Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα 199 € στο Μediamarkt από σήμερα με έκπτωση το Wildfire S.

Το απλό Wildfire είναι... όχι το S. Και σου κάνει δώρο και τους χάρτες MLS Destinator...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Έχει παρατηρήσει κανένας τρίξιμο ή τσίριγμα στο ακουστικό κατά την διάρκεια της κλήσης; Είναι πιό έντονο όταν ρυθμίζω τον ήχο στο τέρμα.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

 

μια και ειχα ακουσει οτι το wildfire οταν εγκαθιστουσες πολλες εφαρμογες ''τα επαιζε'' (γενικως ψιλοκολλουσε) θα ηθελα να μαθω τι συμβαινει με το S ,ισχυει κατι αντιστοιχο ή μηπως δουλευει μια χαρα ακομα και φορτωμενο?

 

επισης η μνημη των 2 gb ειναι αρκετη για εναν ''απαιτητικο χρηστη''?

τελος οι εφαρμογες κατεβαινουν και αποθηκευονται πρωτα στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου ή μπορουμε να επιλεξουμε να κατεβαινουν στην καρτα μνημης?

 

μου σταθηκε αδυνατον να διαβασω ολο το thread ,αλλα διαβασα σχεδον το μισο και οι αποριες μου δεν απαντηθηκαν:)

 

ευχαριστω γ τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

 

μια και ειχα ακουσει οτι το wildfire οταν εγκαθιστουσες πολλες εφαρμογες ''τα επαιζε'' (γενικως ψιλοκολλουσε) θα ηθελα να μαθω τι συμβαινει με το S ,ισχυει κατι αντιστοιχο ή μηπως δουλευει μια χαρα ακομα και φορτωμενο?

 

επισης η μνημη των 2 gb ειναι αρκετη για εναν ''απαιτητικο χρηστη''?

τελος οι εφαρμογες κατεβαινουν και αποθηκευονται πρωτα στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου ή μπορουμε να επιλεξουμε να κατεβαινουν στην καρτα μνημης?

 

μου σταθηκε αδυνατον να διαβασω ολο το thread ,αλλα διαβασα σχεδον το μισο και οι αποριες μου δεν απαντηθηκαν:)

 

ευχαριστω γ τον χρονο σας

Καλησπέρα!

Αν και δεν έχω το wildfire s, γνωρίζω κάποια πράγματα, οπότε σου απαντάω κι εγώ!

Κατ'αρχάς αυτό που λες για το απλό wildfire δεν ισχύει. Έχω βάλει γύρω στις 200 εφαρμογές και δεν έχω κάποιο πρόβλημα... Τα κολλήματα έχουν να κάνουν με κάποια πχ συγκεκριμένη/κακογραμμένη εφαρμογή ή με κάποια που έχει κολλήσει στο background και καταναλώνει πόρους (cpu βασικά)...

Για τα 2 gb που λες αν ικανοποιούν τον απαιτητικό user. Γενικότερα το wildfire s είναι πιο mid-range κινητό κι ένας power user ίσως θα ήθελε να στραφεί σε κάτι πιο δυνατό. Επίσης δεν είμαι σίγουρος αν έχει 2 gb γιατί εγώ νόμιζα έχει 512 απ'τα οποία είναι ελευθερα γύρω στα 130. Γενικότερα πάντως και 2 gb να'ταν, κάτι τέτοιο το κρίνει μόνος σου, γνωρίζοντας τις απαιτήσεις σου ;)

Και τέλος για τις εφαρμογές, κανονικά εγκαθίστανται στη μνήμη του κινητού, αλλά μπορείς να τις μεταφέρεις μετά, ενώ και μέσω εφαρμογών που υπάρχουν (και φαντάζομαι θα λειτουργούν) μπορείς να κάνεις την κάρτα ως το default install location.

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το απλό Wildfire είναι... όχι το S. Και σου κάνει δώρο και τους χάρτες MLS Destinator...

 

ειναι το s και υπαρχει μονο Μαρουσι το απλο Φαληρο με 169;)

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

 

μια και ειχα ακουσει οτι το wildfire οταν εγκαθιστουσες πολλες εφαρμογες ''τα επαιζε'' (γενικως ψιλοκολλουσε) θα ηθελα να μαθω τι συμβαινει με το S ,ισχυει κατι αντιστοιχο ή μηπως δουλευει μια χαρα ακομα και φορτωμενο?

 

επισης η μνημη των 2 gb ειναι αρκετη για εναν ''απαιτητικο χρηστη''?

τελος οι εφαρμογες κατεβαινουν και αποθηκευονται πρωτα στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου ή μπορουμε να επιλεξουμε να κατεβαινουν στην καρτα μνημης?

 

μου σταθηκε αδυνατον να διαβασω ολο το thread ,αλλα διαβασα σχεδον το μισο και οι αποριες μου δεν απαντηθηκαν:)

 

ευχαριστω γ τον χρονο σας

Η μνήμη του είναι 512 και όχι 2gb. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή app2sd από το android market για να μεταφέρεις όσες εφαρμογές μεταφέρονται στην κάρτα μνήμης. Όσο για τα 2gb που είναι η SD κάρτα, μπορείς να πάρεις μια μεγαλύτερη μια και το κινητό υποστηρίζει μέχρι και 32gb.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα,

είμαι πολύ νέος κάτοχος του κινητού και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα να δώ το στίγμα μου απλά με τις εφαρμογέ ς που έχει εγκατεστημένο το κινητό η χρειάζεται κάτι άλλο. Μου βγάζει το μύνημα "Αστοχία Δικτύου. Η εφαρμογή αυτή απιτεί σύνδεση δεδομένων εργασίας"

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ναι αναφερομουν στην καρτα μνημης :lol:

 

απλα μου φαινονταν λιγα τα 512 του κινητου και γ αυτο ρωτησα αν μπορουμε να τα φορτωσουμε κατευθειαν στην καρτα μνημης!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλοι καλησπέρα,

είμαι πολύ νέος κάτοχος του κινητού και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα να δώ το στίγμα μου απλά με τις εφαρμογέ ς που έχει εγκατεστημένο το κινητό η χρειάζεται κάτι άλλο. Μου βγάζει το μύνημα "Αστοχία Δικτύου. Η εφαρμογή αυτή απιτεί σύνδεση δεδομένων εργασίας"

Ευχαριστώ

 

Για να το κάνεις αυτό χρειάζεσαι internet (προτίμησε μέσω wifi αν δεν θέλεις να χρεώνεσαι).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη σκοπευω να αγορασω το εν λογω κινητο,γ καθε εφαρμογη που κατεβαζω πληρωνω ή υπαρχουν και καποιες που ειναι free???

 

επισης γ προγραμμα gps που να λειτουργει και εκτος συνδεσης ποσο περιπου παιζουν οι τιμες? (συγγνωμη αν το τελευταιο ερωτημα αντιστοιχει σε αλλο τοπικ )

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη σκοπευω να αγορασω το εν λογω κινητο,γ καθε εφαρμογη που κατεβαζω πληρωνω ή υπαρχουν και καποιες που ειναι free???

 

επισης γ προγραμμα gps που να λειτουργει και εκτος συνδεσης ποσο περιπου παιζουν οι τιμες? (συγγνωμη αν το τελευταιο ερωτημα αντιστοιχει σε αλλο τοπικ )

 

Κατ'αρχήν το άν οι εφαρμογές είναι free και κάποιες άλλες τις πληρώνεις δεν εξαρτάται από το κινητό που αγοράζεις αλλά από τον developer που τις έχει ανεβάσει στο market. Υπάρχουν χιλιάδες εφαρμογές που σου προσφέρονται δωρεάν και άλλες τόσες που αν τις θέλεις πρέπει να τις πληρώσεις.

 

Προγράμματα gps που λειτουργούν χωρίς internet υπάρχουν πολλά και το κόστος τους εξαρτάται από την κάθες εταιρεία...

Ρίξε μια ματιά ..εδώ..

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Και τέλος για τις εφαρμογές, κανονικά εγκαθίστανται στη μνήμη του κινητού, αλλά μπορείς να τις μεταφέρεις μετά, ενώ και μέσω εφαρμογών που υπάρχουν (και φαντάζομαι θα λειτουργούν) μπορείς να κάνεις την κάρτα ως το default install location.

 

Δεν έχω πετύχει εφαρμογή που να κάνει την κάρτα μνήμης default install location... (ούτε και μέσα από το μενού του κινητού έχω δει κάτι) Αν ξέρεις κάποια τέτοια ενημέρωσε μας... :D

Μπορεί να χρειάζεται να γίνει root/s-off βέβαια για να γίνει αυτό αλλά αυτό είναι κάτι διαφορετικό.

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Για τα περισσότερα σοβαρά tweaks χρειάζεσαι root ;)

Εδώ κι εδώ κοίτα...

 

Χμμμ... το πρώτο φαίνεται αρκετά καλό... Είναι όμως συμβατό με το Wildfire S? (λογικά αν είναι με το απλό θα είναι και με το S) το ρωτάω αυτό γιατί γράφει στο market ότι αυτό δεν είναι συμβατό οπότε και δεν θα με αφήσει να το κατεβάσω στο κινητό αυτόματα...

 

Root λέω να του κάνω μέσα στις επόμενες μέρες από κάποιον φίλο εδώ ;)

 

Μια γρήγορη ερώτηση. Επειδή το πήρα από VF μόλις γίνει root αποκτήσω Admin Rights φαντάζομαι ότι μπορώ να σβήσω τις βλακείες που έχει περασμένες η VF μέσα στο τηλέφωνο με κάποιον τρόπο ε;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια γρήγορη ερώτηση. Επειδή το πήρα από VF μόλις γίνει root αποκτήσω Admin Rights φαντάζομαι ότι μπορώ να σβήσω τις βλακείες που έχει περασμένες η VF μέσα στο τηλέφωνο με κάποιον τρόπο ε;

 

Γίνεται ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

…..

Μια γρήγορη ερώτηση. Επειδή το πήρα από VF μόλις γίνει root αποκτήσω Admin Rights φαντάζομαι ότι μπορώ να σβήσω τις βλακείες που έχει περασμένες η VF μέσα στο τηλέφωνο με κάποιον τρόπο ε;

 

Τι εχει βαλει η VF στο S ? Περυσι που πηρα το απλο δεν ειχε τιποτα απολυτως. Φετος που παω για το S θα εχει τα ΄΄καλουδια΄΄ της VF?

Edited by koumis
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω θελω μια βοηθεια

 

θελω καποιος να ανοιξει αυτη την εικονα με το gallery, με τον browser και με τον opera και να μου πει τι διαφορες παρατηρει συγκεκριμενα στο αριστερο γιαλι με το δερμα αφου κανει 300% περιπου zoom.

 

θελω συγκεκριμενα να μου πειτε εαν παρατηρειται να εμφανιζονται τριγωνακια δερματος κολλητα με τον σκελετο της αριστερης μεριας του γυαλιου

 

http://behance.vo.llnwd.net/profiles4/99095/projects/202669/990951238220773.jpg

 

 

θελω να δω εαν εμφανιζονται τα ιδια προβληματα με το optimus one colour banding δηλαδη εξαιτιας του android 2.3.3 και του 18bit panel που εχει το wildfire S αντιστοιχα με το optimus one

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

αγόρασα το τηλέφωνο χτές & ενώ το έχω συνδέσει κανονικά στο οικιακό wifi, δεν μπαίνει στο internet.Μπορείτε να σκεφτείτε τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Τα windows δεν μπορούν με τίποτα να βρουν το κινητό όταν το συνδέω με το usb. Επιλέγω από το κινητό το HTC Sync (έχω ήδη ενεργοποιημένο το διόρθωση προβλημάτων USB) και στα windows, μου λέει ότι εντοπίστηκε Android συσκευή αλλά δεν μπορεί να την εγκαταστήσει.

 

Δοκίμασα να σβήσω την συσκευή και να την ξαναβρεί... Τίποτα!

Δοκίμασα και restart αλλά πάλι τίποτα... Καμιά ιδέα;

 

Έβαλα και το HTC Sync στο PC (και την έκδοση που είχε το κινητό μέσα αλλά και την τελευταία) αλλά ούτε εκεί γίνεται κάτι...

Οι υπόλοιπες λειτουργίες είναι comple.

 

Any ideas?

Edited by dosman

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω κλήση με απόκρυψη από το κινητό?

Πας Ρυθμίσεις - Κλήση - Πρόσθετες Ρυθμίσεις - Αναγνώριση Κλήσης και επιλέγεις το "Απόκρυψη αριθμού" <--- Για μόνιμα...

 

#31# <αριθμός> <--- Προσωρινά για την συγκεκριμένη κλήση μόνο...

Edited by dosman
Προσθήκη...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σαν κινητό αξίζει? Custom Roms υπάρχουν , Overclock γίνεται? Flash παίζει? Κάτι τελευταίο, ο Snapdragon είναι καλύτερος απο τους ARM?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω θέμα! Έχουν περαστεί μέσα στις τηλεφωνικές επαφές μου, αυτόματα, κ όσοι άσχετοι στο facebook έχουν αριθμό τηλεφώνου κ δε μπορώ να βρω με τίποτα πως να τις διαγραψω, καμία ιδέα κάποιος;

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Τα windows δεν μπορούν με τίποτα να βρουν το κινητό όταν το συνδέω με το usb. Επιλέγω από το κινητό το HTC Sync (έχω ήδη ενεργοποιημένο το διόρθωση προβλημάτων USB) και στα windows, μου λέει ότι εντοπίστηκε Android συσκευή αλλά δεν μπορεί να την εγκαταστήσει.

 

Δοκίμασα να σβήσω την συσκευή και να την ξαναβρεί... Τίποτα!

Δοκίμασα και restart αλλά πάλι τίποτα... Καμιά ιδέα;

 

Έβαλα και το HTC Sync στο PC (και την έκδοση που είχε το κινητό μέσα αλλά και την τελευταία) αλλά ούτε εκεί γίνεται κάτι...

Οι υπόλοιπες λειτουργίες είναι comple.

 

Any ideas?

Κάποιο πρόβλημα με drivers φαντάζομαι... Δοκίμασε σε άλλη θύρα usb και σε άλλον υπολογιστή αν γίνεται ;)

 

Παιδιά σαν κινητό αξίζει? Custom Roms υπάρχουν , Overclock γίνεται? Flash παίζει? Κάτι τελευταίο, ο Snapdragon είναι καλύτερος απο τους ARM?

Το αν αξίζει ή όχι, εξαρτάται αποκλειστικά από τον καθένα και τις απαιτήσεις του ;)

Υπάρχουν κι άλλα κινητά σ'αυτή την κατηγορία τιμής, αλλά για συγκρίσεις μεταξύ συσκευών απευθυνόμαστε εδώ!

Για roms τώρα, μ'ένα πρόχειρο πέρασμα από το xda θα δεις ότι δεν υπάρχουν (ακόμα) και πολλά πράματα, λόγω μη δυνατότητας για root (οk μπορείς να κάνεις αλλά ακόμα θέλει το xtc clip και δεν είναι και τόσο διαδεδομένος αυτός ο τρόπος). Όταν αρχίσουν να φτάνουν οι custom kernels θα έχουμε και overclock και τα πάντα, αλλά ακόμα περιμένουμε. Επίσης flash δεν παίζει, όπως δεν παίζουν και όλα τα κινητά με αυτόν τον επεξεργαστή (έχει βγει μια έκδοση για πιο low-end αλλά σε άλλους λειτουργεί και σε άλλους όχι). Τέλος, ο snapdragon είναι arm επεξεργαστής ή για την ακρίβεια βασίζεται στο σετ εντολών arm7 ;)

Το κινητό πάντως δεν έχει τον snapdragon...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...