Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρέχεις το πρόγραμμα φίλε μου και στο άνοιγμα σου λέει ότι δεν έχεις χάρτη και αν θες να κατεβάσεις, επιλέγεις τι θέλεις και το κατεβάζεις.. Πάντως το έβαλα και εγώ είναι απλά για να βλέπεις τον χάρτη χωρίς καν αναζήτηση σε αυτόν( από ότι είδα τουλάχιστον) και από Θεσσαλονίκη έχει ονόματα μόνο από πολύ κεντρικές οδούς..

 

Και 2 screenshots από το pro μου.. :) (λίγο παραφορτωμένο θα έλεγα..)

 

Όντως λίγο παραφορτωμένο αλλά και ωραία τακτοποιημένα...

 

Προτείνεις κάποιον άλλο offline map tool? Γιατί το χρειάζομαι...:(

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όντως λίγο παραφορτωμένο αλλά και ωραία τακτοποιημένα...

 

Προτείνεις κάποιον άλλο offline map tool? Γιατί το χρειάζομαι...:(

 

:) Ευχαριστώ φίλε, όσο για άλλο offline map tool δεν ξέρω γιατί δεν το έχω ψάξει καθόλου, και το συγκεκριμένο το δοκίμασα απλά γιατί ρώτησες για αυτό.. Το μόνο που μπορώ να σου προτείνω είναι το sygic (offline gps navigator), αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου στείλω pm με λεπτομέρειες για την έκδοση που μου πρότεινε πιο πάνω ο φίλος cool_pipis και είναι "δωρεάν"..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Sygic με κλειστά μάτια...

 

Μου το έστειλε ο φίλος pipis και εμένα, δεν το έχω βάλει ακομα, αλλά θέλω να ρωτήσω αν προσέξατε αν έχει χάρτη για Κύπρο.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έστειλε ο φίλος pipis και εμένα, δεν το έχω βάλει ακομα, αλλά θέλω να ρωτήσω αν προσέξατε αν έχει χάρτη για Κύπρο.

 

Φίλε μου δυστυχώς δεν πρόσεξα όταν μου έλεγε να διαλεξω το χάρτη πουήθελα να κατεβάσω..

Επίσης δυστυχώς από ότι βλέπω στην σελίδα της εφαρμογής στο android market δεν έχει την Κύπρο, εκτός αν ξέχασαν να το γράψουν γιατί το θεωρώ πολύ περίεργο να μην έχει..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Μου το έστειλε ο φίλος pipis και εμένα, δεν το έχω βάλει ακομα, αλλά θέλω να ρωτήσω αν προσέξατε αν έχει χάρτη για Κύπρο.

 

Έριξα μια ματιά στους χάρτες που μπορείς να κατεβάσεις αλλά δεν έχει για Κύπρο. Περίεργο πάντως να μην τον έχει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματιά στους χάρτες που μπορείς να κατεβάσεις αλλά δεν έχει για Κύπρο. Περίεργο πάντως να μην τον έχει..

 

Μα ουτε και το NDRIVE την έχει. :( Μας έχουν ακυρώσει εντελώς απο την γη μου φαίνετε. :cry: Μονο για να έχουμε Τουρκους, Αγγλους ,Αμερικάνους και να στήνουν ECHELON στην Κυπρο είναι.

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω το x10 mini pro και λέω να το αλλάξω.

είμαι ανάμεσα στο NEO και το MINI. Έχω μία ερώτηση, η οθόνες είναι ίδιες?

υποτίθεται ότι και με το BRAVIA ENGINE πρέπει να είναι πολύ καλή. δεν είναι?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω το x10 mini pro και λέω να το αλλάξω.

είμαι ανάμεσα στο NEO και το MINI. Έχω μία ερώτηση, η οθόνες είναι ίδιες?

υποτίθεται ότι και με το BRAVIA ENGINE πρέπει να είναι πολύ καλή. δεν είναι?

Βελτιωμένη αντίθεση. Πλουσιότερα χρώματα. Reality Display και Mobile BRAVIA® Engine - ο συνδυασμός που δίνει οξεία και έντονη εικόνα.

Το mini έχει οθόνη 3 ίντσες ενώ το ΝΕΟ έχει οθόνη 3,7 ίντσες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τολμω να πω πως τελικα το μινι προ, εχει αρκετα γερη κατασκευη!

2 πτωσεις σε μια μερα, η μια απο το αυτοκινητο στο πεζοδρομιο και η δευτερη απο το γραφειο στο πατωμα. Σημαδια εξωτερικα 3 αλλα πληρως λειτουργικο ακομα! Ειδικα στην πρωτη πτωση νομιζα πως θα μου μεινει στο χερι αλλα τελικα παιζουν ολα!!!

Δεν το περιμενα...

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τολμω να πω πως τελικα το μινι προ, εχει αρκετα γερη κατασκευη!

2 πτωσεις σε μια μερα, η μια απο το αυτοκινητο στο πεζοδρομιο και η δευτερη απο το γραφειο στο πατωμα. Σημαδια εξωτερικα 3 αλλα πληρως λειτουργικο ακομα! Ειδικα στην πρωτη πτωση νομιζα πως θα μου μεινει στο χερι αλλα τελικα παιζουν ολα!!!

Δεν το περιμενα...

Πω πω ρε φίλε. Κρίμα..

Το σημάδεψες όμως. Δεν του παίρνεις καμία θήκη να το βάλεις μέσα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τολμω να πω πως τελικα το μινι προ, εχει αρκετα γερη κατασκευη!

2 πτωσεις σε μια μερα, η μια απο το αυτοκινητο στο πεζοδρομιο και η δευτερη απο το γραφειο στο πατωμα. Σημαδια εξωτερικα 3 αλλα πληρως λειτουργικο ακομα! Ειδικα στην πρωτη πτωση νομιζα πως θα μου μεινει στο χερι αλλα τελικα παιζουν ολα!!!

Δεν το περιμενα...

 

Να μην σου πεσει ανοιχτό μόνο γιατι τοτε θα εχεις πρόβληκα σίγουρα

 

Sent from my ST15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες το κινητο που εχω δεν ανοιγει καθολου ,μετα απο προσπαθεια αναβαθμησης..

Μπορω να το βαλω σε bootloader να του περασω αλλη ρομ (μαλλον ειναι ροοταρισμενο)

Υπαρχει καποιος οδηγος?

Eιναι δυνατον να μην εχουν λυσεις για τα βασικα??? οταν κολουσε οποιοδηποτε windows mobile του ετρεχες μια αλλη ρομ και ξεκινουσε μια χαρα..με το android δεν γινετε αυτο??

Edited by Nitse4
Link to comment
Share on other sites

:) Ευχαριστώ φίλε, όσο για άλλο offline map tool δεν ξέρω γιατί δεν το έχω ψάξει καθόλου, και το συγκεκριμένο το δοκίμασα απλά γιατί ρώτησες για αυτό.. Το μόνο που μπορώ να σου προτείνω είναι το sygic (offline gps navigator), αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου στείλω pm με λεπτομέρειες για την έκδοση που μου πρότεινε πιο πάνω ο φίλος cool_pipis και είναι "δωρεάν"..

 

Ενδιαφέρομαι δεν λες τίποτα... Ψήνομαι... αν μπορείς στείλε πληροφορίες!

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για ποιο σε ενδιαφερει το pro η το μινι αλλα κανα 15ευρω το πολυ να πεσουν ακομα μεχρι τα χριστουγεννα παντως οι τιμες τους ειναι πολυ καλες(οχι βεβαια στις γνωστες αλυσιδες)...

 

για το προ ενδιαφερομαι,,,μ αρεσει πολυ αυτο το τηλεφωνακι μονο 15Ε ε?

κριμα!! αρα μαλλον θα το παρω τωρα μου φαινετε,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Μα ουτε και το NDRIVE την έχει. :( Μας έχουν ακυρώσει εντελώς απο την γη μου φαίνετε. :cry: Μονο για να έχουμε Τουρκους, Αγγλους ,Αμερικάνους και να στήνουν ECHELON στην Κυπρο είναι.

 

γιατί δεν δοκιμάζεις το igo, έχει χάρτη Κύπρου από Epsilon ο οποίος είναι ικανοποιητικότατος (τον δοκίμασα 2 μέρες που ήμουν Κύπρο το καλοκαίρι)...

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν δοκιμάζεις το igo, έχει χάρτη Κύπρου από Epsilon ο οποίος είναι ικανοποιητικότατος (τον δοκίμασα 2 μέρες που ήμουν Κύπρο το καλοκαίρι)...

 

το έχω, η φωνητική καθοδήγηση είναι λίγο χάλια. Μπορεί να κολλήσει και να λέει 'αριστερά-αριστερά...'

Link to comment
Share on other sites

παιδες το κινητο που εχω δεν ανοιγει καθολου ,μετα απο προσπαθεια αναβαθμησης..

Μπορω να το βαλω σε bootloader να του περασω αλλη ρομ (μαλλον ειναι ροοταρισμενο)

Υπαρχει καποιος οδηγος?

Eιναι δυνατον να μην εχουν λυσεις για τα βασικα??? οταν κολουσε οποιοδηποτε windows mobile του ετρεχες μια αλλη ρομ και ξεκινουσε μια χαρα..με το android δεν γινετε αυτο??

 

Φλασαρες με SEUS?

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για το προ ενδιαφερομαι,,,μ αρεσει πολυ αυτο το τηλεφωνακι μονο 15Ε ε?

κριμα!! αρα μαλλον θα το παρω τωρα μου φαινετε,,,,,

 

εγω το ειχα παρει 239 (εισαγωγης ειναι το κινητο) στις 2/10 τωρα στο ιδιο καταστημα το εχει 218 οποτε δεν πιστευω οτι θα πεσει παραπανω σε ενα μηνα...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρες με SEUS?

 

Προσπαθησα αλλα μου γραφει τροποποιημενο λογισμικο,αρα ειναι ανοιχτο αφου εχουν βαλει αλλη rom.

Με ποιο προγραμα μπορω να του φλασαρω μια αλλη ρομ πχ CyanogenMod .

Αλλα ειπαμε δεν ανοιγει καθολου πρεπει να γινει απο το pc οπως γινοταν στα wm.

Link to comment
Share on other sites

εγω το ειχα παρει 239 (εισαγωγης ειναι το κινητο) στις 2/10 τωρα στο ιδιο καταστημα το εχει 218 οποτε δεν πιστευω οτι θα πεσει παραπανω σε ενα μηνα...

 

και εμενα καπου εκει θα μου ερθει λογω μιας επιδοτησης που εχω απο την wind...περιμενω πως και πως να το παρω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και εμενα καπου εκει θα μου ερθει λογω μιας επιδοτησης που εχω απο την wind...περιμενω πως και πως να το παρω!!!!!!!

 

μηπως ειναι καλυτερα να βαλεις την επιδοτηση σαν εκπτωση στον λογαριασμου σου (αν γινετε φυσικα) και να παρεις το κινητο σε καλυτερη τιμη κριμας ειναι να στο κοστολογεί 299 η wind

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχει τοσο αθλια καμερα το xperia mini το απλο?το συγκρινα με φωτογραφιες που βγαζει το χ10 το απλο της αδερφης μου κ τραβαει απειρως καλυτερες φωτο το δικο της!!!:(
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι καλυτερα να βαλεις την επιδοτηση σαν εκπτωση στον λογαριασμου σου (αν γινετε φυσικα) και να παρεις το κινητο σε καλυτερη τιμη κριμας ειναι να στο κοστολογεί 299 η wind

 

οοοοοπς τωρα ειδα οτι ειναι πιο ακριβο στην wind,,,,πιστευα οτι θα εχει ιδια τιμη με πλαισιο και με αυτα!!!

περιεργο!!!!

μαλλον θα κανω αυτο που λες και θα κοιταξω να το παρω απο αλλου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

συγγνώμη αν έχει καλυφθεί το θέμα αλλά είναι πολλές οι σελίδες για να ψάξω...

 

Πήρα χτες το mini και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού τρεμοπαίζει η οθόνη.

Στο σκοτάδι ειναι ΟΚ, στον ήλιο ειναι ΟΚ, αλλά μέσα στο δωμάτιο με αναμμένο φως κάνει τρεμοπαίγματα.

Μου μοιάζει να μην δουλεύει σωστά ο αισθητήρας φωτός.

Έχει παρατηθηθεί και σε άλλα mini ή έτυχε στο δικό μου ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...