Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παραγγέλνω κατά βάση από το ahappydeal.com. Έχει normal τιμές και είναι αρκετά εξυπηρετικοί. Προς το παρών δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Έχω κάνει και μια παραγγελία από το android-sale.com. Για να δούμε τι ψάρια πιάνουν και αυτοί.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ παραγγέλνω κατά βάση από το ahappydeal.com. Έχει normal τιμές και είναι αρκετά εξυπηρετικοί. Προς το παρών δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Έχω κάνει και μια παραγγελία από το android-sale.com. Για να δούμε τι ψάρια πιάνουν και αυτοί.

Πολύ καλό κι αξιόπιστο το ahappydeal.com αλλά αρκετά ακριβό.

Απ το android-sale.com μακρυά, είναι ο ορισμός της προχειρότητας, λάθος χαρακτηριστικά στα προϊόντα, λαθος απαντήσεις, κακή και αργή εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα και πολύ ακριβό. Έχω βρει πολλά προϊόντα φτηνότερα σε σχέση με spemall, ipadalternatives, merimobiles, pandawill κτλ.

 

Το android-sale έχει σίγουρα θέμα με τις διαστάσεις των συσκευών, αφού ότι tablet και να ανοίξεις έχουν σε όλα τις ίδιες διαστάσεις :p

Από άποψη εξυπηρέτησης, σε 3 email μου απάντησαν μέσα σε λίγες ώρες. Από την άλλη στην φόρμα επικοινωνίας που έχουν κάτω από κάθε προϊόν, δεν μου έχουν απαντήσει ποτέ :P

 

Θα δείξει.

 

Άσχετο, αλλά με μια φίλη που μίλησα από DHL, λέει αν βάζουν στα προϊόντα αξία κάτω από 22€ (δηλαδή περίπου 25$) δεν περνάει σχεδόν ποτέ τελωνείο. Και αυτό λέει ισχύει για όλες τις courier.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα και πολύ ακριβό. Έχω βρει πολλά προϊόντα φτηνότερα σε σχέση με spemall, ipadalternatives, merimobiles, pandawill κτλ.
όσες φορές το χα κοιτάξει ήταν ακριβότερο και το απέριψα:p θα το χω υπόψιν

 

Το android-sale έχει σίγουρα θέμα με τις διαστάσεις των συσκευών, αφού ότι tablet και να ανοίξεις έχουν σε όλα τις ίδιες διαστάσεις :p

Από άποψη εξυπηρέτησης, σε 3 email μου απάντησαν μέσα σε λίγες ώρες. Από την άλλη στην φόρμα επικοινωνίας που έχουν κάτω από κάθε προϊόν, δεν μου έχουν απαντήσει ποτέ :P

Θα δείξει.

γενικά είναι πολύ προχειρομάγαζο, κι ενώ σε δημοφιλή προϊόντα βάζει χαμηλές τιμές για να μαζεύει κόσμο, στα υπόλοιπα κοπανάει τις τιμές. Και με τα λάθη στα χαρακτηριστικά δεν εισαι και σίγουρος τι θα παρεις, και ποιο μοντέλο πουλάει (πχ είδα ενα να λένε 1GB RAM και να το χουν στη τιμή του 512ΜΒ)

 

Άσχετο, αλλά με μια φίλη που μίλησα από DHL, λέει αν βάζουν στα προϊόντα αξία κάτω από 22€ (δηλαδή περίπου 25$) δεν περνάει σχεδόν ποτέ τελωνείο. Και αυτό λέει ισχύει για όλες τις courier.
και που μας το πες, δεν νομίζω να το ρισκάρει κανείς:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακόμα ανοιχτό το έχω :) Κι εγώ για τον ίδιο λόγο που σκέφτηκες το έχω αφήσει έτσι :lol:

 

Σωστός!;) Αν δεν φανεί το πακέτο στο σύστημα, το tracking number απο μόνο του δεν λέει τίποτα...

 

Άσχετο, αλλά με μια φίλη που μίλησα από DHL, λέει αν βάζουν στα προϊόντα αξία κάτω από 22€ (δηλαδή περίπου 25$) δεν περνάει σχεδόν ποτέ τελωνείο. Και αυτό λέει ισχύει για όλες τις courier.

 

Εννοείς ότι άλλαξαν την πολιτική τους απέναντι στο θέμα; Γιατί αυτό που ίσχυε/ισχύει μέχρι τώρα είναι ότι περνάνε απο τελωνεία ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Ασχέτως δηλωμένη τιμής, μεγέθους, gift ή οτιδήποτε άλλο.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Μου είπε για έναν κανονισμό που ισχύει από τον Απρίλιο του 2010 ή του 2011 (δεν θυμάμαι καλά) που ορίζει ότι τελωνείο ΔΕΝ περνάνε τα προϊόντα με δηλωμένη αξία κάτω των 35€, εφόσον πρόκειται για αποστολή που δεν υπάρχει εταιρία στη μέση (π.χ. από ένα πρόσωπο σε ένα άλλο) ή κάτω από 22€, αν πρόκειται για εταιρία. Κατά πόσο ισχύει στην πράξη ή κατά πόσο το τηρούν, δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Μου είπε για έναν κανονισμό που ισχύει από τον Απρίλιο του 2010 ή του 2011 (δεν θυμάμαι καλά) που ορίζει ότι τελωνείο ΔΕΝ περνάνε τα προϊόντα με δηλωμένη αξία κάτω των 35€, εφόσον πρόκειται για αποστολή που δεν υπάρχει εταιρία στη μέση (π.χ. από ένα πρόσωπο σε ένα άλλο) ή κάτω από 22€, αν πρόκειται για εταιρία. Κατά πόσο ισχύει στην πράξη ή κατά πόσο το τηρούν, δεν ξέρω.

 

Για τέτοιον κανονισμό δεν γνωρίζω, αλλά γνωρίζω ότι ακόμα και η τιμή που αναγράφεται στο πακέτο είναι δευτερεύουσα μπροστά στην κρίση του τελωνείου. Αν ο ελεγκτής σου πει 200 κι εσύ λες 25 θα πληρώσεις ΦΠΑ και δασμό για 200. Τεσπα... σημασία έχει να μη γίνει η στραβή γιατι άμα γίνει... λαλαλα... Διατακτική, φπα, δασμός, αμοιβή εκτελωνιστή.... :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

http://www.cect-shop.com/en/?___from_store=de

Tα στέλνουν πάντα μέσω Γερμανίας οπότε δεν έχει τελωνείο...

 

Και αν σταματήσουν στο Γερμανικό τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

Και αν σταματήσουν στο Γερμανικό τελωνείο;
Αν δεις τις τιμές, σε σχέση με μαγαζιά που στέλνουν απ'ευθείας από Κίνα, είναι 25-30% υψηλότερες.Αυτό σημαίνει ότι στη Γερμανία τα κάνουν κανονικά εισαγωγή και τα εκτελωνίζουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. 'Έχω κάνει την παραγγελία ενός window n70s από pandawill στις 5/12 και ακόμη μου γράφει στο status processing. Είναι φυσιολογικό? Να μην αγχώνομαι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. 'Έχω κάνει την παραγγελία ενός window n70s από pandawill στις 5/12 και ακόμη μου γράφει στο status processing. Είναι φυσιολογικό? Να μην αγχώνομαι?

κάνουν 4-5 μέρες να το στειλουν. και σαββατοκύριακα δεν δουλεύουν:p

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο(και οποιος αλλος μπορει να βοηθησει) κοιτα λιγο εδω και πες μια αποψη... We have posted your order by (Order ID:1######7) reg. post office on 2012-11-21 21:54:42

Εγω εκανα την παραγγελια την εκανα 19/11 απο ποτε μετραν οι μερες?

Refund μεσα σε ποσες μερες μπορεις να κανεις? Μεχρι ποτε προτεινεις να περιμενω?Ειναι αξιοπιστο που ηρθαν με σινγκαπουρ ποστ?Μηπως εχουμε προβλημα με το ελτα?Δεν εμφανιζει πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Και αν σταματήσουν στο Γερμανικό τελωνείο;

 

Tα Ευρωπαϊκά τελωνεία δεν ασχολούνται με π@π@ριές των 200$...

Link to comment
Share on other sites

Tα Ευρωπαϊκά τελωνεία δεν ασχολούνται με π@π@ριές των 200$...

 

Τα τελωνεία μπορεί όχι...οι εκτελωνιστές όμως των courier που παίρνουν ένα 60αρι-80αρι για την κάθε π@π@ρια οπως λες, το κάνουν με τα χαράς!:rolleyes: Τώρα αν ισχύει κάτι διαφορετικό στην Γερμανία ή οπουδήποτε αλλού, πάω πάσο.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Σταυρο(και οποιος αλλος μπορει να βοηθησει) κοιτα λιγο εδω και πες μια αποψη... We have posted your order by (Order ID:1######7) reg. post office on 2012-11-21 21:54:42

Εγω εκανα την παραγγελια την εκανα 19/11 απο ποτε μετραν οι μερες?

Refund μεσα σε ποσες μερες μπορεις να κανεις? Μεχρι ποτε προτεινεις να περιμενω?Ειναι αξιοπιστο που ηρθαν με σινγκαπουρ ποστ?Μηπως εχουμε προβλημα με το ελτα?Δεν εμφανιζει πληροφοριες.

Κανένα πρόβλημα. Τι σου λέει το τρακινγκ?

Link to comment
Share on other sites

Tα Ευρωπαϊκά τελωνεία δεν ασχολούνται με π@π@ριές των 200$...

 

πολύ γενικό αυτό που λες, σε ξένο φόρουμ πρόσφατα κάποιος είπε οτι του το κράτησαν (με δηλωμένη αξία 100$) γιατί δεν είχε CE επάνω η συσκευή και περίμενε 10 μέρες επιπλέον για να σταλεί το certificate από τον κατασκευαστή...

Link to comment
Share on other sites

Tα Ευρωπαϊκά τελωνεία δεν ασχολούνται με π@π@ριές των 200$...

 

Τα τελωνεία μπορεί όχι...οι εκτελωνιστές όμως των courier που παίρνουν ένα 60αρι-80αρι για την κάθε π@π@ρια οπως λες, το κάνουν με τα χαράς!:rolleyes: Τώρα αν ισχύει κάτι διαφορετικό στην Γερμανία ή οπουδήποτε αλλού, πάω πάσο.

 

Με συγχωρείτε αλλά διαφωνώ. Ό,τι ισχύει στα τελωνεία της Ελλάδας ισχύει και στην υπόλοιπη Ευρώπη. Μόνο ο ΦΠΑ αλλάζει. Ενιαίο δασμολόγιο έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα. Τι σου λέει το τρακινγκ?

 

Ααααα ωραιααα μολις ειδα οτι αλλαξε η κατασταση στο τρακινγκ και γραφει αυτο :

08-12-2012 Arrived at overseas (Country code: GR)

πηγα στο ελτα και εκανα τρακ και εκει ,που λεει :

Sat Dec 08 2012 19:32:25 GMT+0200 (Χειμερινή ώρα GTB) ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αντικείμενα σε Συσκευασία

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε αλλά διαφωνώ. Ό,τι ισχύει στα τελωνεία της Ελλάδας ισχύει και στην υπόλοιπη Ευρώπη. Μόνο ο ΦΠΑ αλλάζει. Ενιαίο δασμολόγιο έχουμε.

Δεν ισχύουν τα ίδια.

Έχω διαβάσει για καταστροφή ταμπλέτας στην Γερμανία, γιατί δεν είχε πιστοποίηση, κάτι που δεν έχει συμβεί ποτέ στην Ελλάδα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα γραφει processing και μετα payment accepted? Ποια ειναι τα βηματα?

Πρώτα δέχεται την πληρωμή και μετα επεργάζεται την παραγγελία (2-5 εργάσιμες μέρες)

Ααααα ωραιααα μολις ειδα οτι αλλαξε η κατασταση στο τρακινγκ και γραφει αυτο :

08-12-2012 Arrived at overseas (Country code: GR)

πηγα στο ελτα και εκανα τρακ και εκει ,που λεει :

Sat Dec 08 2012 19:32:25 GMT+0200 (Χειμερινή ώρα GTB) ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αντικείμενα σε Συσκευασία

ωραία,μες στη βδομάδα θα το χεις, αν μένεις αθήνα, θα το χεις τρίτη

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα παιδία,πρόσφατα ανακάλυψα το εξής κινεζικό site: http://cn-b2c.com/

Το οποίο έχει πολύ καλές τιμές σε ότι και αν ψωνίσεις από εκεί.

Η αλήθεια είναι οτι μου μυρίζει λίγο κομπίνα αυτό το site και για αυτό σας το γράφω εδώ να δώ αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει το εν λόγω κατάστημα.

Οι τιμές είναι λίγο ύποπτες και το γεγονός ότι η μόνη μέθοδος πληρωμής είναι μέσω western union ή τραπεζικο εμβάσμα το κάνει ακόμα πιο ύποπτο.

 

Αν έχει κάποιος κάποια εμπειρία θα ήθελα να με διαφωτίσει.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα παιδία,πρόσφατα ανακάλυψα το εξής κινεζικό site: http://cn-b2c.com/

Το οποίο έχει πολύ καλές τιμές σε ότι και αν ψωνίσεις από εκεί.

Η αλήθεια είναι οτι μου μυρίζει λίγο κομπίνα αυτό το site και για αυτό σας το γράφω εδώ να δώ αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει το εν λόγω κατάστημα.

Οι τιμές είναι λίγο ύποπτες και το γεγονός ότι η μόνη μέθοδος πληρωμής είναι μέσω western union ή τραπεζικο εμβάσμα το κάνει ακόμα πιο ύποπτο.

 

Αν έχει κάποιος κάποια εμπειρία θα ήθελα να με διαφωτίσει.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Κάνει μπαμ απο χιλιόμετρα ότι είναι fake.

 

Έχει και Yamaha R1, δεν παίζονται τα κινεζάκια!:p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα παιδία,πρόσφατα ανακάλυψα το εξής κινεζικό site: http://cn-b2c.com/

Το οποίο έχει πολύ καλές τιμές σε ότι και αν ψωνίσεις από εκεί.

Η αλήθεια είναι οτι μου μυρίζει λίγο κομπίνα αυτό το site και για αυτό σας το γράφω εδώ να δώ αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει το εν λόγω κατάστημα.

Οι τιμές είναι λίγο ύποπτες και το γεγονός ότι η μόνη μέθοδος πληρωμής είναι μέσω western union ή τραπεζικο εμβάσμα το κάνει ακόμα πιο ύποπτο.

Αν έχει κάποιος κάποια εμπειρία θα ήθελα να με διαφωτίσει.

Ευχαριστώ πολύ.

Μην το ψάχνεις.Από τη στιγμή που σαν μέθοδο πληρωμής υποστηρίζει μόνο Western Union και όχι paypal δεν ασχολείσαι καθόλου.

Δες και μια εδώ αν και το θεωρώ περιττό

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...