Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να ανατρέξεις αρκετές σελίδες πίσω. Εγώ το είχα κάνει πριν από πολύ καιρό και δεν το θυμάμαι καθόλου. Ήταν σχετικά εύκολο πάντως. Ψάξε για e-root και δες μήπως υπάρχει και στην πρώτη σελίδα του θέματος κάποιος οδηγός.

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας..εχω το xperia mini στην κατοχη μου...το σημα που πιανει ειναι ασθενες και πολλες φορες χανεται και αναρωτιομουν αν αλλαζα σιμ αν θα βελτιωνοταν το σημα
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να εχω προσβαση στα δεδομενα του κινητου απο το pc επειδη μου εχει σπασει η οθονη? Δοκιμασα το pc companion αλλα μου λεει οτι πρεπει να ακολουθησω καποια βηματα στο κινητο για να συνδεθει πραγμα αδυνατο δηλαδη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,θα μπορούσατε να μου συστήσετε κάποια εφαρμογή σαν την Ειδήσεις και Καιρός που εχει ενσωμάτωμένη αλλά να ειναι παραμετροποίησημη,να μπορώ να προσθέτω δικές μου πηγές κλπ;ή αν γίνεται να παραμετροποίηθεί περισσότερο από το να επιλέγω θέματα ενδιαφέροντος;:-)
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια...εχω το xperia st15i και προσφατα μου επεσε κ εσπασε η οθονη ξερετε το κλασικο ραγισμα...το θεμα ειναι οτι το touch δουλευει κανονικα ακομα κ στα σημεισ που ειναι το ραγισμα...στο γερμανο μ ειπαν 60Ε....υπαρχει περιπτωση να βρω καποιο ανταλλακτικο μονος μ να το κανω??εχει χαλασει και η οθονη ή απλα το digitizer??το τηλ δεν εχει pleon εγγυηση οποτε δεν με νοιαζει..eyxaristv....
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια...εχω το xperia st15i και προσφατα μου επεσε κ εσπασε η οθονη ξερετε το κλασικο ραγισμα...το θεμα ειναι οτι το touch δουλευει κανονικα ακομα κ στα σημεισ που ειναι το ραγισμα...στο γερμανο μ ειπαν 60Ε....υπαρχει περιπτωση να βρω καποιο ανταλλακτικο μονος μ να το κανω??εχει χαλασει και η οθονη ή απλα το digitizer??το τηλ δεν εχει pleon εγγυηση οποτε δεν με νοιαζει..eyxaristv....

 

Δες το βίντεο 2-3 φορές. Αν πιστεύεις ότι μπορείς να το κάνεις το κόστος της οθόνης από κίνα είναι 8-10 ευρώ, αλλά θα πρέπει να περιμένεις 20 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω το εχω δει το βιντεο...το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πιο κομματι της οθονης εχει σπασει??επισης αυτο το κατσαβιδακι σε τι τιμες κυμαινεται?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω το εχω δει το βιντεο...το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πιο κομματι της οθονης εχει σπασει??επισης αυτο το κατσαβιδακι σε τι τιμες κυμαινεται?

 

[ATTACH]41418[/ATTACH]

 

Επειδή μας μπερδεύεις κι εσύ λίγο, δες και θα καταλάβεις. Digitizer είναι η touch screen (πάνω μέρος της εικόνας) LCD είναι η οθόνη που απεικονίζει (κάτω μέρος της εικόνας) Υπάρχει περίπτωση να δουλεύουν και τα δύο σωστά και να έχει σπάσει το εμπρός προστατευτικό της οθόνης. Τότε χρειάζεσαι αυτό που είναι παρακάτω.

[ATTACH]41419[/ATTACH]

Edited by john_who
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

στο xperia mini (2.3.4) έχω πρόβλημα με το google+

με την ενσωματωμένη έκδοση του google+ δεν μπορώ να συνδεθώ,αναβαθμίζοντας αρχικά λειτούργησε,αλλά μετά βγάζει σφάλμα μη αναμενόμενης διακοπής.

όσες φορές και να το επανεγκατέστησα πλέον κάνει το ίδιο.

καμία ιδέα...;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

στο xperia mini (2.3.4) έχω πρόβλημα με το google+

με την ενσωματωμένη έκδοση του google+ δεν μπορώ να συνδεθώ,αναβαθμίζοντας αρχικά λειτούργησε,αλλά μετά βγάζει σφάλμα μη αναμενόμενης διακοπής.

όσες φορές και να το επανεγκατέστησα πλέον κάνει το ίδιο.

καμία ιδέα...;

 

Καλησπέρα,λύθηκε το πρόβλημα με διαδοχικές επανεγκαταστάσεις.

όλα καλά ως τώρα.

Να ρωτήσω,το mini έχει τη δυνατότητα να διαβάσει sd card class10;

έχει κανείς εμπειρία και αν ναι ποιες μάρκες;

Link to comment
Share on other sites

Το mini pro μου φοράει kingston 32gb class 10 απο eshop και δουλέυει κανονικά Edited by zxr
Know thy phone...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,να ρωτήσω με την ευκαιρία κάτι ακόμη,με την 2.3 μου δίνει αναβάθμιση στο gmail,αναφέρει όμως για 4.0.x έκδοση στα προαπαιτούμενα στο play google.Μπορώ να την εγκαταστήσω;:-/
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ,μετά από την τελευταία αναβάθμιση του google+,δεν υπάρχει το κουμπί logout,συνέβη σε κάποιον άλλο αυτό;διορθώνεται;(ελπίζω όχι περιμένοντας patch από Sony.... :-/)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετα απο 2,5 χρονια το ξαναπηρα για την γυναικα μου που θελει ενα βασικης χρησης smartphone. Το ατιμο ειναι ερωτας, αυτη την φοορα θα το κρατησω για συλλεκτικο:D

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έπεσε στα χέρια μου ένα mini και θέλω να πειραματιστώ. Ξέρει κάποιος πως μπορώ να βάλω cwm recovery και μετά custom roms; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια..Θελω να αγορασω ενα xperia mini η το mini pro..κυκλοφορουν ακομα στην αγορα η τα εχουν καταργησει;και αν κυκλοφορουν σε τι τιμη;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχω στα χέρια μου ένα xperia mini st15i το οποίο αφού με πολύ ζόρι κατάφερα να το ανοίξω, τώρα στα καλά καθούμενα σβήνει και ανοίγει με δυσκολία και μόνο αν είναι συνδεδεμένο με καλώδιο με το pc.Θέλω να το πειράξω λίγο και κατάφερα να το ρουτάρω με ένα one click tool που βρήκα στο xda μετά από πολύ ψάξιμο...Θέλω να του βάλω custom rom και συγκεκριμένα αυτή : Zelly Cream 6.0_Rejuvenated 12.03.14 αλλά όταν με το flash tool προσπαθώ να του περάσω ics 587 base δεν κάνει τίποτα!!Τώρα είμαι με 2.3.4, Α.0.62.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει???Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

edit:όταν θυμώνει και δεν ανοίγει με τίποτα πρέπει να του βγάλω τη μπαταρία και να την ξαναβάλω για να ανοίξει....το έχει κάνει και σε κανέναν άλλο αυτό?

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, θέλω εδώ και καιρό να μεταβώ στον κόσμο του αντρόιντ ( :p ) αλλά λόγω οικονομικής δυσχέρειας δεν το έχω καταφέρει, βρήκα το συγκεκριμένο κινητό με 50 € μεταχειρισμένο, δεν ξέρω ακόμα σε τι κατάσταση είναι το κινητό αλλά θα μάθω... :p

 

Το ερώτημα μου είναι αν αξίζει η αγορά του σήμερα, δεν το θέλω για κάτι ιδιαίτερο, facebook, instagram, φωτογραφίες κτλ...

 

Καιρός είναι να αποχαιρετήσω το symbian νομίζω... :lol:

That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

Αν και ο οικονομικός παράγοντας είναι σημαντικός μην περιμένεις ότι θα το ευχαριστηθείς
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω το mini pro σε καλή κατάσταση, έστω και αν είναι μεταχειρισμένο, και σε καλή τιμή... Αν ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω, να με πει!!:):)
Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...