Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η οθόνη του γίνεται μαύρη και μετατρέπεται σε touch pad. Στο Quicksilver για παράδειγμα, όταν συνδεθεί στην τηλεόραση, βλέπεις το ίδιο πράγμα και στο tablet και στην τηλεόραση.

 

κανενα προβλημα για την δουλεια που το θελω...

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η οθόνη του γίνεται μαύρη και μετατρέπεται σε touch pad. Στο Quicksilver για παράδειγμα, όταν συνδεθεί στην τηλεόραση, βλέπεις το ίδιο πράγμα και στο tablet και στην τηλεόραση.

 

τελευταια ερωτηση , εχεις την επιλογη full screen σε tablet οταν κανει πλοηγηση στο internet , oπως κανεις με ενα pc πατοντας το f11 ?

Link to comment
Share on other sites

τελευταια ερωτηση , εχεις την επιλογη full screen σε tablet οταν κανει πλοηγηση στο internet , oπως κανεις με ενα pc πατοντας το f11 ?

 

ετσι και αλλιως ειναι full screen..

Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβασα λιγο εδω στο forum στις 9,7 ιντσες τα καλυτερα ειναι αυτα?

1.Aoson M19

2.Cube U9GT2

 

ναι..απλα πρεπει να διαλεξεις

 

1.οχι bluetooth οχι hdmi Android 4.0 (u9gt2)

2.οχι bluetooth ναι hdmi Android 2.3 (aoson m19)

Edited by sakis0547
Link to comment
Share on other sites

ναι..απλα πρεπει να διαλεξεις

 

1.ναι bluetooth οχι hdmi Android 4.0 (u9gt2)

2.οχι bluetooth ναι hdmi Android 2.3 (aoson m19)

 

φορτιζει καποιο απο αυτα με usb;

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

το m19 οχι δεν φορτιζει..για το αλλο δεν ξερω.

Παιδια νομιζω κανενα δεν φορτιζει απο usb γιατι η usb βγαζει μολις 5 volt για να φορτιζει μέχρι 3,5-4 volt μπαταρίες--> αποκλείεται τα ταβλετ να εχουν τοσο μικρες μπαταρίες, αρα δεν φορτιζουν απο usb.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, και εγώ μάλλον για το u9gt2 θα πάω.

Παιδιά τι επιλέγετε για ταχυδρομέιο στο merimobile.com EMS ή Regular Mail;

Επίσης απο τελωνεία κ.λ.π. τι γίνεται; Σταματαέι ή δεν σταματάει; Ζαριά;

Πρέπει να τους πώ να γράψουν κάτι πάνω για να τα αποφύγω;

Επίσης βρήκα αυτό http://www.dhgate.com/cube-u9gt2-android4-0-capacitive-9-7-tablet/p-ff808081353bfcc301355c4291762aef.html

το οποίο το στέλνει μέσω Hong Kong Post (Προφανώς το κρατικό ταχυδρομείο του Hong kong). Αυτο έρχεται μέσω Ε.Λ.Τ.Α. λογικά. Εχει παραγείλει καποιος μέσω Hong Kong Post;

Από την άλλη ο Ελληνας το έχει κατεβάσει στα 289€ (-30€) και σου δίνει 2 χρόνια εγγύηση. (Μου είπε ότι λόγω ζήτησης θα το έχει τέλη Φλεβάρη)

Είναι γύρω στα 100€ η διαφορά Ελληνα - Κινέζου.

Τί λέτε;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω κανενα δεν φορτιζει απο usb γιατι η usb βγαζει μολις 5 volt για να φορτιζει μέχρι 3,5-4 volt μπαταρίες--> αποκλείεται τα ταβλετ να εχουν τοσο μικρες μπαταρίες, αρα δεν φορτιζουν απο usb.

 

Κάποια tablets φορτίζουν και μέσω usb απλά είναι πολύ αργή η φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, και εγώ μάλλον για το u9gt2 θα πάω.

Παιδιά τι επιλέγετε για ταχυδρομέιο στο merimobile.com EMS ή Regular Mail;

Επίσης απο τελωνεία κ.λ.π. τι γίνεται; Σταματαέι ή δεν σταματάει; Ζαριά;

Πρέπει να τους πώ να γράψουν κάτι πάνω για να τα αποφύγω;

Επίσης βρήκα αυτό http://www.dhgate.com/cube-u9gt2-android4-0-capacitive-9-7-tablet/p-ff808081353bfcc301355c4291762aef.html

το οποίο το στέλνει μέσω Hong Kong Post (Προφανώς το κρατικό ταχυδρομείο του Hong kong). Αυτο έρχεται μέσω Ε.Λ.Τ.Α. λογικά. Εχει παραγείλει καποιος μέσω Hong Kong Post;

Από την άλλη ο Ελληνας το έχει κατεβάσει στα 289€ (-30€) και σου δίνει 2 χρόνια εγγύηση. (Μου είπε ότι λόγω ζήτησης θα το έχει τέλη Φλεβάρη)

Είναι γύρω στα 100€ η διαφορά Ελληνα - Κινέζου.

Τί λέτε;

Ευχαριστώ.

 

Εγώ το πήρα με EMS (ή όπως αλλιώς το λένε). Εκανε γύρω στις 8-10 μέρες να έρθει. Αν έρθει με ταχυδρομείο (EMS) συνήθως δεν έχεις πρόβλημα. Ξέρουν οι Κινέζοι. Ξεκινάει με αριθμό Κίνας και στη συνέχεια αλλάζει με αριθμό GB. Οπότε όταν το παραλαμβάνουν εδώ τα Ταχυδρομεία φαίνεται σαν να ήρθε από Μεγάλη Βρετανία. Γι' αυτό λέω θα μας καταπιούν οι Κινέζοι. Βρήκαν τη τρύπα στη νομοθεσία για να γλυτώνουν(εμείς κυρίως-όχι μόνο οι Ελληνες βεβαίως- και εξ αντανακλάσεως να κερδίζουν πωλήσεις και αυτοί) τα τελωνεία...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα με EMS (ή όπως αλλιώς το λένε). Εκανε γύρω στις 8-10 μέρες να έρθει. Αν έρθει με ταχυδρομείο (EMS) συνήθως δεν έχεις πρόβλημα. Ξέρουν οι Κινέζοι. Ξεκινάει με αριθμό Κίνας και στη συνέχεια αλλάζει με αριθμό GB. Οπότε όταν το παραλαμβάνουν εδώ τα Ταχυδρομεία φαίνεται σαν να ήρθε από Μεγάλη Βρετανία. Γι' αυτό λέω θα μας καταπιούν οι Κινέζοι. Βρήκαν τη τρύπα στη νομοθεσία για να γλυτώνουν(εμείς κυρίως-όχι μόνο οι Ελληνες βεβαίως- και εξ αντανακλάσεως να κερδίζουν πωλήσεις και αυτοί) τα τελωνεία...

 

Επειδή εκτός από Ελλάδα αγοράζω και από έξω όταν δεν βρίσκω κάτι εντός, το θέμα των τελωνείων και των διάφορων εταιρειών και τρόπων αποστολής το ψάχνω γενικώς.

 

Δυστυχώς κάπου πήρε το μάτι μου για την Yanwen Express που χρησιμοποιεί κυρίως το merimobiles ότι θα πρέπει να πληρώνεται και ο ΦΠΑ(συν στην τιμή), γιατί μάλλον οι Άγγλοι τουλάχιστον άρχισαν στο συγκεκριμένο θέμα.

 

Αν είναι αλήθεια ή όχι δεν το ξέρω. Θα το διαπιστώσω σύντομα πάντως γιατί προβλέπεται νέα παραγγελία :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θέλω το Cube U9GT2 από merimobiles. Μπορεί κάποιος που έχει παραγγείλει από εκεί να μου πει τι να κάνω για να μην πληρώσω τελωνείο;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θέλω το Cube U9GT2 από merimobiles. Μπορεί κάποιος που έχει παραγγείλει από εκεί να μου πει τι να κάνω για να μην πληρώσω τελωνείο;

 

τους λες να το στειλουν σαν δωρο και με μικροτερη αξια,και μακρια απο κουριερ.registered mail μαλλον ειναι ο πιο ασφαλης τροπος..τουλαχιστον για εμενα.

Link to comment
Share on other sites

μια γνώμη για αυτό και το συγκεκριμένο μαγαζί;

το μόνο που βλέπω μειον είναι η ελλειψη του επισημου μαρκετ, αν και είδα το έχουν φτιάξει και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

μια γνώμη για αυτό και το συγκεκριμένο μαγαζί;

το μόνο που βλέπω μειον είναι η ελλειψη του επισημου μαρκετ, αν και είδα το έχουν φτιάξει και αυτο.

 

Από πότε το Onda Vi40 έχει GPS και Bluetooth και δεν το πήραμε χαμπάρι??? :) H παραπληροφόρηση της παραπληροφόρησης ω! παραπληροφόρηση......

 

Τεσπα, το tablet λέει πολλά κατά την γνώμη μου και το γλυκοκοιτάζω επίσης......Σίγουρα όμως θέλει προσοχή από που θα αγοραστεί. Αν το chinaecarts είναι τόσο ακριβές και σωστό στις αποστολές του και τα προιόντα του γενικότερα όσο και οι τεχνικές περιγραφές του, ζήτω που καήκαμε........

Link to comment
Share on other sites

Από πότε το Onda Vi40 έχει GPS και Bluetooth και δεν το πήραμε χαμπάρι??? :) H παραπληροφόρηση της παραπληροφόρησης ω! παραπληροφόρηση......

 

Τεσπα, το tablet λέει πολλά κατά την γνώμη μου και το γλυκοκοιτάζω επίσης......Σίγουρα όμως θέλει προσοχή από που θα αγοραστεί. Αν το chinaecarts είναι τόσο ακριβές και σωστό στις αποστολές του και τα προιόντα του γενικότερα όσο και οι τεχνικές περιγραφές του, ζήτω που καήκαμε........

 

επειδή μου φάνηκε και μένα παράξενο καθώς ήταν το μόνο με gps, bt..κοίταξα...και φυσικά, δεν έχει κανένα από τα 2.επίσης στο θέμα της τιμής..η οποία είναι πολυ χαμηλότερη, σε σχέση με τα merimobiles και pandawill τα οποία θεωρούνται έμπιστα όπως βλέπω στο φορουμ, και έχω επιφυλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Ainol NOVO Aurora IPS HD screen ICS 4.0 8GB 1GB RAM 1.5GHz CPU HDMI 1080p

 

http://www.merimobiles.com/Ainol_NOV.../meri0729.htm#

 

για αυτο εδω τι αποψη εχετε?? αξιζει τα χρηματα του, μπορω να βαλω πανω usb 3g cosmote? το υποστιριζει??

Link to comment
Share on other sites

Ainol NOVO Aurora IPS HD screen ICS 4.0 8GB 1GB RAM 1.5GHz CPU HDMI 1080p

 

http://www.merimobiles.com/Ainol_NOV.../meri0729.htm#

 

για αυτο εδω τι αποψη εχετε?? αξιζει τα χρηματα του, μπορω να βαλω πανω usb 3g cosmote? το υποστιριζει??

 

Δεν υπάρχει link.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει link.

http://ipadalternative.com/40-ainol-novo-7-aurora-6946795800767.html

Γιαυτό θα λέει το παλικάρι:)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Και η επίσημη σελίδα της εταιρίας http://www.ainol.com/plugin.php?identifier=ainol&module=product&action=info&productid=45 (όχι ότι βοηθάει σε τίποτα γιατί το κείμενο είναι εικόνα και δεν το μεταφράζει το google translate). Κάτι έλεγε και για 3G support αλλά άκρη δεν έβγαλα. Αν κανένας μερακλής κάτσει να μεταφράσει ας δει αν το Aurora έχει και 3G support
Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να διαλέξω; Από το merimobiles.com μου πρότειναν το Window N90 ως το ποιο στιβαρό και με καλύτερη ποιότητα κατασκευής, μέσα στο forum εδώ διαβάζω συνεχώς για τα άλλα δύο (Cube U9GT2 και Aoson M19). Τελικά ποιο είναι καλύτερο; (Ποιότητα κατασκευής, προβλήματα, bugs, υποστήριξη κτλ.). Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Cube U9GT2 Aoson M19 onda v40

παιδια μπορει να παιξει το παιχνιδι gun bros καποιο απο τα παραπανω καλα;

οι κατοχοι ας το δοκιμασουν.

ευχαριστω

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Cube U9GT2 Aoson M19 onda v40

παιδια μπορει να παιξει το παιχνιδι gun bros καποιο απο τα παραπανω καλα;

οι κατοχοι ας το δοκιμασουν.

ευχαριστω

 

Αν εννοείς αυτό http://www.glu.com/game/gun-bros το m19 το πάει σφαίρα,η κίνηση δεν σπάει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...