Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ελπίζω να ξεκουνηθεί η Samsung :worry:

 

Αν κρίνω από το ιστορικό της και από την απάντηση που πήρε ο φίλος πιο πάνω... :ninja:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν κανεις root θα μπορεις να παιζεις παιχνιδια για tegra 2 επεξεργαστη, να ερνας αλλες rom,να βαλεις market enabler για να δεις τις λιγες(πλεον) εφαρμογες που δεν ειναι διαθεσιμες για ελλαδα,πληρες backup,να επεξεργαζεσαι αρχεια συστηματος και πολλα αλλα.γενικως εχεις τον ελεγχο της συσκευης.χανεις την εγγυηση αλλα ομως μπορεις οσο ευκολα γινεσαι root τοσο ευκολα να ξεγινεις οποτε εχεις και παλι εγγυηση.επομενως πιστευω οτι αξιζει να κανεις root.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να κάνω ROOT τη συσκευή; Τι ακριβώς κερδίζω; Τι χάνω;

 

Ρίξε μια ματιά εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

...To Κινητο δεν κρατιεται λεμε...ηδη ξεπερασαν το 1,5 Ghz..!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075061

 

 

Ειδα το mod..εντυπωσιακο...αλλα το bitrate πλεον πλησιαζει αρκετα τα επαγγελματικα προτυπα (+30 mbps) ακομα και οι 16ρες καρτες θα χλωμιασουν...:grin:

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Το overclock της CPU στα 1.5 ειναι γεγονος μιας και το παει ανετα το κινητο σε αυτον τον χρονισμο αυτο ομως που με προβληματιζει ειναι οτι αν στα 1.2 καιει απλα την μπαταρια στα 1.5 τι θα την κανει???Θα την ρουφα με το καλαμακι για πλακα και συνεπως θα βραζει ολοκληρο το κινητο ή μηπως θα ειναι ολα οκ????Αν υπαρχει καποιος που να ξερει σιγουρα και οχι θεωρητικα θα ηθελα να μ λυσει αυτη μου την απορια...

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

Το overclock της CPU στα 1.5 ειναι γεγονος μιας και το παει ανετα το κινητο σε αυτον τον χρονισμο αυτο ομως που με προβληματιζει ειναι οτι αν στα 1.2 καιει απλα την μπαταρια στα 1.5 τι θα την κανει???Θα την ρουφα με το καλαμακι για πλακα και συνεπως θα βραζει ολοκληρο το κινητο ή μηπως θα ειναι ολα οκ????Αν υπαρχει καποιος που να ξερει σιγουρα και οχι θεωρητικα θα ηθελα να μ λυσει αυτη μου την απορια...

 

Τα γραφουν ολα αναλυτικα ...(οποια εταιρεια κυκλοφορησει..ψυκτρα για αξεσουαρ θα θησαυρισει...:p )

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Σωστος...βιαστηκα να γραψω την απορια μου πρωτου δω το θεμα στο xda :P :P :P !!!

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να λειτουργησει ι εφαρμογη app 2 sd free πρεπει να ειναι root? (σορυ αν ειναι οφφτοπικ :O )
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να λειτουργησει ι εφαρμογη app 2 sd free πρεπει να ειναι root? (σορυ αν ειναι οφφτοπικ :O )

 

To sgs2 δεν έχει τέτοια θέματα, το app2sd είναι άχρηστο.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

για να κανω root στο KE7 κατεβαζω απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101671 τον GT-I9100_XWKE7_insecure ?

ή απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1056334 τον XWKDD_insecure.tar ?

Link to comment
Share on other sites

για να κανω root στο KE7 κατεβαζω απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101671 τον GT-I9100_XWKE7_insecure ?

ή απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1056334 τον XWKDD_insecure.tar ?

 

Kατέβασε καλύτερα το πρώτο, αφού υπάρχει. Ο Odia έκανε καλή δουλειά, ο Chainfire αυτή τη φορά βαρέθηκε να το κάνει για όλες τις ROMs :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

απο την ωρα που εκανα το update εγινε πολυ αργο το ιντερνετ μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει καποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

απο την ωρα που εκανα το update εγινε πολυ αργο το ιντερνετ μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει καποια ρυθμιση?

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. :) Αλλά σιγουρέψου πρώτα οτι φταίει το update και όχι κάτι άλλο

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

τι αλλο μπορει να φταιει ?

 

Το ασύρματο, το 3g.. μπορεί να μην πιάνει καλά και διάφορα άλλα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

τι αλλο μπορει να φταιει ?

 

Το ρούτερ.Επανεκίννηση.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει καποιος το crt effect? δεν καταλαβα τι πρεπει να κανω.. κατεβασα το αρχειακι.. οδηγιες δεν βρηκα καπου...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μου ειναι με το 3g με wifi ειμαι οκ.

αλλα στα ιδια σημεια πριν το update ηταν οκ

 

Για ποιό update ακριβώς μιλάμε;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα χθες την ρομ από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101671 την GT-I9100_XWKE7_original και πάει μια χαρά,λίγο η μπαταριά τελειώνει γρήγορα άλλα φυσικό είναι αφού είναι oc.

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις το πηρα και το εχω για φορτιση :)

Μπορειτε να μου πειτε ποια ρομ ειναι η πιο κοντινη στην στοκ? Δεν θα εμπαινα σε διαδικασια φλασαρισματος ακομα, αλλα θελω deodexed, circle battery, και themes :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...