Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ξανά...

 

Το κινητό το πήρα από την Vodafone και έχω να ρωτήσω 2 πράγματα

 

1. Η αρχική οθόνη με το λογότυπο της VF μπορεί να αντικατασταθεί με κάτι άλλο; αν ναι που το βρίσκω. Αν όχι πως απενεργοποιώ αυτό;

2. Σήμερα μου ζήτησε update κάτι της VF που έλεγε για 360 και από βιασύνη το έκανα. Μπορώ να το βγάλω φαντάζομαι...

Any ideas;

 

Γνωρίζουμε μήπως αν και πότε πρόκειται να βγει κάτι για να κάνουμε s-off και root για το WFs? (είδα στο θέμα του απλού WF ότι βγήκε μία καινούργια Beta γι αυτό ρωτάω για το s. Λογικά θα έχει και αυτό ελπίδες... σωστά;;))

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ξανά...

 

Το κινητό το πήρα από την Vodafone και έχω να ρωτήσω 2 πράγματα

 

1. Η αρχική οθόνη με το λογότυπο της VF μπορεί να αντικατασταθεί με κάτι άλλο; αν ναι που το βρίσκω. Αν όχι πως απενεργοποιώ αυτό;

2. Σήμερα μου ζήτησε update κάτι της VF που έλεγε για 360 και από βιασύνη το έκανα. Μπορώ να το βγάλω φαντάζομαι...

Any ideas;

 

Γνωρίζουμε μήπως αν και πότε πρόκειται να βγει κάτι για να κάνουμε s-off και root για το WFs? (είδα στο θέμα του απλού WF ότι βγήκε μία καινούργια Beta γι αυτό ρωτάω για το s. Λογικά θα έχει και αυτό ελπίδες... σωστά;;))

 

Για να αντικαταστήσεις την boot screen θα πρέπει να έχεις δικαιώματα root στο κινητό και κατ' επέκταση να είσαι S-OFF. Σε αυτή τη φάση, απ' όσο γνωρίζω, δεν υπάρχει software μέθοδος, για να γίνει κάτι τέτοιο και δεν ξέρω αν και πότε θα υπάρξει. Για το απλό wildfire πήρε στους alpharev, κάτι λιγότερο από χρόνο, για να το σπάσουν. Στην παρούσα φάση το S-OFF (και το root), μπορεί να γίνει μόνο με ειδικό hardware (xtc clip).

 

Το update που έκανες, αφορά τη συγκεκριμένη εφαρμογή. Αν αυτή προϋπήρχε στο κινητό (δεν την εγκατέστησες εσύ), τότε δεν μπορείς να την αφαιρέσεις, παρά μόνο αν είσαι root. Εάν την κατέβασες εσύ από το Market, τότε μπορείς πολύ εύκολα να την απεγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα δηλαδή με το XTC Clip μπορώ να κάνω s-off και root σε αυτό το κινητό παρ'όλο που είναι καινούργιο; απλά να υποθέσω ότι μετά περνάω τη rom τη γνήσια απλά θα έχω περισσότερα δικαιώματα.

 

Για το XTC Clip πληρώνω κάτι; συγνώμη που ρωτάω αλλλα δε γνωρίζω... :(

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει κοστος περιπου 100 kαι κατι ευρω αν δεν κανω λαθος

http://xtcclip.com/new-products.php

Nokia 6110 -> Nokia 3310 -> Sony Ericsson t68i -> Samsung E715 -> Nokia 6230i -> Sony Ericsson W880i -> Samsung Omnia HD i8910 -> HTC One -> OnePlus 3T -> OnePlus 8 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει κοστος περιπου 100 kαι κατι ευρω αν δεν κανω λαθος

http://xtcclip.com/new-products.php

 

Βασικά δικό μου λάθος που δεν το διευκρίνισα... :O:O Εννοούσα αν μου το κάνει κάποιος άλλος για μένα αν υπάρχει χρέωση. (δε μιλάω για μαγαζί)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά...

 

Το κινητό το πήρα από την Vodafone και έχω να ρωτήσω 2 πράγματα

 

1. Η αρχική οθόνη με το λογότυπο της VF μπορεί να αντικατασταθεί με κάτι άλλο; αν ναι που το βρίσκω. Αν όχι πως απενεργοποιώ αυτό;

2. Σήμερα μου ζήτησε update κάτι της VF που έλεγε για 360 και από βιασύνη το έκανα. Μπορώ να το βγάλω φαντάζομαι...

Any ideas;

 

Γνωρίζουμε μήπως αν και πότε πρόκειται να βγει κάτι για να κάνουμε s-off και root για το WFs? (είδα στο θέμα του απλού WF ότι βγήκε μία καινούργια Beta γι αυτό ρωτάω για το s. Λογικά θα έχει και αυτό ελπίδες... σωστά;;))

 

ειναι vf branded το κινητο???

με βλεπω να χαμηλωνω παγιο και να παιρνω την συσκευη απο τον γερμανο...δεν θελω να γινω root και δεν μου αρεσουν οι εφαρμογες τις βοντα...οι εφαρμογες βγαινουν χωρις root?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ειναι vf branded το κινητο???

με βλεπω να χαμηλωνω παγιο και να παιρνω την συσκευη απο τον γερμανο...δεν θελω να γινω root και δεν μου αρεσουν οι εφαρμογες τις βοντα...οι εφαρμογες βγαινουν χωρις root?

 

Όταν ανοίγεις το κινητό, μετά της HTC το splash screen εμφανίζεται το animated της VF.

Ξαφνικά είδα ότι ήθελε αναβάθμιση το 360 και ένα άλλο που το λέει shop αλλά απ' ότι είδα έχει απεγκατάσταση ενημερώσεων και όχι του βασικού προγράμματος. Πίστεψέ με δεν το περίμενα ούτε και εγώ αυτό!!! Έχω ξενερώσει τα μάλα με αυτό εξ ού και ρώτησα για root γιατί έτσι θα μπορέσω να τις βγάλω. (καλά το θέλω επίσης και αύξηση του χώρου μετακινώντας εφαρμογές στην κάρτα μνήμης)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις το κινητό, μετά της HTC το splash screen εμφανίζεται το animated της VF.

Ξαφνικά είδα ότι ήθελε αναβάθμιση το 360 και ένα άλλο που το λέει shop αλλά απ' ότι είδα έχει απεγκατάσταση ενημερώσεων και όχι του βασικού προγράμματος. Πίστεψέ με δεν το περίμενα ούτε και εγώ αυτό!!! Έχω ξενερώσει τα μάλα με αυτό εξ ού και ρώτησα για root γιατί έτσι θα μπορέσω να τις βγάλω. (καλά το θέλω επίσης και αύξηση του χώρου μετακινώντας εφαρμογές στην κάρτα μνήμης)

 

εγω αμα ειναι branded ισως κινηθω αλλου...γιατι με το root χανεις εγγηυση...κριμα...ελπιζω να ερθει και μη branded συσκευη..αν ξερει καποιος για αυτο ας ενημερωσει:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εγω αμα ειναι branded ισως κινηθω αλλου...γιατι με το root χανεις εγγηυση...κριμα...ελπιζω να ερθει και μη branded συσκευη..αν ξερει καποιος για αυτο ας ενημερωσει:)

 

Και branded να ειναι στην vodafone δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις την επιδοτηση σου στο Πλαισιο;Για Cosmote γινεται παντως...

Giothesuper οπως ειδες το avatar μου το πηρα κι εγω το κινητο.

Οτι θες ρωτα!! :D

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Και branded να ειναι στην vodafone δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις την επιδοτηση σου στο Πλαισιο;Για Cosmote γινεται παντως...

Giothesuper οπως ειδες το avatar μου το πηρα κι εγω το κινητο.

Οτι θες ρωτα!! :D

 

desire-iphone 4-wildfire s:lol:

οκ...θα σου στειλω αμα ειναι:)

δηλαδη αμα το παρω απο το πλαισιο δεν θα ειναι vodafone branded??:)

ωραιο αυτο...οταν φτασει η ωρα τις επιδωτησης θα κοιταξω και αλλα κινητα αλλα το wildfire s με εχει προσεγγισει....

μπορω να βρω εξτρα μπαταρια για το κινητο??

το ρολλαρισμα στην οθονη στο σερφαρισμα πως παει???

γενικα παει γρηγορα???

η καμερα???σου εχει αφησει καλες εντυπωσεις??

και βασικο για μενα...ο ηχος ειναι δυνατος???

απο οτι ξερω και απο αλλα παιδια η οθονη ειναι καλη και ανταποκρινεται καλα...

το ui πως σου φαινεται????

εφαρμογες ποιες εχει προεγκατεστημενες??

παιχνιδια τα παιζει ολα???

αυτα μεχρι τωρα..:lol::lol:

συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

desire-iphone 4-wildfire s:lol:

οκ...θα σου στειλω αμα ειναι:)

δηλαδη αμα το παρω απο το πλαισιο δεν θα ειναι vodafone branded??:)

 

Απ'οσο ξερω οχι.Αυτοι δεν φερνουν branded.

 

ωραιο αυτο...οταν φτασει η ωρα τις επιδωτησης θα κοιταξω και αλλα κινητα αλλα το wildfire s με εχει προσεγγισει....

 

Σε λιγο που ερχετε το Sony Ericsson Xperia Mini πιστευω δεν θα εχει αντιπαλο στην τιμη και το μεγεθος του..

 

μπορω να βρω εξτρα μπαταρια για το κινητο??

 

Εχει το Ebay μπολικο πραμα!

 

το ρολλαρισμα στην οθονη στο σερφαρισμα πως παει???

 

Δεν τρελαθηκα κιολας,αλλα την κανεις την δουλεια σου αν δεν εισαι απαιτητικος.

 

γενικα παει γρηγορα???

 

Γι'αυτο που ειναι μια χαρα παει,αλλα δεν παει και σφαιρα.

 

η καμερα???σου εχει αφησει καλες εντυπωσεις??

 

Ακομα δεν την εχω χρησιμοποιησει.

 

και βασικο για μενα...ο ηχος ειναι δυνατος???

 

Απο το εξωτερικο ηχειο ειναι μετριος,ουτε δυνατο,ουτε χαμηλο.Στα ακουστικα ειναι μουφα.

 

απο οτι ξερω και απο αλλα παιδια η οθονη ειναι καλη και ανταποκρινεται καλα...

το ui πως σου φαινεται????

 

Sense 2.1 εγγυηση!!!Μονο γι'αυτο το προτιμησα απο το Galaxy Ace.

 

εφαρμογες ποιες εχει προεγκατεστημενες??

Αυτο τωρα τι σημασια εχει βρε;Αφου κατεβαζεις οτι θες απο market.

 

παιχνιδια τα παιζει ολα???

 

Λογικα δεν θα παιζει τα πολυ απαιτητικα και σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη επιλογη αμα θες τα σουπερ ντουπερ παιχνιδια.

 

αυτα μεχρι τωρα..:lol::lol:

συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις

 

Ελπιζω να σε καλυψα στα περισσοτερα.Και χαιρομαι που εμπιστευεσαι την κριση μου. :)

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω τις επαφές που έχω στην κάρτα sim?

 

Πας στις επαφες και πατωντας τις ρυθμισεις(στα touch κουμπακια πατα αυτο που μοιαζει με Ξ) και μετα προβολη.Καπου κατω κατω τικαρεις το SIM που λεει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις επαφές και πάτησε το πλήκτρο menu και μετά προβολή (ή εμφάνιση ή κάτι τέτοιο) και διάλεξε μόνο τη sim. Τότε θα βλέπεις μόνο τις επαφές που είναι στη sim. Για να δεις ξανά τις επαφές του τηλεφώνου, απλά κάνε tick και στις άλλες ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Πρόβλημα όμως...

Οι επαφές του παλιού τηλεφώνου (SE C510) είναι +500, οπότε δεν χωράνε στη sim. Πως μπορώ να τις μεταφέρω εύκολα στο καινούριο?

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να σε καλυψα στα περισσοτερα.Και χαιρομαι που εμπιστευεσαι την κριση μου. :)

 

με αυτα που μου ειπες με βλεπω να φευγω απο αυτη την λυση:(

σιγουρα οταν θα βγει η επιδοτηση μου θα εχουν βγει και αλλα κινητα...μεχρι τοτε βλεπουμε..

η cosmote οχι δεν φερνει branded κινητα με ανοικτο λειτουργικο στα κλειστα νομιζω βαζει my view και τετοια;)

να σαι καλα φιλε πανο:):)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

με αυτα που μου ειπες με βλεπω να φευγω απο αυτη την λυση:(

σιγουρα οταν θα βγει η επιδοτηση μου θα εχουν βγει και αλλα κινητα...μεχρι τοτε βλεπουμε..

η cosmote οχι δεν φερνει branded κινητα με ανοικτο λειτουργικο στα κλειστα νομιζω βαζει my view και τετοια;)

να σαι καλα φιλε πανο:):)

 

Το Xperia mini κανει την αρχη αν θες οπωσδηποτε να ειναι μικρο το κινητο.Αργα ή γρηγορα θα ακολουθησουν κι οι αλλοι.Οποτε μεχρι να σου ερθει η επιδοτηση θα εχεις αρκετες καλυτερες επιλογες.

Αν δεν ηταν ετσι ομορφο,και δεν ειχε το sense 2.1 δε νομιζω να το αγοραζα.Ειναι ακριβο για 600mhz επεξεργαστη αν και τα καταφερνει καλα.

Να σαι καλα κι εσυ φιλε Γιωργο!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Πρόβλημα όμως...

Οι επαφές του παλιού τηλεφώνου (SE C510) είναι +500, οπότε δεν χωράνε στη sim. Πως μπορώ να τις μεταφέρω εύκολα στο καινούριο?

Δοκίμασε να τις στείλεις μέσω bluetooth ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας, τ έχω αρκετές μέρες τώρα και είμαι γενικά ευχαριστημένος. Αυτό που με προβληματίζει είναι το πόσο γρήγορα γεμίζει η εσωτερική μνήμη. Έχω κατεβάσει 14 εφαρμογές, τις πέρασα στην κάρτα και κάθε μέρα σβήνω οτιδήποτε προκειμένου να παραμείνει η εσωτερική μνήμη γύρω στα 90 - 100 mb. Με προβληματίζει το γεγονός ότι ήδη είναι στα 64 mb. Υπάρχει τρόπος να δω με τί είναι φορτωμένη η μνήμη αυτή? και γενικά στο μέλλον τί θα γίνει? κάθε φορά που κατεβάζω εφαρμογές σβήνοντας κάποιες άλλες, θα μου μειώνεται η εσωτερική μνήμη?και αυτό τι συνέπειες έχει? είναι πιό αργό το τηλέφωνο? ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να πέσεις σε πολύ χαμηλά επίπεδα (στο απλό wildfire ήταν στα 15-20 mb) δε θα έχεις κάποιο σημαντικό πρόβλημα. Μετά (στο απλό wildfire πάντα) απλά είχες πρόβλημα με τα μηνύματα που δεχόσουν. Μπορείς να μετακινήσεις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης για να εξοικονομήσεις χώρο (από ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών) ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ moderator ευχαριστώ για την απάντησή σου. Αυτό που λες το έχω ήδη κάνει, μάλιστα πέρασα όλες τις εφαρμογές στην κάρτα. Με προβληματίζει τί στο καλό γράφεται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου? έχω διαγράψει cache, και ό,τι αφορά την πλοήγηση( προσωρινή μνήμη κ.λ.π.).
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Aυτό είναι ένα πρόβλημα στο android και κυρίως στις συσκευές με μικρή εσωτερική μνήμη. Δεν ξέρω αν κάποια scripts που υπάρχουν τώρα λειτουργούν στο wildfire S... Απαιτούν ωστόσο σίγουρα root για αρχή ;) Στη μνήμη του κινητού εκτός από τις cache και ένα μέρος κάποιων εφαρμογών γράφονται επίσης και δεδομένα των εφαρμογών και η dalvik cache, οπότε αναγκαστικά ζεις προς το παρόν με τον περιορισμό αυτό... :(
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε,

Θελω να αγορασω μεγαλυτερη καρτα 8 ή 16 gb αλλα σε αυτες τις χωρητικοτητες micro sd δεν βρηκα ολες ειναι micro sdhc.

Επισημα η HTC αλλα και στο GSM arena που εψαξα ναι μεν δεν αναφερει πουθενα για τις micro sdhc αλλα δινει χωρητικοτητα μεχρι 32 gb .....

Και μενω εγω με την απορια:την παιρνω εγω την 8/16 αρα και την δεχεται ή απλα την τρωω στην μαπα;...

Επισης μια που το εφερε κι η κουβεντα εσεις ποια χωρητικοτητα θα διαλεγατε; με δεδομενο οτι εκτος απο φωτογραφικη εχω και μια ψηφιακη βιντεοκαμερα

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...