Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

200euro είναι δυνατόν;;;;;;;;

http://www.mobile-phones.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1871&category_id=10&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=54

Κάτι μου λέει πως μόλις κάνεις παραγγελία θα στην ακυρώσουν και θα ανεβάσουν την τιμή στα επίπεδα των άλλων...

 

Το σχολίασα και εγώ αυτό απο τις 16 αυγούστου!!! Αρα έχει μέρες που είναι ετσι . Ίσως να μήν είναι λάθος. Τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα δω πως θα μου την βαρέσει και αν δω ότι αργεί η επιδότηση μπορεί και να προχωρήσω...αλλά το να βάζουν μια τιμή σαν κράχτη και μετά να σου ακυρώνουν την παραγγελία μου χει τύχει και να βάζουν τιμή ίδια με των ανταγωνιστών...
Link to comment
Share on other sites

μην μου κανετε τετοια τωρα και δεν κυκλοφορει ακομα!!!

Φερτε το επιτελους!(ειμαι λιγο fanboy της σειρας)

Ρε παιδια μια ερωτηση θελω να κανω.οι εφαρμογες που κανουν εγκατασταση τωρα με την 2.3;;

απευθειας στην sd?στην internal και την μετακινουμε εμεις ή εξαρταται απο την εκαστοτε εφαρμογη καθε φορα;;

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

Η 2.3 έχει native υποστήριξη για μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα sd. Ουσιαστικά έχεις app2sd χωρίς να κάνεις τίποτα εσύ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η 2.3 έχει native υποστήριξη για μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα sd. Ουσιαστικά έχεις app2sd χωρίς να κάνεις τίποτα εσύ.

 

τοτε αυτο που εγραψε ο τυπος τι σημαινει?

I have installed more-than 75 apps/games, some of them install straight to internal memory, so it wont be enough. However i am using "App to Sd" app which will pop-up automatically after each app install (if its internal install) and direct us to move that app to external memory card.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοτε αυτο που εγραψε ο τυπος τι σημαινει?

I have installed more-than 75 apps/games, some of them install straight to internal memory, so it wont be enough. However i am using "App to Sd" app which will pop-up automatically after each app install (if its internal install) and direct us to move that app to external memory card.

Κάποιες εφαρμογές(κυρίως παλιότερες) δεν εγκαθίστανται στην MicroSD και ούτε καν μετακινούνται από την εσωτερική μνήμη,ευτυχώς δεν είναι πολλές αυτές.Ωστόσο κάθε εφαρμογή αφήνει ένα μικρό "ιχνος" στην εσωτερική μνήμη κάποιων kb και έτσι μαζεύονται αυτά σε mb που καταλαμβάνουν την περιορισμένη ελεύθερη μνήμη στα xperia 2011 συγκριτικά με άλλα όπως πχ. Galaxy S,Defy που ενδεικτικά αναφέρω που έχουν γύρω στο 1 gb ελέυθερη μνήμη και δεν είναι και τα πιο προσφατα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εφαρμογές(κυρίως παλιότερες) δεν εγκαθίστανται στην MicroSD και ούτε καν μετακινούνται από την εσωτερική μνήμη,ευτυχώς δεν είναι πολλές αυτές.Ωστόσο κάθε εφαρμογή αφήνει ένα μικρό "ιχνος" στην εσωτερική μνήμη κάποιων kb και έτσι μαζεύονται αυτά σε mb που καταλαμβάνουν την περιορισμένη ελεύθερη μνήμη στα xperia 2011 συγκριτικά με άλλα όπως πχ. Galaxy S,Defy που ενδεικτικά αναφέρω που έχουν γύρω στο 1 gb ελέυθερη μνήμη και δεν είναι και τα πιο προσφατα μοντέλα.

 

γιαυτο ρωτησα τι παιζει με τις εφαρμογες..ουσιαστικα δεν ξερεις ποια εφαρμογη μπορει να μετακινηθει στην sd. αν δεν το γραφει ο προγραμματιστης στα σχολια,τοτε πρεπει να την ελεγχεις εσυ..και να δοκιμασεις να την μεταφερεις στην εξωτερικη.

 

edit:στο skroutz εδειξε διαθεσιμο στα multirama.για να μην την πατησω,πηρα τηλεφωνο.και μου σταν το τηλεφωνικο κεντρο οτι υπαρχει στο αιγαλεω,στην αγια παρασκευη,στο μολλ και στην στουρναρη.αλλα ειμαι τοσο μαυρος που το χουν σε ασπρο ροζ!!!και μαυρο τιρκουαζ που δεν το θελω ουτως ή αλλως,μονο διαθεσιμο κατοπιν παραγγελιας!εχω απογοητευτει πλεον..οπως και ναχει ισως κανω την βολτα μου να το δω απο κοντα.....

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!! Μολις μπηκα στο πλαισιο και λεει και για το mini και για το mini pro οτι ειναι αμεσα διαθεσιμα! Για δειτε:

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones.htm?Manufacturer=Sony%20Ericsson&MOBILE_TYPE=Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!! Μολις μπηκα στο πλαισιο και λεει και για το mini και για το mini pro οτι ειναι αμεσα διαθεσιμα! Για δειτε:

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones.htm?Manufacturer=Sony%20Ericsson&MOBILE_TYPE=Smartphones

 

Καλό αυτό!!! Σήμερα μπήκα και ήταν ακόμη αναμένετε σύντομα. Το βράδυ παραλαμβάνουν φορτία αυτοί? :p :lol:

 

@konstantinoslp Σε βλέπω πρωί πρωί φίλε μου σε Πλαίσιο :-) . Πές και σε εμάς τι παίζει όμως ε ?

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

πηρα το mini pro απο το multirama

ωραιο κινητακι αλλα απο οτι φαινεται υπαρχουν καποια προβληματα που τα αντιμετωπίζει αρκετος κοσμος απ οτι ειδα στα επισημα φορουμ

καταρχας δεν σωζει το apn με αποτελεσμα να μην μπορεις να συνδεθεις στο δικτυο

 

διαβαστε στο επισημο φορουμ

http://talk.sonyericsson.com/message/98241#98241

βρεθηκαν 2 υποτιθέμενες λυσεις , να απενεργοποιησεις το pin και να παρεις καινουργια sim αν εχεις παλια

 

επισης το wi-fi δεν δουλευει , απανωτά disconnect αλλα απ οτι εμαθα διορθωνεται με το wi-fi fixer

 

απενεργοποιησα pin αλλα τιποτα , αυριο παω για νεα sim γιατι αυτη που εχω ειναι 10ετιας

 

αν δεν δουλεψει το παω πισω

 

χρμφ........και μου αρεσει ****το

 

ελπιζω η sony να βγαλει γρηγορα fix

αυτα για την ωρα

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

πηρα το mini pro απο το multirama

ωραιο κινητακι αλλα απο οτι φαινεται υπαρχουν καποια προβληματα που τα αντιμετωπίζει αρκετος κοσμος απ οτι ειδα στα επισημα φορουμ

καταρχας δεν σωζει το apn με αποτελεσμα να μην μπορεις να συνδεθεις στο δικτυο

 

διαβαστε στο επισημο φορουμ

http://talk.sonyericsson.com/message/98241#98241

βρεθηκαν 2 υποτιθέμενες λυσεις , να απενεργοποιησεις το pin και να παρεις καινουργια sim αν εχεις παλια

 

 

επισης το wi-fi δεν δουλευει , απανωτά disconnect αλλα απ οτι εμαθα διορθωνεται με το wi-fi fixer

 

απενεργοποιησα pin αλλα τιποτα , αυριο παω για νεα sim γιατι αυτη που εχω ειναι 10ετιας

 

αν δεν δουλεψει το παω πισω

 

χρμφ........και μου αρεσει ****το

 

ελπιζω η sony να βγαλει γρηγορα fix

αυτα για την ωρα

μακάρι ολα να πανε καλα. πόσες μέρες το έχεις? Και άμα λες δίκτυο ? ποιο δίκτυο εννοείς ?

Link to comment
Share on other sites

σημερα το απογευμα το πηρα

 

εννοω mobile internet

 

επεξεργάσου το περισσότερο και μας λες τι παίζει. Με wi-fi εστω και αν έχει καλο σήμα για ίντερνετ αποσυνδέετε δηλαδη ?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει στα καταστηματα το μινι ?

λεω να δωσω το galaxy s2 και να το παρω!!

 

καλησπερα

 

πηρα το mini pro απο το multirama

ωραιο κινητακι αλλα απο οτι φαινεται υπαρχουν καποια προβληματα που τα αντιμετωπίζει αρκετος κοσμος απ οτι ειδα στα επισημα φορουμ

καταρχας δεν σωζει το apn με αποτελεσμα να μην μπορεις να συνδεθεις στο δικτυο

 

διαβαστε στο επισημο φορουμ

http://talk.sonyericsson.com/message/98241#98241

βρεθηκαν 2 υποτιθέμενες λυσεις , να απενεργοποιησεις το pin και να παρεις καινουργια sim αν εχεις παλια

 

επισης το wi-fi δεν δουλευει , απανωτά disconnect αλλα απ οτι εμαθα διορθωνεται με το wi-fi fixer

 

απενεργοποιησα pin αλλα τιποτα , αυριο παω για νεα sim γιατι αυτη που εχω ειναι 10ετιας

 

αν δεν δουλεψει το παω πισω

 

χρμφ........και μου αρεσει ****το

 

ελπιζω η sony να βγαλει γρηγορα fix

αυτα για την ωρα

ποσο το πηρες?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

επεξεργάσου το περισσότερο και μας λες τι παίζει. Με wi-fi εστω και αν έχει καλο σήμα για ίντερνετ αποσυνδέετε δηλαδη ?

 

θα το επεξεργαστω και θα δειξει παντως πολυς κοσμος εχει το ιδιο προβλημα

 

με wi-fi διπλα στο router και αποσυνδεεται σε δευτερολεπτα

 

διαβασα οτι το ιδιο προβλημα ειχε και το x10 mini

 

στα multirama 295 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην τελεια νεα που εγινε επιτελους διαθεσιμο..!!

Τωρα τι καινουριο κολπο ειναι αυτο με το wifi και το mobile net??σονυ δεν μας τα λες καλα...

Ευτυχως εγω εχω ολοκαινουρια σιμ λογω φορητοτητας!

Οσον αφορα στο wifi,βαλε την διευθυνση mac.τουλαχιστον τα παιδια που ειχαν προβλημα στο x10 νομιζω ετσι το λυνανε..

 

Kyprianou αυριο παω στο mall.του π...η αν δεν το χει το πλαισιο,θα το χει ο κωτσοβολος ή τα μουλτιραμα ή το παμπλικ,δεν μπορει!!

Θα το επεξεργαστω λιγο..θα δω και τι παιζει με το wifi γιατι σε ολα τα καταστηματα εχει.

Τι να σας πω παντως..στα reviews στο youtube δεν εχει αναφερθει τιποτα για το προβλημα..

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@konstantinoslp Οκ. για ελεγξε να δουμε τι παίζει. έχουμε και μια εξεταστική εμείς :p και ενημέρωσε.
Link to comment
Share on other sites

@konstantinoslp Οκ. για ελεγξε να δουμε τι παίζει. έχουμε και μια εξεταστική εμείς :p και ενημέρωσε.

 

Και εγω εξεταστικη αλλα δεν κρατιεμαι οπως εχεις καταλαβει..

Ενημερωνω αυριο!

 

 

---

- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην σας ανχωνω :p

 

δοκιμασα μια καινουργια sim και λυθηκε το θεμα του mobile net

 

τωρα για το wifi ισως να ειναι ελλατωματικη η δικια μου συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα ήθελα να ακούσω επιχειρήματα του πώς μπορεί κάποιος να μπεί στο Πλαίσιο και με 299 ευρώ να αγοράσει ένα Mini Pro αντί για ένα Desire Z...εκτός αν ο "κάποιος" είναι ξανθιά κομμώτρια και το θέλει μικρό και ρόζ!!! :p

 

αν και off topic

 

πρωτα απ ολα θα ελεγα τον μηχανισμο του συρόμενου πληκτρολογιου οτι τον φοβαμαι

Link to comment
Share on other sites

μην σας ανχωνω :p

 

δοκιμασα μια καινουργια sim και λυθηκε το θεμα του mobile net

 

τωρα για το wifi ισως να ειναι ελλατωματικη η δικια μου συσκευη

 

αντε αδερφακι μου...μας αρρωστησες βραδυατικα!:lol:

ρε συ δοκιμασε κανα προγραμμα απο το μαρκετ.μπορει να φτιαχνει το πραγμα..βαλε και την mac adress που σου πα.

 

Πολύ θα ήθελα να ακούσω επιχειρήματα του πώς μπορεί κάποιος να μπεί στο Πλαίσιο και με 299 ευρώ να αγοράσει ένα Mini Pro αντί για ένα Desire Z...εκτός αν ο "κάποιος" είναι ξανθιά κομμώτρια και το θέλει μικρό και ρόζ!!! :p

 

ακυρο το ποστ αλλα θα σου απαντησω..:)

επειδη δεν αρεσουν σε ολους οι γκουμουτσες.τουλαχιστον για μενα πρωτα απολα ερχεται το μικρο μεγεθος και η ομορφια.δεν θελω να ξερω οτι κουβαλαω κινητο.γιαυτο και οταν αποφασισα να παρω κινητο μετα απο χρονια,κατεληξα στο x10 mini pro.και με μια γρηγορη ματια βλεπω οτι επεξεργαστη εχει καλυτερο το μινι προ.επισης για το htc δεν ξερω αν θα παρει την 2.3.

μπαινοντας στο πλαισιο εγω θα ηθελα να παρω το sgs2 που παρολο που ειναι παντοφλα τα specs του δεν υπαρχουν...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να δω η οθονη τι λεει.απο χρωματα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ παραγγειλα απο το πλαισιο σε λευκο αυριο θα το εχω

εδωσα το galaxy s2.

Πολυ μεγαλο ρε ****το

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ παραγγειλα απο το πλαισιο σε λευκο αυριο θα το εχω

εδωσα το galaxy s2.

Πολυ μεγαλο ρε ****το

 

το ειδες ανοιχτο???τι λεει η οθονη?

μεγαλο το s2 αλλα και καμια σχεση με οτιδηποτε αλλο:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το σχολίασα και εγώ αυτό απο τις 16 αυγούστου!!! Αρα έχει μέρες που είναι ετσι . Ίσως να μήν είναι λάθος. Τι να πω....

 

Βλέπω ότι και άλλοι το πήγαν εκεί το κινητό....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...