Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το tracking number τί σου βγάζει? Μπορούσες να περιμένεις μερικές μέρες ακόμα για να κάνεις dispute. Με το να στέλνεις απανωτά email δεν διευκολύνεις την κατάσταση, αλλά τους κουράζεις. Από την μία καθυστέρησαν να το στείλουν από την άλλη για την ημερομηνία που το έστειλαν είναι λογικό να μην το έχεις παραλάβει ακόμα. Οπότε αρχικά θα πρέπει να δεις που βρίσκεται το πακέτο μέσω του αριθμού σύστασης.

Διάβασε το παρακάτω οδηγό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4945645

 

ευχαριστω πολυ για την απάντηση . Δεν θελω να τους κουρασω, θέλω απλα να μου απαντησουν εστω και σε 1 mail. Δεν νομιζω οτι είναι υπερβολικό αυτο ... Το μαγαζί άλλωστε έχει καλή φήμη στο θέμα της εξυπηρετησης των πελατων του ετσι δεν είναι ? Η αντιμετώπιση που μου δειχνουν είναι μάλλον προχειρη και αδιάφορη. Κι εντάξει δεν έκανα dispute στις 45 μέρες, αλλά στις 37 (τόσο μεγάλη διαφορά?). Το Trucking βγαζει Despatched to overseas (Country code: GR) 17-03-2014. ο.κ. θα περιμένω αλλά μέχρι πότε ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To buyincoins απ΄ότι διαβάζω εδώ μέσα το θεωρείται αξιόπιστο, αυτό είναι αληθινό http://www.buyincoins.com/item/35211.html#login-modal ??

Αν είναι έτσι να το παραγγείλω (βλέπω ότι πλέον δεν υπάρχει στοκ, αλλα το πρωί που κοίταξα το είχε!)!!

Link to comment
Share on other sites

hongkongeek ξέρει κανείς τι παίζει θέλω να παραγγείλω ένα ταμπλετ για την σύζυγο μου , το ίδιο σαν το δικό μου που το έλαβα πριν δύο ημέρες απο το ebay το βρήκα στο hongkongeek μέχρι και 10 ευρω ποιο φτηνά .
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μολις εκανα την εξης αγορα

http://www.buyincoins.com/item/40073.html

τη γνωμη σας για το εν λογω μαγαζι?ειστε ικανοποιημενοι?τυχον προβληματα?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μολις εκανα την εξης αγορα

http://www.buyincoins.com/item/40073.html

τη γνωμη σας για το εν λογω μαγαζι?ειστε ικανοποιημενοι?τυχον προβληματα?

Απ τα καλύτερα, άψογη εξυπηρέτηση

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα το onda v975m από το banggood και μου έδωσαν αυτό το tracking number.RX583512692DE. δεν μπορώ να το κάνω track πουθενά όμως.έχω και έναν πιο μεγάλο κωδικό για το flytexpress και εκεινος δείχνει πως έχει ξεκινησει το δέμα. δεν μπορώ όμως να δω που βρίσκεται. στις 17/4 δείχνει πως ξεκίνησε
Link to comment
Share on other sites

αγόρασα το onda v975m από το banggood και μου έδωσαν αυτό το tracking number.RX583512692DE. δεν μπορώ να το κάνω track πουθενά όμως.έχω και έναν πιο μεγάλο κωδικό για το flytexpress και εκεινος δείχνει πως έχει ξεκινησει το δέμα. δεν μπορώ όμως να δω που βρίσκεται. στις 17/4 δείχνει πως ξεκίνησε

 

Πότε το αγόρασες;

Θέλει μερικές μέρες μέχρι να φανεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω,το aliexpress.com εχει +7,70€ μεταφορικα για ελλαδα μεσω ems?!Δεν στελνει free με sg post?!
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

αγόρασα το onda v975m από το banggood και μου έδωσαν αυτό το tracking number.RX583512692DE. δεν μπορώ να το κάνω track πουθενά όμως.έχω και έναν πιο μεγάλο κωδικό για το flytexpress και εκεινος δείχνει πως έχει ξεκινησει το δέμα. δεν μπορώ όμως να δω που βρίσκεται. στις 17/4 δείχνει πως ξεκίνησε

 

Α καλαααά....από banggood και σε ΧΧΧΧ...DE το κοιτάς εδώ https://www.deutschepost.de/sendungsstatus/bzl/sendung/simpleQuery.html?locale=en&init=true Έτσι μου είπαν στο online support, που μου την είχε δώσει, γιατί από το geekbuying είχα κάνει 2 μέρες μετά 2 διαφορετικές παραγγελίες και έβλεπα την κίνηση των πακέτων...από αυτούς τίποτα...μόνο όταν έφτασε Ελλάδα 3 μέρες πριν το παραλάβω είδα κίνηση....και αυτό μου το είχε πει και ένα άλλο παιδί εδώ μέσα..τους είχα τρελάνει στα mail αλλά αυτοί τίποτα...απορώ γιατί το στέλνουν έτσι ,δεν βαριούνται τα μπινελίκια που ακούν; Εκτός από το tracking number θα πρέπει να βάλεις και ημερομηνία από κάτω αλλιώς δε θα σου βγάζει τίποτα...αυτό μου το είπαν την δεύτερη φορά στο online....και έτσι θα δεις μόνο πότε το παρέδωσαν....όλα τα άλλα όταν θα φτάσει Ελλάδα όπως σου είπα και πριν...ελπίζω να άλλαξε κάτι αλλιώς υπομονή (αν και η παραγγελία μου ήρθε στις 16-4 οπότε χλωμό το βλέπω) .

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω,το aliexpress.com εχει +7,70€ μεταφορικα για ελλαδα μεσω ems?!Δεν στελνει free με sg post?!

 

Το aliexpress ειναι σαν το ebay και καθε πωλητης εχει την δικια του χρεωση στα μεταφορικα.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. το φαντάστηκα για γερμανικα ταχυδρομεία αλλά κ τώρα που το έψαξα παλι δεν εβγαλε τπτ. shipped 17/4 οπότε προς τα τέλη του μήνα να περιμένω...
Link to comment
Share on other sites

Γεια! Θέλω να πάρω ένα κινέζικο e-book reader και θα θελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω. Έχω βρει αυτό. http://www.ebay.com/itm/New-7-Inch-Digital-Pocket-Edition-4G-Touching-Screen-eReader-E-book-Reader-White-/400598065755?pt=US_Tablets&hash=item5d4581625b

Αν έχετε κ΄τι να μου προτείνετε, μου λέτε!

Link to comment
Share on other sites

Γεια! Θέλω να πάρω ένα κινέζικο e-book reader και θα θελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω. Έχω βρει αυτό. http://www.ebay.com/itm/New-7-Inch-Digital-Pocket-Edition-4G-Touching-Screen-eReader-E-book-Reader-White-/400598065755?pt=US_Tablets&hash=item5d4581625b

Αν έχετε κ΄τι να μου προτείνετε, μου λέτε!

 

συγνωμη θα δωσεις 35 ευρω για ενα αγνωστο e-reader με μικρη μπαταρια και χαμηλη βαθμολογια στον πωλητη ενω τοσο κανουν καποια φτηνα tablet 2πυρινα 7ιντσα με μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας και καλυτερο πωλητη... εγω δεν θα το επερνα παντως...

Edited by kost1980
Link to comment
Share on other sites

είναι διαφορετικές οι οθόνες τους ως προς τη χρήση που το θέλω, δλδ καθαρά για διάβασμα βιβλίων, ως προς το πόσο επηρεάζουν τα μάτια
Link to comment
Share on other sites

Γεια! Θέλω να πάρω ένα κινέζικο e-book reader και θα θελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω. Έχω βρει αυτό. http://www.ebay.com/itm/New-7-Inch-Digital-Pocket-Edition-4G-Touching-Screen-eReader-E-book-Reader-White-/400598065755?pt=US_Tablets&hash=item5d4581625b

Αν έχετε κ΄τι να μου προτείνετε, μου λέτε!

 

Θα σου πρότεινα να στραφείς σε μάρκες όπως τα kobo ή τα nook που είναι αξιόπιστα. Άλλωστε το kobo touch νομίζω πως το βρίσκεις γύρω στα 40 ευρώ, δεν αξίζει να πας σε κινέζικο reader.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ας κάνω μια περιγραφή της πρόσφατης εμπειρίας μου με αγορά από Fastcardtech και αποστολή με Singapore Post.

 

Φιλε να σου κανω μια διόρθωση .

Λες : 26-2-2014 Το δέμα πέταξε για Ελλάδα. Το αργότερο στις 28-2 είχε φτάσει στο αεροδρόμιο της Αθήνας .

Αυτο δεν ειναι σωστο , δεν ξερειες ποτε πεταξε .

Το μονο που ξερεις ειναι ποτε εφυγε απο το σιγκαπουριανο ταχυδρομειο ( οταν εμφανιστηκε στο Ips) .

Μετα απο εκει μπορει να εμεινε στο sg αεροδρομιο στο αντίστοιχο κεντρο διαλογης αρκετες ημερες μεχρι να "κλεισει" σακος για Ελλαδα ή μπορει να εκανε και το γυρο του κοσμου απο αεροδρομια σε αεροδρομιο ( αναλογα με τι πτηση πεταξε cargo ή απλη ) .

Η μονη πληροφορια που εχεις ειναι το ποτε εφτασε Ελ.Βενιζελο .

 

Για πιο πολλες info να το κοιτας στο http://trackitonline.ru/

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Φιλε να σου κανω μια διόρθωση .

Λες : 26-2-2014 Το δέμα πέταξε για Ελλάδα. Το αργότερο στις 28-2 είχε φτάσει στο αεροδρόμιο της Αθήνας .

Αυτο δεν ειναι σωστο , δεν ξερειες ποτε πεταξε .

Το μονο που ξερεις ειναι ποτε εφυγε απο το σιγκαπουριανο ταχυδρομειο ( οταν εμφανιστηκε στο Ips) .

Μετα απο εκει μπορει να εμεινε στο sg αεροδρομιο στο αντίστοιχο κεντρο διαλογης αρκετες ημερες μεχρι να "κλεισει" σακος για Ελλαδα ή μπορει να εκανε και το γυρο του κοσμου απο αεροδρομια σε αεροδρομιο ( αναλογα με τι πτηση πεταξε cargo ή απλη ) .

Η μονη πληροφορια που εχεις ειναι το ποτε εφτασε Ελ.Βενιζελο .

 

Για πιο πολλες info να το κοιτας στο http://trackitonline.ru/

Λες ότι δεν ξέρω πότε πέταξε. Μεταφράζω το Despatched to overseas (Country code: GR), ως παράδοση από το ταχυδρομείο στην αεροπορική εταιρεία. Τα κέντρα διαλογής στα αεροδρόμια ανήκουν στις ταχυδρομικές υπηρεσίες και όχι στις αεροπορικές εταιρείες. Από τη στιγμή που παραδίδεται από το ταχυδρομείο στην αεροπορική εταιρεία, είναι ζήτημα 1-3 ημερών να φτάσει στον προορισμό του και να παραδοθεί στην αντίστοιχη ταχυδρομική υπηρεσία της χώρας προορισμού. Οι αεροπορικές εταιρείες δεν κρατάνε ΠΟΤΕ δέματα σε αποθήκες και δεν είναι αυτές που γεμίζουν σάκους.

Η παράδοση στην αεροπορική εταιρεία μπορεί να αναφέρεται ως Despatched to overseas, ως Handover to Airline, κλπ.

Τα παραπάνω τα έχουμε επιβεβαιώσει στο παρελθόν με ένα τηλεφώνημα στα ΕΛΤΑ αεροδρομίου, που μας επιβεβαίωσαν για διάφορα δέματα που φαίνονταν να είναι κολλημένα για μέρες στον ...αέρα, ότι στη πραγματικότητα βρίσκονταν σε κλειστούς σάκους στο Βενιζέλο. Εξάλλου που θα μπορούσαν να βρίσκονται; Στο μπόινγκ της Μαλαισίας;

 

Λες ότι είναι η μόνη που ξέρω είναι η ημερομηνία που αναφέρεται στο IPS ως ημερομηνία άφιξης στο Βενιζέλο. Στη πραγματικότητα η ημερομηνία αυτή δεν είναι η ημερομηνία άφιξης, αλλά η ημερομηνία ανοίγματος του σάκου. Που αν είναι Β' προτεραιότητας, μπορεί να μείνει κλειστός στο Βενιζέλος επ' αόριστον.

Όπως γράφω και πιο πάνω, αυτό το έχουμε επιβεβαιώσει επανειλημμένα στο παρελθόν με ένα τηλεφώνημα στη αποθήκη των ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο. Μόνο αυτοί έχουν λίστες με τα δέματα που βρίσκονται στους κλειστούς σάκους (και στο IPS φαίνονται ότι δεν έχουν φτάσει ακόμα στην Ελλάδα).

 

Λες ότι το δέμα έφυγε από το σιγκαπουριανό ταχυδρομείο όταν εμφανίστηκε στο IPS. ΛΑΘΟΣ. Το δέμα πρωτοεμφανίζεται στο IPS την μέρα που παραδίδεται στο ταχυδρομείο από τον αποστολέα. Μπορεί η καταγραφή στο IPS να καθυστερήσει. Για παράδειγμα το δέμα να παραδοθεί στις 10 του μήνα και να πρωτοεμφανιστεί στις μηχανές αναζήτησης στις 20. Η ημερομηνία όμως που θα αναφέρεται δίπλα θα είναι ΠΑΝΤΑ η πραγματική ημερομηνία παραλαβής από το ταχυδρομείο (10). Αυτή η ημερομηνία θα φαίνεται και στην ταχυδρομική σφραγίδα (σήμαντρο) πάνω στο δέμα.

Οι Κινέζοι συνήθως στέλνουν γρήγορα tracking number για να μας παραμυθιάσουν ότι τάχα έστειλαν το δέμα. Στη πραγματικότητα το μόνο που έστειλαν είναι ένας σκέτος αριθμός από μια μεγάλη λίστα με tracking number που δίνουν τα ταχυδρομεία όλου του κόσμου, σε πελάτες με μεγάλη κίνηση δεμάτων για να κάνουν οι ίδιοι μέρος της γραφειοκρατικής δουλειάς της αποστολής ενός δέματος. Έτσι γίνεται και στην Ελλάδα και το έχω ζήσει προσωπικά. Τα δέματα πάνε στο ταχυδρομείο μόνο όταν ο Κινέζος μαζέψει αρκετά για να γεμίσει ...το φορτηγό.

Σε κάποιες ταχυδρομικές υπηρεσίες, για να μεγαλώσει ακόμη περισσότερο το παραμύθιασμα και η απατεωνιά, μπορεί να φανεί στις μηχανές αναζήτησης μια αναφορά ότι ενημερώθηκαν από τον πελάτη τους ότι ΘΑ τους φέρει κάποιο δέμα με το τάδε tracking number για αποστολή. Προφανώς αυτή η καταγραφή μιας μελλοντικής (!) παράδοσης, είναι μια υπηρεσία που προσφέρουν αυτές οι ταχυδρομικές υπηρεσίες προς τους πελάτες τους για να ικανοποιήσουν κι αυτοί με τη σειρά τους την ιδεοληψία των δικών τους πελατών με τα tracking number και για να βαφτίζουμε έτσι γρήγορα και αξιόπιστα διάφορα Κινέζικά μαγαζιά που τις πιο πολλές φορές δεν είναι ούτε για φτύσιμο.

 

Και κάτι ακόμη. Από τη στιγμή που καταγράφεται ένα βήμα στο IPS, η προώθησή του στο επόμενο βήμα είναι θέμα ωρών. Σε καμία ταχυδρομική υπηρεσία δεν καταγράφουν ότι παρέλαβαν ένα δέμα για να το κρατήσουν αμανάτι για 15 μέρες. Όταν καταγράψουν την παραλαβή, σε μερικές ώρες το δέμα θα προχωρήσει στο επόμενο βήμα. Εκεί θα καθυστερήσει, θα ξανακαταγραφεί όταν έρθει η ώρα, θα προωθηθεί και πάλι από την αρχή. Αυτή είναι η διαδικασία.

 

Και μια παρατήρηση. Όλο αυτό το κυνήγι των tracking number και το άγχος της αναζήτησης μια παραγγελίας μας που γεμίζει τις συζητήσεις στο φόρουμ, νομίζω ότι δεν θα έπρεπε να αφορά εμάς ως αγοραστές.

Το tracking number δεν μας εξασφαλίζει σε τίποτα. Προσωπικά θα προτιμούσα να μου έστελναν τις παραγγελίες μου απλές για να έρχονταν έτσι και αρκετά φτηνότερες. Το tracking number εξασφαλίζει μόνο τον πωλητή που πρέπει να αποδείξει ότι αυτός έστειλε το δέμα και ότι εγώ το παρέλαβα ή δεν το παρέλαβα. Εμένα μου αρκεί να ξέρω ότι μπορώ μέσα στο χρόνο που ορίζει paypal ή το ebay, να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω αν δεν έχω παραλάβει. Το πανάκριβο tracking number λοιπόν, εξασφαλίζει άλλους (τον πωλητή, το paypal) κι όχι εμάς και γι' αυτό ας μη το θεοποιούμε και ας έχουμε στο μυαλό μας τις 45 μέρες για τέτοιου είδους αγορές. Θα αποβάλλουμε έτσι και το άγχος μας.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παρω κ εγω το tablet ομως προβληματιζομαι απο που...?

θελω να το παρω απο το http://www.banggood.com/On...-p-917932.html λογο τιμης... -ειδη εχω υπερβει κατα πολυ το budget μου-

τι με συμβουλευεται να το επιχειρησω η να περιμενω να πεσει σε καποιο απο τα αλλα μαγαζια?

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για ταμπλετ (κινεζικο) απο 8" και πανω, 8πυρηνο, FHD οθονη, 3G, GPS, να παιρνω τηλεφωνο, με καλη μπαταρια, με καμερα απο 12 ΜP και πανω, 2gb ram, 32 gb HD. Aν εχει bluetooth και αν φορτιζει απο DC IN και απο USB ακομα καλυτερα. Διαθετω μεχρι 200 ευρω. Υπαρχει κατι στην αγορα?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

ψαχνω ενα tablet 7-8 ινστων, το οποιο θα χρησιμοποιηθει σαν Multimedia πηγη στο αυτοκινητο. πιο συγκεκριμενα, θα παιζει ταινιες για τα μικρα μου, και χρηση media store για τους μεγαλους...., επισης να εχει απαραιτητος bluetooth για dashboard προβολη. οποτε μια καλη οθονη και αναλυση θα εκτιμηθουν, φυσικα και καλη θεαση.

τα κριτηρια μου ειναι τα εξης

 

1. quad core

2. 1gb ram

3. 7-8 ιντσες

4. bluetooth

5. τιμη εως 90 €

 

το θεμα gps δεν το βαζω στα κριτηρια μιας και δεν μου ειναι τοσο απαραιτητο, οπως επισης και internal storage μιας και τα 8 gb που εχουν συνηθως μου ειναι υπερ ακρκετα ,μιας και sd υποδοχη πλεον εχουν ολα

 

εχετε κατι να ου προτεινετε σε αυτα τα λεφτα?

Edited by spirosteam
Link to comment
Share on other sites

Για Android TV box που ρωτάω ρε παιδια ; εννοείται από κινεζομαγαζο

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Για Android TV box που ρωτάω ρε παιδια ; εννοείται από κινεζομαγαζο

 

Για δες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...