Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο εδω προσπαθησα να κανω root και το visionary δεν λειτουργει.

απο που το κατεβαζω.ξαναλεω οτι η εκδοση μου ειναι 2.3.405.8

ευχαριστω

Πρέπει να κάνεις πρώτα downgrade και μετά με το visionary.

Στον οδηγό Πως περνάμε custom recovery. Το κινητό το έχουμε συνδεδεμένο ώς charge only και usb debbuging on? :rolleyes:

 

Ναι..

 

 

Edit: Παίδες μιας και ψήνομαι κι εγώ για mugen όπως και 2-3 γνωστοί μου αν είναι να κανονίσουμε ομαδική παραγγελία. Μπορεί κάποιος να το οργανώσει?

Edit2: Στέλνει Ελλάδα η mugen και μάλιστα δωρεάν. Επίσης η μπαταρία κοστίζει €32.21 σημερινή τιμή.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ενδιαφέρομαι για καμοια μπαταρία.. Αλλά δεν νομίζω κανείς να μένει χανιά για ομαδική.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στον οδηγό 2 :(

 

 

 

Υ.Γ Rooted και s-off

 

 

Έχεις κάνει λάθος το path

 

Τέλος πάντων, κατεβάζεις αυτό και ακουλουθείς τις οδηγίες

 

 

  • Recovery_Ace_v3.0.2.8.zip
    • MD5: 7af5dd5dd82f45969f7f3d78061d2d1d
    • SHA-1: 55dd92a4c86fc0ed6c38d4ca50c5c835f1e48edd
    • CRC32: 6406cad3

 

Installation:

  1. Power off your DHD
  2. Put it in bootloader mode; Power+Vol down and select Fastboot from menu.
  3. Plug-in the USB cable.
  4. Double click on install-recovery-windows.bat if you're using windows, execute install-recovery-linux.sh if you're on linux or install-recovery-mac.sh if MacOSX.
  5. Done! The device will be automatically rebooted.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησουλα θέλω να φτιάξω ένα φάκελο με παιχνίδια κάνω τον φάκελο τον ονομάζω "παιχνίδια" αλλά πως μπορώ να βάλω κάποιο εικονίδιο ώστε να μην είναι ο φάκελος σκετος? Εχω την ρομ του Sri t-fusion.

Thanks.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στον οδηγό 2 :(

 

 

 

Υ.Γ Rooted και s-off

 

 

Mπορείς επίσης πολύ έυκολα απο την εφαρμογή Rom Manager

 

Παιδιά μια ερωτησουλα θέλω να φτιάξω ένα φάκελο με παιχνίδια κάνω τον φάκελο τον ονομάζω "παιχνίδια" αλλά πως μπορώ να βάλω κάποιο εικονίδιο ώστε να μην είναι ο φάκελος σκετος? Εχω την ρομ του Sri t-fusion.

Thanks.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Folder Organizer

Link to comment
Share on other sites

Δε νoμιζω οτι υπαρχει καποια ρομ που να μη κανει συχνα updates αλλα και να μη χρησιμοποιει παντα στο changelog ''more speed''-''more tweeks'' ''optimized'' και αλλα τετοια ωραια, χωρις φυσικα να ισχυει κατι τετοιο...Και ειναι φυσικο ΟΛΕΣ οι νεες roms που ξεκινανε με μια βαση,μεχρι να λυσουν ''θεματα'' να κανουν πιο συχνα updates.Επισης αλλες κανουν και ''προσεχως στα village'',ανακοινωνοντας την επομενη version με changelog σαν coming soon...Κι ομως υποστηριζονται απο themers...;)

 

Μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα...

Όσο λένε αυτά που λες και δεν πολύ πειράζουν τα .apks τόσο θα υπάρχουν και themes...

Ας κάνουν δηλαδή συχνά updates, αλλά να μην πειράζουν τα .apks...

 

Ενώ σε ROMs, όπως η νέα RCMix, που αλλάζουν πολύ συχνά τα .apks τότε δύσκολα θα δεις και themes...

Όταν τελειώσουν με το πείραγμα των .apks και αρχίσουν και αυτοί να λένε τα ίδια περί optimization, speed improvement κλπ, τότε θα υπάρξουν και themes...

 

 

Sent from my DesireHD with Mixed_Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα...

Όσο λένε αυτά που λες και δεν πολύ πειράζουν τα .apks τόσο θα υπάρχουν και themes...

Ας κάνουν δηλαδή συχνά updates, αλλά να μην πειράζουν τα .apks...

 

Ενώ σε ROMs, όπως η νέα RCMix, που αλλάζουν πολύ συχνά τα .apks τότε δύσκολα θα δεις και themes...

Όταν τελειώσουν με το πείραγμα των .apks και αρχίσουν και αυτοί να λένε τα ίδια περί optimization, speed improvement κλπ, τότε θα υπάρξουν και themes...

 

 

Sent from my DesireHD with Mixed_Theme

 

Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο.Αν και πλεον ολοι αρχισαν τα περι ext4 αφου δεν εχουν κατι αλλο να δειξουν(βεβαια αυτο δειχνει οτι οι custom roms εχουν σχεδον φτασει ταβανι κι εχουν γινει σχεδον αριστες )...

Παρεπιπτοντως το νεο σου theme και γενικα καποια νεα εικονιδια ειναι απαιχτα...Προφανως κι εσυ επιασες κορυφη αλλα δυστυχως δεν εχεις ext4 να ασχοληθεις...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στον οδηγό 2 :(

 

 

Υ.Γ Rooted και s-off

 

fastboot flash recovery recovery-clockwork-3.0.2.6-ace.img

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μου εχει έρθει ακόμη ειδοποίηση στο κινητό να γίνει η αναβάθμιση. Τι παίζει????
Link to comment
Share on other sites

fastboot flash recovery recovery-clockwork-3.0.2.6-ace.img

 

εμ σωστα αλλά πριν το είχα βάλει και το recovery αλλά τίποτα.. τελοςπάντων το post του σπύρου δούλεψε.. Πάω για 3ο βήμα. Περιμένω να φορτίσει :D

 

Nice!! CoreDroid Inside :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μου εχει έρθει ακόμη ειδοποίηση στο κινητό να γίνει η αναβάθμιση. Τι παίζει????

 

μηπως εχεις custom rom?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Παρατησα οτι στο changelog των 2 ρομ με sense 3 αναφερεται η προσθηκη google talk με video..τι ειναι αυτο,αφου εμεις δεν εχουμε front camera?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Παρατησα οτι στο changelog των 2 ρομ με sense 3 αναφερεται η προσθηκη google talk με video..τι ειναι αυτο,αφου εμεις δεν εχουμε front camera?

 

Ναι...:p

Παιδιά να ξέρετε ότι επειδή τα έχουν κάνει σχεδόν όλα και δεν έχουν τπτ άλλο να παρουσιάσουν,μπορεί να δείτε πλέον μέχρι να βγει στον αέρα κάποια καινούρια έκδοση εντελώς άχρηστα πραγματα,απλά για να προσελκύσουν users...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Παρατησα οτι στο changelog των 2 ρομ με sense 3 αναφερεται η προσθηκη google talk με video..τι ειναι αυτο,αφου εμεις δεν εχουμε front camera?

 

Μπορεί να μην έχουμε αλλά το δοκίμασα και μου δουλεύει κανονικά με την πίσω. Βέβαια έχει προβλήματα καθώς θέλει να έρθει 100% στα μέτρα της συσκευής, αλλά ως ένα βαθμό δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω downgrade και μου βγαζει permission denied , (Αν δείτε "#" στα αποτελέσματα, έχετε temporary root! Προχωρήστε στις παρακάτω εντολές:) στην πρωτη προσπαθεια μου εβγαλε την # αλλα μετα δεν επερνε τις εντολες (cd /data/local/tmp./misc_version -s 1.31.405.6) ασε που μετα εκανε κατι απανοτα restart το κινητο. ποιος θα με βοηθησει , απελπιστικα...
koKVod
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την RCMix3D KINGDOM v1.0 ?

 

Θα θελα πολύ να τη δοκιμάσω αλλά έχει κάποια διαδικασία πριν τη περάσεις και δεν εχω βρει το χρόνο να ασχοληθώ.Θα θελα πολύ να μάθω και να δω τι αλλαζει αν μεταφερθούν εκεί οι εφαρμογές και τα δεδομενα..

Αν τη βάλει κάποιος ας μας πει...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την RCMix3D KINGDOM v1.0 ?

 

Απ'οτι διάβασα πάλι δε δουλεύει το μικρόφωνο με εφαρμογές τρίτων (πχ Nimbuzz, Skype, Shazam κλπ) και το SRS, οπότε θα προσπεράσω.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι διάβασα πάλι δε δουλεύει το μικρόφωνο με εφαρμογές τρίτων (πχ Nimbuzz, Skype, Shazam κλπ) και το SRS, οπότε θα προσπεράσω.

 

Σπύρο επειδή τα κατεχεις αυτα,υπάρχει κάτι ενδιαφέρον σε αυτό που έκανε με το partition των apps,η είναι placebo;και μπορείς να μου πεις ποιος ο λόγος;

Ευχαριστώ...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο επειδή τα κατεχεις αυτα,υπάρχει κάτι ενδιαφέρον σε αυτό που έκανε με το partition των apps,η είναι placebo;και μπορείς να μου πεις ποιος ο λόγος;

Ευχαριστώ...

 

Sent from my Desire HD

 

 

Απλά επειδή δεν ήταν σίγουρος αν θα χωρέσουν οι εφαρμογές συστήματος στο system partition τις είχε βάλει στο data partition και είχε φτιαξει συμβολικά links (symlinks) των εφαρμογών αυτών. Πρακτικά δεν έχει διαφορά αφου και πάλι στην ίδια μνήμη είναι αλλα σε διαφορετικό partition, μπορεί να είναι ελαφρώς πιο γρήγορο στην CPU αλλα οχι κάτι αντιληπτό δια γυμνού οφθαλμού.

Link to comment
Share on other sites

και γω ψυνομαι για ομαδικη mugen.. τωρα ειμαι πατρα, αλλα αν καθηστερισει πολυ η παραγγελια θα μαι χανια! αρα γιναμε 2 οι χανιωτες ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...