστειλε ενα προιον (το οποιο δεν ειναι τζαμπα το πληρωσε ο ανθρωπος) και αυτο εσπασε κατα την μεταφορα και επιστρεφει ολο το ποσο πισω αναλαμβανοντας (σωστα) την ευθηνη.

 

Τι αλλο θελεις να κανει?

 

Εχεις κανει 5 συναλλαγες στην κινα ,ολες εχουν παει στραβα και εσυ δινεις και συμβουλες σε αλλους!!

 

Ημαρτων.

Δεν ξέρω αν διάβασες, αλλά του ζητάει, λέει, χρήματα - ο πωλητής από τον πελάτη - για να του το ξαναστείλει...επειδή δεν δέχεται να τα πληρώσει ο πωλητής, παρότι το προϊόν είναι DOA...

 

Εγώ λέω να απαιτήσει αποστολή εκ νέου με έξοδα του πωλητή ή τα λεφτά πίσω...μέσω της πλατφόρμας του aliexpress...

Αν επιστραφούν τα χρήματα, γιατί να χάσει, από τί; Τη διακύμανση της ισοτιμίας; Σοβαρά μιλάς;

Για ποιό λόγο να γίνει ο διακανονισμός εκτός aliexpress; Τί κερδίζει ο πελάτης;

 

Το κακό feedback το αξίζει ο πωλητής αν δεν δεχτεί να αναλάβει τα έξοδα της αποστολής νέου προϊόντος...για DOA μιλάμε...

 

Τέλος, δεν κατάλαβα πώς επιβαρύνομαι εγώ με τα χαμένα πακέτα της China Post και της Deutsche Post;

Κατρακύλισες ως εκεί...λες:

...αν καθυστερήσουν πολύ οι παραγγελίες (banggood) ή αν σου δώσουν κωδικό χωρίς να στείλουν προϊόν (focalprice) ευθύνεσαι εσύ που παρήγγειλες...

Γιατί ως γνωστό στους "hombres" του myphone.gr δεν συμβαίνουν τέτοια πράγματα...

Στην αφασία σου μέσα, αποφάσισες κι όλας πως ό,τι αγορά έχω κάνει από Κίνα τη ξέρεις και είναι όλες αυτές που έχω γράψει εδώ...

 

Αν πιο spam πεθαίνεις, εγώ μάλλον μιλάω με zombies...

...γράψτε τις συμβουλές σας ή τα διατάγματά σας χωρίς να σχολιάζετε τρίτους και να πάτε να το παίξετε γνώστες, για να μην λαμβάνετε τις απαντήσεις που σας πρέπουν

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Ανιατη περιπτωση.

Παω πασο.

Έτσι....αν δεν μπορείς να εξηγήσεις τους λόγους για τους οποίους ο πελάτης θά'πρεπε

- να πληρώσει τα έξοδα νέας αποστολής για προϊόν DOA

- να βγει εκτός aliexpress για τον διακανονισμό

να πηγαίνεις πάσο...

...αν οι άλλοι δεν υπακούν με τη μία στα διατάγματα που απευθύνεις, να πηγαίνεις πάσο...σωστή τακτική, αποφεύγεις και την ανάγκη της επιχειρηματολογίας...δεν σας πάει εξάλλου

Link to comment
Share on other sites

Μετα την υποβολη claim στο paypal για το ταμπλετ που δεν εχω ακομη παραλαβει ο πωλητης απαντησε δινοντας tracking number. Ποιος μπορει να μου εξηγησει λιγο τι γινεται μετα και ποτε θα παρω τα χρηματα μου πισω?
Link to comment
Share on other sites

Μετα την υποβολη claim στο paypal για το ταμπλετ που δεν εχω ακομη παραλαβει ο πωλητης απαντησε δινοντας tracking number. Ποιος μπορει να μου εξηγησει λιγο τι γινεται μετα και ποτε θα παρω τα χρηματα μου πισω?

 

Έδωσε το ίδιο που είχε δώσει πριν ή νέο;

 

Στη διένεξή μου με το focal price είχα ρωτήσει στο Paypal τί γίνεται αν ο πωλητής θελησει να στείλει ξανά το δέμα αφού εγώ έχω αποφασίσει να πάρω τα λεφτά μου πίσω...

Ο υπάλληλος μου είπε ότι αυτό δεν γίνεται δεκτό - εφόσον δεν συναινέσει κι ο αγοραστής - κι ότι η αποστολή πρέπει να γίνεται κοντά στην ημερομηνία αγοράς...

Αριθμός tracking που δείχνει πως εστάλη τελευταία δεν γίνεται δεκτός...

 

Αυτά που είχαν πει στο τηλέφωνο...καλού - κακού πάρε ένα τηλέφωνο να μάθεις...είναι ο ασφαλέστερος και ο πιο σίγουρος τρόπος να μάθεις τί γίνεται.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...