Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι αυθεντικές μπαταρίες της Samsung...

 

 

Ναι το αντιλαμβανομαι απλα ειχα την απορια πως δουλευει εδω σε μας!!!:)τιμες για τις αυθεντικες μπαταριες ξερουμε???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το αντιλαμβανομαι απλα ειχα την απορια πως δουλευει εδω σε μας!!!:)τιμες για τις αυθεντικες μπαταριες ξερουμε???

 

Εγώ προσωπικά δεν ξέρω. Γενικά ποτέ δεν είχα τη συνήθεια να κουβαλάω δεύτερες μπαταρίες μαζί μου οπότε δεν το έχω ψάξει γιατί δε μ' ενδιαφέρει.

 

Απλά μια συμβουλή. Αν κάποιος ενδιαφέρεται πραγματικά για αυθεντικές μπαταρίες καλό είναι να μην πολυκοιτάζει στο ebay κλπ. Ακόμα και αν ο πωλητής "το φωνάζει" ότι είναι αυθεντικές να είστε πάντα επιφυλακτικοί. Δυστυχώς το θέμα μπαταρίας είναι μια πικραμένη ιστορία με πολλές παραμέτρους και το ebay σε αυτές τις περιπτώσεις δεν είναι καλός δρόμος...

 

Αν κάποιος ψάχνει πραγματικά για αυθεντική μπαταρία προσωπική μου γνώμη είναι καλύτερα να κοιτάζει σε πολύ μεγάλα πολύ γνωστά και αξιόπιστα καταστήματα της Ελλάδας ή του εξωτερικού.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλά μια συμβουλή. Αν κάποιος ενδιαφέρεται πραγματικά για αυθεντικές μπαταρίες καλό είναι να μην πολυκοιτάζει στο ebay κλπ. Ακόμα και αν ο πωλητής "το φωνάζει" ότι είναι αυθεντικές να είστε πάντα επιφυλακτικοί. Δυστυχώς το θέμα μπαταρίας είναι μια πικραμένη ιστορία με πολλές παραμέτρους και το ebay σε αυτές τις περιπτώσεις δεν είναι καλός δρόμος...

 

Κάποιος πιστοποιημένος πωλητής με άριστη αξιολόγηση και μεγάλη πορεία στο ebay δεν θα διακινδύνευε την φήμη του με ψευδείς αγγελίες, αλλιώς δεν θα είχε καν την εν λόγω αξιολόγηση. Στο ebay υπάρχουν αξιόπιστες επιλογές αρκεί να αγοράζουμε σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πιστοποιημένος πωλητής με άριστη αξιολόγηση και μεγάλη πορεία στο ebay δεν θα διακινδύνευε την φήμη του με ψευδείς αγγελίες, αλλιώς δεν θα είχε καν την εν λόγω αξιολόγηση. Στο ebay υπάρχουν αξιόπιστες επιλογές αρκεί να αγοράζουμε σωστά.

 

Συμφωνώ με τη γενική έννοια που το θέτεις, αλλά το θέμα των μπαταριών είναι περίπλοκο. Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που καθορίζουν την ποιότητα και την τιμή τους και οι μαϊμουδιές που κυκλοφορούν είναι άπειρες.

 

Δηλαδή πιστεύεις ότι σύμφωνα με την αξιολόγηση του παραπάνω πωλητή που είναι μέλος από το 08, και τις φωτογραφίες που βλέπω, οι παραπάνω δύο μπαταρίες που πουλάει είναι ίδιες με τις αυθεντικές;

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή πιστεύεις ότι σύμφωνα με την αξιολόγηση του παραπάνω πωλητή που είναι μέλος από το 08, και τις φωτογραφίες που βλέπω, οι παραπάνω δύο μπαταρίες που πουλάει είναι ίδιες με τις αυθεντικές;

 

Μα δεν αναφέρει κάπου ο πωλητής ότι πρόκειται για αυθεντικό προϊόν. Τώρα αν κάποιος θέλει να το πιστεύει... δεν φταίει ο πωλητής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να το θέσω διαφορετικά για να γίνει πιο σαφές. Αναφέρει ότι πουλάει δύο μπαταρίες 1650 mAh.

Είναι λοιπόν αυτές οι δύο μπαταρίες 1650 mAh;

Link to comment
Share on other sites

Να το θέσω διαφορετικά για να γίνει πιο σαφές. Αναφέρει ότι πουλάει δύο μπαταρίες 1650 mAh.

Είναι λοιπόν αυτές οι δύο μπαταρίες 1650 mAh;

 

Και οι δυο μαζί ίσως,:shifty:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανενας τη συγκεκριμενη θηκη? http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=26680

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει αγορασει απο ebay micro sb card 32gb σε πολυ καλη τιμη ας μου προτείνει κάποια. Αγόρασα μια από έναν κινέζο, δεν την πήρα πότε και μετά από διαδικασίες που κινησα πήρα τα χρήματα μου πίσω. Ξαναεκανα την ίδια αγορά από έναν αυστραλό, πλήρωσα και ούτε πάλι την πήρα πότε.του έστειλα email και δεν πήρα καμία απάντηση και το listing του προϊόντος δεν υπάρχει πια. Πρέπει να κινησω διαδικασίες επιστροφής χρημάτων μέσω paypal . Να σημειώσω ότι και οι 2 αγορές που έκανα και δεν έφτασαν πότε στα χέρια μου, κόστιζαν περίπου 10€ έκαστη και στην περιγραφή ήταν Kingston class 4.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια βαση στηριξης για το αμαξι σε λογικη τιμη εχει να προτεινει κανεις....?:)

 

Να το θέσω διαφορετικά για να γίνει πιο σαφές. Αναφέρει ότι πουλάει δύο μπαταρίες 1650 mAh.

Είναι λοιπόν αυτές οι δύο μπαταρίες 1650 mAh;

 

παιδια εγω δεν μπαινω στην διαδικασια καν...

για μπαταρια θελω original...ολα τα αλλα τα φοβαμαι....:worry:

προχθες εκανα παραγγελία δευτερη original απο expanys..(την φερανε τελικα) και με τον εξωτερικο φορτιστή που ηδη εχω θα παιζω αναμεσα στις δυο μπαταριες και τερμα τα βασανα....:p

το ιδιο ειχα κανει και στον πρωτο γαλαξια και ειχα παντα το κινητο μου ανοιχτο....:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οποιος εχει αγορασει απο ebay micro sb card 32gb σε πολυ καλη τιμη ας μου προτείνει κάποια. Αγόρασα μια από έναν κινέζο, δεν την πήρα πότε και μετά από διαδικασίες που κινησα πήρα τα χρήματα μου πίσω. Ξαναεκανα την ίδια αγορά από έναν αυστραλό, πλήρωσα και ούτε πάλι την πήρα πότε.του έστειλα email και δεν πήρα καμία απάντηση και το listing του προϊόντος δεν υπάρχει πια. Πρέπει να κινησω διαδικασίες επιστροφής χρημάτων μέσω paypal . Να σημειώσω ότι και οι 2 αγορές που έκανα και δεν έφτασαν πότε στα χέρια μου, κόστιζαν περίπου 10€ έκαστη και στην περιγραφή ήταν Kingston class 4.

 

32GB kingston class 4 με 10 ευρώ και περίμενες να σου έρθει προϊόν;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια βαση στηριξης για το αμαξι σε λογικη τιμη εχει να προτεινει κανεις....?:)

 

 

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/GPS/Support-Stands/Herbert-Richter-Auto-Car-Mount-Tower-System-Micro-Global-9-1671.htm

kai

 

http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/GPS/Support-Stands/Herbert-Richter-Auto-Universal-H-R-Mini-Pda-Gripper-59-89Mm-25310.htm

 

Μάλλον βέβαια είναι λίγο τσιμπημένο το σύνολο, αλλά αν μη τι άλλο είναι ποιοτική.

 

Τώρα μόλις είδα ότι δεν είναι άμεσα διαθέσιμο.....

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφερόμουν για αυτά http://www.motorola.com/Consumers/XP-EN/Consumer-Products-and-Services/Mobile+Phone+Accessories/Headsets/MOTOROKR-S605-CH1780A-XP-EN τα ακουστικά και θα ήθελα απόψεις. Δουλεύουν στο s2 έτσι? Έχετε κάποια άλλη πρόταση για ακουστικά με χειριστήριο? δεν με νοιάζει αν είναι bluetooth ή όχι.

Τελικά δεν τα βρήκα στο media markt γιατί τελείωσαν και τα παράγγειλα από το getitnow για 2 ευρώ διαφορά. Σκέφτομαι όμως να αλλάξω την παραγγελεία και να πάρω τα sony που πρότειναν και οι υπόλοιποι.Αυτό διότι είδα σε κάποια σελίδα της motorola ότι για το πρώτο galaxy s δεν λειτουργούν τα κουμπιά ελέγχου της μουσικής.Η μουσική είναι ο κύριος λόγος που τα αγοράζω οπότε χωρίς κάποια επιβεβαίωση ότι λειτουργούν στο sgs2 δεν το ρισκάρω.Χωρίς να θέλω να κουράσω τους κατόχους των sony που είδη σχολίασαν,μπορείτε να επιβεβαιώσετε ότι τα controls δουλεύουν οκ? Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

32GB kingston class 4 με 10 ευρώ και περίμενες να σου έρθει προϊόν;

 

Είχαν πολύ καλά στατιστικά και πολλά και καλά Reviews οι sellers γι αυτό και το τόλμησα.αλλά άνθρακας ο θησαυρός.να ναι καλά το PayPal με τις αποζημιώσεις του!καμία πρόταση...;

Link to comment
Share on other sites

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ SITE ΓΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ SITE ΓΙΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

εγω την περιμενω απο εδω...θα την εχω απο βδομαδα..μεχρι χθες ειχαν στοκ αλλα εξαντληθηκε σε χρονο ρεκορ....:blink:

τελος παντων σαν το original τιποτα για μενα...

http://www.expansys.com.gr/samsung-galaxy-s-ii-battery-1650-mah-217877/

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου!εμενα δεν ειναι το οτι δε εξαντληται σφαιρα αλλα τωρα μου πεταει ενα μυνημα το κινητο και λεει οτι η μπαταρια αποσυνδεθηκε και δε ξερω αν οφειλεται στη μπαταρια ή σε κατι αλλο!ελπιζω να ειναι η μπαταρια που τα εφτυσε και οχι τιποτα διαφορετικο....
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου!εμενα δεν ειναι το οτι δε εξαντληται σφαιρα αλλα τωρα μου πεταει ενα μυνημα το κινητο και λεει οτι η μπαταρια αποσυνδεθηκε και δε ξερω αν οφειλεται στη μπαταρια ή σε κατι αλλο!ελπιζω να ειναι η μπαταρια που τα εφτυσε και οχι τιποτα διαφορετικο....

 

δεν καταλαβα...φιλε μου...

τοσο καινουργιο κινητο και να εχει προβλημα η μπαταρια....???

μαλλον κατι αλλο παιζει εδω.....

Link to comment
Share on other sites

αυτο αναρωτιεμαι και εγω αλλα τι αλλο μπορω να κανω??θα παρω μια μπαταρια και θα δω αν μου το κανει παλι τοτε θα το στειλω στη samsung!
Link to comment
Share on other sites

αυτο αναρωτιεμαι και εγω αλλα τι αλλο μπορω να κανω??θα παρω μια μπαταρια και θα δω αν μου το κανει παλι τοτε θα το στειλω στη samsung!

 

πριν αγορασεις οτιδηποτε γιατι δεν το ψαχνεις λιγο....?

τεσπα ελα αν θες να συνεχισουμε την κουβεντα σε αυτο το θεμα γιατι εδω θα βγουμε οφ τοπικ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305256&page=199

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου ηρθε αυτη η θηκη http://www.zenuscase.net/images/product/desc/galaxys2/airBumperMetallic_en.jpg σε χρυσο.

Ειναι η πρωτη φορα που τα εσκασα για μια θηκη, αλλα δεν μετανιωσα ουτε cent. Η θηκη εχει αριστη εφαρμογη, ειναι ελαφρια, ειναι ποιοτηκη και κανει καλα την δουλεια της σε θεμα προστασιας.

Επισης ειναι και πολυ καλαισθητη, αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο. Anyway την προτεινω ανεπιφυλακτα.

Και μια ερωτηση. Με τον usb on the go ανταπτορα μπορω να δω ενα φλασακι μεσω της εφαρμογης My Files. Αλλα με τον Root Explorer δεν συμβαινει το ιδιο. Το εχετε παρατηρησει κι εσεις ή ειμαι τυφλος?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου ηρθε αυτη η θηκη http://www.zenuscase.net/images/product/desc/galaxys2/airBumperMetallic_en.jpg σε χρυσο.

Ειναι η πρωτη φορα που τα εσκασα για μια θηκη, αλλα δεν μετανιωσα ουτε cent. Η θηκη εχει αριστη εφαρμογη, ειναι ελαφρια, ειναι ποιοτηκη και κανει καλα την δουλεια της σε θεμα προστασιας.

Επισης ειναι και πολυ καλαισθητη, αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο. Anyway την προτεινω ανεπιφυλακτα.

Και μια ερωτηση. Με τον usb on the go ανταπτορα μπορω να δω ενα φλασακι μεσω της εφαρμογης My Files. Αλλα με τον Root Explorer δεν συμβαινει το ιδιο. Το εχετε παρατηρησει κι εσεις ή ειμαι τυφλος?

 

φιλε ποσο την πηρες την θηκη και απο που αν επιτρεπεται....?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...