Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρετε αν υπάρχει τρόπος ν' αλλάξουμε τον dialer από αγγλικά σε ελληνικά για να βρίσκουμε πιο γρήγορα επαφές;

Εννοώ το ABC να γίνει ΑΒΓ κ.λ.π.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω κατι.παρηγγειλα το wildfire s και με πηραν πριν απο λιγο για επιβεβαιωση και μου ειπαν οτι εχει ευρωπαικη εγγυηση.αυτο ουσιαστικα τι σημαινει?θα εχω καποιο προβλημα σε περιπτωση βλαβης?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτησω κατι.παρηγγειλα το wildfire s και με πηραν πριν απο λιγο για επιβεβαιωση και μου ειπαν οτι εχει ευρωπαικη εγγυηση.αυτο ουσιαστικα τι σημαινει?θα εχω καποιο προβλημα σε περιπτωση βλαβης?

 

Από που το παρήγγειλες; Αν το πήρες από ελληνικό κατάστημα και είναι συσκευή εισαγωγής (όχι ελληνική) θα ισχύει η εγγύηση εδώ αν η συσκευή συνοδεύεται από την απόδειξη του εξωτερικού. Αν έχεις μόνο του εδώ καταστήματος δεν καλύπτουν εγγύηση.

 

Αν το αγόρασες από το expansys για παράδειγμα η απόδειξη του ισχύει κανονικά και εδώ.

 

Η παραπάνω πολιτική που περιγράφω είναι αυτή που ισχύει για το service της ACE Hellas (επίσημο service των συσκευών HTC στην Ελλάδα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.τελικα λυθηκε το ολο θεμα με την εγγυηση.ξερετε πως γινεται οταν παταω για να παρω τηλεφωνο να εμφανιζονται μονο οι επαφες του τηλεφωνου?εχω ξεκλικαρει τις επαφες της sim αλλα και παλι εμφανιζονται.
Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο για κάποιο λόγω θα φαίνονται. Στις επαφές όμως (εφαρμογή πρόσωπα) δε θα φαίνονται... :wacko:
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχουν in-ear ακουστικά με μικρόφωνο συμβατα με τη συσκευή?

 

Εγω παρηγγειλα αυτα απο ebay την προηγουμενη βδομαδα και τα περιμενω να ερθουν.Αν θες αναμενεις να σου πω εντυπωσεις μολις τα παραλαβω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιήσω το κινητό, κάνω αντιγραφή όλη την κάρτα των 2 Gb σε κάρτα 16 Gb μέσω του υπολογιστή μου, τοποθετήσω την κάρτα των 16 Gb και άνοίξω πάλι το κινητό, υπάρχει περίπτωση να παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα ???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν απενεργοποιήσω το κινητό, κάνω αντιγραφή όλη την κάρτα των 2 Gb σε κάρτα 16 Gb μέσω του υπολογιστή μου, τοποθετήσω την κάρτα των 16 Gb και άνοίξω πάλι το κινητό, υπάρχει περίπτωση να παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα ???

 

Όχι. Φρόντισε ωστόσο να έχει γίνει ένα format σε FAT32 στην κάρτα σου πρώτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικα που εδειξα στην προηγουμενη σελιδα μην τα παραγγειλετε ειναι μουφα.Το κουμπι δεν παταει!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Περί screen protector...

Αγόρασα 2 πακέτα τελικά της HTC κ καταστραφηκαν κ οι 4 κατά την εγκατάσταση αφού μου έσπασαν τα νεύρα... :angry:

Στο 2ο πακέτο ειδικά υποτίθεται οτι μια υπάλληλος του καταστήματος γνώριζε καλά να τις τοποθετεί κ την έβαλε χειρότερα απ ότι εγώ. Την πέταξα κ την 3η ζελατίνα όπως κ μετά την 4η.... έλεος....

Δοκίμασα με πιστωτική κάρτα, δοκίμασα βρέχοντας την ζελάτινα, μια την έκοψα στις άκρες μπας κ κάτσει καλύτερα στην όθόνη εε τι άλλο να κάνω πια? Δεν γίνεται να εφαρμόσει χωρίς να κάνει στις άκρες "φουσκώματα με αέρα"

Πέταξα €20 χωρίς λόγο...

Κ όχι τίποτα άλλο αλλά όταν βρωμίζει απο δαχτυλιές η οθόνη αρχίζει σε κάποια φάση να έχει λίγο lag στην απόκριση. Θέλει καθημερινό καθάρισμα. Πανί ποτισμένο με λίγο Azax κάνει ή μπορεί να χαλάσει την οθόνη?

Edited by KleisJ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για αυτό το λόγο προτείνω screen protector από το ebay, μακράν οι καλύτερες τιμές και χωρίς να υστερούν σε θέματα ποιότητας. Όσον αφορά τον καθαρισμό, ένα απλό βαμβακερό ύφασμα αρκεί. Μη χρησιμοποιείς υγρά οποιασδήποτε μορφής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι είτε έχεις ζελατίνα είτε όχι, η οθόνη χρειάζεται καθάρισμα. Το καλύτερο για καθάρισμα είναι να χρησιμοποιείτε ένα πανάκι που καθαρίζετε γυαλιά (οράσεως ή ηλίου).

 

Ποτέ ασφαλώς υγρά. Δεν υπάρχει λόγος.

 

Επειδή είχα αναφέρει ότι έχω προμηθευτεί τις ζελατίνες τις HTC... επιβεβαιώνω ότι τη δική μου την τοποθέτησα και είναι άριστη η εφαρμογή και χωρίς φουσκάλες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα αναφέρει ότι έχω προμηθευτεί τις ζελατίνες τις HTC... επιβεβαιώνω ότι τη δική μου την τοποθέτησα και είναι άριστη η εφαρμογή και χωρίς φουσκάλες.

 

εγώ έχω το desire s και πήρα και εγώ ζελατίνα της HTC,γιατί πιστεύω είναι πολύ καλές και κάθισε τέλεια με την πρώτη. Μήπως δεν τις βάζεις καλά ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το αγόρασα από το ΠΛΑΙΣΙΟ σε μαύρο.

Κάτοχος του παλιού Wildfire αποφάσισα να το δώσω.

'Εκανα καλά;Θα δείξει.

Τρία ερωτήματα έχω.

1.Βάζοντας λιγότερες εφαρμογές από όσες στο προηγούμενο η μνήμη που έχω διαθέσιμη είναι πολύ λιγότερη (χωρίς κινούμενες εικόνες για φόντο κ.λ.π)!

2.Στο HTC Sense που πήγα να γραφτώ το mail και το κινητό μου θα κυκλοφορούν;

3.Ψάχνω ώρα το widget search person που είχα στο παλιό και στη 2.3 δεν το βρίσκω.Κάποια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικα που εδειξα στην προηγουμενη σελιδα μην τα παραγγειλετε ειναι μουφα.Το κουμπι δεν παταει!

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Έχω παραγγειλει κι εγώ μια θήκη και μια βάση-φορτιστή αυτοκινήτου,μόλις τα παραλάβω θα ενημερώσω για την ποιότητα.

 

Είχα στο νου μου τα ακουστικά της sennheiseir που βγαίνουν για iphone, αν θα ειναι συμβατα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να προγραμματιζω το κινητο να κλεινει μια συγγεκριμενη ωρα και να ανοιγει μια αλλη ωρα η μετα απο συγκεκριμενες ωρες...

*A G I O S*

www.epiplak.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορω να προγραμματιζω το κινητο να κλεινει μια συγγεκριμενη ωρα και να ανοιγει μια αλλη ωρα η μετα απο συγκεκριμενες ωρες...

 

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαι παρόλο που όταν αναφερόμαστε σε εφαρμογές απευθυνόμαστε εδώ, το μόνο παρόμοιο που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις μια εφαρμογή η οποία να βάζει/βγάζει το κινητό σε/από flight mode ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Επισης μην παραγγειλετε καμια μπαταρια απο ebay που ειναι 1500mAh γιατι πολυ απλα ειναι μουφα.2 μπαταριες δοκιμασα και η μια δεν φορτωνε τελειως ποτε κι η αλλη τελιωνε πιο γρηγορα κι απο την stock.Οποτε μουφα!Τουλαχιστον για την ωρα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το desire s και πήρα και εγώ ζελατίνα της HTC,γιατί πιστεύω είναι πολύ καλές και κάθισε τέλεια με την πρώτη. Μήπως δεν τις βάζεις καλά ?

 

Προφανώς κ δεν τις βάζω καλά, τι να πω δεν το χω... γκρρρ.. γι αυτό κιόλας πήγα στην υπάλληλο του καταστήματος να το κάνει εκείνη αλλά κ πάλι ίδια αποτελέσματα. :(

Κ μου την σπάει γιατί όλο ασχολούμε να καθαρίζω την οθόνη.

Πάντως άλλο €10ρικο για πέταμα δεν δίνω αν δεν βρω κάποιον που να ξέρει να την τοποθετήσει.

Edited by KleisJ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς κ δεν τις βάζω καλά, τι να πω δεν το χω... γκρρρ.. γι αυτό κιόλας πήγα στην υπάλληλο του καταστήματος να το κάνει εκείνη αλλά κ πάλι ίδια αποτελέσματα. :(

Κ μου την σπάει γιατί όλο ασχολούμε να καθαρίζω την οθόνη.

Πάντως άλλο €10ρικο για πέταμα δεν δίνω αν δεν βρω κάποιον που να ξέρει να την τοποθετήσει.

 

Δεν είναι τόσο δύσκολη η τοποθέτηση. Συνιστώ να βρεις από το ebay ένα πακέτο με 3 ή 5 screen protector που σου έρχονται με δύο ευρώ. Ρίξε μια ματιά μετά στο youtube για το πως να τα περάσεις και δεν θα δυσκολευτείς. Φρόντισε απλά να είσαι σε χώρο με όσο το δυνατόν λιγότερη σκόνη και στην χειρότερη... βάζεις το ένα για να κάνεις τις δοκιμές σου και να τραβήξει τις σκόνες και μετά το βγάζεις βάζοντας αμέσως το άλλο. Υπομονή θέλει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...