Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον παιδες μολις το πηρα και εγω! Αλλα εχουμε προβλημα. Το ανοιξα και εκει που πηγα να παιξω λιγο με τον tw, εκανε reboot και τωρα εχει κολλησει στα λευκα γραμματα. Ερωτηση. Το παω πισω ή φλασαρω?

σου ξεκολλησε τελικα?

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σου ξεκολλησε τελικα?

 

Mπα οχι. Τωρα δεν ανοιγει καν, δεν ανταποκρινεται κανενα κουμπι, σαν να ειναι εκτος η μπαταρια, αλλα ετσι κι αλλιως ειχα αποφασισει να μην το ρισκαρω.

Πηρα τηλεφωνο, την Παρασκευη θα μου εχουν νεα συσκευη, αλλα επειδη εργαζομαι θα παω να το παρω την Δευτερα. Damn :(

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

οκ εκανα κανονικα αναβαθμιση στην κε7 και ροοτ....

ξερετε ποιες εφαρμογες απο τις προεγκατεστημενες μπορουμε να σβησουμε χωρις να εχουμε ασχημες επιπτωσεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οκ εκανα κανονικα αναβαθμιση στην κε7 και ροοτ....

ξερετε ποιες εφαρμογες απο τις προεγκατεστημενες μπορουμε να σβησουμε χωρις να εχουμε ασχημες επιπτωσεις?

ριξε μια ματια http://samsunggalaxysforums.com/showthread.php/4811-Safe-to-remove-applications-list

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

 

ok νασε καλα...

 

μηπως καποιος μπορει να αναφερει τον τροπο για battery calibration?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ok νασε καλα...

 

μηπως καποιος μπορει να αναφερει τον τροπο για battery calibration?

υπαρχει app στο μαρκετ...battery calibration λεγεται:)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Mπα οχι. Τωρα δεν ανοιγει καν, δεν ανταποκρινεται κανενα κουμπι, σαν να ειναι εκτος η μπαταρια, αλλα ετσι κι αλλιως ειχα αποφασισει να μην το ρισκαρω.

Πηρα τηλεφωνο, την Παρασκευη θα μου εχουν νεα συσκευη, αλλα επειδη εργαζομαι θα παω να το παρω την Δευτερα. Damn :(

μιας και το λες...εβγαλες την μπαταρια,κανα 2λεπτο και μετα να την ξαναβαλεις??λες'γω τωρα..εχω ακουσει διαφορα αυτες τις μερες..αλλα κατι τετοιο δεν ειχα ξανακουσει:wacko:

πριν σου το κανει αυτο..τι εκανες??

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που βγήκε και kernel με ενσωματωμένο CWM πολλά πράγματα (μεταξύ αυτών και αλλαγή εικονιδίων..) γίνονται πιο εύκολα..

Περάστε τον εν λόγω kernel απο εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399.

Πηγαίνετε εδώ : http://uot.dakra.lt/kitchen/ και δείτε τις επιλογές που έχετε για modifications.

Για αρχή διάλεξα ενα modification circle battery με percentage και overscroll glowing.

Φλασάρετε το παραγόμενο zip απο CWM αφού το έχετε βάλει στην sd card σας...Είστε έτοιμοι!!

 

ps Για κάποιο λόγο το overscroll effect δεν μου έπιασε (θα το ψάξω περαιτέρω...)

Δείτε το screenshot μου για να πάρετε μια ιδέα...Προσωπικά με βολεύει πολύ το γεγονός να βλέπω καθαρά πόση μπαταρία μου μένει ακριβώς στη home screen μου χωρίς προσθήκη έξτρα widget... :)

Link to comment
Share on other sites

μιας και το λες...εβγαλες την μπαταρια,κανα 2λεπτο και μετα να την ξαναβαλεις??λες'γω τωρα..εχω ακουσει διαφορα αυτες τις μερες..αλλα κατι τετοιο δεν ειχα ξανακουσει:wacko:

πριν σου το κανει αυτο..τι εκανες??

 

Υup και αυτο το εκανα. Μαλλον επεσα σε χαλασμενη συσκευη, γιατι μολις πατησα για πρωτη φορα το power button, εδειξε τα λευκα γραμματα με κοκκινες καθετες γραμμες. Πραγμα το οποιο αγνοησα αφου ανοιξε κανονικα η συσκευη, αλλα τωρα σκεφτομαι μηπως ήταν προμηνυμα.

Το τελευταιο πραγμα που εκανα (και πρωτο), ηταν να αφαιρεσω ενα widget απο την home screen. Η ολη διαρκεια ζωης ηταν 2 λεπτα.

Δεν αγχωνομαι παντως, θα γινει αλλαγη (αυτο ελλειπε :lol:). Παλι καλα ομως που αγνοησα την επιθυμια μου να το φτιαξω μονος μου φλασαροντας κατι.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Υup και αυτο το εκανα. Μαλλον επεσα σε χαλασμενη συσκευη, γιατι μολις πατησα για πρωτη φορα το power button, εδειξε τα λευκα γραμματα με κοκκινες καθετες γραμμες. Πραγμα το οποιο αγνοησα αφου ανοιξε κανονικα η συσκευη, αλλα τωρα σκεφτομαι μηπως ήταν προμηνυμα.

Το τελευταιο πραγμα που εκανα (και πρωτο), ηταν να αφαιρεσω ενα widget απο την home screen. Η ολη διαρκεια ζωης ηταν 2 λεπτα.

Δεν αγχωνομαι παντως, θα γινει αλλαγη (αυτο ελλειπε :lol:). Παλι καλα ομως που αγνοησα την επιθυμια μου να το φτιαξω μονος μου φλασαροντας κατι.

πωπω!!!τοσο καλα εεε??και ειχα την εντυπωση οτι ια ειχες προλαβει να ασχοληθεις λιγο μαζι του...αλλα ηταν συντομη η γνωριμια!!

σημασια εχει οτι θα παρεις αλλη και σου ευχομαι το επομενο να σου κλεισει απο μπαταρια..μετα απο 2 μερες (!!) και αφου δεν το εχεις αφησει καθολου απο τα χερια σου...(χμμμ τωρα που το σκεφτομαι αυτο θα κανεις ουτως η αλλως :) )

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε τι θα βγάλεις εγώ έβγαλα την εφαρμογή που λέει

Τις ειδήσεις και ακόμα την κλαίω

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ορε παιδια ανοιγω το kies συνδεω το κινητο και μου βρισκει το κινητο και λεει η συσκευη ειναι ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ ,κανω το σχημα που ξεκλειδωνω την συσκευη και τιποτα ,καμια ιδεα παιδια κανεις συγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος

 

καποιος βρε παιδια να βοηθησει λιγο:(

Edited by saliez
Συνένωση μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

καποιος βρε παιδια να βοηθησει λιγο:(

 

που το λεει το συσκευη "κλειδωμενη"?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

στην κεντρικη οθωνη του kies

 

Το κινητο το πηρες καινουργιο?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

μουλτιραμα 30 του μαιου

 

εχεις βαλει καποιον αλλο launcher επανω ή εχεις τον tw(της μαμας)?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

εχο βαλει το advanced task killer ,to whatsup(freesms) kai compass-πυξιδα

 

αρα χρησιμοποιεις το τηλ οπως ηταν απο το κουτι του.μπορεις να ανεβασεις ενα screenshot με το μυνημα?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που βγήκε και kernel με ενσωματωμένο CWM πολλά πράγματα (μεταξύ αυτών και αλλαγή εικονιδίων..) γίνονται πιο εύκολα..

 

 

Για να μαθαίνουμε και εμείς οι "νεότεροι"...τι είναι το ενσωματωμένο CWM,τι εξυπηρετεί και τυχόν μειονεκτήματα/πλεονεκτήματα?

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Για να μαθαίνουμε και εμείς οι "νεότεροι"...τι είναι το ενσωματωμένο CWM,τι εξυπηρετεί και τυχόν μειονεκτήματα/πλεονεκτήματα?

CWM αλλιως Clockwork mode..ειναι ενα recovery mode οπου σε συνδιασμο με το rom manager μπορεις να εγκαταστησεις νεες rom ευκολα,να παρεις backup απο την εκαστοτε rom που φορας κλπ...

εν ολιγοις ειναι ενα εργαλειο για οποιους πειραματιζονται συχνα με το κινητο τους βαζοντας/βγαζοντας rom κλπ..

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Για να μαθαίνουμε και εμείς οι "νεότεροι"...τι είναι το ενσωματωμένο CWM,τι εξυπηρετεί και τυχόν μειονεκτήματα/πλεονεκτήματα?

 

Το cwm είναι ένα recovery image με πολλές δυνατότητες.

Περνάει στο κινητό και χωρίς χρήση odin/kies, μπορείς πλέον να φλασάρεις εύκολα ρομς, να κάνεις backup, restore, wipe και άλλα (όπως partition της κάρτας).

 

edit: too slow

Link to comment
Share on other sites

Το cwm είναι ένα recovery image με πολλές δυνατότητες.

Περνάει στο κινητό και χωρίς χρήση odin/kies, μπορείς πλέον να φλασάρεις εύκολα ρομς, να κάνεις backup, restore, wipe και άλλα (όπως partition της κάρτας).

 

edit: too slow

πολυ αναλυτικος παρ'ολα αυτα:)

αντε να βγει και η cyanogen!!επαναλαμβανομαι..αλλα θα ειναι οτι καλυτερο;)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...