Jump to content

[S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας


ackel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά καμμία λύση για την ροζίλα στην κάμερα έχουμε.Εάν σταλεί για service το πρόβλημμα αποκαθίσταται ή παραμένει το ίδιο;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα σημερα μολισ πηρα το samsung galaxy s2.. πριν λιγο ημουν στο δωματιο μου με απολυτο σοταδι και το κινητο ειχε κλεισει απο μπαταρια ...το εβαλα κλειστο να φορτισει και μου εβγαλε τη μπαταριουλα τη κλασσικη οταν επεσε αυτοματα ο φωτισμοσ ομωσ στο μαυρο κενο γυρω γυρω απο τη μπαταριουλα παρατηρησα οτι εχει καποιοιυ ασπρουσ σα λεκεδεσ σα συνεφφακια που φαινονται μονο ετσι και αν κατι φωτιζει την οθονη δε φαινονται...λετε να ειναι προβλημα? η απλα ειναι η κατασκευη του ετσι?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σημερα μολισ πηρα το samsung galaxy s2.. πριν λιγο ημουν στο δωματιο μου με απολυτο σοταδι και το κινητο ειχε κλεισει απο μπαταρια ...το εβαλα κλειστο να φορτισει και μου εβγαλε τη μπαταριουλα τη κλασσικη οταν επεσε αυτοματα ο φωτισμοσ ομωσ στο μαυρο κενο γυρω γυρω απο τη μπαταριουλα παρατηρησα οτι εχει καποιοιυ ασπρουσ σα λεκεδεσ σα συνεφφακια που φαινονται μονο ετσι και αν κατι φωτιζει την οθονη δε φαινονται...λετε να ειναι προβλημα? η απλα ειναι η κατασκευη του ετσι?

 

Ετσι ειναι ολες οι amoled.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σιγουρα ?? δε ξερεις τι αγχοσ μου διωχνεισ γιατι αλλαξα 5 συσκευες iphone 4s λογω κιτρινης οθονης και καμμενων πιξελ και πηγα σε αυτο το κινητο γιατι βαρεθηκα να αγχωνομαι για το αλλο
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σιγουρα ?? δε ξερεις τι αγχοσ μου διωχνεισ γιατι αλλαξα 5 συσκευες iphone 4s λογω κιτρινης οθονης και καμμενων πιξελ και πηγα σε αυτο το κινητο γιατι βαρεθηκα να αγχωνομαι για το αλλο

 

Ναι σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

παντως του αδελφου μου που ειναι το galaxy plus και εχει και αυτο amoled δεν εχει αυτες τισ ασπρες σκιες σαν αποτυπωματα τι λετε γιαυτο?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

παντως του αδελφου μου που ειναι το galaxy plus και εχει και αυτο amoled δεν εχει αυτες τισ ασπρες σκιες σαν αποτυπωματα τι λετε γιαυτο?

 

To galaxy s που ειχα εγω και το s2 και αλλα 3 s2 φιλων μου που εχω δει εχουν. Τι να σου πω!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κι εγώ να βγάλω δύο φωτογραφίες, μια για το ροζ (δωμάτιο μεσημεριανή ώρα) και μια σε τελείως σκοτεινό χώρο (μόνο τηλεόραση ανοιχτή) με χρήση φλας. Δεν μπορώ να πω οτι δεν έμεινα ικανοποιημένος.

[ATTACH]23011[/ATTACH]

[ATTACH]23012[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα να το εγκαταστήσω αλλά δεν προχωρά γιατί λέει πως είναι η ίδια έκδοση κλπ. Έχω εγκατεστημένη την κάμερα της Omega ROM και επίσης βλέπω ότι λείπει η επιλογή για τον χρόνο του preview. Βασικά δεν ξέρω τι τροποποιήσεις δίνει η κάμερα της Omega...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παντως του αδελφου μου που ειναι το galaxy plus και εχει και αυτο amoled δεν εχει αυτες τισ ασπρες σκιες σαν αποτυπωματα τι λετε γιαυτο?

 

Είναι θέμα τύχης, συμβαίνουν αυτά σε amoled οθόνες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από το προηγούμενο Σαββάτο είμαι και εγώ ένας νέος κάτοχος του galaxy s 2 (αφήνοντας το αγαπημένο μου galaxy s μετά από σχεδόν 1,5 χρόνια συμβίωσης).

Δυστυχώς και στο δικό μου η οθόνη εμφάνιζε την γνωστή κιτρινίλα. Άμεσα και εντός των 7 πρώτων ημερών το επέστρεψα στην vodafone οι οποίοι μου το αλλάξαν χωρίς καμία επιβάρυνση και χωρίς καμία απολύτως αντίρρηση.

 

Τελικά μου φαίνεται ότι είναι αρκετά συχνό το φαινόμενο.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το φαινομενο παιδια στις οθονες παρατηρειτε μονο σε λευκα galaxy s 2?

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο το φαινομενο παιδια στις οθονες παρατηρειτε μονο σε λευκα galaxy s 2?

 

Όχι, δεν έχει καμία σχέση με αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το δεύτερο S2 μου είχε τραγική κιτρινίλα, εμφανή παντού: στα μενού, στον άσπρο φόντο...πήγε πίσω στο Μultirama DOA, όπου μου το αντικατέστησαν αμέσως με καινούριο. (Ένα μπράβο εδώ, σωστό after sales, που σπανίζει στο ελλαδισταν)

To καινούργιο, το τρίτο S2 που πέφτει στα χέρια μου, επιτέλους , φαίνεται να έχει αξιοπρεπή οθόνη. Το πρώτο είχε το γνωστό κύκλο συν κάθετες διαγραμμίσεις σε κάποιες αποχρώσεις.

Edited by simbetheros
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είχε το γνωστό κύκλο συν κάθετες διαγραμμίσεις σε κάποιες αποχρώσεις.

 

κι εμενα το εχει αυτο αλλα φαινεται μονο σε μονοχρωμη οθονη και αν το παρατηρησεις σε χαμηλο φωτισμο.

δεν με ενοχλει ιδιαιτερα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως το μονο που παρατηρησα ειναι το ροζ στην καμερα και αυτο οχι πολυ δυνατο και το δοκιμασα σε λευκο σε διαφορετικους φωτισμους...κατα τα αλλα οθονη μια χαρα...ΕΙμαι με στοκ ρομ 2.3.4 ...καμερα δεν την εκανα Update ...χρειαζεται? απο το samsung apps γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να πάρω και εγώ αυτό το κινητό πείτε μου λίγο εν συντομία ποια είναι τα προβλήματα που πρέπει να κοιτάξω. Ευχαριστώ.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή ενδιαφέρομαι να πάρω και εγώ αυτό το κινητό πείτε μου λίγο εν συντομία ποια είναι τα προβλήματα που πρέπει να κοιτάξω. Ευχαριστώ.

 

Αν διαβάσεις στα πρώτα post του παρόντος θέματος θα πάρεις μια ιδέα, δεν υπάρχει λόγος να επαναλαμβανόμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά,είμαι και εγώ κάτοχος του galaxy s2,αντιμετωπίζω ένα θέμα όμως με το ακουστικό,όταν μιλάω ακούγεται μεν ο ήχος του σινομιλητή αλλά με τρίξιμο σαν να έχει "κάψει" το ηχείο,το τηλέφωνο το έχω πάρει απο το e-shop αλλά σκέφτομαι να το πάω μόνος μου σε κάποιο service που θα μου προτείνεται εσείς γιατί δεν θέλω να το πάρω πίσω μετά απο κανα μήνα..το επίσημο service πιο είναι ρε παιδιά?που να το πάω?:(
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που αναβοσβηνει η οθονη καθε 5-10δευτερολεπτα τη μπορει να ειναι.. ?

λετε να ειναι καποιο προβλημα σχετικα με το noled? (το εχω μηνες αλλα τωρα εμφανιστηκε αυτο το προβλημα..) μπορει να μην ειναι αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εμφανίστηκε στο Samsung apps αναβάθμιση για το firmware της κάμερας!Το κατεβασα,παω να το κάνω εγκατάσταση και μου λέει ότι δεν χρειάζεται γιατί εχω το τελευταίο!Το θέμα είναι ότι δεν εχω κάνει πότε αναβάθμιση στην κάμερα και είμαι με official 2.3.4....
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εμφανίστηκε στο Samsung apps αναβάθμιση για το firmware της κάμερας!Το κατεβασα,παω να το κάνω εγκατάσταση και μου λέει ότι δεν χρειάζεται γιατί εχω το τελευταίο!Το θέμα είναι ότι δεν εχω κάνει πότε αναβάθμιση στην κάμερα και είμαι με official 2.3.4....

Προφανώς η αναβάθμιση ήταν για τις 2.3.3. Επειδή εσύ έχεις την 2.3.4 το update της κάμερας το έχουν συμπεριλάβει, οπότε μη δίνεις σημασία.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα SGSII οχι root με αγορασμενο απο multirama με την τελευταια αναβαθμιση μεσα και εδω και κανα δυο μερες ανοιγοκλεινει το τηλ μηπως μπορει καποιος να με διαφωτισει ?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...