Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω δουλευω σε γερμανο και η ενημερωση που ειχαμε ηταν για Αυγουστο και συγκεκριμενα μετα τις 15 του μηνα (μονο για το PRO)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο Οκτωβρη; Τοσο αργα ρε παιδια; Κι εγω ηλπιζα τελη Οκτωβρη να χει πεσει το pro στα 199 να το τσιμπησω!

 

Και τώρα να κυκλοφορήσει, είναι υπεραισιόδοξο νομίζω να περιμένεις να πέσει 100€ σε 2 μήνες..Μακάρι βέβαια, γιατί θα μας συνέφερε!!Θα πέσει τόσο αλλά αργότερα κατά τη γνώμη μου..

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Απο Οκτωβρη; Τοσο αργα ρε παιδια; Κι εγω ηλπιζα τελη Οκτωβρη να χει πεσει το pro στα 199 να το τσιμπησω!

 

με τιποτα δυστυχως...δεκεμβρη και αν,πιστευω....με τα τωρινα δεδομενα τουλαχιστον..

 

Εγω δουλευω σε γερμανο και η ενημερωση που ειχαμε ηταν για Αυγουστο και συγκεκριμενα μετα τις 15 του μηνα (μονο για το PRO)

 

μακαρι...αλλα τοτε λογικα θα αρχισει να στελνει ολα τα καινουρια κινητα η ερικσον στα καταστηματα..με λιγα λογια θα ανοιξει τις αποθηκες της οπως λεμε.αρα δεν ξερεις ποτε και που θα ερθει το μινι προ.μου πε η κοπελα στα παμπλικ (αρα ελεγχεται η πηγη :lol: ) οτι και καλα εχει μεινει πισω στα υπολοιπα κινητα λογω του Arc.το neo δεν θα το κυκλοφορησει καν Ελλαδα..

ο οκτωβρης μου φαινεται τραβηγμενος..αλλα για μεσα σεπτεμβρη δεν μου κανει δυσκολο...

 

Και τώρα να κυκλοφορήσει, είναι υπεραισιόδοξο νομίζω να περιμένεις να πέσει 100€ σε 2 μήνες..Μακάρι βέβαια, γιατί θα μας συνέφερε!!Θα πέσει τόσο αλλά αργότερα κατά τη γνώμη μου..

 

HTC Desire/Tapatalk

 

ισχυει 100%..μαλλον θα το παρω full price...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην δίνετε σημασία σε ότι λεει δεξιά και αριστερά ο καθένας. Ακού το neo δεν θα κυκλοφορήσει καν στην Ελλάδα!!! Από Σεπτέμβρη και μετά θα αρχίσουν όλα να εμφανίζονται σαν τα μανιτάρια!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην δίνετε σημασία σε ότι λεει δεξιά και αριστερά ο καθένας. Ακού το neo δεν θα κυκλοφορήσει καν στην Ελλάδα!!! Από Σεπτέμβρη και μετά θα αρχίσουν όλα να εμφανίζονται σαν τα μανιτάρια!

 

Μαζι σου φιλε zxr ! (το πα σωστα αυτη τη φορα) το θεμα ειναι οτι στην τελικη αν δεν ακουσουμε και τους πωλητες στις αλυσιδες κινητων,ποιους να ακουσουμε;

Δηλαδη αν δεν ξερεις εσυ στο πλαισιο και στο public ποτε ερχονται τα νεα κινητα μιας εκ των μεγαλυτερων εταιριων παραγωγησ smartphone στον κοσμο,κλειστο το μαγαζακι..

Ας ελπισουμε οτι μεχρι μεσα σεπτεμβρη θα τα χουμε σρα χερια μας..

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγει καλό μοντέλο χωρίς προβλήματα γιατί σκοπεύω να το αγοράσω και εγώ. Μόλις κατάφερα και ξεφορτώθηκα το XPERIA X2 μου το οποίο ήταν πολύ κουραστικό για καθημερινή χρήση. Το πούλησα και ησύχασα. Αυτο απο τα βίντεο που είδα είναι πολύ ευχρηστο και μπορεις να τα κάνεις όλα σχεδον με το ένα χέρι. Και πολύ βολικές διαστάσεις για να το δουλεύεις με ένα χέρι.

Όποιος το πάρει πρώτος να μας πει εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο Amazon.de παντως το εχουν στο stock( 2 eshop) και εχουν περιοδο αποστολης 22-26 Αυγουστου και τιμη τελικη τιμη 228€ (επισημα απο το το αμαζον δεν το εχουν ακομα αλλα η τιμη του ειναι 209 τωρα).. οποτε απο αρχες Σεπτεμβρη με βλεπω να το παιρνω απο κει αν δεν υπαρχει προβλημα με την εγγυηση..

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό ήρθε ορίστε και το link http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Sony-Ericsson-Xperia-Mini-Pro-White.aspx αλλα το έχουν μόνο σε άσπρο και είναι ετοιμοπαράδωτο που μίλησα μαζί τους
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό ήρθε ορίστε και το link http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Sony-Ericsson-Xperia-Mini-Pro-White.aspx αλλα το έχουν μόνο σε άσπρο και είναι ετοιμοπαράδωτο που μίλησα μαζί τους

 

wtf??χθες στις 4 το ξημερωμα που κοιταξα ελεγε αναμενεται συντομα!σημερα λεει αμεσα διαθεσιμο...πολυ καλα νεα αυτα!και μαλιστα σε λευκο!!

επειδη το καταστημα το ξερω μονο μεσω skroutz,ειναι μονο ηλεκτρονικο ή εχει και καπου την εδρα του για απευθειας αγορα?μονο γραφεια λεει οτι εχει..:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελα επιτελους να ερθουν τα ομορφα γιατι τελειωνει η επιδοτηση μου!!!

 

Μόλις πήρα τηλ ένα κατάστημα vodafone γιατί περιμένω τη συσκευή από την επιδότηση που έχω και μου είπαν ότι έχουν κάνει παραγγελία και μάλλον την άλλη εβδομάδα που θα ανοίξει λέει η διαθεσιμότητα θα το έχουν...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλ ένα κατάστημα vodafone γιατί περιμένω τη συσκευή από την επιδότηση που έχω και μου είπαν ότι έχουν κάνει παραγγελία και μάλλον την άλλη εβδομάδα που θα ανοίξει λέει η διαθεσιμότητα θα το έχουν...

 

λεει και στην βοντα και στην κοτε οτι αναμενεται...

εγω ακομα δεν καταλαβαινω πως τα εχει ο τυπος απο το παραπανω site ενω ολες οι μεγαλες αλυσιδες το περιμενουν ακομα...

μηπως το χει φερει απεξω??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οποιος ενδιαφερεται για το mini υπαρχει για παραγγελια στο ebay απο αγγλια ετοιμοπαραδοτο 222 ευρω με τα εξοδα αποστολης.για να δειτε τις διαφορες με την ελλαδα και την πολιτικη των μεγαλων αλυσιδων εδω,ονοματα δεν λεμε. Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

στον skroutz προστεθηκαν και electroworld και κοτσοβολος και κλασσικα αναμενεται συντομα..

εν τω μεταξυ ο τυπος http://www.birdphone.gr/gr/prdid/85dbaee9eb034049878288cd2a24832a/productinfo.aspx το χει ριξει 10 ευρω...

 

τους εστειλα mail και τους ρωτησα..και μου απαντησαν αυτο:

 

¨Αξιότιμε/η κύριε/κυρία,

 

Κατ' αρχάς θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμηση που δείχνετε στα προϊόντα μας.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πώς το Xperia mini pro είναι διαθέσιμο και ετοιμοπαράδοτο είναι ευρωπαϊκή αντιπροσωπείας και μπορείτε να απευθύνεστε για τεχνική υποστήριξη στην εταιρεία μας (Birdphone) ενώ ο χρόνος Εγγύηση*ς που προβλέπεται επισήμως, είναι στα 2 (δύο) έτη για το τηλέφωνο, ενώ περιορίζεται στους 6 μήνες για όλα τα αξεσουάρ και τη μπαταρία και 3 μήνες για κάρτες μνήμης.

Μπορείτε να ενημερώνεστε από το site μας για την διαθεσιμότητα των προϊόντων καθώς λειτουργεί σε πραγματικό χρόνο (online) πράγμα που σημαίνει πως όλα τα προϊόντα που εμφανίζονται ως «διαθέσιμα» ή «περιορισμένα» είναι πραγματικά και όχι εικονικά διαθέσιμα. Και αυτό ομοίως σημαίνει, πως μπορείτε να υποβάλλετε παραγγελίες οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας εσείς θέλετε (καθ’ όλο το 24ωρο) και να είστε βέβαιος πως θα εκτελεστούν με ασφάλεια και απόλυτη ακρίβεια. Τα προϊόντα που εξαντλούνται (όπως μπορείτε να διαπιστώσετε), διαγράφονται προσωρινά από τη σελίδα μας (έως νεωτέρας παραλαβής), ώστε να μην υπάρχει παραπληροφόρηση ή σύγχυση στους καταναλωτές.

 

το οτι ειναι ευρωπαικης αντιπροσωπιας τι σημαινει με απλα λογια?τι κερδιζω και τι χανω?

αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι στο skroutz ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ εχουν γραψει καλα λογια για αυτο το καταστημα...

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-mobile.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=42623 €313,95 με ΦΠΑ mini Pro

ακριβώς αυτός απορρίπτεται :p

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτά που πουλιούνται τώρα στα eshops που συμμετέχουν στο skroutz είναι μάλλον από Γερμανία.....γιατί να μην το πάρει κανείς από την πηγή πολύ πιο φτηνά(+20 € μεταφορικά κατα μέσο όρο)

http://www.guenstiger.de/Preisvergleich/Sony_Ericsson/Xperia_mini_pro.html

Link to comment
Share on other sites

οποιος ενδιαφερεται για το mini υπαρχει για παραγγελια στο ebay απο αγγλια ετοιμοπαραδοτο 222 ευρω με τα εξοδα αποστολης.για να δειτε τις διαφορες με την ελλαδα και την πολιτικη των μεγαλων αλυσιδων εδω,ονοματα δεν λεμε.

 

Για το mini pro που μας ενδιαφερει και περισσοτερο;

Link to comment
Share on other sites

Το μινι προ το έχει κανει 282 ευρό το birdphone

 

Εν τω μεταξυ οι τυποι στο μπερντφον κανουν ο,τι θελουν στην τιμη.καθε 4 μερες αλλαζει τιμη..αλλα δεν αξιζει ρε παιδια.με qwertz πληκτρολογιο τι να το κανεις?

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η οθονη αραγε σαν απεικονηση θα ειναι σαν του x8?γιατι τοτε απορριπτεται προσωπικα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το Χ8 ποση οθονη ειχε?τριαρα σαν του μινι προ?και απο αναλυση?

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Χ8 ποση οθονη ειχε?τριαρα σαν του μινι προ?και απο αναλυση?

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

Τριαρα είναι με ανάλυση 320:480

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ οι τυποι στο μπερντφον κανουν ο,τι θελουν στην τιμη.καθε 4 μερες αλλαζει τιμη..αλλα δεν αξιζει ρε παιδια.με qwertz πληκτρολογιο τι να το κανεις?

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

Είναι qwertz γιατί προορίζεται για τη Γερμανική αγορά. Τα γερμανικά πληκτρολόγια έχουν το z εκεί που έχουν το y τα δικά μας και αντίστροφα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...