Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπες σε recovery και κάνε wipe data/cache, μπορεί να διορθωθεί έτσι.

Δοκίμασε επίσης να αφαιρέσεις την εξωτερική sd, μήπως και δημιουργείται πρόβλημα από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα wipe data cache και εφτιαξε..

 

Τωρα ομως εχω αλλο προβλημα..

 

Παω να το προετοιμασω για aurora και μολις φτανω στο βημα 3 αυτου εδω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420728

 

οταν το κανω reboot δεν ανοιγει, παρα αναβοσβηνει η οθονη μια μαυρο μια γκρι.. Φτιαχνει μονο αν κανω wipe data αλλα τοτε ακυρωνεται οτι εχω κανει μεχρι το βημα 2..

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα wipe data cache και εφτιαξε..

 

Τωρα ομως εχω αλλο προβλημα..

 

Παω να το προετοιμασω για aurora και μολις φτανω στο βημα 3 αυτου εδω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420728

 

οταν το κανω reboot δεν ανοιγει, παρα αναβοσβηνει η οθονη μια μαυρο μια γκρι.. Φτιαχνει μονο αν κανω wipe data αλλα τοτε ακυρωνεται οτι εχω κανει μεχρι το βημα 2..

 

Καμια ιδεα?

αν κανεις reboot χωρις να πειραξεις τιποτα κολλαει?

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ αυτή έχει από προεπιλογή ενεργό το fastboot. Δοκίμασε πριν την επανεκκίνηση να το απενεργοποιήσεις από ρυθμίσεις -> εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

 

Πως κάνω εγκατάσταση το 2ο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μετα απο γολγοθα πραγματικο τα καταφερα.. Εκανα κατι force root, force drivers, clockwork mod recovery, της παπαρηγας τα ματια δεν ξερω κι εγω τι εκανα, και τωρα εχω ice cream sandwich στο x5 μου..

 

Παρ'ολα αυτα μπορω να πω οτι αξιζε.. ταχυτατο, καλυτερο βιντεο οχι πια choppy καθολου, πολυ πιο γρηγορα βγαζει φωτογραφια πια, πανεμορφο εννοειται το ui και νομιζω μου ανοιγει και πιο γρηγορα το wifi.. και ακομα ειμαι στην πρωτη μερα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μετα απο γολγοθα πραγματικο τα καταφερα.. Εκανα κατι force root, force drivers, clockwork mod recovery, της παπαρηγας τα ματια δεν ξερω κι εγω τι εκανα, και τωρα εχω ice cream sandwich στο x5 μου..

 

Παρ'ολα αυτα μπορω να πω οτι αξιζε.. ταχυτατο, καλυτερο βιντεο οχι πια choppy καθολου, πολυ πιο γρηγορα βγαζει φωτογραφια πια, πανεμορφο εννοειται το ui και νομιζω μου ανοιγει και πιο γρηγορα το wifi.. και ακομα ειμαι στην πρωτη μερα..

 

Ποια εκδοση ειχες πριν γιατι με την 2.3.5 ολοι λενε οτι το βιντεο ειναι πολυ καλυτερο απο aurora!

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα και εγω την aurora και εχω πολλα restarts....

σκεφτομαι για καποια απο τις 2 μαμισιες gb ποια ειναι ποιο οκ η πρωτη ή δευτερη;;;;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

σας προτείνω αυτή εδώ ανεπιφύλακτα!!!! την έχω τώρα 3 εβδομάδες και είναι απίστευτη και από θέμα μπαταρίας και από θέμα gaming. πραγματικά δεν μου έχει κάνει κάποιο lag ακόμα.. δοκιμάστε την (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1481168) εγώ έχω την [R6.0 SP1] [~ 107 MB] Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα την oxygen gb παιδια και ηταν σφαιρατη και πολυ σταθερη και μαλιστα δεν ειχα κανει κανενα update απο τοτε που την ειχα βαλει (πριν 7-8 μηνες)..

 

Παντως εμενα η aurora 3.1 δε μου κανει προβληματα πολλα αν εξαιρεσεις την μπαταρια που μου φαινεται να ρουφιεται σχετικα γρηγορα και τη ραμ που η ελευθερη ειναι 167mb ενω θα περιμενα να ειναι 250 τουλαχιστον ( τα χει δει και αλλος αυτα τα δυο θεματα? )

 

Παντως καντε και το update της aurora 3.1 που βγηκε αυτες τις μερες.. Λεει οτι διορθωνει καπως το wifi.. Γιατι αξιζει η ics, ειναι πανεμορφη η ατιμη..

Link to comment
Share on other sites

την 3.1 χωρίς τα update που την είχα δοκιμάσει αυτό με το wifi και την πατάρια ισχύει... Πάντως αν δουλέψεις Miui θα σου αρέσει απίστευτα το interface..
Link to comment
Share on other sites

η ραμ ειναι ετσι οπως ειπατε , αλλα δεν ενοχλει καθολου, και το wifi δεν μου εχει παρουσιασει προβλημα ποτε. ειμαι με 3.1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω την επισημη 2.3.5 με αριθμ. εκδ. Β522 και εκτος το οτι με το wifi ανοικτο καμια φορα τρελενετε στα reeboot και οτι χανει κλησεις(προχθες το διαπιστωσα που με επερναν 2 ατομα και δεν μου εδειξε το συμβαν) κατα τ'αλλα ειμαι ευχαριστημενος κυριος για την ποιοτητα του βιντεο που τα σπαει και στην ενταση της μουσικης,πραγματα που με την 2.2.2 ηταν χαλια,

Υπαρχει καμια custom που να προσφερει την ποιοτητα βιντεο και μουσικης της official 2.3.5 και να δουλευει και το ραδιο αλλα που να ειναι πιο σταθερη δηλ. χωρις τα bugs της και να ειναι και λιγο overclocked και αν ναι ποια ειναι αυτη?

Επισης πως θα την περασω (εαν υπαρχει βεβαια)απο Β522,θα πρεπει να κανω downgrade σε 518,η δεν ειναι απαραιτητο?

Downgrade apo 522 σε 518 πως γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω, εχω στο ideos μου cm7 rom και θελω να βαλω την ics λοιπον πρεπει να επαναφερω το κινητο στην επισημη 2.2 και μετα να το παω στην επισημη 2.3 η μπορω να κανω και την αναβαθμηση οπως το εχω τωρα? γιατι οπως ξερω δεν λειτουργει αμα δεν του περασεις την επισημη 2.3.... :confused:

 

 

edit: περασα το ics παει σφερα το εχω βαλει και στο 1,4 τον επεξεργαστη και ειναι φανταστηκο....

Edited by arte1234566
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να παρω με καποιο τροπο την "μεταφραση" απο την miui του sbasil και να την flasharw σε μια αλλη miui (του ret4rt) ?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι τώρα τελευταία πέφτει γρήγορα η μπαταρία με την ICS. Έχε χάρη που χρειάζομαι το Radio αλλιώς...:X

Η miui δεν υποστιρίζει ραδιόφωνο, σωστά; :confused:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι υποστηριζει

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

τα update τα βαζουμε ολα εχω την 3.1 πρεπει να περασω και τα 5 η μονο το τελευταιο?μαλλον ολα ετσι?και τα βαζουμε οπως τις ρομ

ακυρο το βρηκα (Includes fixes in updates 1-4)

Edited by panagos22
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να μου στειλει την official wind rom 2.2 του x5?πρεπει να στειλω το κινητο για φτιαξιμο,εχω αλλαξει rom και δε κρατησα τη παλια,αν την εχει καποιος ας στειλει παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να μου στειλει την official wind rom 2.2 του x5?πρεπει να στειλω το κινητο για φτιαξιμο,εχω αλλαξει rom και δε κρατησα τη παλια,αν την εχει καποιος ας στειλει παρακαλω

http://www.2shared.com/file/grXmoZzZ/U8800V100R001C00B135SP02_WIND-.html

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Βγήκε η Aurora 4.0.

Χρειάζεται να κάνω τα παρακάτω για να την περάσω; wipe data/factory reset και αφού τελειώσει αυτό επιλέγουμε wipe cache partition!

 

Δεν χρειάζεται τελεικά απλά την περνάτε απο πάνω.

Edited by LEFTK
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...