Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλτατε πες μου μια το path για τα γιαπωνεζικα.δεν ηξερα οτι μπορουν να αφαιρεθουν.

 

Ειναι στο system/apps. Κάνεις mount, το βρισκεις και μετά παρατεταμενο πατημα σου δίνει επιλογές. Εγω έχω μπει στη διαδικασία μόνο από το titanium να παγωσω τις εφαρμογές που θελω. Δεν απεγκαθιστω, απλά παγωνω. Αν δηλαδη κάνω move το japaneseIme θα απεγκατασταθει? Και γιατι δεν υπάρχει αυτό μέσα στο titanium?

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειναι στο system/apps. Κάνεις mount, το βρισκεις και μετά παρατεταμενο πατημα σου δίνει επιλογές. Εγω έχω μπει στη διαδικασία μόνο από το titanium να παγωσω τις εφαρμογές που θελω. Δεν απεγκαθιστω, απλά παγωνω. Αν δηλαδη κάνω move το japaneseIme θα απεγκατασταθει? Και γιατι δεν υπάρχει αυτό μέσα στο titanium?

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

 

και γω στο titanium το ψαξα και δεν το βρηκα.

 

Θα κοιταξω και root explorer.

Απλα ηθελα buck up

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και γω στο titanium το ψαξα και δεν το βρηκα.

 

Θα κοιταξω και root explorer.

Απλα ηθελα buck up

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

Έφτιαξα εναν φάκελο στην sd με όνομα .moved from system και μετέφερα εκεί μέσω root explorer τις εφαρμογές που δεν ήθελα. Δεν ξέρω αν εχει κάποια διαφορά γιατι τις περισσότερες τις είχα παγώσει και από το titanium. Πάντως δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή. Έκανα το ίδιο και στο X10 το μεγάλο.

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

και γω στο titanium το ψαξα και δεν το βρηκα.

 

Στο Titanium βρίσκεις ότι είναι installed στο system/app είναι σαν library, έχει δηλαδή τα apk αυτών που βλέπεις στην λίστα και αυτών που δεν φαίνονται.... σίγουρα σου ελευθερώνουν internal memory.

Εννοείται οτι δεν σβήνουμε τίποτα, τα κάνουμε move στην sd για να υπάρχουν....

 

Τελικά έβαλα launcher Pro και ησύχασα, έχω βολευτεί πολύ τη δυνατότητα να κάνεις hide εικονίδια που δεν χρησιμοποιείς συχνά. Επίσης δεν βρίσκω στα widgets το Timescape, όπως στο μικρό xperia, το έχει κάποιος άλλος?? Για το Car Home ξέρει κάποιος??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, αφού διάβασα σχεδόν όλα τα posts σας, πήρα και εγώ σήμερα το mini pro, πρώτη επαφή με android και μέχρι στιγμής ενθουσιασμένος.. :)

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, αφού διάβασα σχεδόν όλα τα posts σας, πήρα και εγώ σήμερα το mini pro, πρώτη επαφή με android και μέχρι στιγμής ενθουσιασμένος.. :)

 

καλως ηρθες στην παρεα φιλτατε και καλοριζικο.

ο,τι θες εδω ειμαστε!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες στην παρεα φιλτατε και καλοριζικο.

ο,τι θες εδω ειμαστε!:)

Ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνε και σίγουρα θα χρειαστώ γιατί δεν νιώθω καθόλου απο anroid, απλά μέχρι στιμής με ότι θυμάμαι από αυτά που έχετε ήδη γράψει τα καταφέρνω.. :)

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω κατεβασει το advance task killer εχω παρατηρησει οτι πολλες εφαρμογες μολις τις κλεινω με το προγραμματακι μετα απο 10 λεπτα αμα το ξανανοιξω ειναι ξανα στη λιστα υπαρχει καποιο προγραμματακι που να κλεινει τις εφαρμογες μια και καλη?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω κατεβασει το advance task killer εχω παρατηρησει οτι πολλες εφαρμογες μολις τις κλεινω με το προγραμματακι μετα απο 10 λεπτα αμα το ξανανοιξω ειναι ξανα στη λιστα υπαρχει καποιο προγραμματακι που να κλεινει τις εφαρμογες μια και καλη?

 

Μην το κανεις αυτο στο κινητο σου...δεν το λυπασαι;; :p

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα, χαιρετίζω το forum.

Ακόμα δέν είμαι κάτοχος του mini, έχω το x10 mini pro αλλά σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω.

έχω κάποιες απορίες σχετικά με το τηλ.

1. το πρόβλημα με τα πλήκτρα αφής κάτω από την οθόνη έχει λυθεί?

2. με την 2,3 μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές που κατεβάζεις στην κάρτα μνήμης ή πρέπει να κάνουμε root το κινητό και να βάλουμε το link2sd?

3. flash player υποστηρίζει το κινητό?

αυτά τα λίγα. ελπίζω να γίνω γρήγορα κάτοχος γιατί μ' αρέσει πολύ το κινητικά.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και εγω δεν ειμαι κατοχος αλλα σκεφτομαι να το παρω αν και ειμαι σε διλυμα ειμαι ανμεσα σε 3κινητα το προ ,live walkman ,neo v αλλα θελω να ρωτησω κατι γιατο κωδικο ονομα του κινητου σε ενα σιτε ειδα μια διαφορα το sk15i και το sk17i

το 1ο να κανει γυρω στα 175 ευρω κατο αλλο κοντα στα 220-250 ! τι διαφορα εχει ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα, χαιρετίζω το forum.

Ακόμα δέν είμαι κάτοχος του mini, έχω το x10 mini pro αλλά σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω.

έχω κάποιες απορίες σχετικά με το τηλ.

1. το πρόβλημα με τα πλήκτρα αφής κάτω από την οθόνη έχει λυθεί?

2. με την 2,3 μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές που κατεβάζεις στην κάρτα μνήμης ή πρέπει να κάνουμε root το κινητό και να βάλουμε το link2sd?

3. flash player υποστηρίζει το κινητό?

αυτά τα λίγα. ελπίζω να γίνω γρήγορα κάτοχος γιατί μ' αρέσει πολύ το κινητικά.

Καλημέρα.

1. Έχει λυθεί ύστερα από αναβάθμιση λογισμικού.

2. Μπορείς, αλλά καλό θα ήταν να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή από το μάρκετ, σου προτείνω την app2sd. Να θυμάσαι όμως ότι δεν μπορείς να τις μεταφέρεις όλες. Είναι θέμα της κάθε εφαρμογής αυτό και μόνο.

3. Ναι υποστηρίζει.

Καλημερα και εγω δεν ειμαι κατοχος αλλα σκεφτομαι να το παρω αν και ειμαι σε διλυμα ειμαι ανμεσα σε 3κινητα το προ ,live walkman ,neo v αλλα θελω να ρωτησω κατι γιατο κωδικο ονομα του κινητου σε ενα σιτε ειδα μια διαφορα το sk15i και το sk17i

το 1ο να κανει γυρω στα 175 ευρω κατο αλλο κοντα στα 220-250 ! τι διαφορα εχει ;

Καλημέρα.

Το sk15i είναι το μίνι το απλό. Το sk17i είναι το μίνι το προ. Οι βασικές διαφορές είναι ότι το προ έχει συρόμενο πληκτρολόγιο, υποστηρίζει βιντεοκλήσεις αφού έχει και μπροστινή κάμερα. Το λεντ ειδοποίησης αναπάντητων κλήσεων και μηνυμάτων είναι στην μπροστινή όψη του κινητού δίπλα στο ακουστικό. Στο μίνι το απλό είναι από πάνω, δίπλα στο κουμπί ενεργοποίησης. Επίσης είναι και ελαφρώς μεγαλύτερο σε μέγεθος από το απλό το μίνι. Αμελητέα διαφορά πάντως το μέγεθος, καθώς και το λεντ, απλά τα αναφέρω. :)

 

Ελπίζω να βοήθησα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

1. Έχει λυθεί ύστερα από αναβάθμιση λογισμικού.

2. Μπορείς, αλλά καλό θα ήταν να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή από το μάρκετ, σου προτείνω την app2sd. Να θυμάσαι όμως ότι δεν μπορείς να τις μεταφέρεις όλες. Είναι θέμα της κάθε εφαρμογής αυτό και μόνο.

3. Ναι υποστηρίζει.

 

ευχαριστώ πολύ φίλε μου,

όσο αφορά τις εφαρμογές, εννοείς ότι δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές συστήματος?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα. Σήμερα πήρα και εγώ το προ και είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη συσκευή μέχρι τώρα. Μήπως ξέρετε πως μπορώ να βλέπω τον όγκο των δεδομένων που έχω χρησιμοποιήσει μέσω του κινητού η κάποιας εφαρμογής?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα. Σήμερα πήρα και εγώ το προ και είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη συσκευή μέχρι τώρα. Μήπως ξέρετε πως μπορώ να βλέπω τον όγκο των δεδομένων που έχω χρησιμοποιήσει μέσω του κινητού η κάποιας εφαρμογής?

 

μεγεια φιλε!

κατεβασε το 3g watchdog που εχει και επιλογη να ανοιγει καθε φορα που συνδεεσαι μεσω παροχου.

κατα τα αλλα δοκιμασε ενα widgetακι οπως το data counter.μπορεις να δεις και ποσο ογκο εχεις χρησιμοποιησει μεσω wifi

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια διορθωση.τα μοντελα ειναι st15i το mini και sk17i το pro.

 

Έχεις δίκιο. Με παρέσυραν...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα σήμερα τη κ εγώ το προ και είμαι πολύ ικανοποιημένος μέχρι τώρα. Αυτό που θέλω να μάθω είναι πως μπορώ να μετράω τον όγκο των δεδομένων που χρησιμοποιώ για το ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα σήμερα τη κ εγώ το προ και είμαι πολύ ικανοποιημένος μέχρι τώρα. Αυτό που θέλω να μάθω είναι πως μπορώ να μετράω τον όγκο των δεδομένων που χρησιμοποιώ για το ίντερνετ

 

ετσι..:confused:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3860876#post3860876

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην το κανεις αυτο στο κινητο σου...δεν το λυπασαι;; :p

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

ε και τι να κανω :worry:

Link to comment
Share on other sites

ε και τι να κανω :worry:

 

τιποτα να μην κανεις.κολλαει το κινητο σου?αργει?σου βγαζει καποιο προβλημα?

το σκεπτικο και η φιλοσοφια του αντροιντ ειναι να τρεχουν απο πισω οι εφαρμογες ωστε καθε φορα που θα μπεις σε μια,να ανοιγει πολυ πιο γρηγορα.το αντοριντ απο μονο του "σκοτωνει" τις εφαρμογες που εχουν πολυ χρονο να ανοιχτουν.μην σε αγχωνει αυτο.περισσοτερο κακο κανεις οταν τερματιζεις μια εφαρμογη με το ζορι.ασε το λειτουργικο να την τερματισει απο μονο του.αυτη ειναι η δουλεια του.:)

 

που σαι ρε zxr να ποσταρεις τον οδηγο για το android γιατι δεν το βρισκω??:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που σαι ρε zxr να ποσταρεις τον οδηγο για το android γιατι δεν το βρισκω??:lol:

 

Ορολογία Android ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

bβρέθηκα με ένα μινι προ δανεικό στα χέρια, και θα το έχω 1-2 να το εξερευνήσω.. οπότε θα αρχίσουν οι ερωτήσεις.. (μια πρόβα πριν τη μεγάλη επιλογή!!!)

αυτό που έχω είναι 11W38 και η μπαταρία του 11W35. επίσης έχει έκδοση 4.0.Α.2.335 και η έκδοση Αντρόιντ είναι η γνωστή 2.3.3. τώρα αρχίζει η τρέλα... θα τα ξαναπούμε

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

 

bookmarked!;)

 

bβρέθηκα με ένα μινι προ δανεικό στα χέρια, και θα το έχω 1-2 να το εξερευνήσω.. οπότε θα αρχίσουν οι ερωτήσεις.. (μια πρόβα πριν τη μεγάλη επιλογή!!!)

αυτό που έχω είναι 11W38 και η μπαταρία του 11W35. επίσης έχει έκδοση 4.0.Α.2.335 και η έκδοση Αντρόιντ είναι η γνωστή 2.3.3. τώρα αρχίζει η τρέλα... θα τα ξαναπούμε

 

καλησπερα lisa.ειμαι σιγουρος οτι θα το ερωτευτεις και θα αφησεις κατα μερος την αγαπη σου για το προ..που δεν βλεπω ναρχεται!:lol:

ο,τι θες ρωτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...