Jump to content

[S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας


ackel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To gorila glass δεν είναι άθραυστο , απλά έχει αντοχή στις γρατσουνιές

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

 

Ναι, λογικά το digitizer αρκεί.

 

Πόσο στοιχίζει η οποιαδήποτε πληροφορία θα με βοηθούσε!Ευχαριστώ!!!

 

Επικοινώνησε καλύτερα με το service για να πάρεις επίσημη απάντηση.

 

Οταν λες custom λύση εννοείς αποκλειστικά και μόνο το φλασάρισμα cooked rom?

Θα μπορούσες να προτείνεις κάπιοια custom λύση?

 

Οι περισσότερες γνωστές δεν το κάνουν. Εγώ πάλι επειδή προτιμώ κάτι σε όσο πιο κοντά στην stock (από θέμα εμφάνισης, εφαρμογών κτλ) προτείνω αυτή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω να αναρωτιεμαι και εγω γιατο σημα μου...Μετα τις διακοπες με βλεπω να ασχολουμαι γιατι ευκολα χανει τις γραμμες κτλ.Τωρα απο 3g και μενα συνηθως G εχει ή Η, αλλα σε σημεια που παλια ειχα 3G τωρα εχει πιο πολυ G...Θα το τσεκαρω κ αυγουστο στο νησι που ξερω ποσο εχω καθε φορα και βλεπω...

 

Τσέκαρα σε σημεία που είχα 3G παλια με το ομνια και ταυτόχρονα είχα μαζι και αλλο κινητο.Το αλλο επιανε 3G, το s2 ειχε μονο G. Γενικα πολύ δύσκολα βρίσκει 3g ενω αλλα κινητα δίπλκα μου έχουν. Απο απλό σήμα τηλεφώνου δεν βλέπω κάτι λάθος, έχω συνήθως. ΔΕν ξέρω αν πρέπει να κοιτάξω το θέμα της κεραάις όπως και ο aleman.....

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα σε σημεία που είχα 3G παλια με το ομνια και ταυτόχρονα είχα μαζι και αλλο κινητο.Το αλλο επιανε 3G, το s2 ειχε μονο G. Γενικα πολύ δύσκολα βρίσκει 3g ενω αλλα κινητα δίπλκα μου έχουν. Απο απλό σήμα τηλεφώνου δεν βλέπω κάτι λάθος, έχω συνήθως. ΔΕν ξέρω αν πρέπει να κοιτάξω το θέμα της κεραάις όπως και ο aleman.....

 

εγω παλι δεν εχω προβλημα!

στα μερη που επιανα 3g με το n8 πιανω και με τον γαλαξια δεν ειδα καποια διαφορα σε αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα σε σημεία που είχα 3G παλια με το ομνια και ταυτόχρονα είχα μαζι και αλλο κινητο.Το αλλο επιανε 3G, το s2 ειχε μονο G. Γενικα πολύ δύσκολα βρίσκει 3g ενω αλλα κινητα δίπλκα μου έχουν. Απο απλό σήμα τηλεφώνου δεν βλέπω κάτι λάθος, έχω συνήθως. ΔΕν ξέρω αν πρέπει να κοιτάξω το θέμα της κεραάις όπως και ο aleman.....

 

Εγώ μετά την αλλαγή κεραίας έχω παντού και πάντα 3G και μάλιστα με Wind ... δηλαδή με χαλια δίκτυο:lol:

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την αλλαγή κεραίας έχω παντού και πάντα 3G και μάλιστα με Wind ... δηλαδή με χαλια δίκτυο:lol:

 

Το πηγες στο service και την αλλαξαν? Αν ναι με.τι συμπτωματα το εδωσες? Στον εκαναν σε εγγυση η πληρωσες?

 

sent from my Galaxy SII

Link to comment
Share on other sites

Το πηγες στο service και την αλλαξαν? Αν ναι με.τι συμπτωματα το εδωσες? Στον εκαναν σε εγγυση η πληρωσες?

 

sent from my Galaxy SII

 

Εγώ δεν είχα σχεδόν καθόλου κάλυψη με vodafone και wind που είχα δοκιμάσει. Αρχικά νόμιζα ότι είχα κάνει εγώ πατάτα με το root που είχα κάνει στην συσκευή. Τελικά ήταν η κεραία (2 cm καλώδιο) :lol:

Το κάλυψε η samsung , δεν πλήρωσα αφού φρόντισα να κάνω reset τον εσωτερικό μετρητή :happy:

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Όταν η κάμερα προσπαθεί να εστιάσει σε κοντινά αντικείμενα με το autofocus ενεργό, τις μισές φορές αποτυγχάνει.

 

Το πρόβλημα παρατηρείται πιο έντονα κατά την χρήση εφαρμογών όπως το cardscanner ή το qrdroid. Η κάμερα κάνει συνεχείς αποτυχημένες προσπάθειες autofocus χωρίς να κλειδώνει (qrdroid) είτε κλειδώνει σε λάθος foucus με αποτέλεσμα η φωτογραφία να βγαίνει θολή (cardscanner).

 

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό? Είναι ελάττωμα της συσκευής, του λογισμικού ή κάποια λάθος ρύθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν η κάμερα προσπαθεί να εστιάσει σε κοντινά αντικείμενα με το autofocus ενεργό, τις μισές φορές αποτυγχάνει.

 

Το πρόβλημα παρατηρείται πιο έντονα κατά την χρήση εφαρμογών όπως το cardscanner ή το qrdroid. Η κάμερα κάνει συνεχείς αποτυχημένες προσπάθειες autofocus χωρίς να κλειδώνει (qrdroid) είτε κλειδώνει σε λάθος foucus με αποτέλεσμα η φωτογραφία να βγαίνει θολή (cardscanner).

 

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό? Είναι ελάττωμα της συσκευής, του λογισμικού ή κάποια λάθος ρύθμιση ?

 

μην αγχωνεσαι.. μαλλον ειναι θεμα καμερας.. και εγω απο πολυ (ομως) κοντα εχω το ιδιο θεμα..

Link to comment
Share on other sites

εμένα πολλές φορές στο βίντεο προσπαθεί να κάνει focus και είτε αποτυγχάνει είναι αργεί αρκετά μέχρι να τα καταφέρει (νομίζω πιο έντονα σε χαμηλό φωτισμό)
Link to comment
Share on other sites

Γ@μώτο μου εμφανίστηκε στα ξαφνικά ένα μπλε κολλημένο/καμμένο, δεν ξέρω, Pixel και έχω το κινητο 9 μέρες. Οπότε έχασα και το DOA :ninja:

Τη γκαντεμιά είναι αυτή κάθε χρόνο :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν η κάμερα προσπαθεί να εστιάσει σε κοντινά αντικείμενα με το autofocus ενεργό, τις μισές φορές αποτυγχάνει.

 

Το πρόβλημα παρατηρείται πιο έντονα κατά την χρήση εφαρμογών όπως το cardscanner ή το qrdroid. Η κάμερα κάνει συνεχείς αποτυχημένες προσπάθειες autofocus χωρίς να κλειδώνει (qrdroid) είτε κλειδώνει σε λάθος foucus με αποτέλεσμα η φωτογραφία να βγαίνει θολή (cardscanner).

 

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό? Είναι ελάττωμα της συσκευής, του λογισμικού ή κάποια λάθος ρύθμιση ?

 

Στα πολύ κοντινά έτσι συμβαίνει σε όλους, είναι περιορισμός της κάμερας, μη σε απασχολεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν η κάμερα προσπαθεί να εστιάσει σε κοντινά αντικείμενα με το autofocus ενεργό, τις μισές φορές αποτυγχάνει.

 

Το πρόβλημα παρατηρείται πιο έντονα κατά την χρήση εφαρμογών όπως το cardscanner ή το qrdroid. Η κάμερα κάνει συνεχείς αποτυχημένες προσπάθειες autofocus χωρίς να κλειδώνει (qrdroid) είτε κλειδώνει σε λάθος foucus με αποτέλεσμα η φωτογραφία να βγαίνει θολή (cardscanner).

 

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό? Είναι ελάττωμα της συσκευής, του λογισμικού ή κάποια λάθος ρύθμιση ?

 

εμένα πολλές φορές στο βίντεο προσπαθεί να κάνει focus και είτε αποτυγχάνει είναι αργεί αρκετά μέχρι να τα καταφέρει (νομίζω πιο έντονα σε χαμηλό φωτισμό)

 

κάντε firmware update στην κάμερα από samsung apps και είναι πολύ πιθανό να βελτιωθεί πολύ η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κάντε firmware update στην κάμερα από samsung apps και είναι πολύ πιθανό να βελτιωθεί πολύ η κατάσταση.

 

Έχεις δει διαφορά στο συγκεκριμένο θέμα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι παλιότερα που δοκιμάσαμε κάποια camera updates σε μια συσκευή (δυστυχώς δε θυμάμαι να σου πω ακριβώς το firmware) αυτό που παρατηρήσαμε κυρίως ήταν η πολύ καλύτερη λειτουργία της εστίασης σε κοντινές αποστάσεις macro και στο βίντεο γενικά.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν κανεις σας παρατηρησε να χανει καρε η καμερα τραβωντας full HD βιντεο σε κλειστο χωρο οπως ενα δωματιο.

Σε συνεχομενο τραβηγμα περα-δωθε με αργο ρυθμο το galaxy φιλου αρχισε να χανει καρε ενω το δικο μου οχι κ τα εχουμε παρει μαζι,φορανε την ιδια καρτα μνημης 8αρα κ χτυπιομαστε να βρουμε τι φταιει...

 

οποια βοηθεια δεκτη..

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν κανεις σας παρατηρησε να χανει καρε η καμερα τραβωντας full HD βιντεο σε κλειστο χωρο οπως ενα δωματιο.

Σε συνεχομενο τραβηγμα περα-δωθε με αργο ρυθμο το galaxy φιλου αρχισε να χανει καρε ενω το δικο μου οχι κ τα εχουμε παρει μαζι,φορανε την ιδια καρτα μνημης 8αρα κ χτυπιομαστε να βρουμε τι φταιει...

 

οποια βοηθεια δεκτη..

 

Το οριζόντιο paning είναι από τις ποιο απαιτητικές σκηνές για τους codeqs αποκωδικοποίησης. Είναι καθαρά θέμα software. Προσπάθησε να το παίξεις σε ένα pc η σε ένα ποιοτικό Blueray player και θα δεις ότι δεν υπάρχει θέμα χαμένων καρέ.

Link to comment
Share on other sites

Γ@μώτο μου εμφανίστηκε στα ξαφνικά ένα μπλε κολλημένο/καμμένο, δεν ξέρω, Pixel και έχω το κινητο 9 μέρες. Οπότε έχασα και το DOA :ninja:

Τη γκαντεμιά είναι αυτή κάθε χρόνο :cry:

 

Ψαξε κάποιο αλλο προβλημα απο τα πολλα που εχει η οθονη κ πηγαινε το μηπως κ σου αλλαξουν την οθονη για αυτο το λογο και γλιτωσεις το καμενο πιξελ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε ξαφνικά χθες η ροζίλα χωρίς να είχα ποτέ αυτό το πρόβλημα και με περασμένο το update. Δεν ξέρω τί να κάνω μετά από δυο μήνες απροβληματιστους

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευη μου με επισημη Ελληνικη KF3 εχω το ροζακι σε λευκο φοντο δυστυχως. σε επομενες πιο νεες ρομ, εχει φυγει το φαινομενο αυτο η να το στειλω σε DOA ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευη μου με επισημη Ελληνικη KF3 εχω το ροζακι σε λευκο φοντο δυστυχως. σε επομενες πιο νεες ρομ, εχει φυγει το φαινομενο αυτο η να το στειλω σε DOA ?

 

Δοκίμασε να κάνεις πρώτα το update της κάμερας, στους περισσότερους το βελτίωσε/εξαφάνισε.

Στο samsung apps γράψε "galaxys2 camera firmware update" και κάν΄το εγκατάσταση

 

Ψαξε κάποιο αλλο προβλημα απο τα πολλα που εχει η οθονη κ πηγαινε το μηπως κ σου αλλαξουν την οθονη για αυτο το λογο και γλιτωσεις το καμενο πιξελ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δεν έχει κάποιο άλλο πρόβλημα η οθόνη και η κιτρινίλα φαίνεται πολύ δύσκολα, οπότε δε νομίζω να το θεωρήσουν σαν πρόβλημα.. Μόνο η αυτόματη φωτεινότητα ίσως έχει ένα θέμα, που είναι σχεδόν πάντα χαμηλή, εκτός και αν χτυπάει η πηγή φωτός άμεσα την οθόνη αλλά λογικά αυτό έχει να κάνει με τον αισθητήρα και όχι με την οθόνη.

Edited by Dimitriss19
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στη συσκευη μου με επισημη Ελληνικη KF3 εχω το ροζακι σε λευκο φοντο δυστυχως. σε επομενες πιο νεες ρομ, εχει φυγει το φαινομενο αυτο η να το στειλω σε DOA ?

 

Φαντάζομαι εννοείς το γνωστό θέμα στην κάμερα, δυστυχώς είναι πολύ μυστήριο μιας και σε άλλους εμφανίζεται και σε άλλους εξαφανίζεται μετά από μια αναβάθμιση με αυθαίρετο τρόπο.

 

Αν μπορούσες να σιγουρέψεις ότι η επόμενη συσκευή δεν θα είχε το θεματάκι αυτό θα σου έλεγα να την επιστρέψεις, πολύ αμφιβάλλω όμως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το οριζόντιο paning είναι από τις ποιο απαιτητικές σκηνές για τους codeqs αποκωδικοποίησης. Είναι καθαρά θέμα software. Προσπάθησε να το παίξεις σε ένα pc η σε ένα ποιοτικό Blueray player και θα δεις ότι δεν υπάρχει θέμα χαμένων καρέ.

 

Μακαρι να συνεβαινε αυτο αλλα οταν το βαλαμε στο pc κοντεψαμε να κλαψουμε απο το αποτελεσμα που βλεπαμε...σχεδον παραμορφωνε τα αντικειμενα σαν να ηταν απο πλαστελινη κ ξαναλεω το ενα απο τα 2 galaxy που ειχαμε.Το αλλο κανενα προβλημα.Το πηγε πισω για αντικατασταση σημερα το απογευμα..

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...