Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Λέτε όταν πάρουμε την ICS να μας βάλουν τα εικονικά κουμπιά; δεν θα μικρίνει πολλή η οθόνη; ελπίζω να το σκεφτούν...

Λογικά, μοντέλα που έχουν κουμπιά τύπου back, menu και home δεν θα εμφανίζει τα εικονικά κουμπιά. Πιστεύω να το έχουν προβλέψει αυτό. Δεν έχουμε παρά να περιμένουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο και καλομίλητο φίλε. Αν έχεις την υπομονή να διαβάσεις λίγες σελίδες πριν θα δεις διάφορες προτάσεις από παιδιά που έβαλαν. Συνήθως αγοράζουμε από eBay που είναι πιο φτηνές σε σχέση με εδώ.

 

σε ευχαριστω φιλε τις εχω διαβασει ολες τις σελιδεσ!! απλα αναρωτιομουν αν ειναι καλη αυτη που εχει μεσα!

πηρα και μια απο το πλαισιο και μαλλον θα βαλω αυτη!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε τις εχω διαβασει ολες τις σελιδεσ!! απλα αναρωτιομουν αν ειναι καλη αυτη που εχει μεσα!

πηρα και μια απο το πλαισιο και μαλλον θα βαλω αυτη!

 

Ακόμα και οι πιο φθηνέςμ αν μπουν καλά , καλές είναι. Εγώ πείρα πολλές φθηνές απο ebay, 'κατάστρεψα 2-3' μέχρι να την βάλω οπως θέλω, επιαναν χνουδια και επομένως ένα χνουδάκι, εφόσον ήταν και φθηνη, δοκίμαζα άλλη. Την έβαλα πολύ καλα. Η αποκριση με την οθόνη άψογη. Αλλά υστερούν σε κάποια θέματα με τις ακριβές. Αγόρασα και ακριβή(την συγκεκριμένη την είχα στο κινητό μου το προηγούμενο(άλλο μοντέλο)) , καμιά σχεση, δέν αφήνουν δακτυλιές όπως οι φθηνές,η οθόνη φαίνετε πιο ωραία, η αφή της οθόνης είναι πιο απαλή, δέν έχουν γόμες και κολλάνε με στατικό ηλεκτρισμό, μπαινουν βγαίνουν πλένοντε, πιο εύκολη η τοποθέτηση τους, αν μπεί ένα χνουδάκι, το σηκώνεις, του φυσάς, απομακρίνετε και μετά ξαναδοκιμάζεις, ενώ άμα έχουν γόμα και κολλήσει χνουδι, και να το βγάλεις το καταστρέφεις γιατί άλλαξες την ομοιογένεια της γόμας και θα φαίνετε θαμπό. Ότι πληρώνεις παίρνεις. Εγω ακόμα έχω πάνω την φθηνή, τις γιορτές θα την βγάλω να βάλω την καλή μου.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε τις εχω διαβασει ολες τις σελιδεσ!! απλα αναρωτιομουν αν ειναι καλη αυτη που εχει μεσα!

πηρα και μια απο το πλαισιο και μαλλον θα βαλω αυτη!

 

Να προσεξεις μονο να την βαλεις σωστά για να σου κάτσει όμορφα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να προσεξεις μονο να την βαλεις σωστά για να σου κάτσει όμορφα.

 

αυτο ειναι οντως ενα θεμα! εγω πηρα αυτην http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Screen-Protector/Celly-Screen-Protector-S-E-Xperia-Mini-SCREEN179.htm

τωρα καλη κακη θα δειξει! θα δοκιμασω να βαλω πρωτα αυτεσ που ειχε το κουτι και μετα θα βαλω αυτη,,,,,

αντε και ο θεος βοηθος!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι κάτοχος του mini pro εδώ και 2 μέρες και πρώτη φορά χρήστης λειτουργικού android. Ειχα μέχρι πρόσφατα το htc diamond με wm 6.1 λειτουργικό. Μερικές απλοικές απορίες:

1.προσπαθώ να οργανώσω σε ομάδες τις επαφές μου(φιλοι, δουλειά, κλπ) αλλά δεν βλέπω καμμιά τέτοια δυνατότητα από τις ρυθμίσεις

2. Στα μηνύματα ψάχνω για φακέλους,( εισερχόμενα, εξερχόμενα, απεσταλμένα, πρόχειρα), αλλά τζίφος.Επίσης δεν κατάφερα να τους δημιουργήσω μόνος μου

3. Μερικές φορές, μετά από τερματισμό κλήσης, ή και στο άσχετο, ξεκινάει να παίζει μουσική.Πηγαίνοντας στο μενού "Σχετικά με το τηλέφωνο-χρήση μπαταρίας", διαπίστωσα με έκπληξη ότι είχα καταναλώσει το 12% στο sonyericssonmusic.com, χωρίς εγώ να έχω μπεί εκεί οκοιοθελώς. Προφανώς κάποια υπηρεσία ενεργοποιήται μόνη της(με την εκκινηση ίσως;), και μέ χρεώνει χωρίς τη θέλησή μου.

 

Σας ευχαριστώ

συγκρατημένα αισιόδοξος

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι κάτοχος του mini pro εδώ και 2 μέρες και πρώτη φορά χρήστης λειτουργικού android. Ειχα μέχρι πρόσφατα το htc diamond με wm 6.1 λειτουργικό. Μερικές απλοικές απορίες:

1.προσπαθώ να οργανώσω σε ομάδες τις επαφές μου(φιλοι, δουλειά, κλπ) αλλά δεν βλέπω καμμιά τέτοια δυνατότητα από τις ρυθμίσεις

2. Στα μηνύματα ψάχνω για φακέλους,( εισερχόμενα, εξερχόμενα, απεσταλμένα, πρόχειρα), αλλά τζίφος.Επίσης δεν κατάφερα να τους δημιουργήσω μόνος μου

3. Μερικές φορές, μετά από τερματισμό κλήσης, ή και στο άσχετο, ξεκινάει να παίζει μουσική.Πηγαίνοντας στο μενού "Σχετικά με το τηλέφωνο-χρήση μπαταρίας", διαπίστωσα με έκπληξη ότι είχα καταναλώσει το 12% στο sonyericssonmusic.com, χωρίς εγώ να έχω μπεί εκεί οκοιοθελώς. Προφανώς κάποια υπηρεσία ενεργοποιήται μόνη της(με την εκκινηση ίσως;), και μέ χρεώνει χωρίς τη θέλησή μου.

 

Σας ευχαριστώ

 

1. Αυτό με τις επαφές δε νομίζω να γίνεται. Δεν το έχω δοκιμάσει πάντως. Μόνο αγάπημενες εχει.

2. Τα μυνηματα πλέον δεν χωρίζονται σε εισερχόμενα, εξερχομενα κλπ αλλα σε συνομιλίες. Ειναι ανάλογα με τις επαφές σου.

3. Πήγαινε να απενεργοποιησεις από τις ρυθμίσεις τη μεταφορά δεδομένων για να μη συνδεεσαι στο δίκτυο και χρεωνεσαι χωρίς λόγο.

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ κουφό που έγινε πριν απο λίγο. Σε sms διαμάχη με την σχέση μου, εγραψα το sms, εφυγε κανονικά απο μένα με οτι έγραφα, αλλα στο κινητό της σχέσης πήγε μισό απο αυτό που έγραψα και μισό απο ενα πολύ παλιότερο μηνυμα! Τα χω και σε screenshots!
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ κουφό που έγινε πριν απο λίγο. Σε sms διαμάχη με την σχέση μου, εγραψα το sms, εφυγε κανονικά απο μένα με οτι έγραφα, αλλα στο κινητό της σχέσης πήγε μισό απο αυτό που έγραψα και μισό απο ενα πολύ παλιότερο μηνυμα! Τα χω και σε screenshots!

 

Δηλαδη κατι σαν ''Δε μας παρατάς, αγάπη μου σ'αγαπώ....? :-#

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι κάτοχος του mini pro εδώ και 2 μέρες και πρώτη φορά χρήστης λειτουργικού android. Ειχα μέχρι πρόσφατα το htc diamond με wm 6.1 λειτουργικό. Μερικές απλοικές απορίες:

1.προσπαθώ να οργανώσω σε ομάδες τις επαφές μου(φιλοι, δουλειά, κλπ) αλλά δεν βλέπω καμμιά τέτοια δυνατότητα από τις ρυθμίσεις

2. Στα μηνύματα ψάχνω για φακέλους,( εισερχόμενα, εξερχόμενα, απεσταλμένα, πρόχειρα), αλλά τζίφος.Επίσης δεν κατάφερα να τους δημιουργήσω μόνος μου

3. Μερικές φορές, μετά από τερματισμό κλήσης, ή και στο άσχετο, ξεκινάει να παίζει μουσική.Πηγαίνοντας στο μενού "Σχετικά με το τηλέφωνο-χρήση μπαταρίας", διαπίστωσα με έκπληξη ότι είχα καταναλώσει το 12% στο sonyericssonmusic.com, χωρίς εγώ να έχω μπεί εκεί οκοιοθελώς. Προφανώς κάποια υπηρεσία ενεργοποιήται μόνη της(με την εκκινηση ίσως;), και μέ χρεώνει χωρίς τη θέλησή μου.

Σας ευχαριστώ

 

Για το 1 και το 2 απλά μπες στο Market και ψάξε για άλλο προγραμματάκι μηνυμάτων(το πιο ξακουστό είναι το handsent sms αλλά δεν ξέρω αν έχει τις πιλογές που θες, πολλοι απο εδώ το χρησιμοποιούν και θα σου πουν) που να κάνει αυτα που θες εσύ, (εχει παρουσιάσεις) Το ίδιο και για τις επαφές λογικά κάτι θα έχει.

Για το 3 δεν ξέρω τι να σου πω. Έχεις κάνει καμιά επανεκκίνηση του κινητού? Είναι ενημερωμένο το κινητό ως προς το λογισμικό του ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη κατι σαν ''Δε μας παρατάς, αγάπη μου σ'αγαπώ....? :-#

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

 

Ε κάτι τέτοιο. Αλλά οχι μια λέξη ολόκληρες προτάσεις! Ειχα την μανούρα ήρθε και αυτό και γίναμε κουλουβάχατα! :mad:

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

1.προσπαθώ να οργανώσω σε ομάδες τις επαφές μου(φιλοι, δουλειά, κλπ) αλλά δεν βλέπω καμμιά τέτοια δυνατότητα από τις ρυθμίσεις

 

Σας ευχαριστώ

 

Για αυτή την δουλεία κατέβασα απο το market την εφαρμογή groupy.Είναι δωρεάν και έχει δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Ήθελα να μάθω αν αξίζει να κάνω root τη συσκευή. Τι όφελος θα έχω; Απ'ότι διάβασα κάπου χάνεται η εγγύηση στο συγκεκριμένο...
Know thy phone...
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ κουφό που έγινε πριν απο λίγο. Σε sms διαμάχη με την σχέση μου, εγραψα το sms, εφυγε κανονικά απο μένα με οτι έγραφα, αλλα στο κινητό της σχέσης πήγε μισό απο αυτό που έγραψα και μισό απο ενα πολύ παλιότερο μηνυμα! Τα χω και σε screenshots!

 

χαχαχαχα!!το χα παθει και γω αυτο!με το παλιο μου κινητο!και επειδη ψιλοκολλαγε το νοημα συνεχιστηκε η κουβεντα με βαση εκεινο το μηνυμα και τελικα ειχαμε καταλαβει αλλα αντι αλλων!:lol::lol:

 

Παιδια ξερει κανεις αν γινονται video κλησεις με το κινητο και πως? Εχω cosmote

 

οχι.μονο μεσω καποιου προγραμματος (skype,google talk κλπ)

 

@voyager: σε ολα android χανεται η εγγυηση με ρουτ.διαβασε εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα.. Ήθελα να μάθω αν αξίζει να κάνω root τη συσκευή. Τι όφελος θα έχω;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3536166#post3536166

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να μου απαντησει καποιος αντικειμενικα? Αξιζει τα 172 ευρω το κινητο? η αξιζει στα ιδια λεφτα καποιο αλλο???

 

Επισης, τι γνωμη εχετε για το mobilehellas?

Edited by splanis
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να μου απαντησει καποιος αντικειμενικα? Αξιζει τα 172 ευρω το κινητο? η αξιζει στα ιδια λεφτα καποιο αλλο???

 

Επισης, τι γνωμη εχετε για το mobilehellas?

 

φιλε εγω πιστευω οτι αξιζει! εγω εδωσα παραπανω και πηρα το προ και ειμαι πολυ ικανοποιημενος

το μονο που μου την σπαει ειναι οτι το καπακι για το βισμα του φορτιστη δεν ανοιγει με τιποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι sar εχει παιδια?

 

το mini pro εχει 0,46 στο κεφαλι και το mini εχει 0.78

 

ρε παιδια μπορει να μου απαντησει καποιος αντικειμενικα? Αξιζει τα 172 ευρω το κινητο? η αξιζει στα ιδια λεφτα καποιο αλλο???

 

Επισης, τι γνωμη εχετε για το mobilehellas?

 

αμα ψαχνεις ενα κινητο με μικρες διαστασεις ναι τα αξιζει σε σχεση με τον ανταγωνισμο... καποιο αλλο στις 3" στα λεφτα του δεν νομιζω πως υπαρχει...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

δεν ψαχνω συγκεκριμενες διαστασεις...συγκεκριμενα λεφτα λεω....

λοιπον για να συνοψισουμε.στα συγκεκριμενα λεφτα αγοραζεις ενα κινητο πανεμορφο, με φοβερες λειτουργιες,πολυ γρηγορο και θα παρει και την τελευταια αναβαθμιση.απο εκει και περα δεν βλαπτει να κανεις μια ερευνα αγορας και να δεις τι παιζει γενικα.και να επιλεξεις αναλογα με τις αναγκες σου γιατι ολοι μας εχουμε αλλες αναγκες

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να συνοψισουμε.στα συγκεκριμενα λεφτα αγοραζεις ενα κινητο πανεμορφο, με φοβερες λειτουργιες,πολυ γρηγορο και θα παρει και την τελευταια αναβαθμιση.απο εκει και περα δεν βλαπτει να κανεις μια ερευνα αγορας και να δεις τι παιζει γενικα.και να επιλεξεις αναλογα με τις αναγκες σου γιατι ολοι μας εχουμε αλλες αναγκες

 

 

Κοιτα ειναι το πρωτο κινητο που θα αγορασω και θα ειναι Touch...παντα ειχα ξερεις τα κλασσικα τα παλιακα.....

Λοιπον, οι αναγκες μου ειναι, μουσικη, καλη καμερα(φωτο, βιντεο) , διαφορες εφαρμογουλες κλπ....τωρα για ιντερνετ δεν με νοιαζει και πολυ γιατι εχω το λαπτοπ...αλλα ειμαι καπου που δεν εχω λαπτοπ και λοιπα θα το χρειαζομουν το ιντερνετ....δεν ξερω ειμαι και λιγο μπερδεμενος...θα το προσπαθησω να το ψαξω καλυτερα...εχω χρονο ακομα..

 

ας την συνεχισουμε την συζητηση εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=321369 γιατι εχω κανει τοπικ αναλογο

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω πιστευω οτι αξιζει! εγω εδωσα παραπανω και πηρα το προ και ειμαι πολυ ικανοποιημενος

το μονο που μου την σπαει ειναι οτι το καπακι για το βισμα του φορτιστη δεν ανοιγει με τιποτα!!!!

φιλε εγω παντα τα ξεριζωνω αυτα!ξερω οτι φαινεται ασχημα και κινδυνος μην τυχον παρει σκονη κτλ κτλ αλλα εγω το ξεριζωνω ,μενει γυμνο και βρισκω την υγεια μου!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...